Nawigacja

 • Świetlica- galeria prac

  Świetlica- galeria prac

  Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie  mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i zaspokajać potrzeby opiekuńczo-wychowawcze. Po okresie pracy zdalnej uczniowie klas I-III od 18 stycznia 2021 uczą się stacjonarnie. Aby wyjść naprzeciw potrzebom rozwojowym dzieci świetlica szkolna szczególny nacisk położyła na usprawnianie motoryki małej poprzez kształtowanie: sprawności manualnej i percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej, podstawowych funkcji rąk i stymulacji ręki, zakresu ruchu w obrębie stawu łokciowego i nadgarstka, serii ruchów precyzyjnych (śródręcze i palce). Uczniowie wykonują prace plastyczno-techniczne przy użyciu nożyczek, farb, plasteliny, papieru, kleju, cukru. Efekty ich pracy są eksponowane na tablicach i ścianach świetlicy. Pozwala to zaistnieć uczniom w przestrzeni szkolnej, wpływa pozytywnie na ich samoocenę oraz sprawia, że coraz sprawniej posługują się różnorodnymi narzędziami i materiałami.  

  Monika Iwańska – nauczyciel świetlicy

 • Myślę, więc rysuję - innowacja w klasach IV i VIII

  Myślę, więc rysuję - innowacja w klasach IV i VIII

  Innowacja pedagogiczna „Myślę, więc rysuję” opracowana została z myślą o przełamaniu schematu nauki matematyki i rozbudzeniu w uczniach kreatywności. Realizacja innowacji rozpoczęła się w październiku 2020 roku w klasie IV i VIII. Zajęcia innowacyjne odbywaj się w ramach obowiązkowych zajęć matematycznych, jako element godziny lekcyjnej, raz na dwa tygodnie. Uczniowie zostali zapoznani z planem innowacji, jej celami, sposobami realizacji. Uczniowie klasy ósmej poznali już umowne symbole do tworzeni notatek wizualnych, z zasadami tworzenia notatek, cały czas nabywają umiejętności rysowania. Uczniowie klasy  IV otrzymują notatki od nauczyciela lub tworzymy je wspólnie. Zagadnienia matematyczne są łatwiej przyswajane przez uczniów jeśli przedstawione są w sposób obrazkowy, schematyczny, z użyciem koloru czy ikon. Uczniowie mają wówczas możliwość powiązania teorii z rysunkiem, otwarciu się na swój kreatywny potencjał i rozwijaniu swoich możliwości.

  M. Sikora

  Oto kila notatek wizualnych z uczniowskich zeszytów:

   

 • Uwaga!!! Obiady- Marzec

  Uwaga!!! Obiady- Marzec

  Wpłaty za obiady uczniów klas I-III za miesiąc marzec 2021r. w kwocie 80,50 zł (23 dni x 3,50zł = 80,50zł) przyjmowane będą w dniach:  

  • 23.02.2021r. wtorek w godz. 7:00-10:00;  
  • 24.02.2021r. środa w godz. 11:00-14:00

   w budynku szkoły przy ul.  Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat)

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 24.02.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Dziękujemy!

 • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I - III

  Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I - III

  W dniu 17 lutego uczniowie klas I – III  w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczestniczyli  w spotkaniu, którego tematem było bezpieczeństwo w sieci. Na zaproszenie pedagog Sylwii Ulatowskiej przybyli Pani Kamila Nosarzewska – pracownik Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Ciechanowie oraz dzielnicowy gminy Sońsk,  asp. Michał Gnas.

  Uczniowie oglądając filmy edukacyjne poznali zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystani z Internetu, portali, komunikatorów oraz czyhające na nich niebezpieczeństwa. Pani Kamila szczegółowo przedstawiła uczniom jaki to ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzielnicowy przedstawił młodym słuchaczom na czym polega jego praca i zachęcił do korzystania pomocy funkcjonariuszy w razie potrzeby.  

  Ulatowska Sylwia

 • Uwaga!! Zebrania z rodzicami klas I- III

  Uwaga!! Zebrania z rodzicami klas I- III

  Ze wzewzględu na trudne warunki pogodowe zebrania z rodzicami uczniów klas I - III dobędą się on- line w nastepujących terminach: 

  • Klasa I- 11.02.2021r. godz. 17:00
  • Klasa IIa- 12.02.2021r. godz. 18:00 
  • Klasa IIIa- 10.02.2021r. godz. 17:00 
  • Klasa IIIb- 09.02.2021r. godz. 17:30

  Dyrektor 

  Beata Żukowska 

 • Projekt edukacyjny klas VII

  Projekt edukacyjny klas VII

  W czerwcu ubiegłego roku szkolnego - 2019/2020 szkoła po raz kolejny zgłosiła się do udziału w projekcie Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego - Akademia Młodego Obywatela i wytypowani zostali do niego uczniowie obecnych klas siódmych.

  Rozpoczął się on we wrześniu roku szkolnego 2020/2021 od wyjazdu klas z wychowawcami do Warszawy.  Ponieważ miał na celu propagowanie działań prospołecznych i kształtowanie świadomych obywateli, w dniach 07.09.2020-10.09.2020 uczniowie brali udział w licznych spotkaniach, począwszy od spotkania z prezes fundacji na temat życia i działalności Jana Karskiego, z rabinem w synagodze Nożyków, księdzem pokamedulskiego kościoła katolickiego, pastorem kościoła ewangelicko-reformowanego, z imamem z Centrum Kultury Islamu, ze świadkiem historii, poprzez udział w różnych warsztatach – „Polak w sieci”, „Patriotyzm i obywatelstwo”,  zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz spacer po Warszawie. Ostatniego dnia – na zakończenie wyjazdu - uczestnicy mieli też możliwość spotkania z pisarką Agatą Tuszyńską. Zdjęcia z pobytu w Warszawie (https://spgasocin.edupage.org/album/#gallery/399) oraz krótki film, którego jesteśmy bohaterami: https://www.jankarski.net/pl/akademia-2/filmy-akademii.html

  Po powrocie do szkoły zbierali materiały i przeprowadzali wywiady z najstarszymi członkami naszej społeczności. Stworzone w projekcie prace zostały opublikowane w druku oraz udostępnione w Internecie.

  Ze względu na sytuację w kraju związaną z pandemią  podsumowanie i zakończenie Akademii odbyło się w formie spotkania on-line 26 listopada 2020 roku. Uczestniczyła w nim sędzia Katarzyna Wróbel, która opowiedziała uczniom o trójpodziale władzy, przedstawiła system sądownictwa w Polsce, wyjaśniała różnice między sędzią, adwokatem, prokuratorem i odpowiadała na różne zadawane przez uczestników pytania.

  W grudniu do szkoły dostarczone zostały książki, które są dziełem naszych młodych autorów.

  Poniżej link do strony, z której książkę można pobrać

   https://www.jankarski.net/pl/wydarzenia-i-nowosci/wydarzenia/ksiazka-mlodych-obywateli.html

  B. Majewska

 • Uwaga!!! Zebrania z rodzicami klas IV - VIII

  Uwaga!!! Zebrania z rodzicami klas IV - VIII

  Szanowni Państwo!

  W najbliższym czasie odbędą się zebrania on-line z rodzicami uczniów klas IV - VIII. Wychowawcy połączą  się z rodzicami za pomocą platformy Teams, na której znajdują się konta uczniów.

  Plan zebrań:

  1. Klasa IV- 04.02.2021r. (czwartek) godz. 17:00
  2. Klasa V - 09.02.2021r. (wtorek) godz. 18:00
  3. Klasa VIa - 04.02.2021r. (czwartek) godz. 17:00
  4. Klasa VIb - 08.02.2021r. (poniedziałek) godz. 17:00
  5. Klasa VIIa - 05.02.2021r. (piątek) godz. 17:00
  6. Klasa VIIb - 08.02.2021r. (poniedziałek) godz. 18:00
  7. Klasa VIII - 08.02.2021r. (poniedziałek) godz. 17:00

   

  Dyrektor szkoły

  Beata Żukowska

 • Ogłoszenie- Rekrutacja do klasy I

  Ogłoszenie- Rekrutacja do klasy I

   

  Uwaga!!!

  Trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej. Wnioski do pobrania u Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 oraz ze strony internetowej szkoły.

  Składanie wniosków

  od 8 lutego  do 8 marca 2021r.

  w pokoju nr 14 .

  Dyrektor

  Beata Żukowska

  Szczególowe informacje w linku poniżej:

 • Innowacja „Tik na lekcjach języka angielskiego”

  Innowacja „Tik na lekcjach języka angielskiego”

  Listopad – korzystaliśmy z aplikacji learning chocolate (https://www.learningchocolate.com ) i quizlet (https://quizlet.com/).

  Klasa 7 – wykonywała krzyżówkę lub wykreślankę na temat wyglądu i mody (www.theteacherscorner.net ). Prace prezentujemy, można spróbować swoich sił.

  Grudzień – poznaliśmy i korzystaliśmy z aplikacji quizziz (www.quizizz.com ), learningapps (https://learningapps.org), karaoke z piosenkami (https://lyricstraining.com/)

  Klasa 8 – wykonała komiks online, w którym wykorzystała dialogi na temat preferencji lub pozwolenia korzystając z aplikacji: www.makebeliefscomix.com Niestety komiksy miały ograniczony czas działania i już wygasły więc nie możemy zaprezentować naszych prac.

  M. Mioduszewska

  Szczegóły w linku poniżej:

 • Uwaga!!! Obiady- Luty

  Uwaga!!! Obiady- Luty

  Wpłaty za obiady klas I-III za miesiąc luty 2021r. w kwocie 70,00 zł (20dni x 3,50zł = 70,00zł) przyjmowane będą w dniach:  

  • 27.01.2021r. środa w godz. 7:00-8:45, 11:00-12:30  
  • 28.01.2021r. czwartek w godz. 11:00-12:30
  • 29.01.2021r. piątek w godz. 8:00-11:30

   w budynku szkoły przy ul.  Szkolnej 1 u pani Doroty Brudzikowskiej  w sali nr 14 (Sekretariat)

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 29.01.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Dziękujemy!

 • Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”!!!

  Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia”!!!

  W dniu 21 grudnia 2020r w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z matematyki „Mistrz  Tabliczki Mnożenia” w wersji online. Uczniowie o godz. 11.30 dostali link z zadaniami do rozwiązania w określonym czasie. Znamy już wyniki !Gratulujemy!

  Tytuł  Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyli:

  • Julia Maćkowska
  • Krystian Kobyłecki
  • Dawid Wilga
  • Filip Zaborek
  • Igor Fabisiak

  Laureaci otrzymują nagrody rzeczowe (wręczenie nagród po powrocie do szkoły lub do odbioru w określonym dniu i godzinie w szkole) oraz ocenę cząstkową celującą. Uczniowie, którzy zdobyli powyżej 50% punktów otrzymują ocenę cząstkową bardzo dobrą, pozostali uczniowie za udział w konkursie otrzymują plusy.

  M.Sikora, Ewa Podsiadlik

 • „Świąteczna paka dla psiaka”

  „Świąteczna paka dla psiaka”

  Tradycją naszej szkoły jest udział w corocznej zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Pawłowie. I w tym roku również udało nam się zorganizować taką zbiórkę. Podarowane rzeczy, które można było  zostawiać pod drzwiami budynku Biblioteki w Gąsocinie zostały 9 grudnia  przekazane do Schroniska w Pawłowie. Dziękujemy Wszystkim darczyńcom oraz pani W. Dąbrowskiej za dostarczenie do schroniska zebranej karmy i akcesoriów.

  M. Sikora 

 • Szanowni Państwo!

  Szanowni Państwo!

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:

  1. Telefoniczny dyżur psychologa w każdy poniedziałek od 11.00 do 13.00 pod tel. 515 96 97 43
  2. Telefoniczny dyżur specjalisty (psychologa lub pedagoga) dotyczący spraw i dokumentacji na Zespół Orzekający od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00 pod tel. 501 13 18 19
  3. Telefoniczny dyżur logopedy w poniedziałki od 11.00 do 13.00, czwartki  od 11.00 do 13.00, piątki od 10.00 do 12.00 pod tel. 515 96 97 43

  Jednocześnie informujemy, że Poradnia przyjmuje dzieci i młodzież przez cały czas, również poprzez bezpośrednie wizyty w placówce prowadząc diagnozy i terapie, pracując w reżimie sanitarnym.

  Dodatkowo informujemy  rodziców dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, których ważność upłynie wraz z końcem sierpnia 2021 r., że już od stycznia przyjmujemy wnioski do zespołu orzekającego w celu wydania nowego orzeczenia, które będzie ważne od września 2021 r.  W przypadku wątpliwości dotyczących spraw związanych z zespołami orzekającymi zarówno rodzic jak i nauczyciel może skorzystać codziennie z infolinii.

  Uwaga! Z przykrością informujemy, że tymczasowo z powodu poważnej awarii nie działają inne telefony w Poradni (23 672 26 73, 23 673 27 73). Można kontaktować się z nami poprzez mail (info@pppciechanow.pl). Mamy nadzieję, że najszybciej jak to będzie możliwe uda się nam ponownie uruchomić centralę telefoniczną. Kiedy to się stanie stosowna informacja pojawi się na stronie internetowej PP-P w Ciechanowie; www.pppciechanow.pl

   

  Z wyrazami szacunku

  P.o. dyrektora

  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie

  /-/ Wiesława Machul

 • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego” online w roku szkolnym 2020/2021 (sesja jesienna)

  Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Języka Angielskiego” online w roku szkolnym 2020/2021 (sesja jesienna)

  W dniu 24 listopada 2020 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego w wersji online. Uczniowie o godz. 9.00 dostali link do konkursu i rozpoczęli go. Pytania były na czas. Znamy już wyniki i miło poinformować, że wśród naszych uczniów znaleźli się laureaci, którzy zajęli VII i VIII miejsce w kraju. Gratulujemy!

  Klasy 2

  Maria Sitkowska - 20 punktów laureat, VII miejsce w kraju

  Lena Ślesik - 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

  Antoni Grabowski - 18 punktów

  Marek Siekierski - 18 punktów

  Jan Wynimko - 17 punktów

  Natalia Ujazdowska - 15 punktów

  Klasy 3 i 4

  Alicja Tomalak, klasa 3b -18 punktów

  Lena Mieszkowska, klasa 3b -13 punktów

  Filip Zaborek, klasa 4 - 19 punktów laureat, VIII miejsce w kraju

  Franciszek Wynimko, klasa 4 -18 punktów

  Dawid Wilga klasa 4, - 7 punktów

  Klasy 7 i 8

  Bartosz Bieńkowski klasa 7b -14 punktów

  Wiktoria Ślesik klasa 7a - 14 punktów

  Bartosz Święcki klasa 7b - 14 punktów

  Maria Dziewiątkowska klasa 7a - 13 punktów

  Marcin Palusiński klasa 7b - 13 punktów

  Jakub Bojarski klasa 7b - 12 punktów

  Klaudia Cywińska klasa 7b - 12 punktów

  Alicja Michalak klasa 7b - 11 punktów

  Zofia Krupińska klasa 8 - 16 punktów

  Maria Wynimko klasa 8 - 16 punktów

  Maria Krakowska klasa 8 - 15 punktów

  Iga Kryłowska klasa 8 - 13 punktów

  Nikola Chylińska klasa 8 -12 punktów

  Szymon Kaniecki klasa 8 - 12 punktów

   

  Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 26

  Zgodnie z regulaminem konkursu online przyznawane są następujące tytuły oraz dyplomy:
  - za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,
  - za miejsca od IV do VIII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,
  - pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został dyplom uznania.

  Ponadto uczestnik, który jednocześnie został laureatem konkursu i uzyskał najwyższy wynik w szkole otrzymuje możliwość bezpłatnego udziału w Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł” ze wszystkich przedmiotów, do których Państwa szkoła przystąpi w sesji wiosennej w roku szkolnym 2020/2021.

  M.Mioduszewska
   

 • Uwaga! Ważne!!!

  Uwaga! Ważne!!!

  Zgodnie z decyzją ministra MEiN od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III powracają do nauki stacjonarnej.

   

  Stosując się do wytycznych MEiN, GIS i MZ organizacja zajęć stacjonarnych ulega zmianie:

   

  • Klasa  I, IIa i IIb - nauka w budynku przy ul. Szkolnej 1.
  • Klasa IIIa i IIIb - nauka w budynku przy ul. Błotnej 12.

   

  Wszystkie zajęcia - także dodatkowe- będą odbywały się zgodnie z planem.

  Organizacja świetlicy i dojazdów nie ulegają zmianie.

   

  Dyrektor

  Beata Żukowska

 • Uwaga! Obiady dla klas I- III (styczeń 2021)

  Uwaga! Obiady dla klas I- III (styczeń 2021)

  W związku z powrotem uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej w Szkole Podstawowej w Gąsocinie, informujemy, że wpłaty za obiady za miesiąc styczeń 2021r. w kwocie 31,50 zł (9dni x 3,50zł = 31,50zł) przyjmowane będą w dniach:  

  • 14.01.2021r. czwartek w godz. 12:00-14:00  
  • 15.01.2021r. piątek w godz. 8:00-12:00

  w budynku szkoły przy ul.  Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej. Obiady będą wydawane od wtorku 19.01.2021r. Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.

  Po dniu 15.01.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Dziękujemy!

 • Uwaga!!!

  W związku z powrotem dzieci klas I - III nowe wytyczne MEiN, MZ i GIS

 • Uwaga!

  Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna informuje o działalności infolinii dla rodziców i uczniów w okresie ferii 

 • Świąteczne Życzenia

 • Życzenia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Galeria zdjęć