Nawigacja

  • Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice !

    Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice !

    W związku z obecną sytuacją, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie odwołała wszelkie diagnozy i zajęcia na terenie poradni.  Prowadzi elektroniczną obsługę interesantów. Oferuje bezpłatną  pomoc psychologiczną zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Zachęcam do odwiedzenia strony  i w razie potrzeb skorzystania z pomocy specjalistów.

    http://www.pppciechanow.pl/

    W zakładce artykuły/materiały dla klientów http://pppciechanow.pl/index.php/129  znajdują się pomoce pedagogiczne, psychologiczne i logopedyczne do wykorzystania w edukacji domowej.

     I nie tylko! Rodzice mogą skorzystać z wskazówek dotyczących zaleceń pracy z dziećmi.  http://www.pppciechanow.pl/index.php/dla-rodzicow/zalecenia-do-pracy-z-dzieckiem-wskazowki-dla-rodzicow

    W razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt ze mną.

    Pozdrawiam

    pedagog Sylwa Ulatowska

  • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

    Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

    23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki. W tym roku nie uda nam się stworzyć z tej okazji przedstawienia, ani innej formy, w której moglibyśmy uczestniczyć w realu. Mamy jednak okazję do zabrania głosu na blogu konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, gdzie umieszczony jest wpis dotyczący pracy nad tworzeniem książek przez uczniów klas IIa i IIb podczas tegorocznej „Nocy z baśniami”. Zapraszam do wpisywania komentarzy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Przyczyni się to do promocji szkoły i jej uczniów. Szczególnie zachęcam do komentowania tych uczniów, którzy w tym roku i w latach ubiegłych brali udział w konkursie „WWK”.

    Link do bloga: https://wydajemywlasnaksiazke.blogspot.com/

     

     

    Pozdrawiam

    Monika Iwańska

  • Drodzy Nauczyciele

    Drodzy Nauczyciele

    W związku z koniecznością pracy zdalnej przesyłam Wam link do strony, która oferuje narzędzia i aplikacje przydatne w obecnym czasie. Mam nadzieję, że część z nich posłuży do urozmaicenia procesu nauczania, a tym samym podniesienia poziomu motywacji wśród uczniów.

    Link: https://tikowybelfer.blogspot.com/2018/10/strony-narzedzia-i-aplikacje-sieciowe.html?m=0&fbclid=IwAR0_AQH63sJbPDUq2SFFU8cZn3YRMXmUyahkgUpCMASGCSVZLPRUvt_14g

    Monika Iwańska

  • Zgaduj - zgadula, gdzie złota kula?

    Zgaduj - zgadula, gdzie złota kula?

    Moi Mili dzisiaj zaproponuję Wam odrobinę relaksu z nutką dreszczyku i pewną dozą emocji.

    Jeśli lubicie zagadki - zapraszam do zabawy.  Przed Wami 11 zadań o różnym stopniu trudności. Pierwsze litery z rozwiązań zagadek utworzą hasło. Rozwiązanie wysyłajcie na adres jad2@op.pl do 30 kwietnia.

    J. Jasińska

    zgaduj-zgadula....pdf​​​​​​​

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  • Jak pomóc dziecku w nauce w domu? Jak zmotywować się do nauki w domu?

    Jak pomóc dziecku w nauce w domu? Jak zmotywować się do nauki w domu?

    Jak pomóc dziecku uczyć się w domu?

    Drodzy rodzice, przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią Wam wspieranie Waszych dzieci w nauce w domu.

    1. Rozmowa

    Wyjaśnij dziecku w jak najbardziej dostępny sposób dla niego sytuację, w której  się znalazł:

    • Ustalcie, które miejsce w domu zamieni się w szkołę – tam będziecie pracować
    • Ty i dziecko bądźcie w kontakcie z nauczycielami i specjalistami

    2. Rutyna

    • rutyna, przewidywalność, powtarzalność kolejnych zdarzeń dają dziecku poczucie bezpieczeństwa
    • zaczynajcie dzień o tej samej porze
    • wyznacz czas nauki i pracy oraz relaksu, powtarzaj to każdego dnia

    3. Plan dnia

    • plan dnia warto przygotować dla każdego dziecka co w organizacji życia codziennego i wypełnianiem obowiązków, zapewni przewidywalność wydarzeń  i pomoże w procesie adaptacji do sytuacji nauki w domu
    • plan dnia należy zapisać, aby dziecko mogło wykreślić z niego zadania zrealizowane

    4. Stałe miejsce pracy

    • zadbaj z dzieckiem o porządek w wyznaczonym miejscu do nauki
    • na biurku powinny się znajdować tylko potrzebne materiały
    • zadbaj o prawidłowe oświetlenie i ciszę w czasie nauki

    5. Motywacja

    • zastanów się, co Twoje dziecko lubi robić, niech to będzie dla niego nagrodą
    • w czasie przerw pozwól dziecku odpocząć w wybranej przez niego formie
    • po skończonej pracy czas na nagrodę, to dziecko wybiera ją z puli wcześniej przygotowanych atrakcyjnych dla dziecka nagród.

    Życzymy wytrwałości i powodzenia!

    Jak zmotywować się do nauki w domu?

    Mamy dla was, drodzy uczniowie kilka wskazówek, które ułatwią Wam naukę w domu:

    1. Zrób listę zadań 

    Zapisz na kartce wszystkie zadania, które powinieneś wykonać w ciągu dnia. Pamiętaj, by były one realne do wykonania. Zaznaczaj te, które udało ci się wykonać. Dzięki temu zobaczysz, jak dużo zrobiłeś.

    2. Ustal priorytety

    Przydziel swoim zadaniom oznaczenia: pilne – niepilne,  ważne – nieważne. Zacznij od tych, które są ważne i pilne, skończ na tych, które są mało ważne i niepilne.

    3. Zorganizuj przestrzeń

    • uporządkuj rzeczy, zadbaj o oświetlenie, wygodne krzesło
    • miej wodę do picia w zasięgu ręki
    • przewietrz pokój

    4. Nie ociągaj się/nie rozmyślaj!

    • ale mam dużo d zrobienia….
    • Dzwonek do drzwi grafika wektorowa | Depositphotos® ciekawe, co teraz robią moi koledzy….

    RÓB PRZERWY!

    5. Nagroda!

    Zaplanuj sobie drobną nagrodę, a jednocześnie taką, która zmobilizuje Cię do wykonania zadania „raz dwa”.

    Życzymy powodzenia!

    Sylwia Ulatowska 

  • Rodzice wspierają zakup bawełny i szyją maseczki

  • Trudne emocje- jak sobie z nimi radzić

    Trudne emocje- jak sobie z nimi radzić

    Panika i lęk- jak sobie z nimi radzić

    Od 11 marca w kraju wprowadzony został stan pandemii, który wywołuje wśród wielu osób lęk i obawę co będzie dalej. Są to normalne reakcje, które pojawiają się w sytuacjach nowych, nie znanych. Jeżeli strach zaczyna przybierać postać paniki, a tak teraz może się zdarzyć, każdemu z nas przestaje być naszym dobrym doradcą i powoduje, że zaczynamy działać ze szkodą dla siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas inaczej reaguje na zagrożenie. Zależy to od tego, jak nas wychowano, od naszego charakteru i społeczności w której żyjemy. Pewne jest jednak, że niektóre grupy ludzi będą silniej reagować na obecną sytuację. Są wśród nich osoby starsze i te z przewlekłymi chorobami, dzieci i nastolatki, ludzie pracujący w służbie zdrowia, osoby z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Stres w reakcji na chorobę zakaźną przejawia się lękiem o siebie i bliskich, ale też zmianami w rytmie serca i nawykach żywieniowych. Mogą pojawiać się problemy ze snem i koncentracją. Jeżeli ktoś ma jakieś przewlekłe choroby zakaźne mogą się one teraz nasilać. W reakcji na stres niektórzy niestety spożywają znacznie więcej alkoholu, więcej palą czy też nadużywają innych substancji psychoaktywnych.

    Jak sobie pomóc?

    Zaleca się - i to naprawdę działa - robienie przerw w oglądaniu i słuchaniu wiadomości. Dotyczy to także mediów społecznościowych, jak np. Facebook. Po drugie, należy absolutnie zająć się swoim ciałem- w nim bowiem gromadzi się ogromne napięcie. W ciągu dnia spróbujcie choć kilka razy wziąć głęboki oddech. Wykonajcie ćwiczenia rozciągające zwłaszcza mięśnie szyi. Możecie kilkakrotnie zgiąć głowę w kierunku każdego z ramion. Zaleca się też dużo snu i unikanie alkoholu i używek. Specjaliści sugerują również, by absolutnie nie rezygnować z aktywności, które przynoszą nam radość. Jeżeli ktoś ma ogródek - zadbajcie o niego, upieczcie ulubione ciasto, poczytajcie, idźcie na spacer. A przede wszystkim nie przestawajcie rozmawiać: przez telefon, z domownikami albo na bezpieczną odległość z osobami z sąsiedztwa. Mówcie o tym, jak się czujecie, czego się boicie, dzielcie się informacjami, ale tylko tymi sprawdzonymi.

    Co mogą rodzice?

    Dzieci i młodzież będą najprawdopodobniej reagować tak jak dorośli na których patrzą. Jeśli dorośli przyjmują doniesienia ze spokojem, są w ten sposób najlepszym wsparciem dla dzieci. Nie wszystkie dzieci będą jednak reagować tak samo. Młodsze mogą częściej płakać. Mogą też powracać nagle do zachowań, z których już wyrosły. Niech nie zdziwi nas u nich większy smutek, impulsywne reakcje, nerwowość, słabsza koncentracja, a nawet unikanie aktywności, które dawniej lubiły. Dzieci mogą też skarżyć się na bóle ciała. Jeżeli chcecie pomóc dziecku znajdźcie czas na spokojne porozmawianie o epidemii. Mówcie tylko o faktach. Pokażcie, jak sami radzicie sobie ze stresem. Utrzymujcie porządek dnia jak przed epidemią. W sytuacji, kiedy zamknięte są szkoły, narzućcie im dyscyplinę z godzinami, w których dziecko ma usiąść do nauki. Pamiętajcie, by dzieci regularnie robiły sobie przerwy na relaks.

    Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę zdrowia oraz dużo spokoju - pedagog szkolny Dorota Brudzikowska

  • Mazowiecka Policja Apeluje!

    Mazowiecka Policja Apeluje!

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

    Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

    Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

    Wyłączeni z tego obowiązku będą:

    - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

    - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

    Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

    Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

    Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

    Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

    Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

    Drodzy uczniowie!
    Mazowiecka Policja apeluje:

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

    Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

    Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

    Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

    Unikajcie miejsc publicznych!

    Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

  • Uwaga Uczniowie!

    Uwaga Uczniowie!

    Mając na uwadze czas, w którym się znajdujemy i związane z nim zmiany w obowiązującym prawie oświatowym oraz  wiele pytań i wątpliwości rodziców dotyczących planu lekcji od 1 kwietnia 2020r. wracamy do planu obowiązującego przed zawieszeniem zajęć w szkole.

    Dyrektor

    Beata Żukowska 

  • Uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne!

    Uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne!

    Zachęcam Was do korzystania z edukacyjnych stron internetowych, na których można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń doskonalących i rozwijających różne umiejętności, np. czytania i pisania, znajomość ortografii, myślenie matematyczne i inne.

    Zaglądajcie na swoją pocztę i na bieżąco wykonujcie ćwiczenia, które do Was przesyłam. Zadania zapisywane na kartkach gromadzimy w teczkach lub zapisujemy w zaprowadzonych w tym celu zeszytach.

    Dziękuję i pozdrawiam

    B. Majewska

     

  • Kochani uczniowie!

    Kochani uczniowie!

    Zachęcam was do włączenia się w edukacyjną akcję "Kartka dla medyka". Potrwa  ona tylko do środy i polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla lekarzy i pielęgniarek, którzy stoją na straży zdrowia osób zakażonych koronawirusem i dbają o osoby diagnozowane.   

    Chętni uczniowie wykonują pracę plastyczną i przysyłają ją na adres mailowy sylwia.ulatowskas@wp.pl.

     Mam  nadzieję, że Wam też akcja przypadnie do gustu i włączycie się w nią.

    Pozdrawiam

           S. Ulatowska

  • Uwaga ósmoklasiści !!!

    Uwaga ósmoklasiści !!!

    Proszę się zapoznać z informacją znajdującą się w zakładce ÓSMOKLASIŚCI.

  • APEL MAZOWIECKIEJ POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW

    APEL MAZOWIECKIEJ POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

    Drodzy uczniowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich

  • Kochani Czytelnicy!

    Kochani Czytelnicy!

    Brakuje mi waszych rozmów, wspólnego rozwiązywania w błyskawicznym tempie różnych zadań. W zamian za ,,radość i gwar” w naszej czytelni polecam Wam namiastkę biblioteki w postaci dwóch linków.

    1. https://lektury.gov.pl to portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
    2. Kolejny link, który mógłby Was zainteresować  to ,,regały książek” zamieszczone w https://biblioteka.pl/artykul/Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587

    Przygotowałam również dla Was streszczenie książki ,,Królowa Śniegu”. Proszę o przypomnienie sobie tej baśni w całości lub chociaż skorzystanie z mojego streszczenia, załączonego w poniższym pdf-ie ( Krolowa_Sniegu-_streszczenie.pdf) ,  i napisanie jako informacji zwrotnej  jednego  zdania, które będzie morałem z tej książki. (na adres: jad2@op.pl.  Na informację czekam do 10 kwietnia.

    Przykładowy morał: Miłość silniejsza jest niż zazdrość, egoizm i zło, potrafi nawet stopić przemienione w lód serce. Potrafi złamać zły czar i ponownie odkryć głęboko ukryte w sercu człowieka dobro.

    P.S.

    Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy gorąco pozdrawiam wszystkich czytelników oraz życzę dużo radości oraz  mokrego Śmigusa Dyngusa, a także wielu niezapomnianych  przeżyć z bohaterami pobranych i przeczytanych na ekranie książek.

      J. Jasińska


  • Uwaga!!! Próbny egzamin ósmoklasisty

    Uwaga!!! Próbny egzamin ósmoklasisty

    Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Odbędzie się on od 30 marca do 1 kwietnia br.

    Szczegółowe informacje w zakładce ÓSMOKLASIŚCI. Bardzo prosimy o zapoznaie się z nimi.

  • Zarządzenie dyrektora szkoły

    Zarządzenie dyrektora szkoły

    Zarządzenie nr 15/2019-20

    Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gąsocinie z dnia 25.03.2020r.

    w sprawie organizacji zdalnego nauczania.

    Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

     w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Zarzadzenie_nr_15.pdf​​​​​​​

  • RODZICU!

    RODZICU!

    Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo.

     

    1. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, Szkoła Podstawowa w Gąsocinie będzie wykonywać swoje obowiązki zdalnie;
    2. Zwrócimy szczególną uwagę na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnimy możliwości psychofizyczne dzieci;
    3. Dobierzemy odpowiednie narzędzia przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów;
    4. Dostosujemy sposoby oraz metody pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych;
    5. Nauka prowadzona na odległość będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (na przykład platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz materiałów wskazanych przez nauczyciela;
    6. Podejmowane przez ucznia aktywności określone przez nauczyciela, potwierdzające zapoznanie się ucznia ze wskazanym materiałem, dają podstawę do oceny pracy ucznia;
    7. Wiemy, jak ważna jest dbałość o pozytywną atmosferę oraz właściwe podejście dziecka do nauki, dlatego chcemy, aby dzieci nie zniechęciły się do nabywania wiedzy przez nadmiar pracy. W związku z tym postaramy się podchodzić do uczniów z ogromną wyrozumiałością, dotyczy to również oceniania;
    8. Rodzicu śledź stronę internetową szkoły https://spgasocin.edupage.org/ zakładka NAUCZANIE ZDALNE, w której każda klasa znajdzie aktualne zadania do wykonania w okresie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku;
    9.  Rodzicu, zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole, a my zrobimy wszystko, aby ten czas nie został zmarnowany.

    Z poważaniem  

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie

    Beata Żukowska

  • PORADNIK DLA UCZNIA NA TEMAT BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z SIECI

    PORADNIK DLA UCZNIA NA TEMAT BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z SIECI

    Drogi Uczniu!

    1. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!
    2. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem.
    3. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią.
    4. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca, nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
    5. Pamiętaj, że nigdy nie możesz mieć pewności, z kim rozmawiasz w Internecie. Ktoś, kto podaje się za twojego rówieśnika, w rzeczywistości może być dużo starszy i mieć wobec Ciebie złe zamiary.
    6. Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz, muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji.
    7. Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie.
    8. Szanuj prawo własności w sieci. Jeżeli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.
    9. Uważaj na e-maile otrzymane od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj maile od nieznajomych.
    10. Pamiętaj, że hasła są tajne i nie podawaj ich nikomu. Traktuj je jak swoją największą tajemnicę i wymyślaj takie, które nie są łatwe do odgadnięcia.
    11. Nie spędzaj przy komputerze zbyt dużo czasu i gospodaruj nim tak, by znaleźć równowagę pomiędzy nauką a odpoczynkiem. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz pracy przy komputerze i staraj się go nie przekraczać.
    12. W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić albo wykraść dane. Koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe. Porozmawiaj o tym z rodzicami i wspólnie wybierzcie, a następnie zainstalujcie odpowiedni program.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin (klasy IV- VIII)
    ul. Szkolna 1, 06-440 Gąsocin (klasy I - III, Oddziały przedszkolne)
  • (+48)23 6714342- Sekretariat ul. Błotna 12
    (+48)23 6714101- Sekretariat ul. Szkolna 1
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć