W związku z obecną sytuacją, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie odwołała wszelkie diagnozy i zajęcia na terenie poradni. Prowadzi elektroniczną obsługę interesantów. Oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Zachęcam do odwiedzenia strony i w razie potrzeb skorzystania z pomocy specjalistów.
W zakładce artykuły/materiały dla klientów http://pppciechanow.pl/index.php/129 znajdują się pomoce pedagogiczne, psychologiczne i logopedyczne do wykorzystania w edukacji domowej.
I nie tylko! Rodzice mogą skorzystać z wskazówek dotyczących zaleceń pracy z dziećmi. http://www.pppciechanow.pl/index.php/dla-rodzicow/zalecenia-do-pracy-z-dzieckiem-wskazowki-dla-rodzicow
W razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt ze mną.
Pozdrawiam
pedagog Sylwa Ulatowska
23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki. W tym roku nie uda nam się stworzyć z tej okazji przedstawienia, ani innej formy, w której moglibyśmy uczestniczyć w realu. Mamy jednak okazję do zabrania głosu na blogu konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, gdzie umieszczony jest wpis dotyczący pracy nad tworzeniem książek przez uczniów klas IIa i IIb podczas tegorocznej „Nocy z baśniami”. Zapraszam do wpisywania komentarzy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. Przyczyni się to do promocji szkoły i jej uczniów. Szczególnie zachęcam do komentowania tych uczniów, którzy w tym roku i w latach ubiegłych brali udział w konkursie „WWK”.
Link do bloga: https://wydajemywlasnaksiazke.blogspot.com/
Pozdrawiam
Monika Iwańska
W związku z koniecznością pracy zdalnej przesyłam Wam link do strony, która oferuje narzędzia i aplikacje przydatne w obecnym czasie. Mam nadzieję, że część z nich posłuży do urozmaicenia procesu nauczania, a tym samym podniesienia poziomu motywacji wśród uczniów.
Monika Iwańska
Moi Mili dzisiaj zaproponuję Wam odrobinę relaksu z nutką dreszczyku i pewną dozą emocji.
Jeśli lubicie zagadki - zapraszam do zabawy. Przed Wami 11 zadań o różnym stopniu trudności. Pierwsze litery z rozwiązań zagadek utworzą hasło. Rozwiązanie wysyłajcie na adres jad2@op.pl do 30 kwietnia.
J. Jasińska
zgaduj-zgadula....pdf
Jak pomóc dziecku uczyć się w domu?
Drodzy rodzice, przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią Wam wspieranie Waszych dzieci w nauce w domu.
1. Rozmowa
Wyjaśnij dziecku w jak najbardziej dostępny sposób dla niego sytuację, w której się znalazł:
2. Rutyna
3. Plan dnia
4. Stałe miejsce pracy
5. Motywacja
Życzymy wytrwałości i powodzenia!
Jak zmotywować się do nauki w domu?
Mamy dla was, drodzy uczniowie kilka wskazówek, które ułatwią Wam naukę w domu:
1. Zrób listę zadań
Zapisz na kartce wszystkie zadania, które powinieneś wykonać w ciągu dnia. Pamiętaj, by były one realne do wykonania. Zaznaczaj te, które udało ci się wykonać. Dzięki temu zobaczysz, jak dużo zrobiłeś.
2. Ustal priorytety
Przydziel swoim zadaniom oznaczenia: pilne – niepilne, ważne – nieważne. Zacznij od tych, które są ważne i pilne, skończ na tych, które są mało ważne i niepilne.
3. Zorganizuj przestrzeń
4. Nie ociągaj się/nie rozmyślaj!
RÓB PRZERWY!
5. Nagroda!
Zaplanuj sobie drobną nagrodę, a jednocześnie taką, która zmobilizuje Cię do wykonania zadania „raz dwa”.
Życzymy powodzenia!
Sylwia Ulatowska
Panika i lęk- jak sobie z nimi radzić
Od 11 marca w kraju wprowadzony został stan pandemii, który wywołuje wśród wielu osób lęk i obawę co będzie dalej. Są to normalne reakcje, które pojawiają się w sytuacjach nowych, nie znanych. Jeżeli strach zaczyna przybierać postać paniki, a tak teraz może się zdarzyć, każdemu z nas przestaje być naszym dobrym doradcą i powoduje, że zaczynamy działać ze szkodą dla siebie. Pamiętajmy, że każdy z nas inaczej reaguje na zagrożenie. Zależy to od tego, jak nas wychowano, od naszego charakteru i społeczności w której żyjemy. Pewne jest jednak, że niektóre grupy ludzi będą silniej reagować na obecną sytuację. Są wśród nich osoby starsze i te z przewlekłymi chorobami, dzieci i nastolatki, ludzie pracujący w służbie zdrowia, osoby z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Stres w reakcji na chorobę zakaźną przejawia się lękiem o siebie i bliskich, ale też zmianami w rytmie serca i nawykach żywieniowych. Mogą pojawiać się problemy ze snem i koncentracją. Jeżeli ktoś ma jakieś przewlekłe choroby zakaźne mogą się one teraz nasilać. W reakcji na stres niektórzy niestety spożywają znacznie więcej alkoholu, więcej palą czy też nadużywają innych substancji psychoaktywnych.
Jak sobie pomóc?
Zaleca się - i to naprawdę działa - robienie przerw w oglądaniu i słuchaniu wiadomości. Dotyczy to także mediów społecznościowych, jak np. Facebook. Po drugie, należy absolutnie zająć się swoim ciałem- w nim bowiem gromadzi się ogromne napięcie. W ciągu dnia spróbujcie choć kilka razy wziąć głęboki oddech. Wykonajcie ćwiczenia rozciągające zwłaszcza mięśnie szyi. Możecie kilkakrotnie zgiąć głowę w kierunku każdego z ramion. Zaleca się też dużo snu i unikanie alkoholu i używek. Specjaliści sugerują również, by absolutnie nie rezygnować z aktywności, które przynoszą nam radość. Jeżeli ktoś ma ogródek - zadbajcie o niego, upieczcie ulubione ciasto, poczytajcie, idźcie na spacer. A przede wszystkim nie przestawajcie rozmawiać: przez telefon, z domownikami albo na bezpieczną odległość z osobami z sąsiedztwa. Mówcie o tym, jak się czujecie, czego się boicie, dzielcie się informacjami, ale tylko tymi sprawdzonymi.
Co mogą rodzice?
Dzieci i młodzież będą najprawdopodobniej reagować tak jak dorośli na których patrzą. Jeśli dorośli przyjmują doniesienia ze spokojem, są w ten sposób najlepszym wsparciem dla dzieci. Nie wszystkie dzieci będą jednak reagować tak samo. Młodsze mogą częściej płakać. Mogą też powracać nagle do zachowań, z których już wyrosły. Niech nie zdziwi nas u nich większy smutek, impulsywne reakcje, nerwowość, słabsza koncentracja, a nawet unikanie aktywności, które dawniej lubiły. Dzieci mogą też skarżyć się na bóle ciała. Jeżeli chcecie pomóc dziecku znajdźcie czas na spokojne porozmawianie o epidemii. Mówcie tylko o faktach. Pokażcie, jak sami radzicie sobie ze stresem. Utrzymujcie porządek dnia jak przed epidemią. W sytuacji, kiedy zamknięte są szkoły, narzućcie im dyscyplinę z godzinami, w których dziecko ma usiąść do nauki. Pamiętajcie, by dzieci regularnie robiły sobie przerwy na relaks.
Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę zdrowia oraz dużo spokoju - pedagog szkolny Dorota Brudzikowska
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Mając na uwadze czas, w którym się znajdujemy i związane z nim zmiany w obowiązującym prawie oświatowym oraz wiele pytań i wątpliwości rodziców dotyczących planu lekcji od 1 kwietnia 2020r. wracamy do planu obowiązującego przed zawieszeniem zajęć w szkole.
Dyrektor
Beata Żukowska
Zachęcam Was do korzystania z edukacyjnych stron internetowych, na których można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń doskonalących i rozwijających różne umiejętności, np. czytania i pisania, znajomość ortografii, myślenie matematyczne i inne.
Zaglądajcie na swoją pocztę i na bieżąco wykonujcie ćwiczenia, które do Was przesyłam. Zadania zapisywane na kartkach gromadzimy w teczkach lub zapisujemy w zaprowadzonych w tym celu zeszytach.
Dziękuję i pozdrawiam
B. Majewska
Zachęcam was do włączenia się w edukacyjną akcję "Kartka dla medyka". Potrwa ona tylko do środy i polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla lekarzy i pielęgniarek, którzy stoją na straży zdrowia osób zakażonych koronawirusem i dbają o osoby diagnozowane.
Chętni uczniowie wykonują pracę plastyczną i przysyłają ją na adres mailowy sylwia.ulatowskas@wp.pl.
Mam nadzieję, że Wam też akcja przypadnie do gustu i włączycie się w nią.
Pozdrawiam
S. Ulatowska
Proszę się zapoznać z informacją znajdującą się w zakładce ÓSMOKLASIŚCI.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich
Brakuje mi waszych rozmów, wspólnego rozwiązywania w błyskawicznym tempie różnych zadań. W zamian za ,,radość i gwar” w naszej czytelni polecam Wam namiastkę biblioteki w postaci dwóch linków.
Przygotowałam również dla Was streszczenie książki ,,Królowa Śniegu”. Proszę o przypomnienie sobie tej baśni w całości lub chociaż skorzystanie z mojego streszczenia, załączonego w poniższym pdf-ie ( Krolowa_Sniegu-_streszczenie.pdf) , i napisanie jako informacji zwrotnej jednego zdania, które będzie morałem z tej książki. (na adres: jad2@op.pl. Na informację czekam do 10 kwietnia.
Przykładowy morał: Miłość silniejsza jest niż zazdrość, egoizm i zło, potrafi nawet stopić przemienione w lód serce. Potrafi złamać zły czar i ponownie odkryć głęboko ukryte w sercu człowieka dobro.
P.S.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy gorąco pozdrawiam wszystkich czytelników oraz życzę dużo radości oraz mokrego Śmigusa Dyngusa, a także wielu niezapomnianych przeżyć z bohaterami pobranych i przeczytanych na ekranie książek.
J. Jasińska
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Odbędzie się on od 30 marca do 1 kwietnia br.
Szczegółowe informacje w zakładce ÓSMOKLASIŚCI. Bardzo prosimy o zapoznaie się z nimi.
Zarządzenie nr 15/2019-20
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gąsocinie z dnia 25.03.2020r.
w sprawie organizacji zdalnego nauczania.
Podstawa prawna: Rozporządzenie ministra edukacji narodowej z dnia 20 marca 2020 r.
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Zarzadzenie_nr_15.pdf
Drodzy Państwo, sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować Państwu za pomoc i wsparcie dzieci w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby edukacja naszych uczniów przebiegała prawidłowo.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie
Beata Żukowska
Co możesz zwiedzić nie wychodząc z domu?
2. Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego
3. Zamek Królewski w Warszawie
5. Muzeum Narodowe w Warszawie
6. Łazienki Królewskie w Warszawie
8. Muzeum Powstania Warszawskiego (wirtualna wycieczka)
11. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
12. Centrum Nauki Kopernik (#kopernikwdomu)
13. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
18. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Drogi Uczniu!