D r o d z y r o d z i c e !
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dnia 30.04.2002 r.)
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie informuje, że
14 października 2016 r.
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych,
w związku z tym jest on dla wszystkich uczniów dniem wolnym od nauki.
Dla uczniów, którym rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki w tych dniach, szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia wychowawczo – opiekuńcze w ramach świetlicy.
Potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać do wychowawców klas do 13.10.2016r. (czwartek).
Dnia 22 września klasa czwarta pojechała pociągiem do Ciechanowa. Całą klasą (z panią wychowawczynią i panią od biblioteki) udaliśmy się pieszo do Zamku Książąt Mazowieckich, wstępując po drodze na lody. W zamku spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który opowiedział nam historię zamku. Dowiedzieliśmy się, że zamek powstał w XIV wieku. Został zbudowany przez Księcia Siemowita III i służył do schronienia ludności miasta wraz z całym cennym dobytkiem. Jedyną drogą do zamku był drewniany most. Dowiedzieliśmy się, że zamek nigdy nie został zajęty przez wrogów. Czasy swojej świetności przeżywał kiedy zamieszkał tam Książę Janusz I. Dziś zamek jest odnowiony i przystosowany do prowadzenia zajęć. Wycieczka była bardzo udana ponieważ poznaliśmy nasze bliskie miasto Ciechanów. Mieliśmy super pogodę, a niektórzy uczniowie jechali pierwszy raz pociągiem.
Iga kl.4
Witam, dziś chciałbym opowiedzieć o wycieczce klasy 4 do Ciechanowa. Około godziny 9.35 wyszliśmy ze szkoły. O 9.40 byliśmy na stacji. Czekaliśmy na pociąg 5 minut ale i tak dla nas to zbyt długo. Wreszcie przyjechał nasz ukochany pociąg. Pociąg był dwupiętrowy, więc wszyscy się zmieściliśmy. Około godziny 9.55 byliśmy na miejscu. Szliśmy do zamku około 20 minut. Przed wejściem jeszcze kupiliśmy sobie lody lub ciastko, które musieliśmy zjeść bardzo szybko. Po wejściu do zamku przewodnik oprowadzał nas po wieżach (bo właśnie tam wszystko na temat zamku się znajduje). Były tam miecze, zbroje, obrazy ważnych osób. Na końcu zwiedzania podzieliliśmy się na 3 grupy i musieliśmy na ekranie znaleźć różne zabawy. Drużyna, która wygrała dostała specjalne monety. Wygrała grupa druga (w której i ja byłem). Z powrotem pociąg już czekał na nas na peronie. Wróciliśmy około godziny 13.30 cali i zdrowi.
Patryk kl.4
Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego wyjazdu:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=146
Dnia 29 września 2016 roku klasy trzecie wzięły udział w akcji „Jabłko i cytryna”. Razem z policją wybraliśmy się na ulicę Ciechanowską w Gąsocinie, aby kontrolować pojazdy. Policjanci używali do tego radaru do pomiaru prędkości i alkomatu. Kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami dostawali jabłko i laurkę jako nagrodę, a ci, którzy popełnili błędy – cytrynę za karę. Mieliśmy na co popatrzeć, gdy kierowcy musieli zjeść te cytryny na naszych oczach!
Bartek Wroński, klasa II
Dzisiaj wzięliśmy udział w akcji policji i dzieci „Jabłko i cytryna”. Panowie policjanci zatrzymywali auta i sprawdzali, czy nikt nie jedzie pod wpływem alkoholu. Sprawdzali również, czy pasy są zapięte. Za prawidłową jazdę kierowcy otrzymywali od nas jabłuszka, a za nieprawidłową cytrynę. Ten kwaśny owoc musieli za karę zjeść na naszych oczach. Podsumowując akcję stwierdziłam, że w naszej okolicy jest bezpiecznie, ponieważ wielu kierowców przestrzega zasad ruchu drogowego. Rozdaliśmy więcej jabłek niż cytryn.
Julia Wesołowska, klasa IIIa
W czwartek 29 września byliśmy razem z policją na akcji „Jabłko i cytryna”. Jabłko wręczaliśmy kierowcom za prawidłową jazdę, a cytrynę zamiast mandatu. Jedna pani nie chciała przyjąć cytryny, ale po namowie pani pedagog zabrała ją do domu. Rozdaliśmy więcej jabłek niż cytryn. To nas ucieszyło. Wszyscy na akcji świetnie się bawiliśmy.
Lena Sieradzka, Weronika Michalska, Paweł Kraska, klasa IIIa
Zapraszamy do galerii, w której umieściliśmy kilka zdjęć z naszej akcji: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=145
Drodzy Rodzice
Od 7 października 2016 r. w naszej szkole odbywa się ewaluacja zewnętrzna. Zespół wizytatorów ds. ewaluacji, będzie przyglądać się naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.
Ewaluatorzy poproszą Państwa o wypełnienie ankiety, zawierającej pytania na temat tego, jak postrzegają Państwo naszą szkołę. Ankietę przyniosą dzieci do domu 7 października. Jest ona w pełni anonimowa, można ją wypełnić w formie papierowej w domu i przekazać następnego dnia wizytatorom w szkole lub wasze dziecko może wrzucić ankietę do stojącej na korytarzu urny.
Wypełnienie ankiety trwa ok. 20 min. Wypływające z niej wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.
Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.
Z wyrazami szacunku,
dyrektor szkoły Teresa Skrzypczak
Od 7 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, który przez kilka dni będzie się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Wizytatorzy ds. ewaluacji będą starali się uzyskać obraz funkcjonowania placówki. Przeprowadzą rozmowy z dyrekcją i nauczycielami, ale też z uczniami. Istotnym elementem będzie rozmowa z rodzicami.
Taka rozmowa z przedstawicielami rodziców (po 2 rodziców z klasy) odbędzie się w dniu 7 października o godzinie 12.00 w pokoju nauczycielskim w Szkole Podstawowej w Gąsocinie ul. Szkolna 1.
Zasady wyboru rodziców ustaliło Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie
(1 przedstawiciel Trójki klasowej, 1 rodzic ucznia piątego z listy uczniów).
W trakcie rozmowy Rodzice zostaną poproszeni o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania naszej szkoły w zakresie 2 wymagań:
Spotkanie potrwa do 90 min, nie będą w nim uczestniczyć przedstawiciele dyrekcji ani nauczyciele, a informacje zebrane w trakcie badania są w pełni anonimowe. Wypływające z niego wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl.
w zakładce “Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły”.
Serdecznie zapraszamy chętnych Rodziców, którzy chcieliby również uczestniczyć w tej rozmowie. Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.
Z wyrazami szacunku,
dyrektor szkoły Teresa Skrzypczak
Dnia 24 września 2016r. chętni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami P.Dyrektor Teresą Skrzypczak, P.Moniką Iwańską i P.Barbarą Topyła, wyjechali do parku w Gołotczyźnie na imprezę historyczną Zajazd Szlachecki. Wycieczkę zorganizowała Biblioteka Szkolna.
Wyjazd autobusem spod szkoły odbył się o godzinie 13.30. Po przybyciu na miejsce rozpoczęła się zabawa, pani powiedziała nam, o której godzinie mamy się zebrać, po czym mogliśmy samodzielnie spacerować po parku i korzystać ze wszystkich atrakcji. Były to np. : jarmark ze stoiskami zielarstwa, wikliniarstwa, koszykarstwa, kołodziejstwa, papieru czerpanego, kramy z miodami i jadłem staropolskim, wyrobami z drewna .Prowadzone były także warsztaty dawnych sztuk rzemieślniczych, strzelectwa z łuku i czarnego prochu. Czynna była karczma z posiłkiem i napitkiem. Cała zabawa skończyła się o godzinie 17.30, jednak nasi uczniowie musieli wyjechać o godzinie 16.30.
Impreza miała na celu przybliżyć zwyczaje i życie ludzi w dawnych czasach. Był to bardzo miło i ciekawie spędzony wolny czas. Dzięki takim imprezom można uzyskać wiele ciekawych informacji, więc polecam wszystkim udział w takich przedsięwzięciach.
Anita Elak kl. VI
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=144
U w a g a !
Osoby korzystające z obiadów w m-cu październiku dokonują wpłat do Pani Mirosławy Jagielskiej Cena jednego obiadu dla ucznia wynosi - 2,00 zł Całkowity koszt w październiku wynosi - 38,00 zł (19 dni nauki) |
|
Wpłaty będą przyjmowane 22,23,26,27 września 2016r. w godzinach od 8.00 do 10.00 (Dyżurka przy głównym wejściu)
|
|
W dniu 16 września 2016 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji Sprzątania Świata. Po krótkim apelu uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji pod hasłem „Podaj dalej…drugie życie odpadów” ruszyli spod szkoły o godzinie 12.00. Uczniowie z oddziału przedszkolnego zajęli się sprzątaniem boiska i terenu przyszkolnego. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy, czego efektem było zgromadzenie 1 worka śmieci.Uczniowie klasy I i IIb oczyścili ze śmieci kilka ulic w okolicy szkoły. Po godzinie pracy, dzieci zebrały 1 niepełny worek drobnych śmieci głównie papierków.„Sprzątaniem” ul. Długiej – drogi przy torach zajęła się klasa IIa. Dzieci zebrały aż 4 worki śmieci, w których znajdowały się, papiery, plastikowe opakowania oraz ubrania.W ramach akcji, klasa IIIa i IIIb udały się drogą w stronę Janówka. Uczniowie zbierali nieczystości idąc prawą i lewą stroną drogi. Do worków uczniowie wkładali szklane i plastikowe butelki, drobne opakowania po słodyczach, co łącznie utworzyło 4 worki śmieci. Uczniowie klasy IV i V udali się na wyznaczony teren maszerując ulicą Szkolną oraz drogą od ronda w kierunku cmentarza. Zebrano 3 worki śmieci, wśród których dominowały różnego rodzaju butelki szklane i plastikowe, oraz papier. W tegorocznej akcji „sprzątania świata” klasie VI został przydzielony teren wzdłuż drogi w kierunku przejazdu kolejowego. Zebrano 9 worków, w których znalazły się: puszki, butelki, folie, opakowania po produktach spożywczych, ubrania. Uczniowie zakończyli swoją pracę około godziny 13.30 pozostawiając odpady w workach na umówionych wcześniej miejscach. Łącznie uczniowie zebrali 22 worki śmieci. Następnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku uczniowie rozeszli się do domu ciesząc się perspektywą dwóch pogodnych dni nadchodzącego weekendu.
Monika Sikora
Fotoreportaż z naszej akcji :http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=143
W dniach 12-16 września 2016r. Biblioteka Szkolna wraz z samorządami klasowymi klas IV-VI zorganizowała akcję pt. „Czytam, bo lubię!”. Impreza odbywała się w czasie przerw w namiocie rozstawionym przed budynkiem szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 0 – III. Z uwagą słuchali oni fragmentów książek czytanych przez starsze koleżanki i kolegów. Każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki oraz kartę do napisania lub narysowania swoich wrażeń dotyczących przeczytanego fragmentu. Akcja miała na celu zachęcenie młodszych uczniów do czytania.
Monika Iwańska
A oto kilka zdjęć z naszej akcji:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=142
15.września 2016 r. był dniem szczególnym dla pierwszaków. Po zaprezentowaniu umiejętności recytatorskich, w obecności rodziców - Ci, którzy jeszcze tego zaszczytu nie dostąpili: Amelka, Maja i Filip - złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. W tej tradycyjnej ceremonii wzięli udział uczniowie kl.4, którzy w czerwcu ukończyli I etap nauczania i przeszli do II, przekazali więc pałeczkę nauczania młodszym koleżankom i koledze.
E. Matusiak
Oto kilka zdjęć z naszego ślubowania: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=140
Dnia 5 września 2016r. wybraliśmy się całą klasą na trzydniową wycieczkę do Lidzbarka Welskiego do ośrodka „ Pod Lipami ‘’ na Mazurach. Wycieczka miała na celu integrację naszej klasy. Ruszyliśmy spod szkoły o godz. 9.00 autobusem . Podróż mimo znacznej odległości przebiegła dość szybko i na miejscu byliśmy ok. godz. 12.00 . Przydzielono nam pokoje i rozdano klucze . Po przebraniu się w stroje sportowe, zjedzeniu obiadu nadszedł czas zajęć. Podzieleni na dwie grupy próbowaliśmy na zmianę zorbingu, wyścigu "żabek" jazdy na quadach i gokardach .Była też strzelnica, gdzie pod okiem instruktora strzelaliśmy z łuku i wiatrówki. Na pamiątkę mogliśmy zatrzymać tarcze z naszymi wynikami. Czas do kolacji minął szybko, a potem zaplanowana była dyskoteka. Wśród rewelacyjnych efektów świetlnych bawiliśmy się na niej do 21.30. Kolejny dzień rozpoczął się posiłkiem i czasem wolnym. Atrakcje, które potem nastąpiły to min. park linowy, kula na wodzie, twister, śmieszne zapasy sumo, walka gladiatorów, ścianka wspinaczkowa oraz wspólne budowanie i wodowanie tratwy. Po obiedzie był natomiast mecz w piłkę nożna chłopców, a po kolacji ognisko .
W dniu wyjazdu pozostało nam tylko zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa, spacer po parku i miejscowej plaży. Zadowoleni, wypoczęci i nauczeni współpracy ze sobą powróciliśmy do Gąsocina .
Anita Elak, kl. VI
A pod tym linkiem znajdziecie glerię zdjęć z naszego wyjazdu: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=141
WITAMY ABSOLWENTÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GĄSOCINIE !!!
Zwracamy się z prośbą o kontakt (sp.gasocin@wp.pl lub osobiście) i podanie informacji o Waszej dalszej drodze życiowej.
Dziękujemy
1 wrzesień - ta data kojarzy się z dwoma najważniejszymi wydarzeniami: 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej i rozpoczęciem roku szkolnego. Podczas akademii uczniowie wspominali żołnierzy walczących o wolność Polski oraz tragiczne losy dzieci i rodzin w zawierusze wojennej. Podkreślili, że pamięć o wojennych bohaterach musi przetrwać w narodzie.
Powitanie roku szkolnego przebiegło w "morskich klimatach", do których nawiązał temat: "Wyruszamy w szkolny rejs", treść wierszy, piosenek i dekoracja. Miło było wspominać wakacyjną beztroskę, ale fajnie znów spotkać się w klasie. A ten rok szkolny zapowiada się ciekawie i pracowicie. W obecności wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców została uroczyście podpisana przez panią Marzenę Ślubowską - wójt Gminy Sońsk i panią Elżbietę Szymanik - dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych umowa na realizację projektu unijnego "Lepszy start w przyszłość". Wiąże się to z prowadzeniem dodatkowych zajęć w szkole. Uczniowie będą mogli poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności, które zaowocują w przyszłości. Tak więc, czas do pracy, jak w piosence: " ... żagle staw, wyruszamy w szkolny rejs!".
E. Matusiak
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=139
UWAGA!!! Osoby korzystające z obiadów w m-cu wrześniu dokonują wpłat do Pani Mirosławy Jagielskiej Cena jednego obiadu dla ucznia wynosi - 2,00 zł Całkowity koszt we wrześniu wynosi - 20,00 zł (10 dni nauki) |
|
Wpłaty będą przyjmowane od 12.09. do 14.09.2016r. w godzinach od 8.00 do 10.00 (dyżurka przy głównym wejściu)
|
|
Inauguracja roku szkolnego 2016-17 rozpocznie się o godzinie 8.00 uroczystą Mszą Świętą w naszym Kościele Parafialnym. O godzinie 9.00 spotykamy się w szkole, by rozpocząć rejs szkolnym statkiem wiedzy i umiejętności. W tym dniu będziemy zaszczyceni obecnością Pani Elżbiety Szymanik - Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Pani Marzeny Ślubowskiej - Wójta Gminy Sońsk. Nasi znamienici goście będą uroczyście podpisywać umowę o realizacji w szkołach na terenie naszej gminy programu "Lepszy start w przyszłość". Zapraszamy serdecznie.
Poniżej przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017
Plenarne zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się
29 sierpnia 2016 r. w sali nr 8.
Początek zebrania o godzinie 10.00.
Szczególowy przebieg spotkania w załączniku : Zarzadzenie_o_zebraniu.pdf
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszej pracy w roku szkolnym 2015/2016.