Nawigacja

  • STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY!!!

    STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY!!!

    "Internet jest częścią naszego życia, coraz częściej możemy się tam spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. Zdarzają się również wrzucane do Sieci nagrania, obrazki, memy itp., które mają na celu ośmieszenie, gnębienie, obrażanie.

    Zjawisko z jakim mamy do czynienia to tzw. hejt, czy też mowa nienawiści, które występuje najczęściej na różnych portalach społecznościowych, forach, czy stronach internetowych.

    Użytkownicy w Internecie czują się anonimowi i przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Zapominają, że nawet ukrywając swoją tożsamość pod pseudonimem, są osobami tylko pozornie anonimowymi, co daje możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej."

     

    Więcej informacji znajdziecie w poniższym linku:

  • Święta Bożego Narodzenia z konkursami plastycznymi

    Święta Bożego Narodzenia z konkursami plastycznymi

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach o tematyce bożonarodzeniowej. Pierwszy z nich pt. ,,Przygotowania do świąt w moim domu” organizowany jest przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa. Drugi, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie pt. ,,Kartka Bożonarodzeniowa”. Uczestnikami konkursów są uczniowie klas IV- VII.

    Mam nadzieję, że w ten sposób zostanie pobudzona wyobraźnia twórcza uczniów oraz uczestnictwo w nich będzie pretekstem do rozmowy o świątecznych tradycjach, zwyczajach i współpracy z rodzicami.

    Wszyscy liczymy na nagrody i docenienie talentu uczniów naszej szkoły.

     

    Z podziękowaniem dla uczniów i rodziców

    nauczyciel plastyki Dorota Brudzikowska

  • Wirtualne Andrzejki

    Wirtualne Andrzejki

    Drodzy Uczniowie,

    Mając na względzie to, że Wasza  tradycyjna zabawa andrzejkowa w tym roku nie może się odbyć oraz to, że wielu z was jest na pewno z tego względu niepocieszonych na poprawę humoru przygotowałam Wam „wirtualne Andrzejki”. Wszystkich  zainteresowanych zapraszam do wspólnej zabawy.  Bawcie się jak chcecie: sami, z rodzeństwem, z rodzicami albo nawet z koleżankami i kolegami z wykorzystaniem facebooka czy Teams. Jak wolicie. Włączajcie ulubioną muzykę i zaczynajcie tę waszą  pierwszą, niepowtarzalną i jak mam nadzieję niezapomnianą  Godzinę z wróżbami!

    Tu otwórz (opr.J. Jasińska): ANDRZEJKI_.pdf​​​​​​​

    I jeszcze jedna propozycja (opr. P. Zielińska): Ciekawostki_andrzejkowe.pdf


  • Jak pomóc dziecku w nauce online?Jak zmotywować się do nauki online?

    Jak pomóc dziecku w nauce online?Jak zmotywować się do nauki online?

    Jak pomóc dziecku w nauce online?

    Drodzy Rodzice, przedstawiam kilka wskazówek, które ułatwią Wam motywowanie  i wspieranie  Waszych dzieci w nauce online.

    Jak_pomoc_dziecku_uczyc_sie_w_domu.pdf​​​​​​​

    Jak zmotywować się do nauki online?

    Drodzy Uczniowie, mam dla was  kilka wskazówek, które ułatwią Wam naukę w domu:

    Jak_zmotywowac_sie_do_nauki_w_domu.pdf​​​​​​​

    Życzę wytrwałości i powodzenia!

    pedagog S. Ulatowska

  • UWAGA!!! ZEBRANIE Z RODZICAMI

    UWAGA!!! ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Szanowni Państwo!

    W dniu 27 listopada 2020r. (piątek)  odbędą się zebrania on-line z rodzicami. Dyrektor i wychowawcy połączą  się z rodzicami za pomocą platformy Teams, na której znajdują się konta uczniów.

    Program zebrań:

    1. Godz. 17:00 – zebranie ogólne z rodzicami uczniów klas I- IV. Podczas spotkania odbędzie się pedagogizacja, którą przeprowadzą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz
      z dzielnicowym gminy Sońsk.
    2. Po nim odbędą się spotkania z wychowawcami klas I- III (każda klasa indywidualnie z nauczycielem wychowawcą).
    3. Godz. 17:45 - zebranie ogólne z rodzicami uczniów klas V – VIII.  Podczas spotkania odbędzie się pedagogizacja, którą przeprowadzą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz
      z dzielnicowym gminy Sońsk.
    4. Po nim odbędą się spotkania z wychowawcami klas IV- VIII (każda klasa indywidualnie z nauczycielem wychowawcą).

     

    Informację o zebraniu ogólnym rodzice otrzymają w kalendarzach programu Teams i na poczcie Outlook swoich dzieci.

     

    Dyrektor szkoły

    Beata Żukowska

  • Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

    Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

    Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

    Wielu z Państwa już spisało swoje gospodarstwo rolne pokazując, że zależy Wam na wypełnieniu obowiązku spisowego, że jesteście świadomi wagi tego przedsięwzięcia, wreszcie, że ważny jest dla Was wizerunek waszej gminy na tle pozostałych biorących udział w spisie.

    Mamy pełną świadomość, że czas jest trudny i każdy z Państwa przede wszystkim myśli z troską o zdrowiu najbliższych, niepokoi się o przyszłość i stabilność ekonomiczną swoich rodzin. Po dniach pełnych trosk i pracy nie starcza już czasu na spędzenie kilkunastu minut na stronie spisowej.

    Zachęcamy jednak, aby te ostatnie dni listopada były wyrazem gminnej mobilizacji. Zbierzcie siły, przełamcie niechęć i wypełnijcie formularz spisowy na https:\\spisrolny.gov.pl.

    Tylko do 30 listopada 2020 r. użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas, aby wywiązać się z obowiązku spisowego. Tymczasem liczba rolników, którzy nie spisali swoich gospodarstw, pozostaje na Mazowszu dość znacząca. Brak danych z tych gospodarstw oznacza, że władze lokalne i instytucje rolnicze nie będą miały pełnej wiedzy niezbędnej do podejmowania w najbliższej przyszłości działań wspierających rolników.

    Co możesz zrobić, żeby to zmienić? Jak zadbać o kompletność wyników spisowych?

    Warto zastanowić się, czy wśród Twoich sąsiadów, znajomych lub członków rodziny są osoby, do których informacja o spisie rolnym nie dotarła lub też wiedzą o tym, ale zostawiają spis na ostatnią chwilę. Warto ich zdopingować do szybszego działania, żeby nie przegapili ostatecznego terminu na wypełnienie swojego obowiązku.

    Jeśli trafisz w swoim otoczeniu na kogoś, kto nie spisał jeszcze swojego gospodarstwa, zaproponuj samospis internetowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda – wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. WAŻNE - od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji masz tylko 5 dni na dokończenie spisu!

    Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, zasugeruj kontakt z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99. Jeśli zgłosi konsultantowi chęć spisania gospodarstwa rolnego, zostanie przekierowany do rachmistrza telefonicznego, który w imieniu rolnika wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.

    Jeśli ktoś ma wątpliwości, że nieprzystąpienie do spisu jednej osoby nie ma większego znaczenia, przypominamy: LICZY SIĘ KAŻDY ROLNIK!

    Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

    Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO.

    Uczestnikami konkursu są gminy, na terenie których użytkownicy gospodarstw rolnych dokonują SAMOSPISU INTERNETOWEGO w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Zwycięzcami w każdym województwie będą gminy, w których spisze się przez Internet najwięcej osób oraz ich udział w ogólnej grupie uczestników Powszechnego Spisu Rolnego będzie największy.

    Na zwycięskie gminy czekają wartościowe nagrody m.in.: zestawy komputerowe, komputery all-in-one, tablety.

    Szczegóły konkursu: https://spisrolny.gov.pl/cyfrowa-gmina-psr-2020

    Samospis internetowy: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/logowanie-do-aplikacji-formularzowej-psr-2020

     

    Rolniku, to ostatnie godziny spisu rolnego! Spisz jak najszybciej swoje gospodarstwo i zapytaj innych, czy zrobili tak samo jak Ty. https://spisrolny.gov.pl/

     

  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

    Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     

    Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

                20 listopada po raz szósty w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie- na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka podjął 7 listopada 2014 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

    Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle powinno się mówić, że dzieci mają swoje prawa, przypominać, że są one niezbywalne
    i należy ich zawsze przestrzegać.

    Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało także przypominać o szczególnej roli Polski- inicjatora uchwalenia Konwencji
    w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

    Prawa dzieci dzielą się na 4 grupy. Są to: prawa i wolności osobiste, prawa socjalne, prawa kulturalne, prawa polityczne.

     

    Prawa i wolności osobiste:

    • prawo do życia i rozwoju,
    • prawo do tożsamości i identyczności (prawo do nazwiska, imienia, obywatelstwa, wiedzy
      o własnym pochodzeniu),
    • prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
    • prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach dotyczących dziecka
      w postępowaniu administracyjnym i sądowym,
    • prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia
      z nimi,
    • prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej, wyzysku, nadużyć seksualnych
      i wszelkiego okrucieństwa,
    • prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15 roku życia.

    Prawa socjalne:

    • prawo do odpowiedniego standardu życia,
    • prawo do ochrony życia,
    • prawo do zabezpieczenia socjalnego,
    • prawo do wypoczynku i czasu wolnego.

    Prawa kulturalne:

    • prawo do nauki,
    • prawo do korzystania z dóbr kultury,
    • prawo do informacji,
    • prawo do znajomości swoich praw.

    Prawa polityczne:

    • prawo do stowarzyszania się i zgromadzeń w celach pokojowych.

     

    Opr.  pedagog szkolny

    Dorota Brudzikowska

    Konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

    Chcąc upamiętnić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka. Jest to dzień szczególny, który przypomina o tym, jakie prawa przysługują dzieciom i młodzieży oraz do kogo mogą się zwrócić, jeżeli są one łamane.

    Podczas lekcji plastyki uczniowie klas V- VII przypomnieli treści praw dziecka, omówili ich znaczenie podając konkretne przykłady z życia. Interpretując treści przedstawiali swoje pomysły na prace plastyczne, ze szczególnym naciskiem na respektowanie praw dziecka przez społeczeństwo. Spośród wielu prac plastycznych wybrano 3 najbardziej efektywne, spełniające zapisy regulaminu konkursowego. Następnie wysłano je w formie skanu lub zdjęcia do Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie.

    Czekamy na wyniki do 04.01.2021 r.

    Nauczyciel plastyki

    Dorota Brudzikowska

  • Narodowe Święto Niepodległości

    „Kto Ty jesteś? Polak mały!”
    Władysław Bełza

    Kto ty jesteś? Polak mały.
    Jaki znak twój? Orzeł biały.
    Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.
    W jakim kraju? W polskiej ziemi.
    Czym ta ziemia? Mą ojczyzną.
    Czym zdobyta? Krwią i blizną.
    Czy ją kochasz? Kocham szczerze.
    A w co wierzysz? W Polskę wierzę.
    Czym ty dla niej? Wdzięczne dziecię.
    Coś jej winien? Oddać życie.

    11_listopada.pdf

    Narodowe_Swieto_Niepodleglosci.pdf

     

    Zdjęcie pozyskane ze strony: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/choragiewki-1/

  • UWAGA!!!

    Od poniedziałku, 9 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

  • Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego…

    Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego…

    Wielu rolników zapomina, jak ważny jest spis rolny - jak dotąd na Mazowszu z tego obowiązku wywiązał się zaledwie co trzeci użytkownik gospodarstwa rolnego. Jeśli ten wynik się znacząco nie poprawi, polskiemu rolnictwu grożą bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

    Rolnicy powinni pamiętać, że najważniejszym i ostatecznym beneficjentem spisu rolnego są oni sami. Jeśli lekceważą obowiązek spisowy, szkodzą przede wszystkim sobie samym.

    ZNACZENIE WYNIKÓW SPISOWYCH DLA GMINY I ROLNIKÓW

    Powszechny Spis Rolny jest jedynym pełnym badaniem polskiego rolnictwa – obejmuje każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Zebrane podczas spisu dane mają zatem wyjątkowe znaczenie i są jedynym wyczerpującym źródłem informacji:

    - do formułowania Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej (dane spisowe wpłyną na wysokość dopłat unijnych oraz kwot produkcji rolnej);

    - o wielkości i strukturze gospodarstw rolnych w gminie oraz stanie i perspektywach rozwoju lokalnego rolnictwa (są wykorzystywane w lokalnych strategiach i planach rozwoju);

    - dla ministerstw i agencji rządowych będąc podstawą do tworzenia polityk sektorowych wspierających gminy, rolników, środowiska wiejskie oraz zapewniających bezpieczeństwo żywnościowe wszystkim mieszkańcom w kraju.

    KONSEKWENCJE NISKIEJ KOMPLETNOŚCI WYNIKÓW DLA GMINY I ROLNIKÓW

    Brak pełnych i rzetelnych danych o stanie rolnictwa na szczeblu gmin może mieć bardzo negatywny i długofalowy wpływ na sytuację polskich rolników:

    - istnieje ryzyko przyjęcia w strategiach regionalnych wspierających rolnictwo czy obszary wiejskie i ich mieszkańców założeń nieadekwatnych do rzeczywistych potrzeb;

     - podział unijnych funduszy dla polskiego rolnictwa w kolejnych latach (a tym samym wysokość dopłat dla rolników) będzie przeprowadzany na podstawie niekompletnych danych;

    - nie będzie możliwe prowadzenie efektywnej polityki rolnej dostosowanej do szczególnych potrzeb gmin na co najmniej 10 lat (czyli do następnego spisu rolnego);

    - brak będzie informacji koniecznych do podejmowania decyzji dotyczących wsparcia konkretnych, zagrożonych gałęzi rolnictwa albo konkretnych obszarów w kraju.

    Rolniku, nie czekaj dłużej ze spisem! Każdy wypełniony formularz, to bardziej precyzyjne dane i bardziej konkretne działania wspierające Ciebie i Twoją rodzinę w okresie najbliższych 10 lat!

    Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020: https://spisrolny.gov.pl/

  • Uwaga! Konkurs!

    Uwaga! Konkurs!

    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich uczniów do udziału w następujących konkursach.

    1. Tradycyjnie jest Wasz ulubiony konkurs – PLASTYCZNY (indywidualny).  

    Zadaniem jest stworzenie pracy plastycznej pt. „MÓJ BEZPIECZNY DOM”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3. 

    2. Drugi konkurs to GRA PLANSZOWA (indywidualny).

    Zadaniem konkursowym jest stworzenie ciekawej i prostej w obsłudze gry karcianej o tematyce bezpieczeństwa. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-8. 

    3. Osoby, które marzą o projektowaniu i mają wyobraźnie przestrzenną zapraszamy do konkursu – PROJEKT NA MASKOTKĘ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ (indywidualny). 

    Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać oficjalna maskotka Państwowej Straży Pożarnej? Zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu maskotki. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. 

    4. Tradycją już jest konkurs na SPOT FILMOWY (zespołowy).

    Zadaniem konkursowym jest nagranie spotu filmowego pt. „CZAD – JAK BYĆ BEZPIECZNYM WE WŁASNYM DOMU”. Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-8. 

     

     

    Regulaminy oraz wzory Kart zgłoszeniowych i Oświadczeń dostępne są na stronie internetowej Komendy Głównej PSP. (link na końcu)

    Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. 

    Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres:

    KOMENDA GŁÓWNA PSP,

    Wydział Prewencji Społecznej,

    UL. PODCHORĄŻYCH 38,

     00-463 WARSZAWA 

    z dopiskiem nazwy Konkursu na kopercie (PLASTCZNY, GRA, MASKOTKA,  SPOT).

    Prace należy przesłać do 9 kwietnia 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego). Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej Komendy Głównej PSP, mediach społecznościowych oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

    Na Wasze pytania odpowiemy pod numerami telefonów: 22 523 30 96, 523 30 37.

    Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursach!

  • Ślubujemy dziś!

    Ślubujemy dziś!

    Dnia 21 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyła się wspaniała uroczystość – ślubowanie i pasowanie na ucznia. Poprowadziła ją pani wicedyrektor Agnieszka Bakalarska. Bohaterami dnia były dzieci z klasy pierwszej, które pięknie zaprezentowały się recytatorsko i wokalnie. Najważniejszym momentem, było ślubowanie i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Gąsocinie. Tekst ślubowania odczytała wychowawczyni klasy pierwszej pani Bożena Rutkowska, a aktu pasowania dokonała pani dyrektor Beata Żukowska. Każdy pełnoprawny uczeń klasy pierwszej otrzymał okolicznościowy dyplom i upominki. Na koniec pierwszaki z dumą i radością zaśpiewały: "Uczniem być - to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi. Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!".

    B. Rutkowska

  • Szanowni Państwo!

    Szanowni Państwo!

    W tym roku ruszyła pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Od 26 października br. wszyscy mamy możliwość zdecydowania na jakie działania zostaną przeznaczone środki  z budżetu województwa. Serdecznie prosimy o głosy na projekt ”Cztery pory roku. Park sensoryczny w Gołotczyźnie”  

    https://bom.mazovia.pl/wszystko-o-budzecie/glosowanie,34

    https://www.facebook.com/147116705312231/videos/691532071479354/

     

    Z muzealnym pozdrowieniem,

    Muzeum Szlachty Mazowieckiejw Ciechanowie

    ul. Warszawska 61

    06-400 Ciechanówtel. 23 672 55 87

     

  • Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek.

    Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek.

    Udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników.

    Znaczny odsetek rolników z województwa mazowieckiego odkłada spis na bliżej nieokreślone „później”. Muszą oni jednak mieć świadomość, że jeśli nie zdążą do 30 listopada, może mieć to negatywne konsekwencje zarówno dla nich samych, jak i wszystkich innych rolników w gminie, województwie oraz w całej Polsce.

    Nie spiszesz gospodarstwa? Może być kara

    Zgodnie z zapisami ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym, udział w spisie jest obowiązkiem każdego użytkownika gospodarstwa rolnego! Zlekceważenie tego obowiązku może wywołać negatywne reperkusje. Zgodnie z artykułem 57 ustawy o statystyce publicznej, „Kto wbrew obowiązkowi odmawia  wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym, podlega grzywnie”. Co więcej, w przypadku wizyty lub telefonu od rachmistrza rolnik nie może już powiedzieć, że spisze się sam przez Internet w późniejszym terminie. Jest to równoznaczne z odmową i fakt ten zostaje odnotowany przez osobę uprawnioną do realizacji wywiadu. Taka postawa może również skutkować wszczęciem przez służby statystyczne postępowania zakończonego karą grzywny.

    Ale nie tylko perspektywa kary powinna skłonić rolników to wypełnienia swojego jakże ważnego obowiązku.

    Bez danych nie ma skutecznej polityki rolnej

    Rolnicy zwlekający ze spisaniem swojego gospodarstwa powinni mieć świadomość, że swoją opieszałością szkodzą nie tylko sobie samym, ale też wszystkim rolnikom ze swojej gminy, powiatu, województwa i całej Polski.

    Dane zebrane podczas Powszechnego Spisu Rolnego będą wykorzystywane podczas planowania i realizacji polityki rolnej na każdym szczeblu terytorialnym. Jeśli jakość zebranych danych będzie niewystarczająca do prezentacji wyników np. na poziomie gmin, stracą na tym wszyscy. Brak szczegółowego obrazu polskiego rolnictwa może mieć bardzo poważne i negatywne konsekwencje dla polskich rolników. Dodajmy, że spis rolny jest organizowany co 10 lat, więc zebrane informacje będą wykorzystywane w gminach do następnego spisu w 2030 roku.

    Rolniku, jeśli zatem oczekujesz od władz swojej gminy czy kraju skutecznych działań wspierających rolnictwo czy społeczności wiejskie, wypełnij najpierw swój obowiązek i pomóż stworzyć dokładną i przystającą do rzeczywistości diagnozę polskiego rolnictwa.

    Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl/

  • UWAGA! Obiady- listopad

    UWAGA! Obiady- listopad

    Wpłaty za obiady w miesiącu listopadzie 2020r.

    1. W Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 63,00 złprzyjmowane będą w terminie 28 - 29 października 2020r (koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3,50 zł x 18 dni = 63,00).

    Wpłat dokonujemy u Pani Doroty Brudzikowskiej w sekretariacie (sala nr 14) w dniach:

    • Środa  28.10.2020r. w godz. 8:00-10:30
    • Czwartek  29.10.2020r. w godz. 11:00-13:30

    PO DNIU 29 PAŹDZIERNIKA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

  • UWAGA!!!

    Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

    Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

  • Innowacja- „Tik na lekcjach języka angielskiego”

    Innowacja- „Tik na lekcjach języka angielskiego”

    Klasy IV, VII i VIII w roku szkolnym 2020/2021 będą uczestniczyły w innowacji „Tik na lekcjach języka angielskiego”.  Pod pojęciem TIK, czyli Technologie Informacyjno – Komunikacyjne (z ang. Information and Communication Technologies – ICT) szerzej rozumiemy rodzinę technologii przetwarzających, gromadzących i przesyłających informacje w formie elektronicznej. Uczniowie będą zapoznawani z narzędziami TIK, które mogą stanowić dla nich pomocne i cenne źródło informacji w nauce języków.

    Zapraszam do śledzenia efektów naszych działań w aktualnościach oraz w zakładce INNOWACJE, gdzie co miesiąc będę prezentowała aplikacje i narzędzia, które poznaliśmy oraz prace uczniów.

    M. Mioduszewska

  • Święto Edukacji Narodowej

    Święto Edukacji Narodowej

    13 października uczciliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, które przypada jak zawsze 14 października. W związku z licznymi obostrzeniami jakie nałożyła m.in. na szkoły pandemia koronawirusa, nie było tradycyjnej akademii tego dnia, jednak wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły podkreślili to święto uroczystym strojem galowym. Po południu odbyło się spotkanie pracowników szkoły z dyrekcją placówki, na które przybyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składając wszystkim obecnym serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej i wręczając symboliczny kwiatek.  Po życzeniach od uczniów wystąpiła Pani Dyrektor Beata Żukowska, która tradycyjnie tego dnia, wręczyła Nagrody Dyrektora  nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

    Marta Wodzyńska-Zaborek

  • Dzień Języków Obcych 2020 c.d

    Dzień Języków Obcych 2020 c.d

    Kontynuując nasz projekt - 28 września w szkole przy ul.Błotnej na tablicy w holu głównym powstała gazetka o krajach europejskich, biorących udział w projekcie „European Day of Languages 2020”. Każda klasa miała za zadanie przygotować  krótkie informacje o danym kraju: stolica, język, ludność, „cześć” w narodowym języku  i powiesić na tablicy przy odpowiedniej fladze. W kolejnych dniach przy każdym kraju były wieszane kartki, które zostały przysyłane przez partnerów projektu. Dostaliśmy kartki z takich krajów jak: Niemcy, Anglia, Francja, Chorwacja, Portugalia, Rumunia, Bułgaria, Grecja.

    M.Mioduszewska

  • Uwaga! Konkursy

    Uwaga! Konkursy

    zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu tematycznego z historii współczesnej organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pt.: Od Solidarności związkowej do podziemnej. Ruchy i samoorganizacja społeczna w Polsce w latach 1980-1984.

    Etap szkolny konkursu odbędzie się 30 listopada br. Poniżej link do informacji dotyczących konkursu:

    https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-tematyczne-i/15108,Konkurs-tematyczny-z-historii-najnowszej-Od-Solidarnosci-zwiazkowej-do-podziemne.html

     Mazowiecki Kurator Oświaty zachęca również uczniów do udziału w drugim konkursie tematycznym z historii pt.: Bitwa Warszawska 1920 roku. Przełomowy moment historii Polski i Europy. Etap szkolny konkursu odbędzie się w dniu 25 lutego 2021 r.

    Poniżej link do informacji dotyczących konkursu:

    https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-tematyczne-i/15122,Konkurs-tematyczny-Bitwa-Warszawska-1920-roku-Przelomowy-moment-historii-Polski-.html

     https://bip.kuratorium.waw.pl/bip/zarzadzenia-kuratora/2133,Zarzadzenie-Nr-53-z-dnia-28-wrzesnia-2020-r.html

    Konkursy są adresowane do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Oba konkursy są dwuetapowe. Laureaci oraz finaliści konkursów uzyskują dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

     

    Poniżej kontakt do koordynatora konkursów:

    Dominika Piórczyńska

    wizytator w wydziale Kształcenia Ogólnego

    Kuratorium Oświaty w Warszawie

    d.piorczynska@kuratorium.waw.pl

    (22) 551 24 00 wew. 4104

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin (klasy IV- VIII)
    ul. Szkolna 1, 06-440 Gąsocin (klasy I - III, Oddziały przedszkolne)
  • (+48)23 6714342- Sekretariat ul. Błotna 12
    (+48)23 6714101- Sekretariat ul. Szkolna 1
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć