Nawigacja

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE TERAPIA PEDAGOGICZNA ZAJĘCIA REWALIDACYJNE ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA POLSKIEGO ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE- MATEMATYKA ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE KL.II SZKOLNE KOŁO PROMOCJI ZDROWIA SZKOLNE KOŁO PCK TEATR SZKOLNY - Teatr prawie profesjonalny GAZETA SZKOLNA "UCZNIAK" CHÓR SZKOLNY ZAJĘCIA SPORTOWE PROJEKT EDUKACYJNY ZAJĘCIA UNIJNE 2014-2015

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Rozwój mowy jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo, mieć bogate słownictwo dotyczące jego życia, otoczenia, umieć budować poprawne pod względem gramatycznym  i logicznym zdania.

Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy (wad wymowy) należy podjąć jak najwcześniej działania terapeutyczne.

Terapią logopedyczną w naszej szkole zajmują się:

 1. mgr Agnieszka Fabisiak,
 2. mgr Bogusława Majewska
 3. mgr Barbara Topyła

W NASZEJ SZKOLE LOGOPEDA:

 • Wykonuje przesiewowe badania logopedyczne na terenie placówki;
 • Przeprowadza szczegółową diagnozę logopedyczną dzieci wyłonionych podczas badań;
 • Prowadzi terapię grupową w formie zajęć logopedycznych;
 • Prowadzi indywidualne konsultacje z wychowawcami, z rodzicami, udziela porad;
 • Podejmuje działania profilaktyczne zapobiegające powstawaniu zaburzeń komunikacji;
 • Wspiera działania wychowawcze i profilaktyczne nauczycieli;
 • Przygotowuje pomoce logopedyczne.

Z zajęć logopedycznych korzystają głównie uczniowie klas I-III oraz klas IV-V

 

W wyniku przesiewowych badań logopedycznych oraz obserwacji logopedy i wychowawców, co roku, we wrześniu uczniowie klasyfikowani są do zajęć logopedycznych.

Opieką logopedyczną objęci są uczniowie z dyslalią: seplenieniem, rotacyzmem, lambdacyzmem, gammacyzmem, kappacyzmem oraz mową bezdźwięczną i środowiskowym ograniczeniem mowy.

Terapia logopedyczna prowadzona jest w grupach 3-4 osobowych. Na zajęciach logopedycznych wykorzystywane są metody dydaktyczne oparte na zabawie.

 

Przed lustrem ćwiczymy nasze buzie i języki, aby pięknie mówiły. Pani logopeda często opowiada zabawne bajki logopedyczne, np. o przygodach Języczka Wędrowniczka.

Ćwiczymy również prawidłowe oddychanie. Pamiętamy o tym, że czasie spoczynku oddychamy nosem. Dzięki tym ćwiczeniom wzmacniamy mięśnie oddechowe i usprawniamy podniebienie miękkie. Dzieci bardzo lubią ćwiczenia oddechowe i zabawy ze słomkami.

Doskonalimy analizę i syntezę wyrazową, rozwijamy swoją spostrzegawczość oraz zręczność.

Gramy w różne gry logopedyczne (planszowe, karciane) m.in.: Memo, Piotruś, Sowa Gra w słowa, Loteryjka logopedyczna i wiele innych. Ćwiczymy w ten sposób prawidłową artykulację oraz pamięć słuchową i wzrokową.

Na zajęciach poznajemy smak zwycięstwa, ale także uczymy się radzić z porażkami. Nie załamujemy się, pamiętamy o tym, że nie zawsze w grze jesteśmy najlepsi. Czasem się wygrywa a czasem przegrywa :)

 

 Serdecznie zapraszamy do współpracy,
ponieważ skuteczność i powodzenie terapii zależy w dużej mierze
od Was Rodziców. 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342- Sekretariat (klasy IV- VIII)
  (+48)23 6714101- Sekretariat (klasy I- III)
  (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć