W ramach realizacji projektu z EFS "Lepszy start w przyszłość" 16 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas III i VI naszej szkoły systematycznie uczęszczający na zajęcia pozalekcyjne związane z powyższym projektem.
Głównym punktem programu wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Już na wejściu przywitał nas rozradowany, mówiący robot i wielkie wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi.
Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Podczas odkrywania kolejnych frapujących tajemnic „ Kopernika” uczniowie mogli poeksperymentować i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami. Mieli także okazję zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania urządzeń i wielu aspektów otaczającego świata.
Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, mieszczącego wiele interesujących zabytków ściśle związanych z historią Polski. Uczniowie mogli podziwiać m.in. Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta. W drodze powrotnej uczniowie zjedli wspólny posiłek w McDonalds.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.
B.Topyła, M. Sikora
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=159
W piątek 16 grudnia uczniowie, rodzice i wychowawczyni klasy IIa p. Agnieszka Bakalarska spotkali się na Wigilii klasowej. Miło nam było gościć panią Dyrektor Teresę Skrzypczak. „Ten nastrój wszystkim się udziela ogarnia serce, dusze”. Takimi słowami zaczął mówić nasz kolega Antoś. Każdy z uczniów wyrecytował wiersz. Zaśpiewaliśmy wraz z rodzicami i paniami kolędy. Po krótkiej części artystycznej wychowawczyni i p. Dyrektor złożyły życzenia świąteczne dla wszystkich. W imieniu rodziców życzenia złożyła p. Iwona Parol. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem usiedliśmy do poczęstunku, a następnie mieliśmy wykonać ozdobę. Mama Krystiana- p. Olga Kobyłecka omówiła, jak wykonać anioła z serwetek i kół orygami. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne anioły, które zabrały do domu. Gdy już kończyliśmy ozdabianie, ktoś zaczął dzwonić dzwonkiem. Dzieci wybiegły na korytarz w poszukiwaniu niespodziewanego gościa. Był nim Mikołaj. Zaprosiliśmy go do klasy. Rozmawialiśmy z gościem, zaśpiewaliśmy piosenkę. Mikołaj obdarował nas prezentami. Dziewczynki dostały zamek do sklejania, a chłopcy robota. Pożegnaliśmy się wszyscy wspólną kolędą i rozeszliśmy się do domów.
K.Kobyłecki, IIa
Kilka zdjęć z naszej uroczystości: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=162
Osoby korzystające z obiadów w m-cu styczniu dokonują wpłat do pani Mirosławy Jagielskiej
Cena jednego obiadu dla ucznia wynosi - 2,00 zł
Całkowity koszt w styczniu wynosi - 42,00 zł (21 dni nauki)
Wpłaty będą przyjmowane 16-21 grudnia 2016r.
w godzinach od 8.00 do 10.00 (dyżurka przy głównym wejściu)
Osoby chętne na wykupienie mleka smakowego w m-cu styczniu dokonują wpłat do wychowawców klas do dnia 16.12.2016r.
mleko czekoladowe - 2,52 zł
mleko waniliowe - 2,52 zł
jogurt owocowy - 4,08 zł
27.11.2016r. w stolicy Polski odbył się Turniej Taekwon-do o Mistrzostwo Warszawy. Zawody na starcie zgromadziły ponad 200 zawodników z 9 klubów z Mazowsza. W turnieju tym zadebiutowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, gdzie ponad rok temu z inicjatywy trenera Michała Rząsińskiego powstała sekcja taekwon-do klubu LKS Matsogi Ciechanów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dominik Pierzynowski - uczeń VI klasy, który w bardzo mocno obsadzonej konkurencji (ponad 30 zawodników) zdobył srebrny medal w konkurencji układów formalnych. Oprócz Dominika w turnieju tym wzięli udział:
Dzieci z Gąsocina czeka jeszcze w tym roku jeden Turniej - Międzypowiatowy Gwiazdkowy Festiwal Taekwon-do 17.12.2016r. w Ciechanowie, na który bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich młodych adeptów z rodzinami i przyjaciółmi.
M. Rząsiński
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=155
„ Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać”
Dnia 25 list. 2016 r. o godz. 15.00 wszyscy nauczyciele oraz większość uczniów wraz z rodzicami znaleźli się na pięknie wystrojonej sali gimnastycznej. Po powitaniu była zabawa taneczna. Następnie, odbył się konkurs „ Mój ulubiony bohater literacki”. Wszyscy uczestnicy mieli wspaniałe pomysły, między nimi byli: Sherek i Fiona, pies, kot Filemon, Harry Potter, Pipi i jej koń, Elza, Batman i robot. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a byli to Sherek i Fiona! Drugie miejsce, zajęli Pipi i koń! Trzecie miejsce przypadło Batmanowi ! Wyróżnieni uczestnicy dostali nagrody. Ponowie bawiliśmy się na świetnej zabawie tanecznej. Następnie był konkurs „Odgadnij tytuł baśni”. Do tego konkursu przystępowali uczniowie i nauczyciele, których numery zostały wylosowane. Na wyświetlaczu zostały wyświetlane postacie z bajek, a osoba wylosowana, miała za zadanie powiedzieć, co to za postać. Wszystkim podobał się ten konkurs, zwłaszcza w tym, jak były losowani nauczyciele.
Po konkursie nastąpiła zabawa taneczna połączona z wróżbami takimi jak:
Niestety nic nie trwa wiecznie.Po tym jak zatańczyliśmy ostatni taniec ok godz.18.05 zabawa Andrzejkowa się skończyła. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się jeszcze raz.I oczywiście dziękujemy organizatorom tej zabawy paniom Monice Iwańskiej i Monice Sikorze za ich trud włożony w przygotowanie wraz z uczniami Samorządu plakatu, zaproszeń, dekoracji sali, przygotowanie scenariusza itp.
Dziękujemy!
M. Krupińska,
przewodnicząca SU
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=154
20 listopada obchodzony jest w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji klasy trzecie z wychowawcami oraz chór szkolny z opiekunem przygotowali apel, którego celem było przybliżenie tematyki praw dzieci całej społeczności szkolnej. Trzecioklasiści wykonali również gazetkę tematyczną na głównej tablicy w szkolnym korytarzu. Prawa dzieci mają bardzo krótką historię. Po raz pierwszy zapisano je w Deklaracji Genewskiej w 1924 roku, ale tak naprawdę pierwszy zbiór został zapisany w Konwencji o Prawach Dziecka przygotowanej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989 roku. Konwencja praw to międzynarodowa umowa. Państwo, które ją podpisze zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w niej praw. W Polsce Konwencja obowiązuje od 1991 roku. Jeden z jej artykułów mówi, że państwo ma obowiązek zapoznać dzieci z ich prawami. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali prawa dzieci (między innymi: prawo do kontaktów z obojgiem rodziców, prawo do swobody myśli, sumienia i religii, prawo do tożsamości, prawo do prywatności, prawo do nauki, prawo do życia bez przemocy i poniżania, prawo do wyrażania swoich myśli i uczuć, prawo do informacji) w bardzo ciekawych, chwilami dowcipnych i pouczających scenkach, które opatrzone były komentarzami oraz dopasowanymi tematycznie wierszykami. Scenki przeplatały premierowe piosenki w wykonaniu chóru szkolnego: „My, dzieci”, „Sposób na życie” i „Stop agresji” oraz piosenki w wykonaniu uczniów klas trzecich: „Kiedy jesteśmy razem”, „Bo co może mały człowiek”, „Podajmy sobie ręce”. W podsumowaniu trzecioklasiści przypomnieli wszystkim zgromadzonym, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych ludzi, bo przecież każdy człowiek, czy to dziecko, czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i poczuciu bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców, Polaka i człowieka. Zadaniem każdego dziecka jest przestrzeganie praw na co dzień oraz wypełnianie obowiązków z nich wynikających.
B. Rutkowska i B. Topyła
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=153
Warszawa, 16 listopada 2016 r.
Reforma edukacji - zaproszenie na lokalne spotkania informacyjne dla rodziców uczniów
Drodzy rodzice
Szanowni Państwo, zależy nam na tym, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziców miał dobrą szkołę i dobrą edukację. Przygotowywana reforma edukacji wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.
Zmiany w systemie edukacji rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018. Wówczas to uczniowie kończący w roku szkolnym 2016/2017 klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej. Tym samym nie będzie już rekrutacji do I klasy gimnazjum. Wprowadzenie branżowej szkoły I stopnia w miejsce zasadniczej szkoły zawodowej, planowane jest od 1 września 2017 r. Wprowadzenie branżowej szkoły II stopnia dla absolwentów branżowej szkoły I stopnia rozpocznie się od roku szkolnego 2020/2021. Zmiany w liceach ogólnokształcących i technikach zaczną się z kolei od roku szkolnego 2019/2020, a zakończą się w roku szkolnym 2023/2024.
W nowych przepisach Ministerstwo Edukacji Narodowej starało się uwzględnić uwagi przekazane podczas konsultacji, usprawniające i uelastyczniające proces wdrażania nowej struktury szkolnej z zachowaniem m.in. przepisów gwarantujących powstanie sieci szkolnych zabezpieczających właściwe warunki realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. 8 listopada 2016 r. Rada Ministrów przyjęła projekty ustaw Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Zostały one przekazane do dalszych prac w parlamencie.
Obecnie naszym podstawowym celem jest dostarczenie Państwu aktualnej wiedzy o planowanych zmianach i wdrażanych przepisach oświatowych. W tym celu Ministerstwo uruchomiło dedykowaną reformie stronę internetową www.reformaedukacji.men.gov.pl, na której rodzice znajdą odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o reformę. W serwisie udostępniona została funkcjonalność dzięki, której będziecie Państwo mogli sprawdzić w jakim typie szkoły dziecko będzie uczyło się od 1 września 2017 r. Dla rodziców zostały także przygotowane broszury i plakaty informacyjne.
Niezależnie od powyższych źródeł informacji pragnę Państwa zaprosić na organizowane przez Kuratorium Oświaty w Warszawie lokalne spotkania informacyjne: Dobra szkoła – reforma edukacji. Zaproszenia na poszczególne spotkania, będą przekazywane m.in. za pośrednictwem dyrektorów szkół, których bardzo proszę o upowszechnienie informacji na ten temat.
Wyrażam nadzieję, że poruszone podczas spotkań zagadnienia związane z wprowadzaną reformą oświaty pozwolą na wyjaśnienie wielu wątpliwości.
Z wyrazami szacunku, Mazowiecki Kurator Oświaty
Aurelia Michałowska
Szanowni Państwo
W dniu 25 listopada 2016r. (piątek), w Szkole Podstawowej nr 4, w Ciechanowie im. 21 Warszawskiego Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” ul. Płońska 143, 06 - 400 Ciechanów, odbędzie się, o godz.:
z przedstawicielami Delegatury Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w Ciechanowie.
Tematem spotkania będzie: „Zapoznanie z informacjami na temat reformy edukacji w Polsce.”
Osoby korzystające z obiadów w m-cu listopadzie dokonują wpłat do Pani Mirosławy Jagielskiej
Cena jednego obiadu dla ucznia wynosi - 2,00 zł
Całkowity koszt w listopadzie wynosi - 40,00 zł (20 dni nauki)
Wpłaty będą przyjmowane 24-27 października 2016r.
w godzinach od 8.00 do 10.00 (dyżurka przy głównym wejściu)
Osoby chętne na wykupienie mleka smakowego w m-cu listopadzie dokonują wpłat do wychowawców klas do dnia 25.10.2016r.
mleko czekoladowe - 2,52 zł
mleko waniliowe - 2,52 zł
jogurt owocowy - 4,08 zł
"Nie spać! Zwiedzać! To Warszawa!"
Dnia 15 listopada 2016 roku całą klasą V pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy wraz z wychowawczynią panią Barbarą Sadowską, panią bibliotekarką Moniką Iwańską oraz mamą jednego z naszych kolegów. Podróżowaliśmy pociągiem, a także metrem. Pierwszym etapem podróży było Muzeum Etnograficzne, w którym braliśmy udział w warsztatach „Na szkle malowane”. Polegały one tym, że każdy na swoim stanowisku miał małą antyramkę, serwetkę, małą paletę do później używanych farb, specjalny marker do malowania na szkle. Mieliśmy do wyboru różne wzory. Były to ptaki, wzory ludowe, anioły i Janosiki. Malowaliśmy specjalnymi farbami temperowymi. Prace kolegów i koleżanek były piękne, mimo powtarzających się konturów, każda praca była inna.
Następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski na Starówce. Ma on ponad trzysta pokoi. Niestety wszystkich nie udało się zwiedzić, ponieważ zajęło by to około kilku dni. Zwiedzaliśmy sale tronowe, salę balową, sypialnie króla, gabinet, w którym przyjmował gości na prywatne audiencje, a także był ubierany. Prawowicie do władcy należały trzy komnaty zamku, a reszta dla jego podwładnych, rycerzy i sejmu. Odwiedziliśmy także kilka innych pokoi. Dowiedzieliśmy się, że, aby dostać się do Króla do sali tronowej trzeba było przejść trzy przedpokoje. Podobnie by dostać się na prywatną audiencję do Monarchy. Podczas zwiedzania zachwyciły nas piękne obrazy, wspaniałe, złocone elementy dekoracyjne, arrasy, plafony, żyrandole oraz zadziwiające zegary. Po zwiedzaniu udaliśmy się po pamiątki. Następnie do baru szybkiej obsługi KFC. Podróżowaliśmy pociągiem do naszej miejscowości. Była to przyjemna podróż. W Gąsocinie byliśmy około godziny 15:40. Uważam, że ta wycieczka była ciekawym doświadczeniem dla całej grupy. A mnie osobiście najbardziej podobały się warsztaty „ Na szkle malowane”, które mogą być inspiracją przy tworzeniu ilustracji do książek pisanych przez część z nas na konkurs „Wydajemy własną książkę”.
Natalia Obidzińska, V
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=152
Święto Niepodległości w tym roku szkolnym było lekcją historii prowadzoną i zapisywaną w postaci mapy mentalnej przez uczniów klas II. Młodzi widzowie dowiedzieli się, a starsi przypomnieli sobie, jak wyglądała polska droga do wolności od momentu jej utraty po pierwszym rozbiorze Polski w 1772 roku, do pamiętnego roku 1918. Droga znaczona cierpieniem, bólem, tęsknotą, walką i przelaną krwią, kiedy to naród polski próbował przeciwstawiać się zaborcom poprzez powstania i zrywy niepodległościowe czy tworząc Legiony Polskie we Włoszech lub hymn narodowy śpiewany przez polskich żołnierzy, ale także szerząc i podtrzymując kulturę, tradycje i religię polską.
Uczniowie klas drugich przygotowali również własne piękne i chwytające za serce refleksje dotyczące Ojczyzny i bycia Polakiem, np.:
,,Ojczyzna jest czymś, czego nie można kupić, jest bezcenna. Wielu myśli, że dzieci i młodzież nie postrzegają tak Ojczyzny. Moim zdaniem po prostu nie wszyscy pokazują to, co czują w ten sam sposób.
Klaudiusz II kl.b
,,Jestem dumny z Polaków, którzy walczyli za nasz kraj. Ja też bym chciał zrobić coś dla Ojczyzny, lecz nie wiem co. Chyba my – uczniowie możemy tylko dobrze się uczyć, aby Polska zyskała nowych mądrych ludzi."
Dawid kl. II a
,,Ojczyzna jest dla mnie domem – jednym, wielkim, pięknym domem. Czuję się tu bezpiecznie, wśród rówieśników, znajomych, przyjaciół i rodziny. Czasem ludzie narzekają na brak pracy, niskie zarobki. Są jednak mniej rozwinięte kraje niż Polska, a do każdego domu zagląda czasem głód i bieda. Należy pamiętać, że Polska to nie tylko kawałek miejsca na mapie, ale i my Polacy, którzy ją budujemy i tworzymy".
Magda kl. II b
,,Każdy, kto zginął za ojczyznę, powinien być szanowany. Powinniśmy o tym pamiętać".
Maja kl. II a
A. Fabisiak, A. Bakalarska
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=151
U w a g a !!!
W dniu 18.11.2016 r. (piątek) odbędzie się spotkanie z rodzicami.
o godzinie 16:00
Dla rodziców:
- klasy O w sali oddziału przedszkolnego,
- klasy IIb w sali nr 2
o godzinie 17:00
Dla rodziców:
- klasy IIIa w sali nr 3
- klasy IIIb w sali nr 8
- klasy IIa w sali nr 2
- klasy V w sali nr 4
o godzinie 17:30
Dla rodziców:
- klasy I w sali nr 1
- klasy IV w sali nr 5
- klasy VI w sali nr 7
Osoby chętne na wykupienie mleka smakowego w m-cu grudniu dokonują wpłat do wychowawców klas do dnia 24.11.2016r.
Osoby korzystające z obiadów w m-cu grudniu dokonują wpłat do Pani Mirosławy Jagielskiej
Wpłaty będą przyjmowane 21-25 listopada 2016r. w godzinach od 8.00 do 10.00 (Dyżurka przy głównym wejściu)
W dniu 13 października 2016 roku uczniowie klasy V wraz z uczniami gimnazjum i opiekunami odwiedzili Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Ciechanowie. Celem wyjazdu było zobaczenie wystawy grzybów jadalnych i trujących oraz udział w prelekcji na temat „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”, podczas której uczniowie poznali różne gatunki grzybów, dowiedzieli się po czym odróżniać grzyby jadalne od trujących oraz poznali cechy charakterystyczne poszczególnych gatunków grzybów, na które również należy zwrócić uwagę podczas grzybobrania.
Monika Sikora
Kilka zdjęć z zajęć znajdziecie w galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=147
D r o d z y r o d z i c e !
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.
w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dnia 30.04.2002 r.)
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie informuje, że
31 październik 2016 r.
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w związku z tym jest on dla wszystkich uczniów dniem wolnym od nauki.
Dla uczniów, którym rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki w tych dniach, szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia wychowawczo – opiekuńcze w ramach świetlicy.
Potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać do wychowawców klas do 27.10.2016r. (czwartek).
Dnia 12.10.2016 r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami i panią pedagog wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Bardonkach. Pojechaliśmy szkolnym autobusem. Na miejscu powitał nas pan leśniczy - Paweł Głowacz. Przedstawił na cele wspólnego spotkania i razem udaliśmy się do izby edukacyjnej w byłej kancelarii leśnictwa w Bardonkach mieszczącej się w ponad 100 - letniej zabytkowej leśniczówce. Oglądaliśmy tam eksponaty związane z życiem w lesie: wypchane zwierzęta leśne, drewniane ptaki, owady, narzędzia służące do pracy w lesie dawniej i dziś, mapy lasu itp. Przypomnieliśmy sobie nazwy gatunków drzew rosnących w lesie i mieliśmy okazję zobaczyć przekrój każdego z nich dzięki wspaniałej wystawce pni drzew. Pan leśniczy zaprowadził nas również wąską ścieżką do otaczającego leśniczówkę lasu, gdzie ujrzeliśmy warstwy lasu poznane na lekcjach przyrody i obserwowaliśmy las jesienią oraz zachodzące w nim wraz ze zbliżającą się zimą zmiany. Zaciekawiło nas bardzo bogactwo leśnej przyrody.
Podsumowaniem naszej wyprawy był leśny quiz, czyli zagadki pana leśniczego związane z uzyskanymi informacjami i mieszkańcami lasu. Wycieczka dostarczyła nam wielu miłych wrażeń i pozwoliła miło spędzić czas.
A. Fabisiak, A. Bakalarska
Zapraszamy do galerii; http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=150
Dnia 20 października 2016r. uczniowie z klas III-VI, którzy zadeklarowali swój udział w konkursie „Wydajemy własną książkę”, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie, gdzie wzięli udział w warsztatach pt. „W średniowiecznym skryptorium”. Wyjazd zorganizowała biblioteka szkolna. Dzieci były pod opieką pani Moniki Iwańskiej i pani Eweliny Żebrowskiej.
Po powrocie uczniowie wypełniali ankietę, w której odpowiedzieli na pytanie:
Czego się nauczyłam/em? i Co mi się najbardziej podobało?. Oto odpowiedzi na pierwsze z nich: „Nauczyłam się, że mnisi spisywali na stojąco księgi, dlatego, że była to dla nich rozmowa z Bogiem”, „Jak kiedyś pisano książki”, „ Nauczyłam się z czego robi się pergamin. Ze skóry zwierząt”, „Nauczyłam się , jak się robi pergamin i ile zwierząt trzeba było na niego poświęcić”, „Tego, jak kiedyś się wyrabiało książki, z czego one były i jak się je ozdabiało”, „Nauczyłam się, co to jest bordiura i inicjał”, „Nauczyłem się, jak pisze się średniowieczne litery”, „Nauczyłem się czym się kiedyś pisało i na czym się pisało”, „ Nauczyłem się, jak pracowano w skryptorium”, „Nauczyłam się, że książki pisało się kiedyś na skórze zwierząt”.
Odpowiedzi na pytanie drugie: „Najbardziej podobało mi się robienie liter i oglądanie książek”, „…jak robiliśmy litery, malowaliśmy je i ozdabialiśmy”, „…robienie własnej ozdobnej litery”, „…warsztaty, na których pisaliśmy swoje własne literki”, „…jak malowaliśmy litery i byliśmy w MC'donaldzie”, „Tworzenie inicjałów i oglądanie książki, która powstała z pergaminu i drewna”, „…gdy tworzyliśmy swoje inicjały na pergaminie, oczywiście sztucznym”, „Rysowanie i malowanie liter gotyckich”, „Podobało mi się malowanie inicjałów na pergaminie, jazda metrem, jedzenie w MC'Donaldzie i pójście do muzeum archeologicznego i dowiedzenie się w nim dużo ciekawych rzeczy”.
Monika Iwańska
Zapraszamy do galerii; http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=149
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie serdecznie dziękuje Pani Wójt Gminy Sońsk, Partnerom szkoły, Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za aktywny udział w problemowej ewaluacji zewnętrznej szkoły dotyczącej dwóch wymagań:
1. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.
2. Szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji.
Dzięki Państwa zdaniu możemy wzmacniać i rozwijać naszą szkolną społeczność.
Z wyrazami wdzięczności
Dyrektor Teresa Skrzypczak
Pod takim hasłem przebiegał apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów klasy piątej. Uroczystość miała miejsce 13 października 2016 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie, wcielając się w postacie nauczycieli i ich nieco niesfornych podopiecznych, przedstawili obrazy ze szkolnego życia. Na inscenizowanych lekcjach języka polskiego, religii, przyrody i matematyki oraz rozmów podczas przerw pokazali różne zachowania dzieci, które nie zawsze chcą się uczyć, ale chcą bez większego wysiłku otrzymywać dobre stopnie. Humorystyczne scenki prezentowane przez uczniów miały na celu pokazanie, jak trudna jest praca nauczycieli i ile muszą mieć cierpliwości, aby z różnymi „uczniowskimi typkami” wytrzymać. W przedstawieniu pojawiły się także wiersze o rzeczywistości szkolnej, takie jak „Myśliciel” Joanny Kulmowej oraz „Stopnie” Jerzego Jesionowskiego. Uczniowie grający role nauczycieli wyrazili marzenia pedagogów na temat idealnych uczniów w wierszu Zbigniewa Lendgrena pt. „Kto to może być?”. Prezentację „młodych aktorów” podsumowali prowadzący słowami: „Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, w którym nawet największe urwisy przepraszają i składają życzenia”. Inscenizacji przygotowanej przez piątoklasistów towarzyszył chór szkolny, który piosenkami „14 października” , „Szkolny rock and roll”, „Powakacyjny blues”, „Nie ma to jak podstawówka” oraz „Życzenia” podkreślił atmosferę codzienności oraz dnia świątecznego w szkole, jakim jest Dzień Nauczyciela.
Na zakończenie uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów złożyła życzenia Pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły. Płynącym z serca ciepłym słowom towarzyszyły kwiaty wykonane własnoręcznie przez uczniów. Do życzeń dołączyli się także rodzice. Pani Dyrektor, jak co roku, wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, podkreślając ich ogromne zaangażowanie w trud nauczania i wychowania dzieci.
Barbara Sadowska
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=148
Szanowni Państwo,
Co roku w październiku obchodzimy na całym świecie Światowy Dzień Osób Jąkających się (International Stuttering Awareness Day - ISAD), który został ustanowiony w 1996 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Osób Jąkających się (International Stuttering Association - ISA).Najlepszym sposobem, w jaki skutecznie możemy wspierać osoby jąkające się, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem jąkania oraz pomoc w lepszym zrozumieniu tego problemu i sytuacji osób, które się z nim zmagają.Dlatego też, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Jąkających się, serdecznie zaprasza osoby jąkające się i ich bliskich, a także nauczycieli zainteresowanych pomocą uczniom jąkającym się, na bezpłatne konsultacje logopedyczne, które odbędą się 20 października 2016 r. (tj. czwartek), w godz. 13.00 - 17.00 w Poradni, ul. Wyzwolenia 10a (parter - pokój nr 2).
Udział w konsultacjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.
Podczas konsultacji istnieje możliwość zapisania dzieci i młodzieży na bezpłatną grupową terapię jąkania prowadzoną na terenie Poradni.
Jednocześnie pragnę nadmienić, że Kampanię informacyjną wspiera Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie, gdzie dla zainteresowanych osób dostępne są materiały edukacyjne skierowane do rodziców i nauczycieli dotyczące problematyki jąkania (w tym ulotki i plakaty oraz wykaz dostępnych w bibliotece publikacji).
W związku z powyższym, zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie przesłanych Państwu informacji wśród nauczycieli, rodziców i uczniów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 23 672 26 73; 23 673 27 73.
Z poważaniem,
Wiesława Machul
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Ciechanowie
U w a g a !!!
Sala gimnastyczna dla lokalnego środowiska będzie otwarta
od 22 października 2016r. do 29 kwietnia 2017r. w soboty w godzinach od 15:00 do 18:00.
(oprócz 24 i 31 grudnia 2016, 15 kwietnia 2017)
Na salę mogą przychodzić grupy zorganizowane (najmniej 10 osób w grupie).
Grupa młodzieży niepełnoletniej przychodzi z osobą dorosłą(rodzic).