Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Warszawie rozpoczyna monitorowanie realizacji zdalnego nauczania w szkołach.
Celem monitorowania jest pozyskanie informacji od dyrektora, nauczycieli i rodziców o tym,
jak zorganizowane jest zdalne nauczanie w szkołach, które zadania szkoły wykonują prawidłowo, a w których obszarach konieczne jest udzielenie im wsparcia. Monitorowanie odbywać się będzie w formie elektronicznej, formularz anonimowej ankiety dla nauczycieli jest dostępny pod adresem:
http://kuratorium.waw.pl/monitorowanie-nauka-zdalna-nauczyciel
Prosimy o wypełnienie ankiety do 10 grudnia 2020r.
Szczegóły w załączniku.
pismo_do_N._monitor..pdf
W sobotę 5 grudnia dzieci z Gąsocina odwiedził Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Magicznymi saniami podróżował Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa. Tuż za nimi przy świątecznej muzyce czerwonym autobusem jechały Elfy, Bałwanki i Renifery. Dzieci przywitały gości głośnymi okrzykami. Były też wierszyki dla Mikołaja no i oczywiście drobne upominki dla każdego dziecka. Szkoda tylko, że Mikołaj z powodu tak licznych obowiązków nie mógł spędzić z nami więcej czasu. Do zobaczenia za rok!
Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu.
Mikołajki zwane są również świętem malutkich prezentów. Najlepszy prezent, to prezent prosto z serca. Taki prezent wcale nie musi być ze sklepu. Może to być książeczka z własnymi bajkami i własnymi ilustracjami albo piękny rysunek, albo jeszcze coś innego, co przyjdzie Ci do głowy… Ważne jest, aby prezent – niespodzianka był w ładnym opakowaniu, przewiązany kolorową wstążeczką. Pamiętajcie, że Święty Mikołaj przychodzi w nocy z 5. na 6. grudnia. Warto wywiesić wtedy specjalną skarpetę, w której będzie mógł zostawić dla Was upominek.
Zapraszamy do przeczytania poniżej zamieszczonej informacji opracowanej przez Panią Bożenę Rutkowską
W sobotę 5 grudnia 2020r. zawita do nas Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja.
Zapraszamy dzieci z klas I- III na potkanie z Mikołajem na boisko szkolne przy ulicy Błotnej 12. Orientacyjny czas przybycia Zaprzęgu – godzina 15:45. Zbierzmy się około godziny 15:15. Mile widziane stroje lub czapki Mikołaja. Pamiętajmy też o maseczkach i zachowaniu odpowiedniej odległości podczas spotkania.
Do zobaczenia w sobotę.
Barbara Topyła
Informujemy, że od 01.12.2020r. do 04.12.2020r. można składać wnioski o zwrot kosztów za niewykorzystane przez uczniów obiady w okresie nauczania zdalnego.
Wszystkie wnioski należy składać w Szkole Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12.
1. Klasy I-III budynek przy ul. Szkolnej 1:
2. Klasy IV-VIII budynek przy ul. Błotnej 12:
Wzór wniosku do pobrania ze strony internetowej lub w szkole.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie
Beata Żukowska
Gąsocin, dn. 02.12.2020r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do złożenia oferty cenowej na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ulicy Błotnej 12 w okresie od
1 stycznia do 31 grudnia 2021r. Ze względu na różny asortyment, zamówienie podzielono na pakiety. Dopuszcza się złożenie oferty na wszystkie lub tylko wybrane pakiety. W związku z tym prosimy o wypełnienie i zwrot osobisty, pocztą tradycyjną lub elektroniczną załączonych druków oferty cenowej w terminie do 10 grudnia 2020r.
Adres: Szkoła Podstawowa
w Gąsocinie ul. Błotna 12,
06-440 Gąsocin
tel: 23 671 43 42
e-mail: sp.gasocin@wp.pl
dyrektor Szkoły Podstawowej
w Gąsocinie
Beata Żukowska
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie 06-440 Gąsocin, ul. Błotna 12; NIP 566-17-58-038, Regon 130416978, zaprasza do złożenia oferty cenowej na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 o wartości, do której nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z art. 4 pkt. 8 tej ustawy, z podziałem na następujące pakiety:
PAKIET I Pieczywo i wyroby piekarnicze
Kod CPV 15810000-9
Dostawa pieczywa odbywać się będzie średnio 3 razy w tygodniu w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego, do godz. 8:00. Towar będzie zamawiany w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu .
PAKIET II Nabiał i przetwory mleczarskie
Kod CPV 15500000-3
Dostawa nabiału i produktów mleczarskich odbywać się będzie średnio 2 razy w tygodniu w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego, do godz. 8:00. Towar będzie zamawiany w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu.
PAKIET III Artykuły ogólnospożywcze
Kod CPV15800000-6
Dostawa artykułów spożywczych odbywać się będzie średnio 3 razy w tygodniu w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego, do godziny 8:00. Towar będzie zamawiany w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu.
PAKIET IV Owoce, warzywa i ziemniaki
Kod CPV 15300000-1
Dostawa owoców, warzyw i ziemniaków odbywać się będzie średnio 2 razy w tygodniu w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego, do godz. 8:00. Towar będzie zamawiany w formie pisemnej lub telefonicznie raz w tygodniu.
PAKIET V Mięso i przetwory mięsne (wołowe, wieprzowe, drobiowe)
Kod CPV 15100000-9
Dostawa mięsa odbywać się będzie średnio 3 razy w tygodniu w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego, do godz. 9:00. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia pisemnego lub telefonicznego zamówienia.
SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT
Oferty według załączonego wzoru należy składać w formie pisemnej lub elektronicznej w terminie do 10 grudnia 2020r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie przy ul Błotnej 12 lub na adres e-mail: sp.gasocin@wp.pl w godzinach pracy sekretariatu (8:00-15:00)
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Dostawy będą odbywały się od 01.01.2021r do 31.12.2021r. sukcesywnie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego.
KRYTERIA OCENY OFERT
Najniższa cena.
Wysoka jakość produktów.
Elastyczność dostawy
ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Zawarcie umowy z dostawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.
ZAŁĄCZNIKI:
Załącznik nr 1-PAKIET NR I –Zalacznik_nr_1(2).pdf
Załącznik nr 2-PAKIET NR II –Za--cznik_nr_2(1).pdf
Załącznik nr 3-PAKIET NR III –Za--cznik_nr_3(1).pdf
Załącznik nr 4-PAKIET NR IV –Za--cznik_nr_4(1).pdf
Załącznik nr 5-PAKIET NR V –Za--cznik_nr_5(1).pdf
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do złożenia oferty cenowej na sukcesywną dostawę artykułów przemysłowych do Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ulicy Błotnej 12 oraz Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1. W związku z tym prosimy o wypełnienie i zwrot na adres podany niżej: osobiście, pocztą tradycyjną lub elektroniczną załączonego druku oferty cenowej do dnia 10 grudnia 2020r.
Adres: Szkoła Podstawowa w Gąsocinie ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin, tel: 23 671 43 42; e-mail: sp.gasocin@wp.pl
dyrektor Szkoły Podstawowej
w Gąsocinie
Beata Żukowska
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie 06-440 Gąsocin, ul. Błotna 12 ;NIP 566-17-58-038, Regon 130416978, zaprasza do złożenia oferty cenowej na sukcesywną dostawę artykułów przemysłowych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r.
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów przemysłowych, biurowych, środków czystości oraz drobnych artykułów budowlanych do budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Błotnej 12 oraz budynku Szkoły Podstawowej przy ul Szkolnej 1, o wartości, do której nie stosuje się przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych zgodnie z art. 4 pkt. 8 tej ustawy.
SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT
Oferty według załączonego wzoru należy składać w formie pisemnej lub elektronicznej w terminie do 10 grudnia 2020r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie przy ul Błotnej 12 lub na adres e-mail: sp.gasocin@wp.pl w godzinach pracy sekretariatu (8:00-15:00)
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Dostawy będą odbywały się od 01.01.2021r do 31.12.2021r. sukcesywnie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Średnia częstość dostaw- jeden raz w tygodniu, po uprzednim złożeniu pisemnego lub telefonicznego zamówienia.
KRYTERIA OCENY OFERT
Najniższa cena. Wysoka jakość produktów. Elastyczność dostawy.
ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Zawarcie umowy z dostawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.
ZAŁĄCZNIKI:
Załącznik nr 1:Oferta_cenowa_art._przemyslowe.pdf
dyrektor Szkoły Podstawowej
w Gąsocinie
Beata Żukowska
W tym roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gąsocinie po raz kolejny przyłącza się do zbierania żywności, środków czystości, słodyczy dla rodzin włączonych do programu Szlachetna Paczka. Artykuły spożywcze, chemiczne będzie można przynosić do Szkoły Podstawowej przy ul. Błotnej 12
od poniedziałku 7.12 do środy 9.12 w godzinach 8.00-13.00.
Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
,,Jeśli doświadczymy pomocy ze strony innych ludzi, to jest to coś,
co zapada nam bardzo głęboko w sercu.”
Potrzebujemy innych jak tlenu. Ludzie, których spotykamy na swojej drodze, pomagają nam iść naprzód, nawet gdy los piętrzy przed nami trudności. Chcemy, żeby rok 2020 zakończył się dla PACZKOWYCH rodzin dobrze. Potrzebujemy być razem, szczególnie teraz.
Przygotowana przez Ciebie paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc.
Tradycją naszej szkoły jest udział w corocznej zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Pawłowie. Każda pomoc rzeczowa często jest wielkim darem dla naszych bezdomnych psów, dlatego jeszcze dziś obejrzyj swoje mieszkanie i zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą przydać się w schronisku. Podarowane rzeczy można zostawiać do 8 grudnia pod drzwiami budynku Biblioteki w Gąsocinie. Zostaną one przekazane do Schroniska w Pawłowie.
Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:
Liczymy na Waszą wrażliwość i zaangażowanie i z góry dziękujemy.
LOP, Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej w Gąsocinie
Drodzy Państwo,
obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.
Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.
Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.
Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem:
https://www.facebook.com/events/377217396882621
Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj:
https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509
Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.
Do zobaczenia!
Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
nask.pl | ose.gov.pl | osehero.pl I it-szkola.edu.pl
facebook.com/OSEgovpl
Październik
Klasa VIII – przygotowanie wykreślanek na halloween. (theteacherscorner.net)
Klasa VII – wykonywanie ogłoszenia online w programie canva.com (oferta pracy)
Zjawisko z jakim mamy do czynienia to tzw. hejt, czy też mowa nienawiści, które występuje najczęściej na różnych portalach społecznościowych, forach, czy stronach internetowych.
Użytkownicy w Internecie czują się anonimowi i przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Zapominają, że nawet ukrywając swoją tożsamość pod pseudonimem, są osobami tylko pozornie anonimowymi, co daje możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej."
Więcej informacji znajdziecie w poniższym linku:
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach o tematyce bożonarodzeniowej. Pierwszy z nich pt. ,,Przygotowania do świąt w moim domu” organizowany jest przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa. Drugi, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie pt. ,,Kartka Bożonarodzeniowa”. Uczestnikami konkursów są uczniowie klas IV- VII.
Mam nadzieję, że w ten sposób zostanie pobudzona wyobraźnia twórcza uczniów oraz uczestnictwo w nich będzie pretekstem do rozmowy o świątecznych tradycjach, zwyczajach i współpracy z rodzicami.
Wszyscy liczymy na nagrody i docenienie talentu uczniów naszej szkoły.
Z podziękowaniem dla uczniów i rodziców
nauczyciel plastyki Dorota Brudzikowska
Drodzy Uczniowie,
Mając na względzie to, że Wasza tradycyjna zabawa andrzejkowa w tym roku nie może się odbyć oraz to, że wielu z was jest na pewno z tego względu niepocieszonych na poprawę humoru przygotowałam Wam „wirtualne Andrzejki”. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wspólnej zabawy. Bawcie się jak chcecie: sami, z rodzeństwem, z rodzicami albo nawet z koleżankami i kolegami z wykorzystaniem facebooka czy Teams. Jak wolicie. Włączajcie ulubioną muzykę i zaczynajcie tę waszą pierwszą, niepowtarzalną i jak mam nadzieję niezapomnianą Godzinę z wróżbami!
Tu otwórz (opr.J. Jasińska): ANDRZEJKI_.pdf
I jeszcze jedna propozycja (opr. P. Zielińska): Ciekawostki_andrzejkowe.pdf
Jak pomóc dziecku w nauce online?
Drodzy Rodzice, przedstawiam kilka wskazówek, które ułatwią Wam motywowanie i wspieranie Waszych dzieci w nauce online.
Jak zmotywować się do nauki online?
Drodzy Uczniowie, mam dla was kilka wskazówek, które ułatwią Wam naukę w domu:
Jak_zmotywowac_sie_do_nauki_w_domu.pdf
Życzę wytrwałości i powodzenia!
pedagog S. Ulatowska
Szanowni Państwo!
W dniu 27 listopada 2020r. (piątek) odbędą się zebrania on-line z rodzicami. Dyrektor i wychowawcy połączą się z rodzicami za pomocą platformy Teams, na której znajdują się konta uczniów.
Program zebrań:
Informację o zebraniu ogólnym rodzice otrzymają w kalendarzach programu Teams i na poczcie Outlook swoich dzieci.
Dyrektor szkoły
Beata Żukowska
Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.
Wielu z Państwa już spisało swoje gospodarstwo rolne pokazując, że zależy Wam na wypełnieniu obowiązku spisowego, że jesteście świadomi wagi tego przedsięwzięcia, wreszcie, że ważny jest dla Was wizerunek waszej gminy na tle pozostałych biorących udział w spisie.
Mamy pełną świadomość, że czas jest trudny i każdy z Państwa przede wszystkim myśli z troską o zdrowiu najbliższych, niepokoi się o przyszłość i stabilność ekonomiczną swoich rodzin. Po dniach pełnych trosk i pracy nie starcza już czasu na spędzenie kilkunastu minut na stronie spisowej.
Zachęcamy jednak, aby te ostatnie dni listopada były wyrazem gminnej mobilizacji. Zbierzcie siły, przełamcie niechęć i wypełnijcie formularz spisowy na https:\\spisrolny.gov.pl.
Tylko do 30 listopada 2020 r. użytkownicy gospodarstw rolnych mają czas, aby wywiązać się z obowiązku spisowego. Tymczasem liczba rolników, którzy nie spisali swoich gospodarstw, pozostaje na Mazowszu dość znacząca. Brak danych z tych gospodarstw oznacza, że władze lokalne i instytucje rolnicze nie będą miały pełnej wiedzy niezbędnej do podejmowania w najbliższej przyszłości działań wspierających rolników.
Co możesz zrobić, żeby to zmienić? Jak zadbać o kompletność wyników spisowych?
Warto zastanowić się, czy wśród Twoich sąsiadów, znajomych lub członków rodziny są osoby, do których informacja o spisie rolnym nie dotarła lub też wiedzą o tym, ale zostawiają spis na ostatnią chwilę. Warto ich zdopingować do szybszego działania, żeby nie przegapili ostatecznego terminu na wypełnienie swojego obowiązku.
Jeśli trafisz w swoim otoczeniu na kogoś, kto nie spisał jeszcze swojego gospodarstwa, zaproponuj samospis internetowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza metoda – wszystko można zrobić w domu w dogodnym dla siebie czasie. WAŻNE - od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji masz tylko 5 dni na dokończenie spisu!
Sąsiadowi lub znajomemu, który nie ma komputera, zasugeruj kontakt z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99. Jeśli zgłosi konsultantowi chęć spisania gospodarstwa rolnego, zostanie przekierowany do rachmistrza telefonicznego, który w imieniu rolnika wprowadzi wszystkie informacje do formularza spisowego.
Jeśli ktoś ma wątpliwości, że nieprzystąpienie do spisu jednej osoby nie ma większego znaczenia, przypominamy: LICZY SIĘ KAŻDY ROLNIK!
Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS
Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO.
Uczestnikami konkursu są gminy, na terenie których użytkownicy gospodarstw rolnych dokonują SAMOSPISU INTERNETOWEGO w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Zwycięzcami w każdym województwie będą gminy, w których spisze się przez Internet najwięcej osób oraz ich udział w ogólnej grupie uczestników Powszechnego Spisu Rolnego będzie największy.
Na zwycięskie gminy czekają wartościowe nagrody m.in.: zestawy komputerowe, komputery all-in-one, tablety.
Szczegóły konkursu: https://spisrolny.gov.pl/cyfrowa-gmina-psr-2020
Samospis internetowy: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/logowanie-do-aplikacji-formularzowej-psr-2020
Rolniku, to ostatnie godziny spisu rolnego! Spisz jak najszybciej swoje gospodarstwo i zapytaj innych, czy zrobili tak samo jak Ty. https://spisrolny.gov.pl/
Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!
20 listopada po raz szósty w Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie- na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka podjął 7 listopada 2014 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle powinno się mówić, że dzieci mają swoje prawa, przypominać, że są one niezbywalne
i należy ich zawsze przestrzegać.
Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało także przypominać o szczególnej roli Polski- inicjatora uchwalenia Konwencji
w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.
Prawa dzieci dzielą się na 4 grupy. Są to: prawa i wolności osobiste, prawa socjalne, prawa kulturalne, prawa polityczne.
Prawa i wolności osobiste:
Prawa socjalne:
Prawa kulturalne:
Prawa polityczne:
Opr. pedagog szkolny
Dorota Brudzikowska
Konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka
Chcąc upamiętnić Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka. Jest to dzień szczególny, który przypomina o tym, jakie prawa przysługują dzieciom i młodzieży oraz do kogo mogą się zwrócić, jeżeli są one łamane.
Podczas lekcji plastyki uczniowie klas V- VII przypomnieli treści praw dziecka, omówili ich znaczenie podając konkretne przykłady z życia. Interpretując treści przedstawiali swoje pomysły na prace plastyczne, ze szczególnym naciskiem na respektowanie praw dziecka przez społeczeństwo. Spośród wielu prac plastycznych wybrano 3 najbardziej efektywne, spełniające zapisy regulaminu konkursowego. Następnie wysłano je w formie skanu lub zdjęcia do Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie.
Czekamy na wyniki do 04.01.2021 r.
Nauczyciel plastyki
Dorota Brudzikowska
„Kto Ty jesteś? Polak mały!”
Władysław Bełza
Kto ty jesteś? Polak mały.
Jaki znak twój? Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz? Między swemi.
W jakim kraju? W polskiej ziemi.
Czym ta ziemia? Mą ojczyzną.
Czym zdobyta? Krwią i blizną.
Czy ją kochasz? Kocham szczerze.
A w co wierzysz? W Polskę wierzę.
Czym ty dla niej? Wdzięczne dziecię.
Coś jej winien? Oddać życie.
Narodowe_Swieto_Niepodleglosci.pdf
Zdjęcie pozyskane ze strony: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-wysokienice/choragiewki-1/
Od poniedziałku, 9 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.