Nawigacja

 • 27 FINAŁ WOŚP już za nami- POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

  27 FINAŁ WOŚP już za nami- POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE
  16.01.2019

  13 stycznia 2019r. odbył się już 27 finał WOŚP, w którym wzięli udział również nasi uczniowie z klas VII i VIII. W tym roku jak wiemy: "gramy dla dzieci małych bez focha- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Nasi wolontariusze zbierali pieniądze w szkole wśród swoich kolegów  w dniach 10-11.01.2019r. oraz kwestowali pod kościołem parafialnym w Gąsocinie. Uczeń z klasy VIII zebrał-  511,98 zł, a uczennica z klasy VII-  431, 31 zł. Poza tym do naszych puszek trafiło 1,01 Euro, 10 szekli oraz 1,39 pensa. Podsumowując pomaganie innym można powiedzieć "NIe liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz", a ponad to każdy taki czyn jest wyrazem naszej miłości bliźniego. Możemy śmiało realizować więc w zyciu zawołanie: KOCHAJTA I RÓBTA CO CHCETA!!!

  DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM A SERCA OFIARNE!  Dziękujemy naszym uczniom za pomoc w kwestowaniu.

  http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=292

  SU

 • UWAGA!!! ZMIANA PLANU

  UWAGA!!! ZMIANA PLANU
  10.01.2019

  Od dnia 14 stycznia 2019r. nastapi zmiana planu. Nowy plan dostępny w załącznikah poniżej:

  1. Klasy IV- VIII i III gim

  Plan_lekcji_18-19-_klasy_IV-_VIII_i_gim_-zmiana.pdf

  2. klasy I- III 

  Plan_lekcji_18-19_klasy_I-_III_-_zmiana.pdf

 • UWAGA! Obiady luty

  UWAGA! Obiady luty
  10.01.2019

  Wpłaty za obiady w miesiącu lutym 2019r. przyjmowane będą w terminie

  od 18 do 22.01.2019r:

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 42,00 zł.(koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3 zł)

  Wpłat dokonujemy u Pani Moniki Iwańskiej w bibliotece szkolnej w godzinach:

  • 8:00-10:00 oprócz przerw lekcyjnych
  • 12:00-13:00 oprócz przerw lekcyjnych

  PO DNIU 22 STYCZNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 28,00zł  (koszt jednego posiłku jednodaniowego-zupa lub drugie danie przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 2 zł.).

  Wpłat dokonujemy u Pani Justyny Kowalskiej w sekretariacie szkolnym w godzinach:

  • 7:30-8:00-przed lekcjami
  • 9:35-9:45-druga przerwa

  PO DNIU22 STYCZNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Noc z baśniami

  Noc z baśniami
  22.12.2018

  Z piątku na sobotę (14-15 grudnia 2018r.) uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią panią Bożeną Rutkowską i nauczycielem bibliotekarzem panią Moniką Iwańską wzięli udział w imprezie czytelniczej „Noc z baśniami”. Dzieci wysłuchały głośnego czytania baśni przez rodziców, uczestniczyły w zajęciach plastycznych (malowanie baśniowych postaci na szkle), rozpoznawały tytuły baśni podczas nocnego zwiedzania szkoły, a na dobranoc oglądały i czytały baśnie ze starego rzutnika. Drugi dzień również obfitował w atrakcje: prezent pod choinką, rozwiązywanie krzyżówki oraz wręczenie dyplomów – patentów znawcy baśni. Nieocenioną pomocą w organizacji wieczoru i poranka okazali się rodzice uczniów, którzy przygotowali pyszną kolację i śniadanie, a także upiekli tort z wizerunkiem kota w butach.

  Oto kilka opinii uczniów na temat przeżytej nocy: „na nocy z baśniami najbardziej podobało mi się zwiedzanie szkoły po ciemku i czytanie bajki z rzutnika”, „najbardziej podobały mi się niespodzianki”, „podobał mi się prezent”, „podobało mi się spanie w szkole”, „najbardziej podobało mi się malowanie na szkle”.

   

  Monika Iwańska – n-l bibliotekarz, Bożena Rutkowska – wychowawczyni klasy II

   

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=290

 • MIKOŁAJKOWY WYJAZD PIERWSZOKLASISTÓW

  MIKOŁAJKOWY WYJAZD PIERWSZOKLASISTÓW
  17.12.2018

  Z okazji mikołajek Uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawczyniami Panią Agnieszką Bakalarską, Pani Agnieszką Fabisiak oraz Panią Moniką Iwańską udali się na wycieczkę do Ciechanowa. Byliśmy w kinie Łydynia, gdzie obejrzeliśmy ekranizację animowanej zimowej komedii dla dzieci, pt.: ,,Misja Yeti”, opowiadającej o młodym dociekliwym  naukowcu Simonie oraz szukającej przygód detektyw Nelly, którzy wyruszyli w pełną niespodzianek podróż  w najwyższe góry świata, by odnaleźć  legendarnego Yeti. Czy im się udało? Zachęcamy  do obejrzenia bajki. Odwiedziliśmy też centrum zabaw dla dzieci ,,Happy Park", gdzie Uczniowie aktywnie spędzili czas w pięknej bajkowej scenerii tego miejsca zjeżdżając na zjeżdżalniach, wspinając się na drabinkach, przemierzając mosty linowe, chodząc po transparentnej podłodze i równoważni nad siatką, jeżdżąc samochodami na torze wyścigowym, korzystając z automatycznych gier oraz ,,pływając” w kulkowym basenie. Dodatkowo mieli okazję upodobnić się do swoich ulubionych postaci bajkowych, malując twarze.  Nie zabrakło tam również świętego Mikołaja, który zabawiał dzieci. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom.

 • Mikołajki w kl. I b

  Mikołajki w kl. I b
  17.12.2018

  Jest taki szczególny dzień w roku, kiedy to wszystkie dzieci otrzymują niespodziewane prezenty i słodycze. Najczęściej znajdują je pod poduszką, w bucie lub przed kominkiem. Dzieje się tak z okazji święta obchodzonego ku czci świętego Mikołaja 6 grudnia w dzień jego imienin. Święto to zwane jest mikołajkami. W tym roku wysłannicy świętego Mikołaja w osobie Rodziców nie zapomnieli również o Uczniach klasy I b Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, którzy to po odśpiewaniu świąteczno - zimowych kolęd i piosenek otrzymali wspaniałe prezenty w formie edukacyjno - kreatywnych zabawek. Ich radości nie było końca. Wszyscy rozpakowali podarunki i miło spędzili czas na wspólnej zabawie. Nie zabrakło także słodkości przygotowanych dla Dzieci przez Rodziców w formie poczęstunku. Wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia w mikołajowych czapkach i rogach renifera. Bardzo podobały nam się nasze pierwsze wspólne mikołajki. Jak co roku nie zapomnieliśmy w tym przedświątecznym okresie o biednych i potrzebujących ludziach i zwierzętach i wzięliśmy udział w akcji Szlachetna paczka i zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy włączyć się w ten sposób w pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują. Dodatkowo przygotowaliśmy piękne ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe przeznaczone na sprzedaż podczas Jarmarku Adwentowego w Kościele Parafialnym w Gąsocinie.

   Agnieszka Fabisiak

  Zapraszamy do galerii:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=289

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
  16.12.2018

  Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku, czas pełen radości i rodzinnego ciepła.

  Życzymy Wszystkim  świąt zdrowych, pełnych niezapomnianych chwil i wzruszeń. Niech czas spędzony w gronie najbliższych umocni Waszą wiarę w siebie i doda sił i odwagi do realizacji nowych planów i pomysłów w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

  życzy Społeczność Szkoły Podstawowej w Gąsocinie 

 • Dzień Praw Człowieka, Dzień Ochrony Praw Dziecka.

  Dzień Praw Człowieka, Dzień Ochrony Praw Dziecka.
  13.12.2018

  10 grudnia 1948 roku, czyli dokładnie 70 lat temu przyjęto Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Prawa zapisane w niej są podstawą wolności, pokoju i sprawiedliwości. Dotyczyły jednak dorosłych. Prawa dzieci zapisano po raz pierwszy w Konwencji o Prawach Dziecka uchwalonej w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i ratyfikowanej przez Polskę w 1991 roku. Na pamiątkę tych bardzo ważnych wydarzeń obchodzony jest co roku 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami przygotowali  uroczysty apel, którego celem było  zaprezentowanie tematyki praw człowieka i praw dziecka poprzez odpowiednio dobrane fragmenty prozy, wiersze i piosenki. Każdy człowiek, zarówno duży jak i mały, powinien znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Organizatorzy apelu życzyli na koniec wszystkim zebranym, aby prawa człowieka były zawsze przestrzegane, a każdy czuł się doceniony i szczęśliwy.

  B. Rutkowska, E. Matusiak

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=285

 • Sukces literacki naszej uczennicy

  Sukces literacki naszej uczennicy
  12.12.2018

  Nasza ucznnica Magdalena Makowska zajęła III miejsce w Międzyszkonym Konkursie Literackim "POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ" organizowanym w Grudusku z okazji 100 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gratulujemy Magdzie sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. 

 • Uwaga! Obiady- styczeń

  Uwaga! Obiady- styczeń
  11.12.2018

  Wpłaty za obiady w miesiącu styczniu 2019r. przyjmowane będą w terminie

  od 13 do 18.12.2018r:

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 54,00 zł.(koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3 zł)

  Wpłat dokonujemy u Pani Moniki Iwańskiej w bibliotece szkolnej w godzinach:

  • 8:00-10:00 oprócz przerw lekcyjnych
  • 12:00-13:00 oprócz przerw lekcyjnych

  PO DNIU 18 GRUDNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

  1. w Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 36,00zł wpłaty będą przyjmowane w dniach od 13 do 18.12.2018 r. (koszt jednego posiłku jednodaniowego-zupa lub drugie danie przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 2 zł.).

  Wpłat dokonujemy u Pani Justyny Kowalskiej w sekretariacie szkolnym w godzinach:

  • 7:30-8:00-przed lekcjami
  • 9:35-9:45-druga przerwa

  PO DNIU 18 GRUDNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Notatka służbowa- wybór ofert

  Notatka służbowa- wybór ofert
  11.12.2018

  Zgodnie z regulaminem określającym zasady wydatkowania środków finansowych o wartości szacunkowej nie przekraczającej równowartości 30 000 euro, stosowanym w Szkole Podstawowej w Gąsocinie  z dnia 05.06.2018r. wstawiono na stronę internetową zaproszenie do składania ofert cenowych na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej oraz artykułów przemysłowych z podziałem na pakiety zawierające szczegółowe informacje dotyczące asortymentu i warunków dostawy towarów w roku 2019. W wyznaczonym terminie swoje oferty przedstawili następujący oferenci:

  PAKIET I - Pieczywo i wyroby piekarnicze- Przedsiębiorstwo produkcyjno-transportowe Piotr Niedziałkowski ,,Okruszek”

  PAKIET II - Nabiał i przetwory mleczarskie- PHU „AGNES”

  PAKUET III -  Artykuły ogólnospożywcze- PHU „AGNES”

  PAKIET IV - Owoce, warzywa i ziemniaki- PHU „AGNES”

  PAKIET V - Mięso i przetwory mięsne -  „JAGRO” spółka jawna

  PAKIET V-  Mięso i przetwory mięsne- Zakład Mięsny „Lenarcik”

  PAKIET VI - Artykuły przemysłowe- PHU „AGNES”

  Więcej ofert nie wpłynęło. Żaden z oferentów nie zgodził się na podpisanie umowy z utrzymaniem stałych cen przez cały okres jej trwania. W związku z czym zaprosiliśmy do współpracy wszystkich wyżej wymienionych oferentów, z którymi podpisaliśmy umowy na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej oraz artykułów przemysłowych w roku 2019   bez gwarancji cen. Z postępowania została sporządzona i umieszczona na stronie internetowej notatka służbowa dokumentująca przeprowadzone czynności wraz z uzasadnieniem wyboru wykonawców zamówienia.

  Justyna Kowalska

 • Turniej Tenisa Stołowego

  Turniej Tenisa Stołowego
  11.12.2018

  III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym.

  W pierwszej dekadzie grudnia 2018 roku chłopcy z naszej szkoły z rocznika 2003  uczestniczyli w mistrzostwach powiatu w turnieju tenisa stołowego. W rozgrywkach brały udział dwie drużyny z naszej szkoły. Jedna z nich wróciła z brązowymi medalami. Nasi rywale z SP Gołymin okazali się lepsi i to oni wygrali turniej awansując do dalszej fazy rozgrywek.

  Statuetkę, brązowe medale i  dyplom wywalczyli : Jakub Bartołd i Krzysztof Kondracki, a druga drużyna  Kacper  Bojarski i Krystian Makowski otrzymali dyplom za zajęcie IV miejsca.

  Krzysztof Rutkowski

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=286

 • Radosne mikołajki

  Radosne mikołajki
  11.12.2018

  W dniu 6 grudnia perlisty śmiech wypełnił szkołę, bo św. Mikołaj nie zapomniał o prezentach. Pojawił się z rana w korytarzu i wesoło pogawędził z najmłodszymi uczniami, a potem … dzieci z klasy drugiej znalazły w swojej klasie miłe upominki – małe różowe świnki skarbonki z niebieskimi wstążeczkami na ryjkach. Ten Mikołaj to wiedział co przynieść i podpowiedział, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, bo przecież dzieci mają tyle wydatków! Za zaoszczędzone pieniążki można na przykład spełnić nie tylko swoje, ale również czyjeś skromne życzenie. Tak właśnie postępował Mikołaj, który od najmłodszych lat pomagał wszystkim potrzebującym. Po latach został biskupem, a potem św. Mikołajem. Opowiadał o tym film obejrzany w mikołajki na lekcji religii. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzieci starały się naśladować św. Mikołaja: zebrały produkty do Szlachetnej Paczki, karmę dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie, korki na rehabilitację dla chorych rówieśników. Miłym końcowym akcentem tego radosnego dnia były odwiedziny  Mikołajów z klasy trzeciej gimnazjum, którzy obdarowali swoich młodszych kolegów pysznymi cukierkami.

  B. Rutkowska

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=284

 • Innowacja pedagogiczna

  Innowacja pedagogiczna
  10.12.2018

  Od września do końca listopada 2018r. uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach i realizowali innowację pedagogiczną "Legendy na mapie Polski" opracowaną przez wychowawczynię Ewę Matusiak. Zakładane cele innowacji: ćwiczenie umiejętności wypowiadania się oraz przybliżenie przestrzeni geograficznej na mapie Polski, w tym: wskazywanie danych miejsc, miast, regionów, określanie położenia naszej miejscowości oraz wyznaczanie od niej i nazywanie kierunków geograficznych. Bazą wyjściową do pracy były utwory literackie bliskie dzieciom - legendy polskie: legendy o Gąsocinie (wg przekazu najstarszych mieszkańców), "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie", "Legenda o krakowskim hejnale", "Wars i Sawa", "Poznańskie koziołki", "O rycerzach śpiących w Tatrach",
  "Z albumu dziadka" - historia o J. Piłsudskim opowiedziana dla dzieci, "Dlaczego Bałtyk jest słony", "Skarbnik - duch kopalni". Dużo czasu na zajęciach poświęcono Józefowi Piłsudskiemu, człowiekowi - legendzie, bohaterowi narodowemu ("Z albumu dziadka"). Uczniowie zdobyli ogólną orientację w czasie historycznym, poszerzyli wiedzę o momencie odzyskania niepodległości Polski. Ten fragment innowacji niósł wysokie przesłanie patriotyczne. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to jest gwara (poznali niektóre wyrażenia z danego regionu), nauczyli się śpiewać piosenki ludowe z: Mazowsza - "Uciekła mi przepióreczka", Podhala - "W murowanej piwnicy", Kaszub - "Hej, żeglujże żeglarzu", Pomorza - "Kołysze się statek", Małopolski - "Stolice Polski", ze Śląska - "Grozik", "Karolinka". Sami opracowali do nich układy ruchowe i choreografię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace plastyczne, w których wykorzystano ciekawe techniki , np. rysowanie węglem, wyklejanie zachodu słońca nad morzem przyprawami spożywczymi, solą i piaskiem, szkice ołówkiem i przycieranie - wrażenie mgły w pracy "Syrenka nad Wisłą". Do zajęć włączyli się rodzice uczniów, np. jedna z mam pokazała jak zrobić kotyliony biało-czerwone, które wykorzystane zostały podczas obchodów Święta Niepodległości Polski. Uwieńczeniem innowacji były zajęcia otwarte, podczas których uczniowie zaprezentowali obserwatorom zdobyte umiejętności: omówili prace plastyczne, zaśpiewali i zatańczyli, opowiedzieli o źródłach informacji, zaprosili też rodziców i nauczycieli do pracy praktycznej ucząc metody "pajęczynka" i "mandarynka" w oparciu o legendę o Bałtyku. W podsumowaniu każdy uczeń odpowiedział na pytanie kluczowe: Jakie efekty/korzyści osiągnąłem dzięki innowacji? 
  Poprzez innowację "Legendy na mapie Polski" uczniowie mieli możliwość lepszego poznania piękna naszego kraju. Za zaangażowaną pracę otrzymali pochwały i brawa, a wychowawczyni wręczyła im znaczki "Znam legendy polskie".

   Ewa Matusiak

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=287

 • Przygotowań ciąg dalszy…

  Przygotowań ciąg dalszy…
  10.12.2018

  7 grudnia 2018r. naszą szkołę odwiedziła pani Mirosława Lewandowska-Wołosz - Bibliotekarz Oddziału Zbiorów Regionalnych i Naukowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Wizyta ta była związana z przygotowaniami do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Pani Mirosława przeprowadziła zajęcia z edycji książki w klasie III. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z elementami budowy książki oraz stworzyć własnego lapbooka, który można wykorzystać przy pisaniu książki.

   

  Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

  Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=288

 • Jarmark Adwentowy 2018

  Jarmark Adwentowy 2018
  09.12.2018

  Poczuj szczęście w magii świąt

  Odkryj w sercu twoim skarb

  Jest w nim dobro i życzliwość

  Podziel się z bliskimi tym …

  Już kolejny raz na Jarmark Adwentowy zorganizowany w dniach 9 - 22 grudnia 2018r., przez radę rodziców, uczniów i radę pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, przybyły tłumy zainteresowane magią Świąt Bożego Narodzenia. W tegorocznej ofercie, jak co roku, królowało rękodzieło zabarwione polotem i niezwykłą fantazją uczniów. Na straganach podziwiano różnobarwne, cekinowe bombki w oryginalne wzory, choinki z pozłacanych makaronów i leśnych szyszek, ,,świetliste” anioły. Podczas Jarmarku  można było zdobyć wszystko, co w naszej tradycji wiąże się z Bożym Narodzeniem: ozdoby choinkowe wykonane z papieru i delikatnych, białych jak śnieg płatków, ręcznie malowane bombki i wiele innych dekoracji wykonanych  dowolnymi technikami, niezwykle kunsztownie, starannie, bogato zdobione. Nie zabrakło również bożonarodzeniowych przysmaków  kolorowych,  udekorowanych w fantazyjne wzory  pierników, kuszących swoim aromatem i niepowtarzalnym smakiem.  Ponadto w dniach 21, 22 grudnia na stoiskach pojawią się  żywe stroiki, z pachnących lasem gałązek sosny i świerku, przyciągające wzrok swoją oryginalnością, ozdobione  świecidełkami wykonane  z entuzjazmem  przez naszych uczniów .

  Tegoroczny X już Jarmark Bożonarodzeniowy to prezentacja bogatego dorobku artystycznego szkoły, współpraca i zaangażowanie rodziców, zainteresowanie społeczności lokalnej i  niesamowita przedświąteczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.

  Życzymy, aby ten magiczny czas otoczony  zapachem świerkowej choinki i dźwiękami kolęd  napełnił wszystkich spokojem, radością i życzliwością. 

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=283

 • Przeżyjmy to jeszcze raz! Habemus Papam! 16.10.1978r.

  Przeżyjmy to jeszcze raz! Habemus Papam! 16.10.1978r.
  27.11.2018

  Dnia 28 października 2018 roku przeżywaliśmy w naszym Kościele parafialnym w Gąsocinie,  jeszcze raz konklawe z roku 1978, na którym po raz pierwszy w historii został wybrany Polak, Kardynał Karol Wojtyła. Wybór jak wiemy doskonały, bo 26 lat pontyfikatu świętego papieża Jana Pawła II obfitowało w ważne wydarzenia dla Kościoła i świata.

  W naszym konklawe udział wzięli chłopcy z klas VII, VIII i III Gimnazjum. Ze swoich zadań wywiązali się znakomicie. W kardynalskich szatach prezentowali się bardzo dostojnie i tak też się zachowywali! Dominik wyglądał i wykonywał te same gesty prawie jak św. Jan Paweł II. Jak mówił do roli przygotowywał się oglądając kilkakrotnie pamiętną scenę, kiedy to JP2 pozdrawiał zebranych ludzi na Placu świętego Piotra. W rolę czekających na wybór ludzi wcieliły się uczennice klas VII, VIII i III Gimnazjum oraz nasi absolwenci Gimnazjum. Zgromadzeni na liturgii mogli poczuć te doniosłe chwile i na niejednej twarzy widać było uśmiech i łzy.

  Dziękujemy uczniom za przybliżenie nam tego wyjątkowego dnia z wyboru naszego Papieża w 40 lecie Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

  Zdjęcia dostępne na facebook parafii w Gąsocinie;

   https://www.facebook.com/304737563041465/photos/ms.c.eJxFk9ttQDEIQzeqeGP2X6y60Li~;Rw52cKISPYCYSUxH~;uiCEv~;ARPwBSJ7CnkITrZWDP5CJPYJ5CosF5g~_4LNAm8J0BIahT6ANxQAhSP4ApgjzwgmWdLWibWJd8l8uwD1RzaFk63BQEFywZrPoUHNrrgnba9tm~_I9nyHXElCD9bDu26GczRl9SZtGNnCG~_L7QUVVGwN5awBZyu0xdk6bdHrYhw62z64oJr6ZiieS8s2h2iCXWGyqJZdkHIfrRtdqwjmAI~;Ybgz2grX7Kv5d4oLJf3N6KzQqrgZhDZitIbmP2RwG5oj6ZkTRJc~;Wmi6b1J1JM0~;xcnTt9SOpKKxCGazvRzWjz70PPqnu~_1G8S6aurQ0Ve5cuPsurYbigzPumw6KwSWWYFH2AvcxeTqC~;J2jQeg~-~-.bps.a.1047985388716675/1047988022049745/?type=3&theater

  K. Wierzbowski 

 • XXXVI Pielgrzymka do Rostkowa 2018

  XXXVI Pielgrzymka do Rostkowa 2018
  27.11.2018

  XXXVI Pielgrzymka do Rostkowa 2018

  W sobotę 15.09.2016r., uczniowie naszej Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Gąsocinie wzięli udział w pielgrzymce do Rostkowa pod hasłem: KOSTKA znaczy WIĘCEJ! Młodsi uczniowie uczestniczyli rano w pielgrzymce pieszej, a po południu starsza młodzież: klasy VII, VIII i III gimnazjum w pielgrzymce autokarowej bezpośrednio do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Pielgrzymka dla młodzieży rozpoczęła się o 15.00 od zbiórki przed Kościołem w Gąsocinie. Jak co roku wyjazd został zorganizowany we współpracy z proboszczem parafii w Gąsocinie ks. Ireneuszem Cielickim. 

  Program Pielgrzymki Młodzieży miał miejsce na placu przy sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie i przebiegał w następującej kolejności:

  16.00 – recepcja, objęcie dyżurów przez służby

  16.30 – powitanie młodzieży i zawiązanie wspólnoty

  17.00 – program ewangelizacyjny „KOSTKA znaczy więcej” prowadzony przez Księży Jezuitów

  18.00 – Msza św. – przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski, kazanie wygłosił ks. Krzysztof Ruciński

  19.15 - koncert zespołu FRAGUA

  ok. 21.00 – nastąpiło zakończenie pielgrzymki dla młodzieży,

  ...a potem, a potem rozśpiewany autobus wrócił do Gąsocina ok. godz. 22.00. Podsumowując, młodzież bawiła się świetnie, atmosfera i pogoda sprzyjały zawiązywaniu wspólnoty. Młodzi ludzie śpiewali, tańczyli po całym placu. Warto było tam być i to zobaczyć!!!

  K. Wierzbowski

 • Wokół przygotowań do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

  Wokół przygotowań do konkursu „Wydajemy Własną Książkę”
  26.11.2018

  Uczniowie klas II i III 16 listopada 2018r. wzięli udział w warsztatach edukacyjno-edytorskich przeprowadzonych przez pana Roberta Miszczuka – twórcę konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, a jednocześnie pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Warszawie. Najważniejszym punktem zajęć była możliwość dokładnego zapoznania się uczniów z książkami zrobionymi przez ich koleżanki i kolegów z innych szkół w poprzednich edycjach konkursu. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali różnorodne przykłady książek w kształcie zwierząt, roślin a także te trójwymiarowe czy pełne ozdób, którymi udekorowano okładki i strony. Na zakończenie uczniowie podzieleni na grupy tworzyli przykładowe strony tytułowe ze szczególnym zwróceniem uwagi na elementy, jakie te strony muszą zawierać. W nagrodę wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od pana Miszczuka upominki w postaci zakładek i ołówków z logo konkursu.

  20 listopada 2018r. klasa II wybrała się pod opieką wychowawczyni pani Bożeny Rutkowskiej i nauczyciela bibliotekarza pani Moniki Iwańskiej do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, gdzie uczestniczyła w kolejnych zajęciach edytorskich. Tym razem uczniowie mieli okazję obejrzeć krótkie filmy instruktażowe dotyczące wydania książki oraz poznali nową formę książki – lapbooka, czyli książkę na kolanach. Dzieci chętnie stworzyły okładkę w postaci zamykanej teczki oraz małą książeczkę, którą wkleiły do środka.  Zajęcia prowadziła pani Mirosława Lewandowska – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z drugim pracownikiem Biblioteki i opiekunami grupy – wychowawczynią klasy i szkolną bibliotekarką.

  Zarówno zajęcia z twórcą konkursu, jak i wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

   

  Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

  Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=282

   

 • ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

  ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
  19.11.2018

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie 06-440 Gąsocin, ul. Błotna 12 tel. 23 671 43 42 NIP 566-17-58-038, Regon 130416978, zaprasza do złożenia oferty cenowej na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych oraz przemysłowych do stołówki szkolnej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019r.

  PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

  Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych o wartości, do której nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z art. 4 pkt. 8 tej ustawy,  z podziałem na następujące pakiety:

  PAKIET I Pieczywo i wyroby piekarnicze

  Kod CPV 15810000-9

  Dostawa pieczywa odbywać się będzie codziennie do godz. 8:00 . Towar będzie zamawiany w formie pisemnej lub telefonicznie,  raz w tygodniu . Średnia częstotliwość dostawy 3 razy w tygodniu w zależności od potrzeb zamawiającego.

  PAKIET II Nabiał i przetwory mleczarskie

  Kod CPV 15500000-3

  Dostawa nabiału i produktów mleczarskich odbywać się będzie codziennie do godz. 8:00. Towar będzie zamawiany  w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu. Średnia częstotliwość dostawy 2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb zamawiającego.

  PAKIET III Artykuły ogólnospożywcze

  Kod CPV15000000-8, CPV15200000-0, CPV15400000-2, CPV15600000-4, CPV15800000-6,     CPV15900000-7, CPV03142400-3.

  Dostawa artykułów spożywczych odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar będzie zamawiany  w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu.  Średnia częstotliwość dostawy 2 razy w tygodniu.

  PAKIET IV Owoce, warzywa i ziemniaki

  Kod CPV 15300000-1, CPV 03200000-3

  Dostawa owoców, warzyw i ziemniaków odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar będzie zamawiany  w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu. Średnia częstotliwość dostawy 2 razy w tygodniu.

  PAKIET V Mięso i przetwory mięsne (wołowe, wieprzowe, drobiowe)

  Kod CPV 15100000-9

  Dostawa mięsa odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia pisemnego lub telefonicznego zamówienia. Średnia częstotliwość  dostawy mięsa 2 razy w tyg. do godz. 9:00.

  PAKIET NR VI Artykuły przemysłowe

  Kod CPV 30190000-7, CPV 39830000-9,

  Dostawa artykułów przemysłowych odbywać się będzie w zależności od bieżących  potrzeb zamawiającego raz w tygodniu po złożeniu pisemnego lub telefonicznego  zamówienia.

   

  SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT

  Oferty według załączonego wzoru należy składać w formie pisemnej do dnia 10.12.2018r.. pod adresem: Szkoły Podstawowej w Gąsocinie ul. Błotna 12

  TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA    

  Dostawca będzie dostarczał zamawiającemu artykuły żywnościowe do stołówki przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie, sukcesywnie według potrzeb zamawiającego od dnia podpisania umowy do 31.12.2019r.

  KRYTERIA OCENY OFERT

  1. Najniższa cena.
  2. Wysoka jakość produktów.
  3. Elastyczność dostawy

  ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

  Zawarcie umowy z dostawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

   

  ZAŁĄCZNIKI:

  Za--cznik_nr_1.pdf

  Za--cznik_nr_2.pdf

  Za--cznik_nr_3.pdf

  Za--cznik_nr_4.pdf

  Za--cznik_nr_5.pdf

  zalacznik_nr_6.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Galeria zdjęć