Zespół wychowawczo-profilaktyczny bardzo prosi o zapoznanie się z ankietą i wypełnienie jej przez uczniów klas: VA, VB, VIA, VIB, VII pod wskazanym linkiem: https://forms.gle/LRxAL5LRim2oJJEa7
Na wypełnienie ankiety macie czas od 13.05. do 20.05.2020r.
Dziękujemy
Zespół wychowawczo-profilaktyczny: S. Ulatowska, A. Bakalarska, B. Rutkowska,
D. Brudzikowska, K. Wierzbowski.
Zespół wychowawczo-profilaktyczny bardzo prosi o zapoznanie się z ankietą i wypełnienie jej przez rodziców uczniów klas: VA, VB, VIA, VIB, VII pod wskazanym linkiem: https://forms.gle/BwoAoEiEqTxgGsZWA
Na wypełnienie ankiety czas od 13.05. do 20.05.2020 r.
Dziękujemy
Zespół wychowawczo-profilaktyczny:
S. Ulatowska, A. Bakalarska, B. Rutkowska, D. Brudzikowska, K. Wierzbowski
Zespół wychowawczo-profilaktyczny bardzo prosi o zapoznanie się z ankietami i wypełnienie ich pod wskazanymi linkami:
ankieta diagnozująca: https://forms.gle/83jatUgV6g45NG9P9
monitoring: https://forms.gle/CEgrDQrHTDpc56xZ6
Na wypełnienie ankiety czas od 13.05. do 20.05.2020 r.
Dziękujemy
Zespół wychowawczo-profilaktyczny:
S. Ulatowska, A. Bakalarska, B. Rutkowska, D. Brudzikowska, K. Wierzbowski.
Zespół do spraw ewaluacji wewnętrznej bardzo prosi o zapoznanie się z ankietami i wypełnienie ich. Ankiety wypełniają uczniowie klas: VI a, VI b, VII, VIII pod wskazanym linkiem: https://forms.gle/nYzEn6yc39JhfqUN6 Na wypełnienie ankiet macie czas od 04.05. do 08.05. 2020 roku.
Dziękujemy.
Zespół do spraw ewaluacji wewnętrznej:
B. Sadowska, M. Sikora, M. Wodzyńska-Zaborek
W dniach 04.05. do 08.05. 2020 roku odbędzie się ankietowanie respondentów w celach badawczych na potrzeby naszej szkoły. Zespół do spraw ewaluacji wewnętrznej bardzo prosi o zapoznanie się z ankietami. Prosimy o wypełnienie ankiety rodziców uczniów klas: VI a, VI b, VII, VIII. Badanie jest anonimowe. Ankiety znajdują się pod wskazanym linkiem: https://forms.gle/9esrzhWz2GTa1j6u9
Dziękujemy.
Zespół do spraw ewaluacji wewnętrznej:
B. Sadowska, M. Sikora, M. Wodzyńska-Zaborek
W dniach 04.05. do 08.05. 2020 roku odbędzie się ankietowanie respondentów w celach badawczych na potrzeby naszej szkoły. Ankieta dotyczy efektywności organizacji procesów edukacyjnych. Do jej wypełnienia zachęcamy wszystkich nauczycieli uczących w naszej szkole. Ankieta jest anonimowa. Wyniki posłużą nam do wskazania kierunków organizacji procesu edukacyjnego sprzyjającego uczeniu się uczniów. Ankietę należy wypełnić pod wskazanym linkiem: https://forms.gle/ScFoMo28UW6R8uhx6
Dziękujemy.
Zespół do spraw ewaluacji wewnętrznej:
B. Sadowska, M. Sikora, M. Wodzyńska-Zaborek
Uprzejmie informuję, iż Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ciechanowie od 4 maja wznowiła swoją działalność diagnostyczną. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej poradni: http://www.pppciechanow.pl/
W razie pytań i wątpliwości lub potrzebnej pomocy proszę o kontakt ze mną.
Pozdrawiam
pedagog Sylwia Ulatowska
Uczniowie! Wchodzicie do gry i podejmujecie wyzwanie, czy oddajecie zwycięstwo nauczycielom!?
Kolejny krok należy do Was.
Wyobraźcie sobie, że zostajecie zamknięci w pomieszczeniu i macie tylko godzinę lekcyjną
(może być z przerwą), aby się z niego wydostać. By to zrobić, musicie rozwiązać szyfr składający się z wyróżnionych liter pochodzących z rozwiązań poniższych zagadek.
Rozwiązanie szyfru proszę przesłać na adres: jad2@op.pl
Pokoj_zagadek..._.pdf
Do 24 maja 2020r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
24 kwietnia to ważna data dla szkolnej i lokalnej społeczności. Tego dnia urodził się bowiem pan Stefan Chojnowski - nestor mazowieckich pisarzy ludowych, mieszkaniec Soboklęszcza, absolwent
i przyjaciel naszej szkoły.
Panie Stefanie, Szanowny Jubilacie!
W dniu 94 urodzin z serca pragniemy życzyć Panu pogodnych i cudownych dni. Każdy nowy dzień jest jak posłaniec Boży, którego należy odpowiednio przyjmować. Pan to potrafi - z zachwytem patrzeć na świat i pięknie przyjmować każdy nowy dzień, realizować swoje marzenia, plany i pomysły, którymi Pan wciąż zaskakuje. "Rozdając" nam swoje wiersze, wlewa Pan w serca ludzkie, tak bardzo dzisiaj potrzebną nadzieję!
Życie jest szansą, skarbem, powieścią,
a Pan je wypełnia mądrą i piękną treścią!
Dziękujemy!
Społeczność Szkoły Podstawowej w Gąsocinie
W tym roku, ze względu na panującą sytuację, kwiaty i życzenia zostały przekazane Dostojnemu Jubilatowi w bezpieczny, zgodny z wymogami sposób.
B. Rutkowska
Szanowni Państwo pojawiła się już możliwość wypożyczenia sprzętu komputerowego na czas realizacji przez ucznia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Szkole Podstawowej w Gąsocinie. Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
Wnioski prosimy składać do 23.04.2020r. (czwartek) do godz. 11:00 w sekretariacie szkoły przy ul. Błotnej 12.
W związku z obecną sytuacją, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie odwołała wszelkie diagnozy i zajęcia na terenie poradni. Prowadzi elektroniczną obsługę interesantów. Oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Zachęcam do odwiedzenia strony i w razie potrzeb skorzystania z pomocy specjalistów.
W zakładce artykuły/materiały dla klientów http://pppciechanow.pl/index.php/129 znajdują się pomoce pedagogiczne, psychologiczne i logopedyczne do wykorzystania w edukacji domowej.
I nie tylko! Rodzice mogą skorzystać z wskazówek dotyczących zaleceń pracy z dziećmi. http://www.pppciechanow.pl/index.php/dla-rodzicow/zalecenia-do-pracy-z-dzieckiem-wskazowki-dla-rodzicow
W razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt ze mną.
Pozdrawiam
pedagog Sylwa Ulatowska
23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki. W tym roku nie uda nam się stworzyć z tej okazji przedstawienia, ani innej formy, w której moglibyśmy uczestniczyć w realu. Mamy jednak okazję do zabrania głosu na blogu konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, gdzie umieszczony jest wpis dotyczący pracy nad tworzeniem książek przez uczniów klas IIa i IIb podczas tegorocznej „Nocy z baśniami”. Zapraszam do wpisywania komentarzy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Przyczyni się to do promocji szkoły i jej uczniów. Szczególnie zachęcam do komentowania tych uczniów, którzy w tym roku i w latach ubiegłych brali udział w konkursie „WWK”.
Link do bloga: https://wydajemywlasnaksiazke.blogspot.com/
Pozdrawiam
Monika Iwańska
W związku z koniecznością pracy zdalnej przesyłam Wam link do strony, która oferuje narzędzia i aplikacje przydatne w obecnym czasie. Mam nadzieję, że część z nich posłuży do urozmaicenia procesu nauczania, a tym samym podniesienia poziomu motywacji wśród uczniów.
Monika Iwańska
Moi Mili dzisiaj zaproponuję Wam odrobinę relaksu z nutką dreszczyku i pewną dozą emocji.
Jeśli lubicie zagadki - zapraszam do zabawy. Przed Wami 11 zadań o różnym stopniu trudności. Pierwsze litery z rozwiązań zagadek utworzą hasło. Rozwiązanie wysyłajcie na adres jad2@op.pl do 30 kwietnia.
J. Jasińska
zgaduj-zgadula....pdf
Jak pomóc dziecku uczyć się w domu?
Drodzy rodzice, przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią Wam wspieranie Waszych dzieci w nauce w domu.
1. Rozmowa
Wyjaśnij dziecku w jak najbardziej dostępny sposób dla niego sytuację, w której się znalazł:
2. Rutyna
3. Plan dnia
4. Stałe miejsce pracy
5. Motywacja
Życzymy wytrwałości i powodzenia!
Jak zmotywować się do nauki w domu?
Mamy dla was, drodzy uczniowie kilka wskazówek, które ułatwią Wam naukę w domu:
1. Zrób listę zadań
Zapisz na kartce wszystkie zadania, które powinieneś wykonać w ciągu dnia. Pamiętaj, by były one realne do wykonania. Zaznaczaj te, które udało ci się wykonać. Dzięki temu zobaczysz, jak dużo zrobiłeś.
2. Ustal priorytety
Przydziel swoim zadaniom oznaczenia: pilne – niepilne, ważne – nieważne. Zacznij od tych, które są ważne i pilne, skończ na tych, które są mało ważne i niepilne.
3. Zorganizuj przestrzeń
4. Nie ociągaj się/nie rozmyślaj!
RÓB PRZERWY!
5. Nagroda!
Zaplanuj sobie drobną nagrodę, a jednocześnie taką, która zmobilizuje Cię do wykonania zadania „raz dwa”.
Życzymy powodzenia!
Sylwia Ulatowska
Panika i lęk- jak sobie z nimi radzić
Od 11 marca w kraju wprowadzony został stan pandemii, który wywołuje wśród wielu osób lęk i obawę co będzie dalej. Są to normalne reakcje, które pojawiają się w sytuacjach nowych, nie znanych. Jeżeli strach zaczyna przybierać postać paniki, a tak teraz może się zdarzyć, każdemu z nas przestaje być naszym dobrym doradcą i powoduje, że zaczynamy działać ze szkodą dla siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas inaczej reaguje na zagrożenie. Zależy to od tego, jak nas wychowano, od naszego charakteru i społeczności w której żyjemy. Pewne jest jednak, że niektóre grupy ludzi będą silniej reagować na obecną sytuację. Są wśród nich osoby starsze i te z przewlekłymi chorobami, dzieci i nastolatki, ludzie pracujący w służbie zdrowia, osoby z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Stres w reakcji na chorobę zakaźną przejawia się lękiem o siebie i bliskich, ale też zmianami w rytmie serca i nawykach żywieniowych. Mogą pojawiać się problemy ze snem i koncentracją. Jeżeli ktoś ma jakieś przewlekłe choroby zakaźne mogą się one teraz nasilać. W reakcji na stres niektórzy niestety spożywają znacznie więcej alkoholu, więcej palą czy też nadużywają innych substancji psychoaktywnych.
Jak sobie pomóc?
Zaleca się - i to naprawdę działa - robienie przerw w oglądaniu i słuchaniu wiadomości. Dotyczy to także mediów społecznościowych, jak np. Facebook. Po drugie, należy absolutnie zająć się swoim ciałem- w nim bowiem gromadzi się ogromne napięcie. W ciągu dnia spróbujcie choć kilka razy wziąć głęboki oddech. Wykonajcie ćwiczenia rozciągające zwłaszcza mięśnie szyi. Możecie kilkakrotnie zgiąć głowę w kierunku każdego z ramion. Zaleca się też dużo snu i unikanie alkoholu i używek. Specjaliści sugerują również, by absolutnie nie rezygnować z aktywności, które przynoszą nam radość. Jeżeli ktoś ma ogródek - zadbajcie o niego, upieczcie ulubione ciasto, poczytajcie, idźcie na spacer. A przede wszystkim nie przestawajcie rozmawiać: przez telefon, z domownikami albo na bezpieczną odległość z osobami z sąsiedztwa. Mówcie o tym, jak się czujecie, czego się boicie, dzielcie się informacjami, ale tylko tymi sprawdzonymi.
Co mogą rodzice?
Dzieci i młodzież będą najprawdopodobniej reagować tak jak dorośli na których patrzą. Jeśli dorośli przyjmują doniesienia ze spokojem, są w ten sposób najlepszym wsparciem dla dzieci. Nie wszystkie dzieci będą jednak reagować tak samo. Młodsze mogą częściej płakać. Mogą też powracać nagle do zachowań, z których już wyrosły. Niech nie zdziwi nas u nich większy smutek, impulsywne reakcje, nerwowość, słabsza koncentracja, a nawet unikanie aktywności, które dawniej lubiły. Dzieci mogą też skarżyć się na bóle ciała. Jeżeli chcecie pomóc dziecku znajdźcie czas na spokojne porozmawianie o epidemii. Mówcie tylko o faktach. Pokażcie, jak sami radzicie sobie ze stresem. Utrzymujcie porządek dnia jak przed epidemią. W sytuacji, kiedy zamknięte są szkoły, narzućcie im dyscyplinę z godzinami, w których dziecko ma usiąść do nauki. Pamiętajcie, by dzieci regularnie robiły sobie przerwy na relaks.
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę zdrowia oraz dużo spokoju - pedagog szkolny Dorota Brudzikowska
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!