Mając na uwadze czas, w którym się znajdujemy i związane z nim zmiany w obowiązującym prawie oświatowym oraz wiele pytań i wątpliwości rodziców dotyczących planu lekcji od 1 kwietnia 2020r. wracamy do planu obowiązującego przed zawieszeniem zajęć w szkole.
Dyrektor
Beata Żukowska
Zachęcam Was do korzystania z edukacyjnych stron internetowych, na których można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń doskonalących i rozwijających różne umiejętności, np. czytania i pisania, znajomość ortografii, myślenie matematyczne i inne.
Zaglądajcie na swoją pocztę i na bieżąco wykonujcie ćwiczenia, które do Was przesyłam. Zadania zapisywane na kartkach gromadzimy w teczkach lub zapisujemy w zaprowadzonych w tym celu zeszytach.
Dziękuję i pozdrawiam
B. Majewska
Zachęcam was do włączenia się w edukacyjną akcję "Kartka dla medyka". Potrwa ona tylko do środy i polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla lekarzy i pielęgniarek, którzy stoją na straży zdrowia osób zakażonych koronawirusem i dbają o osoby diagnozowane.
Chętni uczniowie wykonują pracę plastyczną i przysyłają ją na adres mailowy sylwia.ulatowskas@wp.pl.
Mam nadzieję, że Wam też akcja przypadnie do gustu i włączycie się w nią.
Pozdrawiam
S. Ulatowska
Proszę się zapoznać z informacją znajdującą się w zakładce ÓSMOKLASIŚCI.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich
Brakuje mi waszych rozmów, wspólnego rozwiązywania w błyskawicznym tempie różnych zadań. W zamian za ,,radość i gwar” w naszej czytelni polecam Wam namiastkę biblioteki w postaci dwóch linków.
Przygotowałam również dla Was streszczenie książki ,,Królowa Śniegu”. Proszę o przypomnienie sobie tej baśni w całości lub chociaż skorzystanie z mojego streszczenia, załączonego w poniższym pdf-ie ( Krolowa_Sniegu-_streszczenie.pdf) , i napisanie jako informacji zwrotnej jednego zdania, które będzie morałem z tej książki. (na adres: jad2@op.pl. Na informację czekam do 10 kwietnia.
Przykładowy morał: Miłość silniejsza jest niż zazdrość, egoizm i zło, potrafi nawet stopić przemienione w lód serce. Potrafi złamać zły czar i ponownie odkryć głęboko ukryte w sercu człowieka dobro.
P.S.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy gorąco pozdrawiam wszystkich czytelników oraz życzę dużo radości oraz mokrego Śmigusa Dyngusa, a także wielu niezapomnianych przeżyć z bohaterami pobranych i przeczytanych na ekranie książek.
J. Jasińska
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Odbędzie się on od 30 marca do 1 kwietnia br.
Szczegółowe informacje w zakładce ÓSMOKLASIŚCI. Bardzo prosimy o zapoznaie się z nimi.
Zarządzenie nr 15/2019-20
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gąsocinie z dnia 25.03.2020r.
w sprawie organizacji zdalnego nauczania.
Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 20 marca 2020 r.
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Zarzadzenie_nr_15.pdf
Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie
Beata Żukowska
Co możesz zwiedzić nie wychodząc z domu?
2. Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego
3. Zamek Królewski w Warszawie
5. Muzeum Narodowe w Warszawie
6. Łazienki Królewskie w Warszawie
8. Muzeum Powstania Warszawskiego (wirtualna wycieczka)
11. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
12. Centrum Nauki Kopernik (#kopernikwdomu)
13. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
18. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Drogi Uczniu!
Często rodzice nie zdają sobie sprawy jak ważne jest, by stworzyć swojemu dziecku dobre warunki do nauki w domu. Dobrym pomysłem jest ustalenie określonej, stałej pory do nauki, np.: 10.00- 12.00. Przyzwyczaj dziecko do regularnego, codziennego działania bez względu na inne sprawy w domu. W ten sposób wyrobisz w dziecku nawyk sprawdzania, co dziecko ma wykonać każdego dnia. Zanim zasiądzie do komputera zadbaj o wyciszenie lub wyłączenie urządzeń typu telewizor, radio, inny komputer. W pomieszczeniu w którym dziecko się uczy powinna panować cisza. Zadbaj, by dziecko miało swój kącik do nauki, najlepiej z własnym biurkiem i krzesłem przystosowanym do wzrostu dziecka. Ważne jest też, by światło na biurko padało z odpowiedniej strony. Na biurku powinien panować porządek. W pokoju nie powinno być zbyt gorąco, optymalna temperatura to ok. 21 stopni Celsjusza. Zachęcaj swoje dziecko do przerw, aby mogło odpocząć i przejść do następnego materiału. Jeżeli dziecko się uczy, nie zaglądaj do niego często. Również ogranicz wejścia do pokoju rodzeństwu. W dość dyskretny sposób sprawdzaj, czy dziecko się uczy.
Na chęci do nauki wpływa atmosfera w domu oraz nastawienie rodziców do szkoły i edukacji. W trudnych dla dziecka momentach rodzice powinni służyć pomocą i wsparciem. Dziecko powinno wiedzieć, że nie jest z problemem samo. W młodszych klasach należy sprawdzać, czy dziecko odrobiło wszystko co było zadane oraz należy sprawdzić, czy zadania wykonane zostały prawidłowo.
Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywacje wewnętrzną.
Dawniej, w niektórych systemach rodzinnych nie było miejsca na komplementowanie dzieci. Kierowano się przekonaniem, że pochwały mają je zepsuć, rozpuścić. Współcześnie coraz więcej mówi się o tzw. ,,pakowaniu walizki”- co rodzic ,,włoży”, dziecko może później ,,wyjąć”. Dziecko słysząc wzmacniające komunikaty, otrzymuje pewność siebie i adekwatną samoocenę. Doświadcza bezwarunkowej miłości i dostaje poczucie własnej wartości. A to bagaż na całe życie.
Również zamiast tylko pochwał, można również:
Dzieci przeglądają się w oczach dorosłych i to co słyszą na stałe zapada im w pamięci. Wzmacniające komunikaty (np. podziękowanie, odzwierciedlanie, wdzięczność) budują wiarę w siebie i zachęcają do kolejnych prób. Sprawiają, że podejmowany wysiłek wynika z wewnętrznej potrzeby – (tak działa właśnie motywacja wewnętrzna!), a nie wyłącznie z chęci usłyszenia: super, dobra robota!
Aby nauka przynosiła efekty, należy inspirować dziecko do poszukiwania rozwiązań zamiast dawać mu rady. Rodzic powinien zaakceptować pojawiające się u dziecka emocje, ponieważ dziecko pokazuje przez nie swoje potrzeby. Dziecko potrzebuje wsparcia dorosłych w znalezieniu strategii na ich zaspokojenie. W związku z tym należy skupić się na budowaniu motywacji wewnętrznej dziecka za pomocą otwartych pytań np.:
Sukces i porażka mocno wybrzmiewają w dzisiejszych czasach. Warto zatem zadać sobie pytanie: ,,Czym dla mnie jako rodzica jest sukces?”, ,,Po czym poznaję, że moje dziecko odniosło sukces?”, ,,Jak podchodzę do porażki?”, ,,Co wtedy myślę, czuję?”.
Bezpieczeństwo w sieci.
Należy wypracować wraz z dzieckiem zasady korzystania z komputera, a w szczególności z Internetu.
Zasady
Rozwiązania
Przygotowała:
Dorota Brudzikowska
Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, jest trudna dla całego społeczeństwa, dla Was – rodziców, dla waszych dzieci a naszych uczniów i dla nas – nauczycieli. Jestem do Państwa dyspozycji i służę pomocą. Proszę kontaktować się ze mną drogą mailową: sylwia.ulatowskas@wp.pl. W razie potrzeby będziemy ustalać indywidualnie kontakt drogą telefoniczną.
Jestem do Państwa dyspozycji online:
Poniedziałek: 9.00 – 12.00
Wtorek: 11.00 – 13.00
Środa: 11.00 – 13.00
Czwartek: 9.00 – 11.00
Piątek: 10.00 – 12.00
Pozdrawiam
Pedagog Sylwia Ulatowska
Wszystkie materiały do pracy zdalnej znajdziecie w panelu po lewej stronie w zakładce NAUCZANIE ZDALNE. Bardzo prosimy na bieżąco sprawdzajcie czy nie pojawiają się nowe treści i zadania.
Życzymy owocnej pracy.
Nauczyciele
Zdajemy sobie sprawę jak niezwykle ciężko zmuszeni jesteście pracować w ostatnim okresie. Jesteśmy świadomi jak wiele trudu i wysiłku wkładacie w to, aby sprostać stawianym Wam przez nas wymaganiom.
Jednak nie samą nauką żyje człowiek!
Dlatego też jesteśmy pewni, że w czasie wolnym od zadawanych Wam lekcji wielu z Was wymyśliło przeróżne kreatywne zajęcia, które pozwalają Wam przezwyciężyć korono-wirusową nudę wynikającą z przymusowego zamknięcia w czterech ścianach. Mając to na względzie, w ramach relaksu, proponujemy wam zabawę. Uwiecznijcie, na „fotograficznej kliszy” Wasz sposób spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób spotkamy się, bo my już tęsknimy…
Wszystkie wykonane zdjęcia opatrzone krótkim, dowcipnym komentarzem, przesyłajcie na adres szkola.gasocin@gmail.com od 20 do 25 marca 2020r. Zostaną one umieszczone na stronie internetowej szkoły w kilku etapach około 22 marca i pozostałe zdjęcia około 26 marca.
W tym trudnym czasie liczymy na Waszą kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie.
Pozdrawiamy: nauczyciele i pracownicy SP w Gąsocinie
P.S. W galerii ,,Czas na przerwę” przykład –jak spędza czas pani Jadwiga Jasińska.
P.P.S. Drodzy pracownicy SP w Gąsocinie wy też możecie przysłać wasze zdjęcie.
Od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski.
Warszawa 13 marca 2020 r.
APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w dniach 12 – 25 marca 2020 r.
W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.
W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:
MPWIS_-_APEL_do_RODZICOW_w_zw._z_zawieszeniem_zajec_szkolnych.pdf
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie drogą telefoniczną pod numerami telefonów:
lub za pośrednictwem poczty internetowej na adres: ciechanow@psse.waw.pl.
W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie po numerem telefonu:
Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie:
gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa?
Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole spowodowane jest zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Nie jest to czas ferii !!!
Drodzy uczniowie w tym czasie musicie podjąć samodzielną naukę i pracę nad pozananym dotychczas materiałem. W zwiąku z tym informujemy, że na stronie szkoły będą umieszczane informacje dotyczące materiałów do samodzielnej nauki i samodzielnego doskonalenia swoich umiejętności. Możecie korzystać z materiałów umieszczonych w internecie i poleconych Wam przez nauczycieli. Znajdziecie je na następujących stronach: