Nawigacja

  • Uwaga Uczniowie!

    Uwaga Uczniowie!

    Mając na uwadze czas, w którym się znajdujemy i związane z nim zmiany w obowiązującym prawie oświatowym oraz  wiele pytań i wątpliwości rodziców dotyczących planu lekcji od 1 kwietnia 2020r. wracamy do planu obowiązującego przed zawieszeniem zajęć w szkole.

    Dyrektor

    Beata Żukowska 

  • Uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne!

    Uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne!

    Zachęcam Was do korzystania z edukacyjnych stron internetowych, na których można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń doskonalących i rozwijających różne umiejętności, np. czytania i pisania, znajomość ortografii, myślenie matematyczne i inne.

    Zaglądajcie na swoją pocztę i na bieżąco wykonujcie ćwiczenia, które do Was przesyłam. Zadania zapisywane na kartkach gromadzimy w teczkach lub zapisujemy w zaprowadzonych w tym celu zeszytach.

    Dziękuję i pozdrawiam

    B. Majewska

     

  • Kochani uczniowie!

    Kochani uczniowie!

    Zachęcam was do włączenia się w edukacyjną akcję "Kartka dla medyka". Potrwa  ona tylko do środy i polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla lekarzy i pielęgniarek, którzy stoją na straży zdrowia osób zakażonych koronawirusem i dbają o osoby diagnozowane.   

    Chętni uczniowie wykonują pracę plastyczną i przysyłają ją na adres mailowy sylwia.ulatowskas@wp.pl.

     Mam  nadzieję, że Wam też akcja przypadnie do gustu i włączycie się w nią.

    Pozdrawiam

           S. Ulatowska

  • Uwaga ósmoklasiści !!!

    Uwaga ósmoklasiści !!!

    Proszę się zapoznać z informacją znajdującą się w zakładce ÓSMOKLASIŚCI.

  • APEL MAZOWIECKIEJ POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW

    APEL MAZOWIECKIEJ POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

    Drodzy uczniowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich

  • Kochani Czytelnicy!

    Kochani Czytelnicy!

    Brakuje mi waszych rozmów, wspólnego rozwiązywania w błyskawicznym tempie różnych zadań. W zamian za ,,radość i gwar” w naszej czytelni polecam Wam namiastkę biblioteki w postaci dwóch linków.

    1. https://lektury.gov.pl to portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
    2. Kolejny link, który mógłby Was zainteresować  to ,,regały książek” zamieszczone w https://biblioteka.pl/artykul/Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587

    Przygotowałam również dla Was streszczenie książki ,,Królowa Śniegu”. Proszę o przypomnienie sobie tej baśni w całości lub chociaż skorzystanie z mojego streszczenia, załączonego w poniższym pdf-ie ( Krolowa_Sniegu-_streszczenie.pdf) ,  i napisanie jako informacji zwrotnej  jednego  zdania, które będzie morałem z tej książki. (na adres: jad2@op.pl.  Na informację czekam do 10 kwietnia.

    Przykładowy morał: Miłość silniejsza jest niż zazdrość, egoizm i zło, potrafi nawet stopić przemienione w lód serce. Potrafi złamać zły czar i ponownie odkryć głęboko ukryte w sercu człowieka dobro.

    P.S.

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy gorąco pozdrawiam wszystkich czytelników oraz życzę dużo radości oraz  mokrego Śmigusa Dyngusa, a także wielu niezapomnianych  przeżyć z bohaterami pobranych i przeczytanych na ekranie książek.

      J. Jasińska


  • Uwaga!!! Próbny egzamin ósmoklasisty

    Uwaga!!! Próbny egzamin ósmoklasisty

    Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Odbędzie się on od 30 marca do 1 kwietnia br.

    Szczegółowe informacje w zakładce ÓSMOKLASIŚCI. Bardzo prosimy o zapoznaie się z nimi.

  • Zarządzenie dyrektora szkoły

    Zarządzenie dyrektora szkoły

    Zarządzenie nr 15/2019-20

    Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gąsocinie z dnia 25.03.2020r.

    w sprawie organizacji zdalnego nauczania.

    Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

     w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Zarzadzenie_nr_15.pdf​​​​​​​

  • RODZICU!

    RODZICU!

    Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo.

     

    1. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, Szkoła Podstawowa w Gąsocinie będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie;
    2. Zwrócimy szczególną uwagę na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnimy możliwości psychofizyczne dzieci;
    3. Dobierzemy odpowiednie narzędzia przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów;
    4. Dostosujemy sposoby oraz metody pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych;
    5. Nauka prowadzona na odległość będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (na przykład platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz materiałów wskazanych przez nauczyciela;
    6. Podejmowane przez ucznia aktywności określone przez nauczyciela, potwierdzające zapoznanie się ucznia ze wskazanym materiałem, dają podstawę do oceny pracy ucznia;
    7. Wiemy, jak ważna jest dbałość o pozytywną atmosferę oraz właściwe podejście dziecka do nauki, dlatego chcemy, aby dzieci nie zniechęciły się do nabywania wiedzy przez nadmiar pracy. W związku z tym postaramy się podchodzić do uczniów z ogromną wyrozumiałością, dotyczy to również oceniania;
    8. Rodzicu śledź stronę internetową szkoły https://spgasocin.edupage.org/ zakładka NAUCZANIE ZDALNE, w której każda klasa znajdzie aktualne zadania do wykonania w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku;
    9.  Rodzicu, zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole, a my zrobimy wszystko, aby ten czas nie został zmarnowany.

    Z poważaniem  

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie

    Beata Żukowska

  • PORADNIK DLA UCZNIA NA TEMAT BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z SIECI

    PORADNIK DLA UCZNIA NA TEMAT BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z SIECI

    Drogi Uczniu!

    1. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
    2. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem.
    3. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.
    4. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
    5. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec Ciebie złe zamiary.
    6. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.
    7. Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie.
    8. Szanuj prawo własności w sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.
    9. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.
    10. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie podawaj ich nikomu. Traktuj je jak swoją największą tajemnicę i wymyślaj takie, które nie są łatwe do odgadnięcia.
    11. Nie spędzaj przy komputerze zbyt dużo czasu i gospodaruj nim tak, by znaleźć równowagę pomiędzy nauką a odpoczynkiem. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz pracy przy komputerze i staraj się go nie przekraczać.
    12. W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić albo wykraść dane. Koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie, a następnie zainstalujcie odpowiedni program.
  • Organizacja dzieciom warunków do nauki w domu oraz motywowanie  i wspieranie ich do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także dbania o bezpieczeństwo w sieci.

    Organizacja dzieciom warunków do nauki w domu oraz motywowanie  i wspieranie ich do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także dbania o bezpieczeństwo w sieci.

    Często rodzice nie zdają sobie sprawy jak ważne jest, by stworzyć swojemu dziecku dobre warunki do nauki w domu. Dobrym pomysłem jest ustalenie określonej, stałej pory do nauki, np.: 10.00- 12.00. Przyzwyczaj dziecko do regularnego, codziennego działania bez względu na inne sprawy w domu. W ten sposób wyrobisz w dziecku nawyk sprawdzania, co dziecko ma wykonać każdego dnia. Zanim zasiądzie do komputera zadbaj o wyciszenie lub wyłączenie urządzeń typu telewizor, radio, inny komputer. W pomieszczeniu w którym dziecko się uczy powinna panować cisza. Zadbaj, by dziecko miało swój kącik do nauki, najlepiej z własnym biurkiem i krzesłem przystosowanym do wzrostu dziecka. Ważne jest też, by światło na biurko padało z odpowiedniej strony. Na biurku powinien panować porządek. W pokoju nie powinno być zbyt gorąco, optymalna temperatura to ok. 21 stopni Celsjusza. Zachęcaj swoje dziecko do przerw, aby mogło odpocząć i przejść do następnego materiału. Jeżeli dziecko się uczy, nie zaglądaj do niego często. Również ogranicz wejścia do pokoju rodzeństwu. W dość dyskretny sposób sprawdzaj, czy dziecko się uczy.

    Na chęci do nauki wpływa atmosfera w domu oraz nastawienie rodziców do szkoły i edukacji. W trudnych dla dziecka momentach rodzice powinni służyć pomocą i wsparciem. Dziecko powinno wiedzieć, że nie jest z problemem samo.  W młodszych klasach należy sprawdzać, czy dziecko odrobiło wszystko co było zadane oraz należy sprawdzić, czy zadania wykonane zostały prawidłowo.

    Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywacje wewnętrzną.

    Dawniej, w niektórych systemach rodzinnych nie było miejsca na komplementowanie dzieci. Kierowano się przekonaniem, że pochwały mają je zepsuć, rozpuścić. Współcześnie coraz więcej mówi się o tzw. ,,pakowaniu walizki”- co rodzic ,,włoży”, dziecko może później ,,wyjąć”. Dziecko słysząc wzmacniające komunikaty, otrzymuje pewność siebie i adekwatną samoocenę. Doświadcza bezwarunkowej miłości i dostaje poczucie własnej wartości. A to bagaż na całe życie.

    Również zamiast tylko pochwał, można również:

    • okazywać dziecku wdzięczność,
    • odnieść się do działań dziecka zamiast je oceniać,
    • opowiedzieć o swoich uczuciach,
    • prawdziwie podziękować za jego trud i wysiłek,
    • odzwierciedlić emocje i zachowania dziecka.

    Dzieci przeglądają się w oczach dorosłych i to co słyszą na stałe zapada im w pamięci. Wzmacniające komunikaty (np. podziękowanie, odzwierciedlanie, wdzięczność) budują wiarę  w siebie i zachęcają do kolejnych prób. Sprawiają, że podejmowany wysiłek wynika z wewnętrznej potrzeby – (tak działa właśnie motywacja wewnętrzna!), a nie wyłącznie z chęci usłyszenia: super, dobra robota!

    Aby nauka przynosiła efekty, należy inspirować dziecko do poszukiwania rozwiązań zamiast dawać mu rady. Rodzic powinien zaakceptować pojawiające się u dziecka emocje, ponieważ dziecko pokazuje przez nie swoje potrzeby. Dziecko potrzebuje wsparcia dorosłych w znalezieniu strategii na ich zaspokojenie. W związku z tym należy skupić się na budowaniu motywacji wewnętrznej dziecka za pomocą otwartych pytań np.:

    • „Co udało ci się już zrobić?”,
    • ,,Co jeszcze ci zostało?”, 
    • ,,Do czego może ci się to przydać?”,
    • ,,Kogo możesz poprosić o pomoc?”,
    • ,,Jak inaczej można podejść do tego zagadnienia?”,
    • ,,Czego potrzebujesz, żeby ci się dobrze/lepiej pracowało?”.

    Sukces i porażka mocno wybrzmiewają w dzisiejszych czasach. Warto zatem zadać sobie pytanie: ,,Czym dla mnie jako rodzica jest sukces?”, ,,Po czym poznaję, że moje dziecko odniosło sukces?”, ,,Jak podchodzę do porażki?”, ,,Co wtedy myślę, czuję?”.

     

    Bezpieczeństwo w sieci.

    Należy wypracować wraz z dzieckiem zasady korzystania z komputera, a w szczególności z Internetu.

    Zasady

    • udostępniaj dziecku jedynie pozytywne i bezpieczne treści,
    • rozmawiaj z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci,
    • skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu,
    • zainstaluj program do kontroli rodzicielskiej.

    Rozwiązania

    • programy kontroli rodzicielskiej,
    • katalog bezpiecznych stron i przeglądarka BEST,
    • aplikacja chroń dzieci w sieci ORANGE,
    • bezpieczny starter ORANGE,
    • 800 100 100- telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,
    • DYŻURNET.PL- zgłaszanie nielegalnych treści ONLINE,
    • SIECIAKI.PL- edukacja dla młodych internautów,
    • bezpiecznie tu i tam- kurs internetowy dla rodziców.

     

    Przygotowała:

    Dorota Brudzikowska

  • Drodzy Rodzice!

    Drodzy Rodzice!

    Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, jest trudna dla całego społeczeństwa, dla Was – rodziców, dla waszych dzieci a naszych uczniów i dla nas –  nauczycieli. Jestem do Państwa dyspozycji i służę pomocą.  Proszę kontaktować się ze mną drogą mailową: sylwia.ulatowskas@wp.pl. W razie potrzeby będziemy ustalać indywidualnie kontakt drogą telefoniczną.

    Jestem do Państwa dyspozycji online:

    Poniedziałek: 9.00 – 12.00

    Wtorek: 11.00 – 13.00

    Środa: 11.00 – 13.00

    Czwartek: 9.00 – 11.00

    Piątek: 10.00 – 12.00

     Pozdrawiam

    Pedagog Sylwia Ulatowska

  • UWAGA UCZNIOWIE !!!

    UWAGA UCZNIOWIE !!!

    Wszystkie materiały do pracy zdalnej znajdziecie w panelu po lewej stronie w zakładce NAUCZANIE ZDALNE. Bardzo prosimy na bieżąco sprawdzajcie czy nie pojawiają się nowe treści i zadania.

    Życzymy owocnej pracy.

    Nauczyciele 

  • Czas na przerwę! Drodzy uczniowie!

    Czas na przerwę! Drodzy uczniowie!

    Zdajemy sobie sprawę jak niezwykle ciężko zmuszeni jesteście pracować w ostatnim okresie. Jesteśmy świadomi jak wiele trudu i wysiłku wkładacie w to, aby sprostać stawianym Wam przez nas wymaganiom.

     Jednak nie samą nauką żyje człowiek!

    Dlatego też jesteśmy pewni, że w czasie wolnym od zadawanych Wam lekcji wielu z Was wymyśliło przeróżne kreatywne zajęcia, które pozwalają Wam przezwyciężyć korono-wirusową nudę wynikającą z przymusowego zamknięcia w czterech ścianach. Mając to na względzie, w ramach relaksu, proponujemy wam zabawę. Uwiecznijcie, na „fotograficznej kliszy” Wasz sposób spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób spotkamy się, bo my już tęsknimy…

    Wszystkie wykonane zdjęcia opatrzone krótkim, dowcipnym komentarzem, przesyłajcie  na adres szkola.gasocin@gmail.com    od 20 do 25 marca 2020r. Zostaną one umieszczone  na stronie internetowej szkoły w kilku etapach około 22 marca i pozostałe zdjęcia około 26 marca.

    W tym trudnym czasie liczymy na Waszą kreatywność, pomysłowość  i zaangażowanie.

    Pozdrawiamy: nauczyciele i pracownicy SP w Gąsocinie

    P.S. W galerii ,,Czas na przerwę”  przykład –jak spędza czas pani Jadwiga Jasińska.

    P.P.S. Drodzy pracownicy SP w Gąsocinie wy też możecie  przysłać wasze zdjęcie.

  • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

    11.03.2020

    Od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

    Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

    • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
    • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
    • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
    • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
    • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
    • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

    Rodzicu,

    • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
    • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
    • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
    • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
    • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
    • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

    Uczniu,

    • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
    • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
    • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
    • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

    Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

    Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

    Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

    • dziennik elektroniczny;
    • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
    • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

    Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
    • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

     

    Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

    Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

    Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

    Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

  • Szanowni Rodzice!

    Szanowni Rodzice!

    W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski.

  • Komunikat!!!

    Komunikat!!!

    Warszawa 13 marca 2020 r.

     

    APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

    w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych

    w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

     

    W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

    W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

    • dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),
    • zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
    • przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
    • stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
    • śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

     

    MPWIS_-_APEL_do_RODZICOW_w_zw._z_zawieszeniem_zajec_szkolnych.pdf

  • Jak chronić się przed zarażeniem koronawirusem?

    Jak chronić się przed zarażeniem koronawirusem?

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
    • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
    • Unikaj  przebywania w miejscach publicznych.
    • Wychodź z domu tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. 

    Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

    Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie drogą telefoniczną pod numerami telefonów: 

    • +48 506 126 118 
    • +48 23 672 33 13 wew. 26 

    lub za pośrednictwem poczty internetowej na adres: ciechanow@psse.waw.pl.

    W przypadku wystąpienia ostrych objawów ze strony układu oddechowego, wysokiej gorączki należy bezzwłocznie skontaktować się z Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie po numerem telefonu: 

    • +48 23 673 03 39.

    Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: 

    gov.pl/koronawirus

    Podejrzewasz u siebie koronawirusa? 

    Zadzwoń pod numer 800 190 590!

    Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

  • Uwaga Uczniowie !!!

    Uwaga Uczniowie !!!

    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole spowodowane jest zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

    Nie jest to czas ferii !!!

    Drodzy uczniowie w tym czasie musicie podjąć samodzielną  naukę i pracę nad pozananym dotychczas materiałem. W zwiąku z tym informujemy, że na stronie szkoły będą umieszczane informacje dotyczące materiałów do samodzielnej nauki i samodzielnego doskonalenia swoich umiejętności. Możecie korzystać z materiałów umieszczonych w internecie i poleconych Wam przez nauczycieli. Znajdziecie je na następujących stronach:

    1. https://epodreczniki.pl/

    2. https://wolnelektury.pl/

    3. https://lektury.gov.pl/

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin (klasy IV- VIII)
    ul. Szkolna 1, 06-440 Gąsocin (klasy I - III, Oddziały przedszkolne)
  • (+48)23 6714342- Sekretariat ul. Błotna 12
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć