Nawigacja

 • Dzień Otwart w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w dniu 11 czerwca 2022r. (sobota) w godzinach 8:00 - 12:00 planowany jest w palcówce dzień otwarty. Szczegóły wydarzenia na załączonym plakacie i ulotce. Zapraszamy do zapoznnia się z nimi. 

 • Z książką w plecaku

  Z książką w plecaku

  W dniu 20.05.2022 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wraz z bibliotekarką J. Jasińską i wychowawczynią Panią Bożeną Rutkowską wyruszyli na spacer po pobliskiej okolicy. Celem naszej wyprawy było obudzenie zaciekawienia książką poprzez ciekawe teksty czytane z rówieśnikami  pośród atrakcyjnych miejsc naszej miejscowości, kształcenie nawyków czytelniczych, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz wspólne przeżywanie z bohaterami książek emocjonujących przygód.Najbardziej charakterystyczną cechą tej wyprawy był niecodzienny, dodatkowy element, który zabrali ze sobą wszyscy uczestnicy, czyli swoje ulubione książki. Wybrane fragmenty  książek uczniowie  prezentowali swoim koleżankom i kolegom w trakcie każdego z czterech przystanków na trasie podróży. Na pierwszym z nich dodatkowo każdy z uczniów zaprezentował wybraną przez siebie książkę i w kilku zdaniach wyjaśnił czemu akurat ją uważa za najwspanialszą ze wszystkich przez siebie przeczytanych. Następnie pani wychowawczyni przypomniała uczniom założenia Narodowego Programu Czytelnictwa , który w bieżącym roku realizuje nasza szkoła tj. zwiększenie atrakcyjności księgozbioru bibliotek szkolnych oraz rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Pani bibliotekarka dodała, że już zamówione są nowe meble i książki dla biblioteki. Na kolejnych czterech postojach uczniowie kolejno prezentowali wybrane przez siebie fragmenty książek. Jako pierwszy w rolę lektora wcielił się Michał, który w młodym zagajniku pod rozłożystym dębem czytał ,,Kubusia Puchatka”. Wybrany przez niego fragment idealnie wpisał się w otaczającą nas aurę i doskonale rozluźnił odrobinę stremowaną publiczność. Z pobliskiego lasu ruszyliśmy na plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie, gdzie spotkaliśmy uczniów z klasy IIIb, którzy również zorganizowali z panią wychowawczynią spacer z książką. Na placu zabaw była rozrywka, ale również uczennica przeczytała wiersz Danuty Wawiłow i w ramach odpoczynku uczniowie w ciszy  zgłębiali treść swoich książek. W trakcie dalszej wędrówki ośmieleni uczniowie z przyjemnością czytali wybrane przez siebie fragmenty fantastyczno - przygodowych książek  np. Koziołka Matołka,  wiersze Brzechwy i Marii Konopnickiej.Po długiej i wyczerpującej wędrówce spędzonej z literaturą uczniowie powrócili do swojej szkoły i po przeczytaniu jeszcze jednego fragmentu udali się na lekcję. Największe zaciekawienie i zainteresowanie słuchaczy wzbudził wiersz Mucha i  pszczoła. Z wycieczki pozostały wspomnienia,  emocje i wrażenia. 

  J. Jasińska

  n- l bibliotekarz

   

  Nowa galeria Z książką w plecaku została dodana do albumu fotograficznego

 • Egzamin ósmoklasisty

  „Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą.”

  Wergiliusz

  Drodzy Ósmoklasiści!

  My w Waszą siłę i wiedzę wierzymy

  i szczerze Wam życzymy:

  wszystkiego najlepszego,

  połamania piór,

   optymizmu

  i trafienia w wymarzone tematy.

  Dyrekcja, nauczyciele

  i cała społeczność uczniowska

 • Innowacja międzyszkolna

  Innowacja międzyszkolna

  Uczniowie klasy IVa pod opieką nauczyciela biologii wzięli udział w pilotażowej innowacji międzyszkolnej : "Wykorzystanie metody naukowej na lekcjach biologii". Innowacja rozpoczęła się 31 marca i trwała do 16 maja 2022r, polegała na wybraniu gatunku drzewa i obserwacji jak rozwija i zmienia się pąk liściowy pod wpływem warunków atmosferycznych takich jak: temperatura, opady i zachmurzenie. Uczniowie klasy IVa obserwowali lipę drobnolistną znajdującą się na terenie naszej szkoły. W każdy poniedziałek o godzinie 13.00 prowadzili obserwację pąka liściowego oraz sprawdzali stan zachmurzenia, temperaturę i opady deszczu w tym dniu. Zdjęcia z danymi zamieszczane były na padlecie. W dniu 20 maja miało miejsce spotkanie online wszystkich uczestników projektu w celu podsumowania innowacji.

  https://padlet.com/mariaes/innowacja

  Monika Sikora

   

   

 • SACROSONG

  SACROSONG

  14 maja 2022 uczniowie klas I-VIII naszej szkoły należący do parafialnej scholi Soli Deo, pod opieką p. katechetki Jowity Rutkowskiej oraz ks. proboszcza Ireneusza Cielickiego, wzięli udział w rejonowym etapie konkursu diecezjalnego Sacrosong. Na scenie kawiarni artystycznej PCKiSz w Ciechanowie wykonali dwa utwory: liturgiczny - "Pan jest mocą swojego ludu" oraz dowolny o tematyce religijnej - "Będę tańczyć przed Twoim tronem". Zajęli II miejsce i zdobyli cenne doświadczenie, które wykorzystają w dalszym rozwoju. Po udanym występie wszyscy udali się na wspólny posiłek i spotkanie integracyjne do restauracji McDobald's.

  J. Rukowska

 • Obiady klas IV - VIII; czerwiec 2022r.

  Obiady klas IV - VIII; czerwiec 2022r.

  Uwaga!!!

  Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc czerwiec 2022r. w kwocie 49,00zł  (14dni x 3,50zł = 49,00zł) przyjmowane będą w dniach:  

  • 23.05.2022r. poniedziałek w godz. 7:30-8:00, 13:20-13:40,
  • 27.05.2022r. piątek w godz. 7:30-8:00, 13:20-13:40,

  w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul.  Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej  w świetlicy szkolnej.

   

  Ważne: Uczniowie wyjeżdżający na 3-dniową wycieczkę wpłacają 38,50zł

   

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.Po dniu 27.05.2022r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy

  Szkoły Podstawowej w Gąsocinie (klasy IV-VIII)

  Bank Spółdzielczy w Raciążu 71 8218 0003 2001 0000 0954 0001

  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności

  (np.: Jan Kowalski kl. VI c, za obiady w czerwcu 2022r.)

  Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 26.05.2022r. na rachunku bankowym Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.

  Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12 lub pod nr tel. 23 671 44 69

 • Obiady klas I - III; czerwiec 2022r.

  Obiady klas I - III; czerwiec 2022r.

  Uwaga!!!

  Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc czerwiec 2022r. w kwocie 49,00 zł (14dni x 3,50zł = 49,00zł) przyjmowane będą w dniach:  

  • 18.05.2022r. środa w godz. 11:30-13:30
  • 19.05.2022r. czwartek w godz. 7:30-9:00

  w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul.  Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat). Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.

  Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)

  Bank Spółdzielczy w Raciążu 81 8218 0003 2001 0000 1225 0001

  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności

  (np.: Jan Kowalski kl. II c, za obiady w czerwcu 2022r.)

  Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 26.05.2022r. na rachunku bankowym Gminnego Przedszkola w Gąsocinie.

  Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12 lub pod nr tel. 23 671 44 69

  Obiady będą wydawane do 22.06.2022r.

 • "W świecie recyklingu" rozstrzygnięcie konkursu

  "W świecie recyklingu" rozstrzygnięcie konkursu

  Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie w nawiązaniu do jednego z kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 "Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne", zorganizowała konkurs "W świecie recyklingu".

  Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-IV szkół podstawowych powiatu ciechanowskiego. Celem było kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci, rozwijanie uzdolnień plastycznych, zachęcanie do twórczej aktywności oraz promocja uczniów uzdolnionych plastycznie.

  Przedmiotem konkursu było wykonanie zabawki, ozdoby lub innego przedmiotu z materiałów wtórnych, z elementów plastikowych, tekturowych, itp. nadających się do ponownego przetworzenia.

  W naszej szkole najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy IV a oraz IV b. Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły, SZYMON KOŁAKOWSKI otrzymał wyróżnienie w konkursie. Brawo Szymon!

  Koordynator konkursu na terenie szkoły

  Grażyna Jaskółowska

 • Uwaga ósmoklasiści!

  Uwaga ósmoklasiści!

  W zakładce ÓSMOKLASIŚCI na karcie TERMINY- postępowania rekrutacyjnego umieszczone zostały nowe informacje dotyczące terminów i sposobów rekrutacji do publicznych szkół ponadpodstawowch. 

 • Wakacje z basenem!

  Wakacje z basenem!

  Wakacje z basenem dla uczniów  szkół Podstawowych z terenu Gminy Sońsk.

  W dniach od 27.06.2022r. do dnia 22.07.2022r. chętne dzieci z klas I- III będą mogły uczestniczyć w nauce pływania na basenie w Ciechanowie.

  • 27.06.2022r.- 08.07.2022r. uczniowie za Szkoły Podstawowej w Sońsku.
  • 11.07.2022r. – 22.07.2022r. Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Gąsocinie i Bądkowie.

  Pierwszeństwo w zapisywaniu mają te dzieci, które nie uczestniczyły  w programie „Umiem pływać” w ubiegłym roku.  Wyjazdy są bezpłatne. Autokar będzie odbierał dzieci spod szkół. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci od 11.05.2022r.  do 20.05.2022r. w szkole, do której uczęszcza dziecko.  

  Szczegółowych informacji będzie udzielał pan Robert Grądzik pod nr telefonu 888 981 270 po 15 czerwca 2022r.


  Regulamin zajęć nauki pływania na krytej pływalni MOSIR w Ciechanowie dostępny w budynkach placówek oraz stronach internetowych.

  Regulamin_plywanie.pdf


  Koordynator ds sportu w Gminie Sońsk

  Robert Grądzik


 • Zajęcia w leśnej scenerii

  Zajęcia w leśnej scenerii

  We wtorek 10 maja 2022r. pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę klasową do Ościsłowa. W wycieczce, która była jednocześnie nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie czytelniczym "Czarowanie słowem” brała udział klasa VIIB  ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie z wychowawczynią panią Katarzyną Korzeniewską, bibliotekarką Jadwigą Jasińską i przyjacielem szkoły panem Kazimierzem w roli przewodnika.

  Nasz autobus wyjechał spod szkoły punktualnie o  godzinie 8:00. Miejscem docelowym naszej wycieczki była Leśna ścieżka przyrodnicza w Uroczysku Ościsłowo. O godzinie 9:00 rozpoczęliśmy spacer po ścieżce. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy miejsca pamięci historycznej związane z tragicznymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej: pomnik oraz cmentarzyk z  krzyżami upamiętniającymi ofiary hitlerowskiego barbarzyństwa i tablicą pamiątkową, na której zauważyliśmy nazwiska osób z naszej miejscowości. Następnie podążając wytyczoną ścieżką zatrzymywaliśmy się przy ustawionych tablicach, z których mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat różnych gatunków roślin i zwierząt jakie można spotkać w lesie, dokarmiania zwierzyny, utrzymania pogłowia na odpowiednim poziomie, ochrony mrowisk, wieszania budek lęgowych dla ptaków, czy też ochrony lasu przed szkodliwymi owadami. W trakcie wędrówki zauważyliśmy  wiele urokliwych miejsc: wtopione w spokojny leśny krajobraz ławeczki, stare, zgarbione pod "ciężarem historii” drzewa, a także powoli rozkwitające obszary urokliwych konwalii. Podczas spaceru wsłuchiwaliśmy się w głosy ptaków, szczególnie wyraźnie słychać było głos lekarza drzew - dzięcioła. Dużą atrakcją dla zwiedzających były  Leśne cymbały. Na tym instrumencie przez kilkanaście minut uczniowie ,,grali” swoje ulubione melodie. Ekscytującym momentem wycieczki było ognisko z kiełbaskami, pieczonym chlebem i ziemniakami. Zgromadzeni przy ognisku dzieliliśmy się wrażeniami, rozmawialiśmy, cichutko słuchaliśmy muzyki i odpoczywaliśmy na łonie natury.

                  Nie ulega wątpliwości, że wycieczka do Ościsłowa była wspaniałą lekcją historii, przyrody, ekologii i oczywiście niezapomnianą przygodą. Uczniowie chętnie dłużej pospacerowaliby po leśnej ścieżce aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z II wojny światowej i pooddychać czystym powietrzem. Po powrocie zapowiedzieli, że niebawem wrócą tu ponownie.

  J.Jasińska

  n-l bibliotekarz

   

   

   

 • Zebrania z rodzicami- maj 2022r.

  Zebrania z rodzicami- maj 2022r.

  9.05.2022r.  (poniedziałek)

  ul. Błotna 12 

  kl. IV a – 17:15 s. 4

  kl. IV b - 17:15 s. 8

  kl. V – 17:00 s. 7

  kl. VI – 17:30 s. 5

  kl. VII a – 17:00 s. 3

  kl. VII b – 17:30 s. 6

  kl. VIII a – 17:45 s. 2

  kl. VIII b – 17:45 s.1

   

  10.05.2022r. (wtorek)

  ul. Szkolna 1 

  kl. I – 17:00 s. 3

  kl. II – 17:00 s.5

  kl. III a – 17:00 s.4

  12.05.2022r. (czwartek)

  kl. III b – 16:30 s. 6 

   

   

   

 • Obchody Dnia Ziemi

  Obchody Dnia Ziemi

  W dniu 29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji z lektorem dotyczącej zagrożeń dla planety (klasy I-III) oraz filmu edukacyjnego Jedna planeta (IV-VIII). W kolejnej części uczniowie mieli do wykonania prace ze zgromadzonych surowców wtórnych. Zadaniem uczniów klas I-III było przygotowanie zwierzaka cudaka, IV-VI stroju dla modela/modelki a uczniowie klas najstarszych plakaty o tematyce ekologicznej.  Następnie uczniowie prezentowali swoje prace: uczniowie klasy I przygotowali ul z pszczołami i węża za korków, klasa II – mrowisko otoczone mrówkami, uczniowie klasy IIIa – pieska, gąsienice, uczniowie klasy IIIb – krokodyla, kotka, uczniowie IVa, IVb, V i VI strój dla modela modelki (księżniczki, rycerz), uczniowie klas VII-VIII plakaty, głównie prezentujące segregację śmieci i konsekwencje dla planety, kiedy ludzie o Nią nie dbają. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy i małą słodycz. Podczas pracy uczniom towarzyszyła muzyka a na koniec odbyły się wspólne tańce.

  Monika Sikora

  Nowa galeria Obchody Dnia Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

 • "Wiwat maj, trzeci maj..."

  "Wiwat maj, trzeci maj..."

  28 maja 2022r. jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowana przez uczniów klasy VIIa oraz chór szkolny.

  Uczniowie zaprezentowali w poetyckich słowach i w piosence problematykę związaną z tym świętem. Przypomnieli tragiczne i wzniosłe karty historii naszego narodu.

  Było uroczyście i podniośle. Świąteczny nastrój podkreślała dekoracja i galowe stroje uczniów. Uzupełnieniem akademii była gazetka ścienna na głównym korytarzu  przygotowana przez uczniów klasy VIIb pt. "Konstytucja 3 maja".

  G.Podlasińska 

   

  Nowa galeria Święta majowe została dodana do albumu fotograficznego

 • Zaproszenie na kurs e-learningowy "Na zdrowie- Twój wybór"

  Zaproszenie na kurs e-learningowy "Na zdrowie- Twój wybór"

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie zaprasza do udziału w  bezpłatnym kursie e-learningowym pt.: „Na zdrowie - Twój wybór”. Kurs o tematyce prozdrowotnej został przygotowany przez specjalistów z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie we współpracy z Fundacją Młodej Nauki, pod auspicjami Ministerstwa Edukacji i Nauki. Adresatami treści są wszystkie osoby zainteresowane podniesieniem swojej wiedzy w zakresie szeroko pojętej profilaktyki i promocji zdrowia, młodzież szkolna, środowisko akademickie, kadra pedagogiczna, czy specjaliści promocji zdrowia i zdrowia publicznego. Poniżej link do kursu: https://navoica.pl/courses/course-v1:Fundacja_Mlodej_Nauki+FMNWSSE01+2022_W1/about

 • Jesteśmy razem! (klasy IV-VIII)

  Jesteśmy razem! (klasy IV-VIII)

  W marcu nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Call for peace”, której celem było zwrócenie uwagi, jak ważny jest pokój na świecie. Wszyscy byliśmy zaniepokojeni sytuacją na Ukrainie, nauczyciele i uczniowie wyrazili chęć solidaryzacji z nauczycielami i uczniami na Ukrainie i przygotowali wspólne zdjęcie z flagami Ukrainy. Klasa 4b przygotowała także plakat oraz krótką piosenkę. Na głównym korytarzu powstał także łańcuch pokoju z serduszek w barwach flagi Ukraińskiej.

  Prezentacja ze zdjęć

  https://animoto.com/play/zZN5Uto5OGJI41ZScWRGYA

  Film

  https://www.wevideo.com/view/2668122067

 • Stowarzyszenie RUNners Team- zaprasza!

  RUNners Team Grand Prix – edycja 2022

  Zawody Sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie maj – czerwiec 2022Biegamy na dystansach po bieżni i w terenie, więc będzie ciekawie..

  W Grand Prix obowiązuje punktacja pucharowa – pierwsze 30 miejsc na każdym dystansie otrzymuje punkty do klasyfikacji generalnej…Więc jeśli chcecie mieć szanse na zdobycie nagrody głównej, należny wziąć udział w nie tylko jednej imprezie, lecz w całym cyklu.Do wielkiego finału przechodzi tylko pierwsza „30” z każdego dystansu.Dodatkowo, na prośbę rodziców/opiekunów rozszerzamy formułę o bieg na dystansie 5km oraz marsz Nordic Walking na tym samym dystansie.

  Do zobaczenia na trasach RUNners Team Grand Prix…

   

  Szcególy na stronie: https://runnersteam.pl/grand-prix-2022/

   

 • GOK Gołotczyzna zaprasza!

  Biegiem na Majówkę! Brzmi jak wyzwanie? Zapraszamy wszystkich spragnionych wspólnych aktywności na świeżym powietrzu 🙂 Dla każdego znajdzie się coś miłego.

  Ze szczegółami zapoznacie pod następującym linkiem: https://pl-pl.facebook.com/GOKSonsk/

 • Obchody Dnia Książki

  Obchody Dnia Książki

  "Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając. W końcu tego właśnie szukamy w książkach: wielkich uczuć, które nigdy nie stały się naszym udziałem, i wielkiego bólu, którego łatwo się pozbyć, zamykając książkę."

  Kornelia Funke 

   

  Konkurs Czarowanie słowem, który odbył się w Szkole Podstawowej w Gąsocinie w dniu 25  kwietnia 2022 r. został  zorganizowany przez  bibliotekarkę szkoły we współpracy z   panią Violettą Dąbrowska - bibliotekarką z Biblioteki Publicznej w Gąsocinie.

  O godzinie 8:55 cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w wydarzeniu, które miało zachęcić uczniów do częstszego sięgania po dobrą literaturę.

  Głównym celem akcji była popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów, polepszenie integracji zespołu klasowego, zapoznanie uczniów ze sztuką interpretacji tekstu oraz doskonalenie ich umiejętności posługiwania się żywym słowem.

  Zadaniem każdej klasy było: przedstawienie wybranego przez zespół klasowy  utworu w taki sposób, by zachęcić odbiorców do jego przeczytania.

  Miłośnicy książki mieli okazję poznać następujące pozycję przygotowane przez poszczególne klasy :

  • VIIIa  Balladyna - Juliusza Słowackiego
  • VIIb   Rzepka -  Juliana Tuwima
  • VIIa   Spóźniony słowik- Juliana Tuwima
  • VIIIb  Lokomotywa - Juliana Tuwima

  Impreza była prowadzona przez uczennicę z klasy VIIb – Izę Milewską i ucznia klasy VIIb Bartka Kacprzaka. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia i entuzjastycznego powitania jury oraz  wszystkich uczestników spotkania.

  Jury w składzie: bibliotekarka z Biblioteki Publicznej pani Violetta Dąbrowska, nauczycielka  przedmiotów artystycznych muzyki i plastyki pani Grażyna Jaskółowska oraz nauczycielka fizyki i chemii pani Aleksandra Tetkowska czuwały nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

  Los zdecydował, że jako pierwsza przedstawiała klasa VIIIa Balladynę - Juliusza Słowackiego.

  Uczniowie niezwykle sugestywnie przedstawiali fragment  książki, wcielając się w głównych bohaterów utworu. Wykorzystując przygotowaną scenografie, rekwizyty i odpowiednio dobrane kostiumy delikatnie wprowadzali publiczność w tematykę  książki, pozostawiając świadomie niedosyt, aby zahipnotyzować czytelnika i zachęcić  go do przeczytania polecanej pozycji.

  Podczas wejścia i opuszczania sceny zawodnikom towarzyszyła relaksująca muzyka przygotowana przez ucznia z klasy VIIIb-Bartka Święckiego,  która wpływała kojąco na ich rozszalałe emocje.

  Następnie uczniowie klasy VIIa w sposób nieszablonowy przedstawili wiersz Spóźniony słowik- Juliana Tuwima. W wykonaniu tego zadania odrobinę  przeszkadzała im  delikatna trema, ale mimo to zdołali wzbudzić zaciekawienie wśród publiczności.

  Trzecia drużyna uczniowie VIIb z utworem  Rzepka -  Juliana Tuwima rozbawili publiczność, czarując zarówno słowem, gestem jak i przygotowaną z najmniejszymi detalami scenografią. W trakcie tej inscenizacji żwawo tańczyła ,,babka z dziadkiem”, rytmiczna muzyka była zsynchronizowana z poszczególnymi bohaterami, którzy postanowili mimo trudności wyrwać tytułową rzepkę. 

  Ostatnią drużyną byli uczniowie klasy VIIIb, którzy przy dźwiękach muzyki wjechali na scenę pociągiem i przedstawili utwór Lokomotywa - Juliana Tuwima. W trakcie coraz szybszej jazdy pociągu przed publicznością przewijały się wagony z różnymi towarami. Stukot pędzącego pociągu z  kolorowymi wagonami  niewątpliwie zmusił zebranych do zainteresowania się treścią utworu.

  W trakcie przerwy przeznaczonej na obrady jury, uczniowie wysłuchali piosenki Elevator music.

  Po krótkiej przerwie przewodnicząca jury pani Grażyna Jaskółowska ogłosiła werdykt.

  Decyzją jury zwycięzcą konkursu została klasa VIIb z wychowawczynią panią Katarzyną Korzeniewską. Nagrodę główną  - Wycieczkę do Ościsłowa wręczyła pani dyrektor Beata Żukowska.

  Na zakończenie uroczystości zgodnie z tradycją Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich symboliczną różą zostało obdarowanych kilka osób.

  Konkurs Czarowanie słowem niewątpliwie przyczynił się do rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów ponieważ  po opuszczeniu sali wciąż rozemocjonowani uczniowie  recytowali fragmenty przedstawianych utworów. Wyraźnym atutem spotkania była również  integracja zespołów klasowych, które w pełnej harmonii przygotowywały się do konkursu  i walczyły o laur zwycięstwa dla swojego utworu.

  J. Jasińska

  n-l bibliotekarz

  Galeria zdjęć z wydarzenia: 

  https://spgasocin.edupage.org/photos/?eqa=Y21kPUdhbGxlcnlFZGl0b3ImZGlyaWQ9NTYzJmFsYnVtaWQ9YWxidW0%3D#photos:album:563

   

 • Jubileusz pana Stefana Chojnowskiego

  Jubileusz pana Stefana Chojnowskiego

  Pan Stefan Chojnowski - nestor mazowieckich pisarzy ludowych, absolwent i przyjaciel naszej szkoły obchodził 24 kwietnia 2022 roku swoje 96. urodziny. Z tej okazji osobiście uczestniczył  w uroczystej dziękczynnej jubileuszowej Mszy św. kościele parafialnym w Gąsocinie, a następnie wraz z rodziną  udał się do Gołotczyzny. To tam Gminny Ośrodek Kultury wraz z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie i Związkiem Literatów na Mazowszu zorganizował Benefis na cześć pana Stefana. Uczczono w ten sposób dorobek artystyczny poety i świętowano Jego 96. urodziny. Jubilat nie krył radości i wzruszenia, zaskakiwał energią i humorem, osobiście czytał swoje utwory, dziękował władzom, organizatorom i przybyłym gościom, występującym poetom, uczniom i artystom, pozował do pamiątkowych zdjęć, przyjmował życzenia i gratulacje. Po uroczystości miał jedno skromne życzenie, aby piękny bukiet czerwonych róż zawieźć na Pustelnię i złożyć w podziękowaniu Matce Bożej. Życzenie zostało spełnione! Jubilatowi życzymy co najmniej 100 lat życia w zdrowiu i szczęściu!

  Bożena Rutkowska

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342- Sekretariat
  (+48)23 6714101- Sekretariat
  (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć