Nawigacja

„Tik na lekcjach języka angielskiego”. "Mój pierwszy lapbook" "Legendy na mapie Polski" Myślę, więc rysuję- innowacja matematyczna w klasach IV i VIII

Innowacje

Klasy IV, VII i VIII w roku szkolnym 2020/2021 będą uczestniczyły w innowacji „Tik na lekcjach języka angielskiego”.  Pod pojęciem TIK, czyli Technologie Informacyjno – Komunikacyjne (z ang. Information and Communication Technologies – ICT) szerzej rozumiemy rodzinę technologii przetwarzających, gromadzących i przesyłających informacje w formie elektronicznej. Uczniowie będą zapoznawani z narzędziami TIK, które mogą stanowić dla nich pomocne i cenne źródło informacji w nauce języków. Innowacja przewiduje tworzenie przez uczniów  plakatów/ulotek online prezentacji, filmów, plakatów, komiksów , książeczek w wersji elektronicznej. Korzystanie z nowoczesnych technologii to dobra droga nie tylko do podnoszenia efektywności nauczania języka angielskiego, ale także wprowadzenia młodego człowieka do odpowiedzialnego społeczeństwa informacyjnego. Jednym z elementów zaplanowanych działań będzie możliwość realizacji krótkich projektów współpracy międzynarodowej i krajowej eTwinning za pośrednictwem technologii komunikacyjnych i informacyjnych nawiązujących do omawianych na lekcjach tematów. Metody będą realizowane na obowiązkowych zajęciach z języka angielskiego i tematycznie będą kontynuacją programu nauczania.

Zapraszam do śledzenia efektów naszych działań, w tej zakładce, a także w aktualnościach, co miesiąc będę prezentowała aplikacje i narzędzia, które poznaliśmy oraz prace uczniów.

Magdalena Mioduszewska

Wrzesień – zapoznanie i używanie aplikacji do nauczania słownictwa – quizlet,

Klasa 7 i 8 – zapoznanie z aplikacją do tworzenia i projektowania ulotek, plakatów, postów, logo online – canva.com, klasa 8 – zapoznanie z aplikacją do nauki piosenek i wykorzystania piosenek w nauce angielskiego, uzupełnianie luk, karaoke - lyricstraining.com

Kartki_na_Europejski_Dzien_Jezykow_Obcych.pdf

 

Październik

Klasa VIII – przygotowanie wykreślanek na halloween. (theteacherscorner.net)

halloween1.pdf

halloween2.pdf

Klasa VII – wykonywanie ogłoszenia online w programie canva.com (oferta pracy)

Tworzenie_ogloszenia__online.pdf

 

Listopad

korzystaliśmy z aplikacji learning chocolate (https://www.learningchocolate.com ) i quizlet (https://quizlet.com/).

Klasa 7 – wykonywała krzyżówkę lub wykreślankę na temat wyglądu i mody (www.theteacherscorner.net ). Prace prezentujemy, można spróbować swoich sił.

Grudzień

poznaliśmy i korzystaliśmy z aplikacji quizziz (www.quizizz.com ), learningapps (https://learningapps.org), karaoke z piosenkami (https://lyricstraining.com/)

Klasa 8 – wykonała komiks online, w którym wykorzystała dialogi na temat preferencji lub pozwolenia korzystając z aplikacji: www.makebeliefscomix.com Niestety komiksy miały ograniczony czas działania i już wygasły więc nie możemy zaprezentować naszych prac.

wykreslanka_AlicjaM.pdf

wykreslanka_KarolinaM.pdf

wykreslanka_KlaudiaM.pdf

wykreslanka_MariaD.pdf

wykreslanka_MartynaK.pdf

wykreslanka_MilenaG.pdf

wykreslanka_NikolaF.pdf

wykreslanka_WikoriaS.pdf

krzyzowka_BartekB.pdf

krzyzowka_KarolinaM.pdf

krzyzowka_MariaJJuliaW.pdf

 

Styczeń 2021

W styczniu klasa 4 przygotowała padlet z opisami domów - swoich lub wymarzonych. Zachęcam do obejrzenia - wystarczy kliknąć.

https://padlet.com/mamioduszewska/omsqfefy743uc1t3

M.Mioduszewska

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
  • (+48)23 6714342- Sekretariat (klasy IV- VIII)
    (+48)23 6714101- Sekretariat (klasy I- III)
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć