Nawigacja

 • Wakacyjne życzenia!

  Wakacyjne życzenia!

  „A teraz już czas

  zaprosić wszystkich Was

  na zasłużony odpoczynek

  w lasach, w górach, nad jeziorami,

  na wędrówki z plecakami.

  Wakacje to zielony las

  kwitnące akacje i słoneczny blask”

   

  Serdecznie życzymy, aby nachodzące wakacje

  były ciekawe, radosne, słoneczne i bezpieczne,

  abyście poznawali wiele ciekawych miejsc

  i zawierali nowe przyjaźnie.

  Życzymy, by wakacje były czasem

  efektywnego wypoczynku,

  byście nabrali sił i zapału

  do pracy w nowym roku szkolnym.

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna,
  oraz  pracownicy

  Szkoły Podstawowej w Gąsocinie 

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022r. o godzinie 9:00.

  Uczniowie klas I – VIII  gromadzą się w budynku szkoły przy ul. Błotnej 12.

  Po oficjlanej części uczniowie klas I – III udadzą się pod opieką wychowawców i nauczycieli do budynku szkoły przy ul. Szkolnej 1 na spotkanie z wychowawcami.

  Uroczyste zakończenie roku katechetycznego odbędzie się na Mszy świętej o godz. 8:00 w kościele parafialnym w Gąsocinie.

  Zapraszamy!

 • Nowy Uczniak już jest!

  Nowy Uczniak już jest!

  Zapraszamy do zapoznanie się z najnowszym numeru naszej szkolnej gazety. Miłej lektury!

  https://cloud8d.edupage.org/cloud?z%3AZgxg5cjkLcZy8bAPL9APyE%2FArhwzpIRtwCxifQ7Dq6ar95XGiRyKOkdni8a3Fjqo

 • I nagroda w konkursie "Pszczoła miodna modna"

  I nagroda w konkursie "Pszczoła miodna modna"

  Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na pszczelą maskotkę "Pszczoła miodna modna" został rozstrzygnięty 23 czerwca 2022 roku. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie TRAKT z Płocka oraz partnerzy: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku, Pasieki Rodziny Sadowskich. Na konkurs "przyleciało" 130 pszczół z 24 placówek. Wzięły w nim udział 3 uczennice z naszej szkoły: Antonina Podstawka, Kinga Reszka, Antonina Wynimko z klasy drugiej. Pierwszą nagrodę zdobyła Antonina Podstawka i jej Pszczółka Lokusia. Dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły, gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

  Link do strony z wynikami konkursu: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-TRAKT-101511334620530

  Bożena Rutkowska

 • Wycieczka do Parku Trampolin

  Wycieczka do Parku Trampolin

  Na zakończenie roku – 22.06.2022r.  - klasy czwarte, część piątej i szósta wyjechały do Ciechanowa do Hopa Parku. Na początku poznanie zasad i krótka rozgrzewka, a potem już intensywna aktywność fizyczna, skoki i zabawa. W między czasie nauczyciele mogli wypić przepyszną kawkę i herbatkę. Na zakończenie jeszcze lody i popcorn i można było powiedzieć, że ten dzień spędziliśmy miło i aktywnie.

  M. Mioduszewska, M. Sikora, M. Wodzyńska-Zaborek

  Nowa galeria Wycieczka do Parku Trampolin została dodana do albumu fotograficznego

 • Pokaz talentów w klasie IVb

  Pokaz talentów w klasie IVb

  W czerwcu w klasie IVb odbyła się lekcja, na której uczniowie zaprezentowali swoje zainteresowania i talenty. Mogliśmy podziwiać prace plastyczne, wykonane różnymi technikami. Były także pokazy taneczne, akrobatyczne i taniec na wrotkach. Chłopcy urozmaicili nasz pokaz sztuczką z zamianą miejsc, a Adaś zabawiał wszystkich dowcipami  i zagadkami. Była to bardzo dobra okazja do zaprezentowania siebie i zachęcania do rozwijania swoich talentów.

  M. Mioduszewska

  Nowa galeria Pokaz talentów w klasie IVb została dodana do albumu fotograficznego

 • Kółko Fotograficzne - Wystawa Prac

  Kółko Fotograficzne - Wystawa Prac

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami:

  Wystawa 1:

  https://animoto.com/play/U7TZx3kvphqAB2mXVwFUrA

  Wystawa 2:

  https://animoto.com/play/5ZqriaFLe5hLBhl3fxnenQ

  Wystawa 3:

  https://animoto.com/play/JxFOmdWYCJAKaHSzJZOahQ

  M. Mioduszewska

 • Rozstrzygnięcie oferty na remont elewacji

  Rozstrzygnięcie oferty na remont elewacji

  Rozpatrzenie ofert na remont elewacji w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyło sie w dniu 22 czerwca 2022r. 

  Szczególy w załączniku: notatka_sluzbowa-_elewacja.pdf​​​​​​​

 • Innowacja z matematyki w klasie V

  Innowacja z matematyki w klasie V

  Prezentacja prac uczniów klasy piątej - sketchnoting na matematyce, czyli jak uczymy się poprzez rysowanie...

  https://pl.padlet.com/spmsikora/pk7yuc8jkh0u1km1

  https://padlet.com/spmsikora/i281p011wepoak00

  M. Sikora 

 • III Turniej Szachowy w Ciechanowie

  III Turniej Szachowy w Ciechanowie

  W dniu 9 czerwca 2022 roku w MSCDN  w  Ciechanowie odbył się III Turniej Szachowy w ramach projektu Szachy w mazowieckiej szkole. Wzięli w nim udział  chłopcy i dziewczęta  w trzech kategoriach: klasy II, III i IV. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: II, IIIa, IIIb, IVb. Obowiązywał szwajcarski system, który polegał na rozegraniu 6 rund po 15 minut na zawodnika w każdej rundzie. Kinga Reszka z klasy II zajęła 6. miejsce,
  a Michał Sieczkowski również z klasy II zajął 4. miejsce. Lena Ślesik z klasy IIIa zajęła 2. miejsce i otrzymała srebrny medal, a Antoni Grabowski z klasy IIIb zajął  4. miejsce. Adam Rutkowski z klasy IVb zajął 4. miejsce, a Monika Słończewska  z klasy IVb zajęła 6. miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono dyplomy. Medaliści otrzymali również nagrody rzeczowe.

  Krzysztof Rutkowski

 • Wycieczka klas trzecich do Olsztyna

  Wycieczka klas trzecich do Olsztyna

  14 czerwca 2022r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce jedniodniowej do Olsztyna. Pierwszym punktem programu było obejrzenie sztuki pt. "Tygrys Pietrek" autorstwa Hanny Januszewskiej  w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Motto przewodnie: "Łatwo być odważnym, gdy się myśli o innych - nie o sobie". Ta prosta prawda nie była tak oczywista dla głównego bohatera. Mały  tygrysek wszystkiego się boi i przynosi wstyd całemu gatunkowi bardzo odważnych tygrysów. Przychodzi jednak moment, gdy musi się zmierzyć z własnymi lękami: wyruszyć ciemną nocą po lekarstwo dla  chorej mamy. Wtedy strach przestaje istnieć, a Pietrek udowadnia, że nie odstaje odwagą od innych. Spektakl przedstawiony był w konwencji lalkowo-maskowej, aktorzy zebrali mnóstwo braw od widzów. Drugą atrakcją był seans "Ziemia, Księżyc i Słońce" w planetarium, dzięki któremu mogą uczniowie odpowiedzieć na pytania: Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Jakie są gwiazdozbiory na niebie? Dzieci dowiedziały się też jak powstał kalendarz i poznały historię kosmicznych podróży oraz lądowanie na Srebrnym Globie. Kolejne ciekawe miejsce to papugarnia, w której obejrzeliśmy ponad 50 ptaków: ary, amazonki, żako, kakadu i rudosterki. Dzieci karmiły papugi nasionami, a one oswojone siadały im na ramiona. Na koniec pobyt w MC' Donaldzie i bezpieczny powrót do Gąsocina. Wycieczka bardzo się podobała, na pewno uczniowie ją zapamiętają.

  Uczniowie klasy IIIa i IIIb zwychowawczyniami   

  Nowa galeria Klasy III na wycieczce w Olsztynie została dodana do albumu fotograficznego

 • Dzień Rodziny w klasie I

  Dzień Rodziny w klasie I

  W piątek 10 czerwca uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzinami obchodzili Dzień Rodziny. Spotkanie było zorganizowane na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gołotczyźnie. Poza ogniskiem i poczęstunkiem dzieci mogły uczestniczyć w różnych zabawach organizowanych przez animatorkę. Zabawy przy muzyce, z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zjazdy na tyrolce to tylko niektóre atrakcje. Dziewczynki ozdobiły swoje fryzury kolorowymi warkoczykami, a tatuaże wykonały wszystkie chętne dzieci. Nie obyło się bez malowania twarzy. Największą atrakcją  było przeciąganie liną, w którym brali udział zarówno dzieci jak i rodzice. Po dużym wysiłku wszyscy pożywili się pieczoną kiełbasą i słodkościami. Było to miłe spotkanie, podczas którego dzieci i rodzice mogli wspólnie spędzić czas .

  Wychowawca klasy -Topyła Barbara

  Nowa galeria Dzień Rodziny w klasie I została dodana do albumu fotograficznego

 • Klasy IV z wizytą w Łodzi

  Klasy IV z wizytą w Łodzi

  Dnia 6 czerwca klasy IVa i IVb pojechały na wycieczkę do Łodzi. Początek dnia rozpoczęliśmy zwiedzaniem miasta. Pani przewodnik opowiadała o historii miasta, pokazywała ciekawe miejsca wzdłuż ulicy Piotrkowkiej. Oglądaliśmy stare budynki i fabryki, murale, pomniki i miejsca związane z filmami oraz z przemysłem włókienniczym miasta. Na koniec poznaliśmy niezwykłą historię Róży, której matka wykonała ściany budynków z rozbitych luster. Zwiedzanie zakończyliśmy przybyciem do Manufaktury, która powstała w miejscu dawnej fabryki największego fabrykanta Łodzi. W środku już tylko wypoczywaliśmy i aktywnie się bawiliśmy. Na początku spędziliśmy miło czas na kręglach, a potem próbowaliśmy swoich sił w laserowym paintballu. Na koniec posililiśmy się w strefie gastronomicznej i niestety musieliśmy wracać do autobusu. Zmęczeni ale szczęśliwi przyjechaliśmy do domu.

  Klasa IVa i IVb,

  M. Mioduszewska i M.Sikora.

   

  Nowa galeria Klasy IV z wizytą w Łodzi została dodana do albumu fotograficznego

 • Badanie opinii mieszkańców

  Badanie opinii mieszkańców

  Rozpoczynają się prace dotyczące badania opinii mieszkańców gminy, które posłużą do opracowania Strategi Rozwoju Ponadlokalnego, obejmującej Gminę Sońsk oraz trzy innych gminy (Gmina Opinogóra Górna, Gmina Ciechanów, Miasto Ciechanów). Informacje zebrane od mieszkańców pozwolą na wytyczenie kierunków rozwoju oraz lepsze dostosowanie polityk władz samorządowych do potrzeb mieszkańców, w szczególności młodzieży. Badanie opinii mieszkańców Gminy Sońsk jest elementem procesu diagnostycznego prowadzonego przez Związek Miast Polskich.

  Informacja_prasowa_Badanie_opinii_mieszkancow.pdf

  ​​​​​​​Pierwsza z ankiet jest skierowana do młodzieży uczącej się w liceach, technikach i szkołach branżowych. Zainteresowani podzieleniem się swoimi spostrzeżeniami i opiniami mogą wypełnić ją online. Jest dostępna pod adresem:

  https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=sp2f3f7gL0a7U55xJZ-OZSEC4kXHfCxMgY60eAB7hVhUMVpRR0RFQUM4T0wyU1I5VDAzMTVZNUlQTC4u.

  Druga z ankiet jest przeznaczona dla wszystkich mieszkańców miasta Ciechanów oraz gmin: Ciechanów, Opinogóra Górna i Sońsk. Wersję online można wypełnić na stronie internetowej ZMP:

  https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vrzqjrjlv7czj7gz8vevvbr5.


 • Zaproszenie do składania ofert

  Zaproszenie do składania ofert

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie elewacji ściany frontowej i remontu schodów w Szkole  Podstawowej w Gąsocinie przy  ul. Błotnej 12, o wartości do której nie stosuje sie przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych na podstawie art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy PZP.

  Załączniki:

  Zaproszenie_do_skladania_ofert_-_wykonanie_elewacji.pdf

  Zalacznik_nr_1_Klauzula_RODO.pdf​​​​​​​ • Wycieczka klas VII i VI

  Wycieczka klas VII i VI

   „Ach, Mazury, jakie cudne, gdzie jest taki drugi kraj…”

  Zgodnie ze słowami piosenki klasy siódme i szósta w dniach 6.06- 8.06.2022r. podziwiały widoki pięknych Mazur.

  Pierwszego dnia zwiedzili stolicę Warmii  - Olsztyn. Swoje siły fizyczne sprawdzili w Parku Linowym „Snajper”. Następnie udali się do swej bazy wypadowej – Ośrodka Wypoczynkowego „Kalwa” w Pasymiu. Uczniowie zostali zakwaterowani w 6-osobowych domkach położonych w malowniczym otoczeniu sosnowych drzew oraz jeziora Kalwa.

  Kolejnego dnia udali się na spływ kajakowy rzeką Krutynią. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Uczniowie w świetnych humorach podziwiali mazurską przyrodę. Po powrocie spędzili miło czas przy ognisku na brzegu jeziora.

  Na ostatni dzień przypadła największa frajda tego wyjazdu – pobyt w „Tropikanie” Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Zespół basenów cieszył się wielką popularnością wśród naszych uczniów. Odwiedziny  Mikołajek zakończył spacer po przystani i podziwianie zgromadzonych tam jachtów i łódek.

  Zadowoleni, pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu, a już w ich głowach rodziły się pomysły na kolejne wycieczki i wyjazdy.

  G. Podlasińska 

  Galeria Wycieczka klas VII i VI została dodana do albumu fotograficznego

 • Wycieczka do Płocka klas I i II

  Wycieczka do Płocka klas I i II

  Dnia 7 czerwca 2022 roku klasy I i II pojechały na wycieczkę do Płocka. Miasto przywitało małych podróżników piękną pogodą i licznymi atrakcjami. Na początek dzieci udały się do Teatru Dramatycznego na bajkę inspirowaną "Gwiezdnymi wojnami" pt.: "Opowieści Droida". Spektakl opowiadał o poszukiwaniu w sobie mocy i odwagi. Żadnej z tych wartości nie można kupić. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, bo głównemu bohaterowi pomogli dobrzy i wierni przyjaciele. Po wizycie w teatrze kolejna atrakcja - spacer po jedynym w Polsce molo wzdłuż Wisły. Królowa polskich rzek prezentowała się pięknie i dostojnie. Po spacerze nastąpił przejazd do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie można było podpatrywać i podziwiać zwierzęta z całego świata. Następnie dzieci zwiedziły najcenniejszy zabytek północnego Mazowsza, świadka tysiącletniej historii miasta - Bazylikę Katedralną oraz sąsiadujący z nią Zamek Książąt Mazowieckich. Podziwiały Wisłę ze Wzgórza Tumskiego i zaopatrzyły się w pamiątki w sklepiku przy ul. Tumskiej. Na koniec posiłek w restauracji McDonald's i ... powrót do domu. To był dzień pełen wrażeń. Mali podróżnicy już planują kolejną wyprawę!

  B. Rutkowska i B. Topyła

  Nowa galeria Wycieczka do Płocka klas I i II została dodana do albumu fotograficznego

 • „Wydajemy Własną Książkę"

   „Wydajemy Własną Książkę"

  31 maja 2022 roku w sali konferencyjnej Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów” w Warszawie odbyła się uroczystość finałowa XXIX wojewódzkiej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, w której uczestniczyła nasza uczennica z klasy VIIIb, Karolina Metera.  Karolina za książkę ,,Dina” uzyskała nagrodę w kategorii literackiej. Po wręczeniu nagród uczestnicy mogli obejrzeć nagrodzone książki.Podczas spotkania odtworzony został film pokazujący 70 lat pracy MDK „Muranów”, który w tym roku świętuje okrągłą rocznicę powstania. Książki wykonane na konkurs zostały przekazane do Biblioteki Książki Dziecięcej MDK „Muranów”.Serdecznie gratulujemy Karolinie i życzymy lekkiego pióra w kolejnych edycjach konkursu „Wydajemy Własną Książkę”.

  J. Jasińska

  n-l bibliotekarz

   

 • CZYTAMY LEKTURY

  CZYTAMY LEKTURY

  Uczniowie klasy III b wspólnie z wychowawczynią Agnieszką Fabisiak wybrali w tym roku szkolnym nietypowy i oryginalny sposób na czytanie i opracowanie lektur szkolnych włączając się jednocześnie w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczych oraz popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji szkolnej ,,Książka w plecaku”, po wypożyczeniu z biblioteki szkolnej lektury ,,O psie, który jeździł koleją” i spakowaniu jej w plecak, udaliśmy się na wiosenny spacer, aby odczytać powyższą pozycję książkową w scenerii nawiązującej do akcji  wspomnianej opowieści dla dzieci. W drodze do celu robiliśmy sobie krótkie przerwy na odpoczynek oraz zapoznanie się z autorem czytanej i omawianej książki oraz okolicznościami jej powstania. Przy tej okazji wykonaliśmy zdjęcia, włączając się tym samy do kolejnej  akcji szkolnej ,,Przyłapani na czytaniu”, na których to grupki osób z naszej klasy zaprezentowały się z książką w różnych nietypowych plenerowych miejscach i pozach.  Po dotarciu na miejsce, do stacji kolejowej PKP w Gąsocinie, zasiedliśmy w bezpiecznym miejscu i obserwując przejeżdżające w oddali pociągi, czytaliśmy z zaciekawieniem przygody psa Lampo, który pokochał życie kolejarskie i niemu poświęcił swój zwierzęcy los. Z zaangażowanie dyskutowaliśmy o przeczytanej lekturze, wymienialiśmy się swoimi  spostrzeżeniami i refleksjami. To był dzień pełen emocji i wrażeń, dzień który pokazał nam jak w niecodzienny sposób można spędzić czas z książką na świeżym powietrzu, w różnorodnych sceneriach jakie oferuje nam wiosenna przyroda. Uwieńczeniem omawiania kolejnej lektury pt.: ,,Karolcia” było narysowanie portretu tytułowej bohaterki przy okazji następnej akcji szkolnej ,,Maluję portret ulubionej postaci z książki”. Uczniowie wykazali się w swoich pracach dużym kunsztem artystycznym i wiernie odzwierciedlili postać dziewczynki z niebieskim koralikiem. Zachęcamy do różnorodnych aktywności czytelniczych rozwijających zainteresowanie dzieci i młodzieży książkami. 

  Uczniowie klasy III b

  z wychowawczynią Agnieszką Fabisiak

 • Pierwszaki z wizytą w Bibliotece Publicznej

  Pierwszaki z wizytą w Bibliotece Publicznej

  W piątek uczniowie klasy I odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Gąsocinie. Celem pierwszej wizyty było zachęcenie uczniów do wypożyczenia i czytania książek oraz zapoznanie ze specyfiką działalności biblioteki. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się jak można zostać użytkownikiem Biblioteki Publicznej w Gąsocinie. Uczniowie dowiedzieli się kto może korzystać z Biblioteki Publicznej oraz jakie są zasady wypożyczania książek.

  Następnie  uczniowie ułożyli z rozsypanki sylabowej wyrazy związane z książkami i rozwiązywali zagadki związane z bohaterami występującymi w znanych książach i wierszach. Uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat postępowania z książkami, w ten sposób utworzyli kodeks czytelnika.

  Na koniec nowi czytelnicy wysłuchali fragmentu książki „Byki Weroniki. Historyjki Ortograficzne.", a następnie sami mogli sprawdziś propozycje czytelnicze na półkach biblioteki.

  Dziękujemy za miłe spotkanie.

  Barbara Topyła- wychowawca klasy I

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342- Sekretariat (klasy IV- VIII)
  (+48)23 6714101- Sekretariat (klasy I- III)
  (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć