Nawigacja

 • Dzień Praw Człowieka, Dzień Ochrony Praw Dziecka.

  Dzień Praw Człowieka, Dzień Ochrony Praw Dziecka.
  13.12.2018

  10 grudnia 1948 roku, czyli dokładnie 70 lat temu przyjęto Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Prawa zapisane w niej są podstawą wolności, pokoju i sprawiedliwości. Dotyczyły jednak dorosłych. Prawa dzieci zapisano po raz pierwszy w Konwencji o Prawach Dziecka uchwalonej w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i ratyfikowanej przez Polskę w 1991 roku. Na pamiątkę tych bardzo ważnych wydarzeń obchodzony jest co roku 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami przygotowali  uroczysty apel, którego celem było  zaprezentowanie tematyki praw człowieka i praw dziecka poprzez odpowiednio dobrane fragmenty prozy, wiersze i piosenki. Każdy człowiek, zarówno duży jak i mały, powinien znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Organizatorzy apelu życzyli na koniec wszystkim zebranym, aby prawa człowieka były zawsze przestrzegane, a każdy czuł się doceniony i szczęśliwy.

  B. Rutkowska, E. Matusiak

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=285

 • Sukces literacki naszej uczennicy

  Sukces literacki naszej uczennicy
  12.12.2018

  Nasza ucznnica Magdalena Makowska zajęła III miejsce w Międzyszkonym Konkursie Literackim "POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ" organizowanym w Grudusku z okazji 100 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gratulujemy Magdzie sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. 

 • Uwaga! Obiady- styczeń

  Uwaga! Obiady- styczeń
  11.12.2018

  Wpłaty za obiady w miesiącu styczniu 2019r. przyjmowane będą w terminie

  od 13 do 18.12.2018r:

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 54,00 zł.(koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3 zł)

  Wpłat dokonujemy u Pani Moniki Iwańskiej w bibliotece szkolnej w godzinach:

  • 8:00-10:00 oprócz przerw lekcyjnych
  • 12:00-13:00 oprócz przerw lekcyjnych

  PO DNIU 18 GRUDNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 36,00zł wpłaty będą przyjmowane w dniach od 13 do 18.12.2018 r. (koszt jednego posiłku jednodaniowego-zupa lub drugie danie przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 2 zł.).

  Wpłat dokonujemy u Pani Justyny Kowalskiej w sekretariacie szkolnym w godzinach:

  • 7:30-8:00-przed lekcjami
  • 9:35-9:45-druga przerwa

  PO DNIU 18 GRUDNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Notatka służbowa- wybór ofert

  Notatka służbowa- wybór ofert
  11.12.2018

  Zgodnie z regulaminem określającym zasady wydatkowania środków finansowych o wartości szacunkowej nie przekraczającej równowartości 30 000 euro, stosowanym w Szkole Podstawowej w Gąsocinie  z dnia 05.06.2018r. wstawiono na stronę internetową zaproszenie do składania ofert cenowych na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej oraz artykułów przemysłowych z podziałem na pakiety zawierające szczegółowe informacje dotyczące asortymentu i warunków dostawy towarów w roku 2019. W wyznaczonym terminie swoje oferty przedstawili następujący oferenci:

  PAKIET I - Pieczywo i wyroby piekarnicze- Przedsiębiorstwo produkcyjno-transportowe Piotr Niedziałkowski ,,Okruszek”

  PAKIET II - Nabiał i przetwory mleczarskie- PHU „AGNES”

  PAKUET III -  Artykuły ogólnospożywcze- PHU „AGNES”

  PAKIET IV - Owoce, warzywa i ziemniaki- PHU „AGNES”

  PAKIET V - Mięso i przetwory mięsne -  „JAGRO” spółka jawna

  PAKIET V-  Mięso i przetwory mięsne- Zakład Mięsny „Lenarcik”

  PAKIET VI - Artykuły przemysłowe- PHU „AGNES”

  Więcej ofert nie wpłynęło. Żaden z oferentów nie zgodził się na podpisanie umowy z utrzymaniem stałych cen przez cały okres jej trwania. W związku z czym zaprosiliśmy do współpracy wszystkich wyżej wymienionych oferentów, z którymi podpisaliśmy umowy na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej oraz artykułów przemysłowych w roku 2019   bez gwarancji cen. Z postępowania została sporządzona i umieszczona na stronie internetowej notatka służbowa dokumentująca przeprowadzone czynności wraz z uzasadnieniem wyboru wykonawców zamówienia.

  Justyna Kowalska

 • Turniej Tenisa Stołowego

  Turniej Tenisa Stołowego
  11.12.2018

  III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym.

  W pierwszej dekadzie grudnia 2018 roku chłopcy z naszej szkoły z rocznika 2003  uczestniczyli w mistrzostwach powiatu w turnieju tenisa stołowego. W rozgrywkach brały udział dwie drużyny z naszej szkoły. Jedna z nich wróciła z brązowymi medalami. Nasi rywale z SP Gołymin okazali się lepsi i to oni wygrali turniej awansując do dalszej fazy rozgrywek.

  Statuetkę, brązowe medale i  dyplom wywalczyli : Jakub Bartołd i Krzysztof Kondracki, a druga drużyna  Kacper  Bojarski i Krystian Makowski otrzymali dyplom za zajęcie IV miejsca.

  Krzysztof Rutkowski

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=286

 • Radosne mikołajki

  Radosne mikołajki
  11.12.2018

  W dniu 6 grudnia perlisty śmiech wypełnił szkołę, bo św. Mikołaj nie zapomniał o prezentach. Pojawił się z rana w korytarzu i wesoło pogawędził z najmłodszymi uczniami, a potem … dzieci z klasy drugiej znalazły w swojej klasie miłe upominki – małe różowe świnki skarbonki z niebieskimi wstążeczkami na ryjkach. Ten Mikołaj to wiedział co przynieść i podpowiedział, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, bo przecież dzieci mają tyle wydatków! Za zaoszczędzone pieniążki można na przykład spełnić nie tylko swoje, ale również czyjeś skromne życzenie. Tak właśnie postępował Mikołaj, który od najmłodszych lat pomagał wszystkim potrzebującym. Po latach został biskupem, a potem św. Mikołajem. Opowiadał o tym film obejrzany w mikołajki na lekcji religii. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzieci starały się naśladować św. Mikołaja: zebrały produkty do Szlachetnej Paczki, karmę dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie, korki na rehabilitację dla chorych rówieśników. Miłym końcowym akcentem tego radosnego dnia były odwiedziny  Mikołajów z klasy trzeciej gimnazjum, którzy obdarowali swoich młodszych kolegów pysznymi cukierkami.

  B. Rutkowska

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=284

 • Innowacja pedagogiczna

  Innowacja pedagogiczna
  10.12.2018

  Od września do końca listopada 2018r. uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach i realizowali innowację pedagogiczną "Legendy na mapie Polski" opracowaną przez wychowawczynię Ewę Matusiak. Zakładane cele innowacji: ćwiczenie umiejętności wypowiadania się oraz przybliżenie przestrzeni geograficznej na mapie Polski, w tym: wskazywanie danych miejsc, miast, regionów, określanie położenia naszej miejscowości oraz wyznaczanie od niej i nazywanie kierunków geograficznych. Bazą wyjściową do pracy były utwory literackie bliskie dzieciom - legendy polskie: legendy o Gąsocinie (wg przekazu najstarszych mieszkańców), "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie", "Legenda o krakowskim hejnale", "Wars i Sawa", "Poznańskie koziołki", "O rycerzach śpiących w Tatrach",
  "Z albumu dziadka" - historia o J. Piłsudskim opowiedziana dla dzieci, "Dlaczego Bałtyk jest słony", "Skarbnik - duch kopalni". Dużo czasu na zajęciach poświęcono Józefowi Piłsudskiemu, człowiekowi - legendzie, bohaterowi narodowemu ("Z albumu dziadka"). Uczniowie zdobyli ogólną orientację w czasie historycznym, poszerzyli wiedzę o momencie odzyskania niepodległości Polski. Ten fragment innowacji niósł wysokie przesłanie patriotyczne. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to jest gwara (poznali niektóre wyrażenia z danego regionu), nauczyli się śpiewać piosenki ludowe z: Mazowsza - "Uciekła mi przepióreczka", Podhala - "W murowanej piwnicy", Kaszub - "Hej, żeglujże żeglarzu", Pomorza - "Kołysze się statek", Małopolski - "Stolice Polski", ze Śląska - "Grozik", "Karolinka". Sami opracowali do nich układy ruchowe i choreografię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace plastyczne, w których wykorzystano ciekawe techniki , np. rysowanie węglem, wyklejanie zachodu słońca nad morzem przyprawami spożywczymi, solą i piaskiem, szkice ołówkiem i przycieranie - wrażenie mgły w pracy "Syrenka nad Wisłą". Do zajęć włączyli się rodzice uczniów, np. jedna z mam pokazała jak zrobić kotyliony biało-czerwone, które wykorzystane zostały podczas obchodów Święta Niepodległości Polski. Uwieńczeniem innowacji były zajęcia otwarte, podczas których uczniowie zaprezentowali obserwatorom zdobyte umiejętności: omówili prace plastyczne, zaśpiewali i zatańczyli, opowiedzieli o źródłach informacji, zaprosili też rodziców i nauczycieli do pracy praktycznej ucząc metody "pajęczynka" i "mandarynka" w oparciu o legendę o Bałtyku. W podsumowaniu każdy uczeń odpowiedział na pytanie kluczowe: Jakie efekty/korzyści osiągnąłem dzięki innowacji? 
  Poprzez innowację "Legendy na mapie Polski" uczniowie mieli możliwość lepszego poznania piękna naszego kraju. Za zaangażowaną pracę otrzymali pochwały i brawa, a wychowawczyni wręczyła im znaczki "Znam legendy polskie".

   Ewa Matusiak

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=287

 • Przygotowań ciąg dalszy…

  Przygotowań ciąg dalszy…
  10.12.2018

  7 grudnia 2018r. naszą szkołę odwiedziła pani Mirosława Lewandowska-Wołosz - Bibliotekarz Oddziału Zbiorów Regionalnych i Naukowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Wizyta ta była związana z przygotowaniami do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Pani Mirosława przeprowadziła zajęcia z edycji książki w klasie III. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z elementami budowy książki oraz stworzyć własnego lapbooka, który można wykorzystać przy pisaniu książki.

   

  Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=288

 • Jarmark Adwentowy 2018

  Jarmark Adwentowy 2018
  09.12.2018

  Poczuj szczęście w magii świąt

  Odkryj w sercu twoim skarb

  Jest w nim dobro i życzliwość

  Podziel się z bliskimi tym …

  Już kolejny raz na Jarmark Adwentowy zorganizowany w dniach 9 - 22 grudnia 2018r., przez radę rodziców, uczniów i radę pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, przybyły tłumy zainteresowane magią Świąt Bożego Narodzenia. W tegorocznej ofercie, jak co roku, królowało rękodzieło zabarwione polotem i niezwykłą fantazją uczniów. Na straganach podziwiano różnobarwne, cekinowe bombki w oryginalne wzory, choinki z pozłacanych makaronów i leśnych szyszek, ,,świetliste” anioły. Podczas Jarmarku  można było zdobyć wszystko, co w naszej tradycji wiąże się z Bożym Narodzeniem: ozdoby choinkowe wykonane z papieru i delikatnych, białych jak śnieg płatków, ręcznie malowane bombki i wiele innych dekoracji wykonanych  dowolnymi technikami, niezwykle kunsztownie, starannie, bogato zdobione. Nie zabrakło również bożonarodzeniowych przysmaków  kolorowych,  udekorowanych w fantazyjne wzory  pierników, kuszących swoim aromatem i niepowtarzalnym smakiem.  Ponadto w dniach 21, 22 grudnia na stoiskach pojawią się  żywe stroiki, z pachnących lasem gałązek sosny i świerku, przyciągające wzrok swoją oryginalnością, ozdobione  świecidełkami wykonane  z entuzjazmem  przez naszych uczniów .

  Tegoroczny X już Jarmark Bożonarodzeniowy to prezentacja bogatego dorobku artystycznego szkoły, współpraca i zaangażowanie rodziców, zainteresowanie społeczności lokalnej i  niesamowita przedświąteczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

  Życzymy, aby ten magiczny czas otoczony  zapachem świerkowej choinki i dźwiękami kolęd  napełnił wszystkich spokojem, radością i życzliwością. 

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=283

 • Przeżyjmy to jeszcze raz! Habemus Papam! 16.10.1978r.

  Przeżyjmy to jeszcze raz! Habemus Papam! 16.10.1978r.
  27.11.2018

  Dnia 28 października 2018 roku przeżywaliśmy w naszym Kościele parafialnym w Gąsocinie,  jeszcze raz konklawe z roku 1978, na którym po raz pierwszy w historii został wybrany Polak, Kardynał Karol Wojtyła. Wybór jak wiemy doskonały, bo 26 lat pontyfikatu świętego papieża Jana Pawła II obfitowało w ważne wydarzenia dla Kościoła i świata.

  W naszym konklawe udział wzięli chłopcy z klas VII, VIII i III Gimnazjum. Ze swoich zadań wywiązali się znakomicie. W kardynalskich szatach prezentowali się bardzo dostojnie i tak też się zachowywali! Dominik wyglądał i wykonywał te same gesty prawie jak św. Jan Paweł II. Jak mówił do roli przygotowywał się oglądając kilkakrotnie pamiętną scenę, kiedy to JP2 pozdrawiał zebranych ludzi na Placu świętego Piotra. W rolę czekających na wybór ludzi wcieliły się uczennice klas VII, VIII i III Gimnazjum oraz nasi absolwenci Gimnazjum. Zgromadzeni na liturgii mogli poczuć te doniosłe chwile i na niejednej twarzy widać było uśmiech i łzy.

  Dziękujemy uczniom za przybliżenie nam tego wyjątkowego dnia z wyboru naszego Papieża w 40 lecie Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

  Zdjęcia dostępne na facebook parafii w Gąsocinie;

   https://www.facebook.com/304737563041465/photos/ms.c.eJxFk9ttQDEIQzeqeGP2X6y60Li~;Rw52cKISPYCYSUxH~;uiCEv~;ARPwBSJ7CnkITrZWDP5CJPYJ5CosF5g~_4LNAm8J0BIahT6ANxQAhSP4ApgjzwgmWdLWibWJd8l8uwD1RzaFk63BQEFywZrPoUHNrrgnba9tm~_I9nyHXElCD9bDu26GczRl9SZtGNnCG~_L7QUVVGwN5awBZyu0xdk6bdHrYhw62z64oJr6ZiieS8s2h2iCXWGyqJZdkHIfrRtdqwjmAI~;Ybgz2grX7Kv5d4oLJf3N6KzQqrgZhDZitIbmP2RwG5oj6ZkTRJc~;Wmi6b1J1JM0~;xcnTt9SOpKKxCGazvRzWjz70PPqnu~_1G8S6aurQ0Ve5cuPsurYbigzPumw6KwSWWYFH2AvcxeTqC~;J2jQeg~-~-.bps.a.1047985388716675/1047988022049745/?type=3&theater

  K. Wierzbowski 

 • XXXVI Pielgrzymka do Rostkowa 2018

  XXXVI Pielgrzymka do Rostkowa 2018
  27.11.2018

  XXXVI Pielgrzymka do Rostkowa 2018

  W sobotę 15.09.2016r., uczniowie naszej Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Gąsocinie wzięli udział w pielgrzymce do Rostkowa pod hasłem: KOSTKA znaczy WIĘCEJ! Młodsi uczniowie uczestniczyli rano w pielgrzymce pieszej, a po południu starsza młodzież: klasy VII, VIII i III gimnazjum w pielgrzymce autokarowej bezpośrednio do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Pielgrzymka dla młodzieży rozpoczęła się o 15.00 od zbiórki przed Kościołem w Gąsocinie. Jak co roku wyjazd został zorganizowany we współpracy z proboszczem parafii w Gąsocinie ks. Ireneuszem Cielickim. 

  Program Pielgrzymki Młodzieży miał miejsce na placu przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie i przebiegał w następującej kolejności:

  16.00 – recepcja, objęcie dyżurów przez służby

  16.30 – powitanie młodzieży i zawiązanie wspólnoty

  17.00 – program ewangelizacyjny „KOSTKA znaczy więcej” prowadzony przez Księży Jezuitów

  18.00 – Msza św. – przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski, kazanie wygłosił ks. Krzysztof Ruciński

  19.15 - koncert zespołu FRAGUA

  ok. 21.00 – nastąpiło zakończenie pielgrzymki dla młodzieży,

  ...a potem, a potem rozśpiewany autobus wrócił do Gąsocina ok. godz. 22.00. Podsumowując, młodzież bawiła się świetnie, atmosfera i pogoda sprzyjały zawiązywaniu wspólnoty. Młodzi ludzie śpiewali, tańczyli po całym placu. Warto było tam być i to zobaczyć!!!

  K. Wierzbowski

 • Wokół przygotowań do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

  Wokół przygotowań do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”
  26.11.2018

  Uczniowie klas II i III 16 listopada 2018r. wzięli udział w warsztatach edukacyjno-edytorskich przeprowadzonych przez pana Roberta Miszczuka – twórcę konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, a jednocześnie pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Warszawie. Najważniejszym punktem zajęć była możliwość dokładnego zapoznania się uczniów z książkami zrobionymi przez ich koleżanki i kolegów z innych szkół w poprzednich edycjach konkursu. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali różnorodne przykłady książek w kształcie zwierząt, roślin a także te trójwymiarowe czy pełne ozdób, którymi udekorowano okładki i strony. Na zakończenie uczniowie podzieleni na grupy tworzyli przykładowe strony tytułowe ze szczególnym zwróceniem uwagi na elementy, jakie te strony muszą zawierać. W nagrodę wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od pana Miszczuka upominki w postaci zakładek i ołówków z logo konkursu.

  20 listopada 2018r. klasa II wybrała się pod opieką wychowawczyni pani Bożeny Rutkowskiej i nauczyciela bibliotekarza pani Moniki Iwańskiej do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, gdzie uczestniczyła w kolejnych zajęciach edytorskich. Tym razem uczniowie mieli okazję obejrzeć krótkie filmy instruktażowe dotyczące wydania książki oraz poznali nową formę książki – lapbooka, czyli książkę na kolanach. Dzieci chętnie stworzyły okładkę w postaci zamykanej teczki oraz małą książeczkę, którą wkleiły do środka.  Zajęcia prowadziła pani Mirosława Lewandowska – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z drugim pracownikiem Biblioteki i opiekunami grupy – wychowawczynią klasy i szkolną bibliotekarką.

  Zarówno zajęcia z twórcą konkursu, jak i wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

   

  Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=282

   

 • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
  19.11.2018

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie 06-440 Gąsocin, ul. Błotna 12 tel. 23 671 43 42 NIP 566-17-58-038, Regon 130416978, zaprasza do złożenia oferty cenowej na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych oraz przemysłowych do stołówki szkolnej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019r.

  PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

  Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych o wartości, do której nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z art. 4 pkt. 8 tej ustawy,  z podziałem na następujące pakiety:

  PAKIET I Pieczywo i wyroby piekarnicze

  Kod CPV 15810000-9

  Dostawa pieczywa odbywać się będzie codziennie do godz. 8:00 . Towar będzie zamawiany w formie pisemnej lub telefonicznie,  raz w tygodniu . Średnia częstotliwość dostawy 3 razy w tygodniu w zależności od potrzeb zamawiającego.

  PAKIET II Nabiał i przetwory mleczarskie

  Kod CPV 15500000-3

  Dostawa nabiału i produktów mleczarskich odbywać się będzie codziennie do godz. 8:00. Towar będzie zamawiany  w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu. Średnia częstotliwość dostawy 2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb zamawiającego.

  PAKIET III Artykuły ogólnospożywcze

  Kod CPV15000000-8, CPV15200000-0, CPV15400000-2, CPV15600000-4, CPV15800000-6,     CPV15900000-7, CPV03142400-3.

  Dostawa artykułów spożywczych odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar będzie zamawiany  w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu.  Średnia częstotliwość dostawy 2 razy w tygodniu.

  PAKIET IV Owoce, warzywa i ziemniaki

  Kod CPV 15300000-1, CPV 03200000-3

  Dostawa owoców, warzyw i ziemniaków odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar będzie zamawiany  w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu. Średnia częstotliwość dostawy 2 razy w tygodniu.

  PAKIET V Mięso i przetwory mięsne (wołowe, wieprzowe, drobiowe)

  Kod CPV 15100000-9

  Dostawa mięsa odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia pisemnego lub telefonicznego zamówienia. Średnia częstotliwość  dostawy mięsa 2 razy w tyg. do godz. 9:00.

  PAKIET NR VI Artykuły przemysłowe

  Kod CPV 30190000-7, CPV 39830000-9,

  Dostawa artykułów przemysłowych odbywać się będzie w zależności od bieżących  potrzeb zamawiającego raz w tygodniu po złożeniu pisemnego lub telefonicznego  zamówienia.

   

  SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT

  Oferty według załączonego wzoru należy składać w formie pisemnej do dnia 10.12.2018r.. pod adresem: Szkoły Podstawowej w Gąsocinie ul. Błotna 12

  TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA    

  Dostawca będzie dostarczał zamawiającemu artykuły żywnościowe do stołówki przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie, sukcesywnie według potrzeb zamawiającego od dnia podpisania umowy do 31.12.2019r.

  KRYTERIA OCENY OFERT

  1. Najniższa cena.
  2. Wysoka jakość produktów.
  3. Elastyczność dostawy

  ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

  Zawarcie umowy z dostawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

   

  ZAŁĄCZNIKI:

  Za--cznik_nr_1.pdf

  Za--cznik_nr_2.pdf

  Za--cznik_nr_3.pdf

  Za--cznik_nr_4.pdf

  Za--cznik_nr_5.pdf

  zalacznik_nr_6.pdf

 • Uwaga! Obiady- grudzień

  Uwaga! Obiady- grudzień
  18.11.2018

  Wpłaty za obiady w miesiącu grudniu 2018r. przyjmowane będą w terminie

  od 22 do 27.11 .2018r:

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 45.00 zł.(koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3 zł)

  Wpłat dokonujemy u Pani Moniki Iwańskiej w bibliotece szkolnej w godzinach:

  • 8:00-10:00 oprócz przerw lekcyjnych
  • 12:00-13:00 oprócz przerw lekcyjnych

  PO DNIU 27 LISTOPADA  WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 30,00zł wpłaty będą przyjmowane w dniach od 22 do 27.11.2018 r. (koszt jednego posiłku jednodaniowego-zupa lub drugie danie przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 2 zł.).

  Wpłat dokonujemy u Pani Justyny Kowalskiej w sekretariacie szkolnym w godzinach:

  • 7:30-8:00-przed lekcjami
  • 9:35-9:45-druga przerwa

  PO DNIU 27 LISTOPADA  WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Najmłodsi dla Niepodległej !!!

  Najmłodsi dla Niepodległej !!!
  13.11.2018

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z klas I-III wykonały wraz ze swoimi wychowawcami biało-czerwone chorągiewki, okolicznościowe gazetki i dekoracje, wymalowały mural, a także wzięły udział w konkursie „Współczesny patriotyzm i ja”, zorganizowanym przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Studio”. Uczeń klasy drugiej otrzymał w tym konkursie wyróżnienie. Z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami uczniowie klas I-III przemaszerowali ulicami Gąsocina na uroczystą akademię przygotowaną przez starszych kolegów do siedziby przy ul. Błotnej 12. Po akademii, która była piękną i ciekawą lekcją historii, dzieci wzięły udział w quizie wiedzy o Polsce, maszerowały jak na wojskowej defiladzie, śpiewały pieśni patriotyczne, a o godzinie 11.11 uczestniczyły w zbiorowym ogólnopolskim śpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”. Do końca roku szkolnego, w ramach realizacji Programu Rządowego „Niepodległa”, uczniowie z wychowawcami i rodzicami zaplanowali m.in. konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna”, Dzień Dziecka w biało-czerwonych barwach czy wydanie książek o tematyce patriotycznej w ramach projektu „Wydajemy własną książkę”. Najmłodsi wyrażają w ten sposób wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za naszą niepodległą Polskę. Oddają hołd naszej Ojczyźnie i uczą się patriotyzmu.

  Bożena Rutkowska

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=278

 • UWAGA!!! Spotkania z rodzicami

  UWAGA!!! Spotkania z rodzicami
  08.11.2018

  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie informuję, iż zebranie  wychowawców klas z rodzicami uczniów klas IV-VIII i klasy III gimnazjum odbędzie się 14.11.2018r. ( środa ) o godz. 1700 przy ulicy Błotnej 12.

  Przewidywany porządek spotkania:

  1. Prelekcja na temat: Odpowiedzialność karna nieletnich.

   2. Spotkania rodziców uczniów z wychowawcami.

  Spotkania w klasach:

  klasa IV a w sali nr  3

  klasa IV b w sali nr 6

  klasa V a w sali nr   1

  klasa V b w sali nr  8

  klasa VI w sali nr    4

  klasa VII w sali nr   2

  klasa VIII w sali nr  7

  klasa III gimnazjum w sali  nr  5

   

  Dla rodziców uczniów klas I-III zebranie z  wychowawcami klas odbędzie się 15.11.2018r.

   ( czwartek)  przy ul. Szkolnej 1 o godz. 1700.

  Przewidywany porządek spotkania:

  1. Pedagogizacja rodziców  - Zdrowe odżywianie dzieci .

  2. Spotkania rodziców uczniów z wychowawcami.

  klasa I a w sali nr  3

  klasa I b w sali nr  6

  klasa II w sali nr    4

  klasa III  w sali nr  8

  O godzinie 16:20 odbędzie się spotkanie informacyjne (dotyczące badania przesiewowego słuchu uczniów klas I) dla rodziców klas I .

   

   

 • Wycieczka do Muzeum Azji i Pacyfiku

  Wycieczka do Muzeum Azji i Pacyfiku
  09.11.2018

  7 listopada 2018r. uczniowie klasy II i III odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku. Pod opieką wychowawczyń – pani Bożeny Rutkowskiej i pani Ewy Matusiak oraz nauczycielki biblioteki pani Moniki Iwańskiej i rodzica pani Magdaleny Wesołowskiej wzięli udział w zajęciach pt. „Od piktogramów do alfabetu – Historia pisma” oraz „Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji”. Na pierwszych warsztatach uczniowie dowiedzieli się, jak porozumiewali się ludzie w prehistorii, jak kształtowało się pismo i czym się różni alfabet od logogramów. Na koniec wszyscy zamienili się w mezopotamskich skrybów i wykonali napis w piśmie klinowym.

  Kolejne zajęcia poświęcone były grom i zabawom, które stanowią bogatą spuściznę dziedzictwa kulturowego Azji i są świadectwem nieustannego przenikania się kultur, a ślady ich wędrówki można odnaleźć w starożytnych malowidłach czy rzeźbach, a także w naszym najbliższym otoczeniu. Uczniowie mieli możliwość praktycznego zapoznania się z takimi grami jak: otedama – gra japońska polegająca na podrzucaniu woreczków, kendama – japońska gra zręcznościowa (podrzucanie drewnianej kulki na talerzyki) oraz azjatycka piłka – sepak takraw, kręcenie bączkami  i magiczny sznurek.

  Wypowiedzi uczniów po zajęciach w muzeum:

  Najbardziej podobało mi się: zabawa z kendamą ( kulką i drewnianym talerzykiem), pisanie na glinianych tabliczkach, pisanie rysikiem, kręcenie bączków, zabawa otedama (żonglowanie woreczkami), sala zabaw, rzucanie strzałami, zabawa z klockami.

  Nauczyłam/nauczyłem się: pisać na tabliczce glinianej, że w innych krajach są inne zabawy, otedamy (zabawy z woreczkami), zabawy z kendamą.

  Wycieczkę zorganizowała biblioteka szkolna w ramach przygotowań do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”.

  Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=277

   

 • Wicemistrzostwo powiatu Ciechanów w unihokeja chłopców rocznik 2003-2006

  Wicemistrzostwo powiatu Ciechanów w unihokeja chłopców rocznik 2003-2006
  09.11.2018

  Drużyna z SP Gąsocin zdobyła drugie miejsce w mistrzostwach powiatu. Nasi chłopcy w pierwszym spotkaniu ulegli drużynie z SP Sońsk 4:1. Drugi mecz rozegrany był z SP nr 4 Ciechanów, wynik tego spotkania to 10:0 dla SP Gąsocin. Rozegranych zostało 3 mecze
  w trzech tercjach po 7 minut każda. Rozpoczęcie turnieju zaczęło się meczem SP Sońsk z SP n4 Ciechanów, w którym zwyciężyła drużyna z Sońska 6:0 i to oni zajęli pierwsze miejsce  dające im awans do dalszych rozgrywek.  

  Krzysztof Rutkowski

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=276

 • Mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej chłopców

  Mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej chłopców
  08.11.2018

  Mistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej dla Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.

  Uczniowie z naszej szkoły z klas: III gimnazjum, VIII i VII odnieśli wspaniały sukces w halowej piłce nożnej na szczeblu powiatowym. W turnieju wzięło udział 14 drużyn z naszego powiatu. Dlatego zawody odbyły się w dwóch turach. Pierwsza tura odbyła się 29 października. Po zmaganiach z drużynami STO Ciechanów, SP Kraszewo i SP Sońsk zajęliśmy I miejsce w grupie i zdobyliśmy awans do dalszych rozgrywek. Pokonaliśmy szkołę  STO 4:0, następnie ponieśliśmy porażkę z Sońskiem 0:1 i w trzecim meczu było zwycięstwo z Kraszewem 3:0. Bilans goli 7:1.

  Druga faza rozgrywek odbyła się 07.11.2018. Trafiliśmy na drużyny z Glinojecka i zwyciężyliśmy wynikiem 3:1, potem mecz z SP 1 Ciechanów – wynik spotkania 5:2 i tym sposobem weszliśmy do rozgrywek półfinałowych. W półfinale po zaciętych zmaganiach z drużyną SP nr 6 Ciechanów, mecz zakończył się remisem 1:1. Po odbytych rzutach karnych nasza drużyna wygrała 2:1, zapewniając sobie walkę o I miejsce. Z drugiej grupy zwycięstwo odniosła drużyna z Sońska nad Glinojeckiem, również po rzutach karnych. Bilans bramek 19:5, ogółem w całym turnieju 26:6.

  Wyniki spotkań w walce o medale i puchary zawodów:

   O miejsce III - SP 6 Ciechanów kontra SP Glinojeck  2:1

   O miejsce I  -  SP Gąsocin kontra SP Sońsk   4:1

  Jeszcze w listopadzie będziemy reprezentować szkołę w półfinałach wojewódzkich (rejonach), w których będą brały udział drużyny z pięciu powiatów.

  Krzysztof Rutkowski

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=275

 • Halowa piłka nożna dziewcząt

  Halowa piłka nożna dziewcząt
  06.11.2018

  Nasze uczennice z klas V - VII odniosły kolejny sukces w turniejowych zmaganiach w halową piłkę nożną. Na etapie rejonowym turnieju zajęły III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

  Galeria:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=274

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Galeria zdjęć