Nawigacja

 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 • Czytam sobie- Pierwsza klasa!

  Czytam sobie- Pierwsza klasa!

  W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Bożeną Rutkowską i bibliotekarką panią Moniką Iwańską biorą udział w projekcie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, który jest realizowany pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i otrzymał nagrodę główną w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

  Celem projektu jest zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

  W ramach projektu uczniowie klasy I otrzymali pakiet darmowych książek z serii „Czytam sobie”. Została z nich utworzona biblioteczka klasowa, dzięki czemu dzieci mogą się wymieniać między sobą tytułami książek. Uczniowie chętnie prezentowali na forum klasy prace plastyczne związane z przeczytaną lekturą oraz czytali fragmenty książek. Zostało to uwiecznione na krótkich filmikach, które są udostępniane on-line Rodzicom. Przy tej okazji podkreślana jest waga umiejętności czytania, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, rozumienie otaczającego świata, pozytywne relacje z rówieśnikami. Na kolejne elementy projektu składają się: realizacja scenariusza do wybranej książki, utworzenie plakatu zachęcającego pozostałych uczniów szkoły do czytania, zabawy z użyciem Koła Zabaw on-line:

  https://wordwall.net/pl/resource/3598661/polski/ko%c5%82o-zabaw-m%c5%82odych-czytelnik%c3%b3w-czytam-sobie-pierwsza

   

  Bożena Rutkowska – wychowawczyni klasy I

  Monika Iwańska – bibliotekarka SP w Gąsocinie

   

 • #NaszaFlagaPL Ogólnopolski konkurs plastyczny

  #NaszaFlagaPL Ogólnopolski konkurs plastyczny

  Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlagaPL.
  Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:
  „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.
  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: 
  klasy I-III oraz klasy IV-VIII. 
  Przygotowane prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.naszaflaga.pl
  Zgłoszenia do 12 kwietnia 2021 r.

  NAGRODY
  (w każdej kategorii)

  I nagroda – 2000 zł
  II nagroda – 1000 zł
  III nagroda – 500 zł


  Regulamin : Konkurs-plastyczny-2021-regulamin_19_01_2021_v_4.pdf​​​​​​​

  Kontakt:

  email: kontakt@naszaflaga.pl
  www.naszaflaga.pl


 • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach. Komunikat MEIN

  Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach. Komunikat MEIN

  Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. 

  Nowe zmiany obowiązują od 22 marca do 11 kwietnia.

  Sczegółowe informacje w załączniku: komunikat_zdalne_0d22._03.pdf

 • Konkurs biblijny

  Konkurs biblijny

  Dnia 10 marca 2021r. odbył się etap dekanalny XXVII Konkursu Biblijnego dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej pt.;"Początki rozwoju Kościoła- Dzieje Apostolskie". Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Nikola Chylińska z klasy VIII oraz Karolina Metera z klasy VIIb. Zmagania konkursowe zakończyły się sukcesem Karoliny, która zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentowała nasz dekanat na etapie diecezjalnym. Dziewczętom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za pracę i reprezentowanie naszej szkoły. 

  E. Żebrowska 

 • Sondaż dla uczniów. Zapraszamy do udziału

  Sondaż dla uczniów. Zapraszamy do udziału

  Zapraszamy Uczniów do wzięcia udziału w internetowym sondażu diagnostycznym pt. Zdalna czy stacjonarna – w której szkole lubię się uczyć?,  prowadzonym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Celem badania jest rozpoznanie czynników sprzyjających i ograniczających pozytywne nastawienie uczniów do szkoły, w której się uczą w obecnym miejscu i czasie.

  Ankieta jest dostępna w okresie od 18 do 31 marca br.  dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej.

  Ankietę można wypełnić klikając w następujący link .

  Dziękujemy za udział w badaniu.

  Z poważaniem

          Dyrektor

  Mazowieckiego Samorządowego

  Centrum Doskonalenia Nauczycieli

     Jarosław Zaroń

   

 • Wiosna, wiosna, wiosna, cieplejszy wieje wiatr ...

  Wiosna, wiosna, wiosna, cieplejszy wieje wiatr ...

  Za oknami "w marcu - jak w garncu": słońce i chmury, deszcz i śnieg, wiatr i ujemna temperatura. Pogoda zmienia się wielokrotnie w ciągu dnia, jak w kalejdoskopie. Taki "marcowy garnek pogody" przedstawili plastycznie uczniowie na szkolnej gazetce. Wśród oznak pogodowych zakwitły przebiśniegi, sasanki i krokusy, a przy bezlistnych drzewach bociek wesoło klekocze, że wiosna nadchodzi! Z boku kuli się marzanna - słomiana towarzyszka zimy. Oj, wie, że wkrótce spłynie z krą do morza.  Już niedługo powitamy kalendarzową wiosnę. Niech wniesie w nasze życie słońce i optymizm!

  Tego wszystkim życzą uczniowie klasy 2a z wychowawczynią.

 • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - marzec 2021

  PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - marzec 2021

  Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 - język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 - języki obce nowożytne.

  Próbny egzamin ósmoklasisty jak również ten właściwy w maju 2021r.  będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Zmianie - w stosunku do egzaminów w latach 2019-2020 - ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym. Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie ósmoklasisty na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

  (https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/informatory/ )

 • WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  "Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji

  oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania,

   interpretacji i działania".

  Ansel Adams

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16.03.2021 r. zakończono Szkolny Konkurs Fotograficzny, na temat: Prezentacja fotograficzna swoich zainteresowań i pasji jako formy wartościowego spędzania wolnego czasu i inspiracja dla kolegów i koleżanek.

  Tematem fotografii była czynność wykonywana dla relaksu i przyjemności w czasie wolnym od obowiązków. Na konkurs dostarczono może niezbyt liczną ilość prac, ale te które do nas dotarły naprawdę wzbudziły nasz zachwyt i uznanie. Jesteśmy pełni podziwu dla różnorodności pasji i zainteresowań naszych uczniów.

  Wszystkie dostarczone zdjęcia trafią na stronę internetową naszej szkoły, jako inspiracja dla kolegów i koleżanek. Efekty waszej pracy będzie można również oglądać na szkolnym korytarzu, gdzie przez pewien czas, będą, jak mam nadzieję, przyciągać duże zainteresowanie swoją oryginalnością i profesjonalnością wykonania. Liczymy, że konkurs  przyczyni się do rozwinięcia wśród młodych ludzi pasji fotografowania, jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z krótkimi informacjami na temat hobby uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Gąsocinie - kliknij tutaj (Album_foto.pdf​​​​​​​)

  Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają, po powrocie do szkoły, symboliczne nagrody, ufundowanych przez Radę Rodziców.

 • Uwaga!! Ważne!!

  Uwaga!! Ważne!!

  Od poniedziałku 15 marca 2021r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a dzieci i młodzież ze klas IV – VIII  nadal będą się uczyć zdalnie.

  Od 15 do 28 marca zajęcia  w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza?

  W dniach 15 – 19 marca 2021r. w Szkole przy ulicy Szkolnej 1 uczą się uczniowie klas IIa i IIb, natomiast uczniowie klas trzecich i pierwszej uczą się zdalnie (zajęcia on line według obowiązującego planu).

  W dniach 22 – 26 marca 2021r. w Szkole przy ulicy Szkolnej 1 uczą się uczniowie klas IIIa i IIIb oraz uczniowie klasy pierwszej. Klasy II uczą się zdalnie (zajęcia on line według obowiązującego planu)

  Dyrektor szkoły

  Beata Żukowska

 • II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO

  II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO

  Rozpoczynamy drugą edycję międzyszkolnego  konkursu profilaktycznego Zdrowiej i świadomiej żyć. W tym roku temat związany jest z obecną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy -  „W domu czuję się bezpiecznie, koronawirus nie będzie trwał wiecznie”. Poniżej znajduje się Regulamin konkursu wraz ze zgodą na udział. Zachęcam wszystkich uczniów do udziału i życzę  powodzenia.

  II_edycja_konkursu(1).pdf​​​​​​​

  Pedagog

  S. Ulatowska

 • Uwaga! Ważne!

  Uwaga! Ważne!

  Poniżej w załączniku zamieszczamy "Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Sońsk". Osoby zainteresowane prosimy o zapoznaie się dokładnie z informacją. 

  REGULAMIN(1).pdf​​​​​​​

 • Konkurs plastyczny- „Bezpiecznie na wsi”

  Konkurs plastyczny- „Bezpiecznie na wsi”

  Zapraszam uczniów klas IV- VII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim  konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS w Warszawie.

  Temat konkursu: ,,Bezpiecznie na wsi”

  Celem konkursu jest promowanie wśród dorosłych i dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

  Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez ucznia pracy plastycznej w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Technika dowolna. Termin składania prac do 17.03.2021r.

  Na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce ,,Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym” znajdują się materiały informacyjne o konkursie.

  Nauczyciel plastyki

  Dorota Brudzikowska

 • Uwaga! Konkurs!

  Uwaga! Konkurs!

  Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

  uprzejmie informuję, że województwo mazowieckie organizuje konkurs literacko-plastyczny „Jestem z Mazowsza - to powód do dumy” adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu. Tematem przewodnim jest poszerzenie wiedzy młodego pokolenia o historii, kulturze, tradycjach czy przyrodzie zarówno ich małych ojczyzn, jak i całego regionu oraz rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodych Mazowszan.
  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl <http://www.mazovia.pl> pod adresem:

  https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,225,konkurs-jestem-z-mazowsza.html  Z wyrazami szacunku
  Adam Struzik
  Marszałek Województwa Mazowieckiego

 • Jak ułatwić dziecku naukę? Bezpłatne warsztaty on- line

  Jak ułatwić dziecku naukę? Bezpłatne warsztaty on- line

  Zapraszamy Rodziców i Uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach on line. Dokładne informacje na ten temat znajdziecie kilkając w poniższy link. 

 • Innowacja  „Tik na lekcjach języka angielskiego”

  Innowacja  „Tik na lekcjach języka angielskiego”

  W styczniu klasa 4 przygotowała padlet z opisami domów - swoich lub wymarzonych. Zachęcam do obejrzenia - wystarczy kliknąć.

  https://padlet.com/mamioduszewska/omsqfefy743uc1t3

  M.Mioduszewska

 • "Młodzi Niezłomnym"

  "Młodzi Niezłomnym"

  Zachęcamy  do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”. 

  Koncert będzie miał oficjalną premierę dziś, 26 lutego. Widowisko mogą obejrzeć Państwo na profilu MEiN na Facebooku 

  https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/ 

  oraz w serwisie You Tube https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be

  Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00. Kolejna emisja odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia. 

  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. 

  Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Mamy świadomość, że naszą wolność zawdzięczamy postawie, która cechowała Żołnierzy Niezłomnych.

  Z wyrazami szacunku

  Przemysław Czarnek 

  Minister Edukacji i Nauki 

 • Świetlica- galeria prac

  Świetlica- galeria prac

  Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie  mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i zaspokajać potrzeby opiekuńczo-wychowawcze. Po okresie pracy zdalnej uczniowie klas I-III od 18 stycznia 2021 uczą się stacjonarnie. Aby wyjść naprzeciw potrzebom rozwojowym dzieci świetlica szkolna szczególny nacisk położyła na usprawnianie motoryki małej poprzez kształtowanie: sprawności manualnej i percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej, podstawowych funkcji rąk i stymulacji ręki, zakresu ruchu w obrębie stawu łokciowego i nadgarstka, serii ruchów precyzyjnych (śródręcze i palce). Uczniowie wykonują prace plastyczno-techniczne przy użyciu nożyczek, farb, plasteliny, papieru, kleju, cukru. Efekty ich pracy są eksponowane na tablicach i ścianach świetlicy. Pozwala to zaistnieć uczniom w przestrzeni szkolnej, wpływa pozytywnie na ich samoocenę oraz sprawia, że coraz sprawniej posługują się różnorodnymi narzędziami i materiałami.  

  Monika Iwańska – nauczyciel świetlicy

 • Myślę, więc rysuję - innowacja w klasach IV i VIII

  Myślę, więc rysuję - innowacja w klasach IV i VIII

  Innowacja pedagogiczna „Myślę, więc rysuję” opracowana została z myślą o przełamaniu schematu nauki matematyki i rozbudzeniu w uczniach kreatywności. Realizacja innowacji rozpoczęła się w październiku 2020 roku w klasie IV i VIII. Zajęcia innowacyjne odbywaj się w ramach obowiązkowych zajęć matematycznych, jako element godziny lekcyjnej, raz na dwa tygodnie. Uczniowie zostali zapoznani z planem innowacji, jej celami, sposobami realizacji. Uczniowie klasy ósmej poznali już umowne symbole do tworzeni notatek wizualnych, z zasadami tworzenia notatek, cały czas nabywają umiejętności rysowania. Uczniowie klasy  IV otrzymują notatki od nauczyciela lub tworzymy je wspólnie. Zagadnienia matematyczne są łatwiej przyswajane przez uczniów jeśli przedstawione są w sposób obrazkowy, schematyczny, z użyciem koloru czy ikon. Uczniowie mają wówczas możliwość powiązania teorii z rysunkiem, otwarciu się na swój kreatywny potencjał i rozwijaniu swoich możliwości.

  M. Sikora

  Oto kila notatek wizualnych z uczniowskich zeszytów:

   

 • Uwaga!!! Obiady- Marzec

  Uwaga!!! Obiady- Marzec

  Wpłaty za obiady uczniów klas I-III za miesiąc marzec 2021r. w kwocie 80,50 zł (23 dni x 3,50zł = 80,50zł) przyjmowane będą w dniach:  

  • 23.02.2021r. wtorek w godz. 7:00-10:00;  
  • 24.02.2021r. środa w godz. 11:00-14:00

   w budynku szkoły przy ul.  Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat)

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 24.02.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Dziękujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Galeria zdjęć