W ramach kampanii Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej Wojewoda Mazowiecki ogłasza konkurs, skierowany do młodzieży na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Konkurs będzie trwać do 24 listopada 2020 r.
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wiek od 13 do 18 lat) będą mieli za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską. Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej.
Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet.
Regulamin konkursu dostępny jest w załącznikach.
Regulamin_konkursu_na_komiks.docx
Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu.docx
Zalacznik_nr_2_do_Regulaminu.docx
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa
Serdecznie zapraszamy Was do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym „Rolnik jak malowany”, dedykowanego dzieciom w wieku od 4 do 9 lat oraz ich rodzicom/opiekunom.
Konkurs nie jest skomplikowany i ma na celu umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu, wyzwolenie naturalnej kreatywności oraz propagowanie wiedzy na temat spisów rolnych. Zadanie Konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej (techniką dowolną) prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące rolnika w świetle trwającego spisu rolnego. Konkurs jest realizowany w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 lat i 7-9 lat w terminie od 5 do 25 października 2020 r. Sto osób, w każdej kategorii wiekowej, których prace plastyczne zostaną dostarczone jako pierwsze zostanie nagrodzonych atrakcyjnym zestawem gadżetów PSR 2020.
Zasady uczestnictwa w Konkursie zostały szczegółowo opisane w Regulaminie, który wraz z innymi dokumentami umieściliśmy na stronie: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/ w zakładce Konkurs Plastyczny „Rolnik jak malowany”.
Rodzicu/Opiekunie,
Aby Twoje małoletnie dziecko mogło wziąć udział w konkursie wyślij w jego imieniu skan lub zdjęcie samodzielnie wykonanej pracy plastycznej, skan lub zdjęcie wypełnionej i czytelnie podpisanej Karty Zgłoszenia (Załącznik nr 2 do Regulaminu) wraz ze skanem lub zdjęciem czytelnie podpisanego Oświadczenia przeniesienia praw autorskich (Załącznik nr 3 do Regulaminu) na adres e‑mail: KONKURSYUSWaw@stat.gov.pl.
Zachęcamy do udziału,
Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie
W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!
Spis metodą wywiadu bezpośredniego może być prowadzony przez rachmistrza pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualne zasady i ograniczenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.
Rachmistrze będą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami. Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni.
Jeśli to możliwe, wywiad przeprowadza się w terenie otwartym. Jeśli rachmistrz wybierze opcję spisu telefonicznego, zadzwoni do rolnika z numeru: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62.
Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin, w którym można przeprowadzić wywiad przez telefon.
Wywiad bezpośredni nie może być prowadzony z użytkownikami gospodarstw rolnych objętymi kwarantanną i izolacją domową. W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad musi być przeprowadzony przez telefon.
Każdy rachmistrz posiada imienną legitymację ze zdjęciem. Rolnik może też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ oraz pod numerem infolinii spisowej (22) 279 99 99.
Nastąpiło rozstrzygnięcie dotyczące zapytania ofertowego na opał dla Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.
Szczegóły w załączniku poniżej:
Uczniowie klas III wraz z wychowawcami P. Barbarą Topyła ,Olgą Kobyłecką i pedagog Sylwią Ulatowską uczestniczyli w akcji związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego Jabłko – cytryna. Celem akcji było propagowanie bezpiecznej jazdy wśród kierowców, szczególnie w otoczeniu szkoły. Kierowcy zatrzymywani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ciechanowie za właściwą jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego otrzymywali od uczniów w nagrodę – jabłko z papieru, ci którzy jechali niewłaściwie i złamali przepisy ruchu drogowego zamiast mandatu od policji, dostawali za karę od dzieci papierową cytrynę. Akcja w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w kraju miała nieco zmienioną formę. Za popełnione wykroczenie kierowca powinien dostać plaster cytryny i w ramach kary zjeść go na oczach dzieci. Radość w oczach dzieci – bezcenna!.
Sylwia Ulatowska
Szanowni Państwo,
Portal edukacyjny dyktanda.pl zaprasza na pierwszy, ogólnopolski konkurs, który toczyć się będzie w całości w internecie: „Mistrz Wypracowań".
Jest on skierowany dla uczniów i nauczycieli dla których pisanie na tematy powiązane z językiem polskim jest przyjemnością.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkie osoby posiadające umiejętność sprawnego i zrozumiałego dla innych operowania słowem, a także chcących szlifować swoje umiejętności pisarskie.
Konkurs zakończy się 22 listopada 2020 r. dyktanda.pl podczas wakacji została gruntownie przebudowana.
Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny!
Zabawa rozgrywa się w 5 kategoriach: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średniej oraz kategoria „wszyscy", w której poza wymienionymi wcześniej osobami mogą wziąć udział także dorośli i nauczyciele.
Nagrody główne w konkursie (315 sztuk!) to:
- najnowsza konsola Xbox Series X,
- najnowsze PlayStation 5 Digital Edition,
- najnowsza Konsola Xbox Series S,
- Tablety Samsung Galaxy Tab A5 8',
- Gimbale PNY MOBEE Gimbal Stabilizer,
- opaski sportowe Mi Smart Band 5.
- dostępy do serwisu z e-bookami oraz audiobookami Legimi na 3 miesiące.
Ponadto w zabawie KAŻDY uczestnik (który zdobędzie co najmniej 1 punkt) ma zagwarantowaną nagrodę - darmowy dostęp próbny do serwisu z ebookami i audiobookami Legimi na 30 dni!
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w konkursie i do wspólnej zabawy.
Szczegóły konkursu znajdziecie Państwo na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę paliwa opałowego typu ekogroszek (CPV- 09111000-0) do kotłowni w Szkole Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 w sezonie grzewczym 2020/2021.
Pozostałe, szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załącznikach zamieszczonych poniżej.
skan592.pdf
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę oleju opałowego lekkiego (CPV- 09211810-2) do kotłowni w SzkolePodstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 o wartości do której nie stosuje się przepisów Ustawy - Prawo Zamówień Publicznych zgodnie z art. 4 pkt. 8 Ustawy tj. 30000 euro.
Pozostałe, szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załącznikach zamieszczonych poniżej.
20 grudnia 2018 r. – na 73. Sesji ONZ w Nowym Jorku, Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiło rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin.
To wyjątkowa okazja do przekazania społeczeństwu, w jaki sposób ochrona zdrowia roślin może pomóc w walce z głodem, zmniejszyć ubóstwo, przyczynić się do ochrony środowiska i wzrostu gospodarczego.
W związku z tym, zwracamy się z prośbą o udział w akcji informacyjnej poświęconej temu tematowi.
Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przygotowała specjalną stronę internetową na której znajdują się ciekawostki dotyczące roślin, krzyżówki, quizy. Można pobrać prezentacje, malowanki, załączniki do lekcji i wiele innych informacji.
Z góry bardzo dziękuję za podjęcie tak ważnego tematu.
Z poważaniem
Wojciech Królikowski
Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie pn. Bitwa Warszawska 1920 r. - w obronie niepodległości Polski, który realizujemy we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną.
Konkurs objęty został Patronatem Honorowym Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Wszystkie informacje znajdziecie również Państwo na stronie:
http://mscdn.edu.pl/mscdn2018/index.php/pl/ciechanow
Szczegółowych informacji udziela Pani Marzena Kołakowska - koordynator konkursu i doradca metodyczny MSCDN Wydział w Ciechanowie
marzena.kolakowska@mscdn.edu.pl; tel. 23 672 40 31
Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół!
Drodzy Rolnicy,
Wasz udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny dla naszej gminy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu Was jest, jaka jest Wasza sytuacja i jak możemy Was wspierać. Dlatego bardzo liczymy, że wszyscy możliwie szybko spiszecie swoje gospodarstwa rolne przez samospis internetowy.
Mamy dla Was dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym możecie zapewnić szkołom i przedszkolom Waszych dzieci atrakcyjne nagrody!
Każda gmina województwa mazowieckiego bierze udział w specjalnym konkursie Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Zwycięzcą konkursu zostanie gmina lub miasto z największym odsetkiem osób, które spisały się samodzielnie przez Internet.
Konkurs trwa od 16 września do 16 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada.
Nagrodą dla zwycięskiej gminy/miasta będzie 50 sztuk zestawów sportowych dla szkół podstawowych oraz atrakcyjne zestawy edukacyjne dla przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.
Rolnicy, bardzo na Was liczymy – wystarczy się spisać! Spełnicie swój obowiązek, a przy okazji Wasze dzieci mają szansę na atrakcyjne zestawy do nauki i sportu!
Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!
16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.
Rachmistrze telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00. W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.
Lista numerów, z których będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Będzie też można zweryfikować dzwoniącego przez infolinię.
Jakie są zalety spisu przez telefon? Jest bezpieczny dla rolnika, bo nie wymaga kontaktu z osobami z zewnątrz. Wypełnieniem formularza zajmuje się rachmistrz, rolnik musi mu tylko podać potrzebne informacje. Koszt połączenia telefonicznego ponosi Główny Urząd Statystyczny.
Wadą tego rozwiązania jest to, że odbierając telefon rolnik może być zajęty pracą lub nie będzie w tym momencie przygotowany do spisu. Dlatego w pierwszej kolejności warto korzystać z najwygodniejszej metody, czyli samospisu internetowego – wypełniając elektroniczny formularz w domu lub w Gminnym Punkcie Spisowym.
Można też spisać się przez telefon z własnej inicjatywy, dzwoniąc w dogodnej dla siebie chwili na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Należy wybrać przeznaczony dla spisu telefonicznego kanał „1”, a następnie z pomocą rachmistrza wypełnić spis (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).
Wpłaty za obiady w miesiącu październiku 2020r.
1. W Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 73,50 zł. przyjmowane będą w terminie od 24 - 25 września 2020r (koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w Gąsocinie wynosi 3,50 zł x 21 dni = 73,50).
Wpłat dokonujemy u Pani Moniki Iwańskiej w świetlicy szkolnej:
PO DNIU 25 WRZEŚNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!
2. W Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 73,50 zł wpłaty będą przyjmowane w dniach 24- 29 września 2020r. (koszt jednego posiłku przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 3,50 zł. x 21 dni = 73,50).
Wpłat dokonujemy u Pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej w godzinach:
PO DNIU 29 WRZEŚNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!
DZIĘKUJEMY!!!
W tym roku nasza szkoła obchodzi Dzień Języków Obcych biorąc udział w projekcie międzynarodowym, którego celem jest poznanie różnorodności i bogactwa językowego. Jest to okazja aby przekazać, że warto uczyć się języków i nie musi to być trudne. Jednym z zadań jest przygotowanie pocztówek, na których każda ze szkół umieści trzy słowa w swoim języku: POKÓJ, MIŁOŚĆ i TOLERNACJA. Pocztówki są wysyłane do partnerskich szkół. Jest ich 25 w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Anglia, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia, Portugalia, Włochy, Turcja, Grecja. W zeszłym tygodniu cała szkoła zaangażowała się w wykonywanie pocztówek. Najmłodsi kolorowali i przyozdabiali szablon, starsi wykonywali pocztówki według własnego pomysłu, klasa 8 przygotowała pocztówki online używając programu canva.com. A oto efekty ich pracy. Teraz czekamy na pocztówki z zagranicy.
Magdalena Mioduszewka
11 września 2020 roku odbyła się w Gąsocinie policyjna akcja w ramach kampanii "Kierowco, nie polujemy na zebrach". Wzięły w niej udział dzieci z klasy pierwszej. Wraz z policjantami przechodziły przez przejście dla pieszych trzymając w dłoniach transparenty z hasłami: "Pasy ratują życie. Szanuj życie innych!"; "Kierowco, nie polujemy na zebrach"; "Pozwól mi bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Zwolnij!". Uświadamiały w ten sposób kierowcom, że piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i trzeba na nich zwracać szczególną uwagę. Udział w akcji zbiegł się z realizacją w klasie kręgu tematycznego "Wesoło i bezpiecznie" i był świetną okazją do utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Bożena Rutkowska
Oferta dotyczyła demontażu i utylizacji uszkodzonego rejestratora oraz dwóch z trzech kamer istniejącego systemu monitoringu oraz dostawę oraz montaż dodatkowych kamer wraz z rejestratorem na elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.
Poniżej w załączniku znajduje notatka służbowa.
Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.
Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.
Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy - najbezpieczniejszy i najbardziej wygodny sposób. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.
W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1
Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl
Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?
Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.
Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.
Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.
W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w. 1.
Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl
Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.
Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon.
Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.
Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.
W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.
Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl
Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!
Powszechny Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.
Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Nie ma więc możliwości kradzieży danych zebranych w spisie rolnym.
Informacje zebrane podczas badań statystycznych dotyczące poszczególnych gospodarstw nigdy nie były i nie będą przekazywane żadnym podmiotom zewnętrznym, w tym organom państwowym czy międzynarodowym korporacjom. Bezwzględne zachowanie tajemnicy statystycznej gwarantuje ustawa o statystyce publicznej.
Ponadto osoby wykonujące prace spisowe są również zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Przed przystąpieniem do pracy rachmistrzowie są pouczani o sankcjach za jej niedotrzymanie. Następnie na ręce właściwego komisarza spisowego składają pisemne przyrzeczenie następującej treści: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.”
Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane tylko i wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej.
Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl
Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące oferty na:
"demontaż i utylizację uszkodzonego rejestratora oraz dwóch z trzech kamer istniejącego systemu monitoringu oraz dostawę oraz montaż dodatkowych kamer wraz z rejestratorem na elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie"
Poniżej przedstawiamy do wglądu zakres ubezpieczenia zbiorowego uczniów na rok szkolny 2020/2021.Kwota ubezpieczenia ucznia wynosi 34,96zł.
Szanowni Państwo!
Informujemy, iż zebrania wychowawców klas z rodzicami uczniów klas IV - VIII (ul. Błotna 12) odbędą się w następujących terminach: