Nawigacja

  • Nasze osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym- sesja jesienna!!

    Nasze osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym- sesja jesienna!!

    Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Gąsocinie jak co roku biorą udział w rywalizacji sportowej na poziomie Gminy, Powiatu, Rejonu i Województwa.

    W dniu 06.10.2021r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Sońsku. W turnieju wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sońsku. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VII- VIII i klasy V. Nasi uczniowie w obydwóch kategoriach uplasowali się na pierwszym miejscu.

    W dniu 28.10.2021r. dziewczęta naszej brały udział w Powiatowych Zawodach w Halową Piłkę Nożną.  W zawodach rywalizowały: Szkoła Podstawowa z Sońska, Szkoła Podstawowa z Gąsocina oraz Szkoła Podstawowa nr 6 z Ciechanowa. Nasze dziewczęta zajęły I miejsce zdobywając mistrzostwo powiatu. Jest to już trzecie mistrzostwo powiatu naszej szkoły z rzędu.

    W dniu 29.10.2020r. chłopcy z naszej szkoły brali udział w Powiatowych Zawodach w Halową Piłkę Nożną.  W turnieju brało udział 9 szkół z powiatu ciechanowskiego. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w grupie.

    W dniu 03.11.2021r. dziewczęta z naszej szkoły brały udział w Zawodach Powiatowych w Unihokeja. Do rywalizacji przystąpiła również Szkoła Podstawowa z Sońska i Szkoła Podstawowa nr 7 z Ciechanowa. Nasza szkoła zajęła II miejsce.

    W dniu 09.11.2021r chłopcy naszej szkoły brali udział w Zawodach Powiatowych w Unihokeja. W zawodach brały udział 3 szkoły: SP Gąsocin , SP Sońsk  oraz  SP 7 Ciechanów. Nasza Szkoła zajęła II miejsce w zawodach.

    A.Kwasiborski

  • 11 listopada- Święto Niepodległości

    11 listopada- Święto Niepodległości

    Cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Gąsocinie aktywnie włączyła się we wspólne świętowanie 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczestnicząc w uroczystej akademii, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek naszego hymnu państwowego - „Mazurka Dąbrowskiego

    Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIIIb wraz z wychowawczynią, panią Ewą Podsiadlik oraz członkowie chóru szkolnego pod opieką pani Grażyny Jaskółowskiej. Apel rozpoczęło uroczyste wejście uczniów klasy VIII oraz chóru szkolnego na tle składanki utworów patriotycznych wykonanej przez Julię Maćkowską. Z wielką powagą odśpiewano hymn państwowy, podczas którego wszyscy stali na baczność. Dostojność tego wykonania podkreślały kotyliony przypięte do białych bluzek uczniowskich. Następnie ósmoklasiści przedstawiali informacje i ciekawostki dotyczące pieśni patriotycznych, które potem śpiewali uczniowie oraz chór. Uczestnicy apelu mogli dowiedzieć się wielu interesujących informacji o znanych i lubianych przez wszystkich utworach, a także wysłuchać ich wykonania. Odśpiewano m.in. ,,Mury'', "Białe róże'', "Rotę'' oraz "Piechotę''. Uczniowie młodszych klas, którzy nie znali prezentowanych pieśni, z uwagą przysłuchiwali się utworom śpiewanych przez ich starszych kolegów i koleżanki. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami publiczności. Na koniec apelu Pani Dyrektor,  Beata Żukowska rozdała legitymacje uczniom, którzy zapisali się do Polskiego Czerwonego Krzyża oraz karty rowerowe tym, którzy wykazali się znajomością przepisów drogowych.

            Uroczystość przypomniała wszystkim o bardzo ważnej dla Polaków dacie. Apel wykonany przez młodzież pokazał, że mimo upływu ponad stu lat od upamiętnionych wydarzeń, kolejne pokolenia również pamiętają o odwadze swoich przodków i chcą o niej opowiadać młodszym uczniom.

    Karolina Metera, VIII b

  • Członkowie PCK w szkole

    Członkowie PCK w szkole

    W trakcie obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole w dniu 08 listopada 2021r. pani dyrektor Beata Żukowska wręczyła uczniom należącym do Koła PCK legitymacje członkowskie. W naszej szkole w roku szkolnym 2021/ 2022 zgłosiło się do Koła PCK 24 uczniów z klas VII i VIII. Opiekunami Koła są: p. Dorota Brudzikowska, P. Agnieszka Fabisiak i p. Leszek Krupiński. Tego dnia cała społeczność szkolna została zapoznana z historią powstania Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce, jego zadaniami w których była oraz jest aktywizowana młodzież szkolna oraz dorośli.

    Opiekunowie Koła PCK

    Dorota Brudzikowska

    Agnieszka Fabisiak

    Leszek Krupiński

  • Wizyta w Warszawie

    Wizyta w Warszawie

    05.11.2021r. uczniowie klas: II, IIIa, IIIb wraz z wychowawczyniami  uczestniczyli w wycieczce całodniowej do Warszawy.

    Pierwszym punktem programu było poznanie ścieżki edukacyjnej w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej, gdzie na dwóch kondygnacjach budynku  przygotowano 15 wystaw prezentujących bogatą historię (185 lat) Warszawskiej Straży Pożarnej począwszy od jej powstania do działań, jakie podejmowane są w chwili obecnej. W części historycznej uczniowie zwiedzili sale: historii, łączności, sikawek ręcznych i pomp strażackich,  motopomp. W części współczesnej  przewodnik zapoznał uczniów z bogatym zakresem działań strażaków: ratownictwem wodno-nurkowym, wysokościowym, technicznym, chemiczno-ekologicznym, poszukiwawczym (poszukiwanie ludzi pod gruzami). Zdobyta wiedza, profesjonalnie przekazana  pomoże uczniom kształtować pozytywne postawy oraz zachowania wobec zagrożeń życia, zdrowia, mienia i środowiska.

    Drugim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Ewolucji mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki. Tu uczniowie obejrzeli szkielety dinozaurów (odlewy) znalezionych  na pustyni Gobi w latach 60 i 70  XX wieku. W największej sali podziwiali m.in. ogromny szkielet przedstawiciela dinozaurów roślinożernych  - zauropoda, dinozaura kaczodziobego, nielotów oraz skamieniałe jaja.

    Kolejną atrakcją była sala zabaw Kolorado. Tu uczniowie  bezpiecznie wspinali się, toczyli boje kulkowe, zjeżdżali po linie, dryfowali w statku podwodnym i zanurzali się w basenie pełnym kolorowych piłek.  Po zabawie  odnowili siły i energię smakowitymi posiłkami w McDonald's. Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Była edukacyjna, zabawowa, kolorowa, smakowita. Na pewno na długo pozostanie w pamięci.

    Uczniowie z wychowawczyniami

     

  • II Turniej Szachowy w Ciechanowie

    II Turniej Szachowy w Ciechanowie

    W dniu 4 listopada 2021 roku w MSCDN  w  Ciechanowie odbył się II Turniej Szachowy w ramach projektu Szachy w mazowieckiej szkole. Wzięło w nim udział 16 chłopców i 16 dziewcząt w trzech kategoriach: klasy II, III i IV. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: II, IIIa, IIIb, IVb. Obowiązywał szwajcarski system, który polegał na rozegraniu 7 rund po 15 minut na zawodnika w każdej rundzie. Kinga Reszka z klasy II zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal, a Michał Sieczkowski również z klasy II zajął IV miejsce. Lena Ślesik z klasy IIIa i Antoni Grabowski z klasy IIIb zajęli III miejsca i otrzymali brązowe medale. Lena Mieszkowska z klasy IVb zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Adam Rutkowski z klasy IVb zajął IV miejsce. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono  dyplomy. Medaliści otrzymali również nagrody rzeczowe.

    Krzysztof Rutkowski

  • UWAGA!!!ZEBRANIA Z RODZICAMI

    UWAGA!!!ZEBRANIA Z RODZICAMI

    Zebranie dla rodziców uczniów klas I –III  odbędzie się w dniu 08.11 2021r (poniedziałek) przy ul. Szkolnej 1.

    O godzinie  1700 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie ogólne, na którym szkolenie poprowadzi pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie Pani Irena Mydlarz.

    Temat szkolenia: „Jak wspierać dziecko w radzeniu sobie z porażkami”.

    Następnie spotkania z wychowawcami w klasach:

    Klasa I  – sala nr 3

    Klasa II – sala nr 5

    Klasa IIIa – sala nr 4

    Klasa III b – sala nr 6

     

    Zebranie dla rodziców uczniów klas IV –VIII  odbędzie się w dniu 04.11 2021r (czwartek) przy ul. Błotnej 12.

    O godzinie  1700 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie ogólne, na  którym szkolenie poprowadzi pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie Pani Dorota Bielas.

    Temat szkolenia: „Poczucie własnej wartości u dzieci i młodzieży jako czynnik kształtujący funkcjonowanie intrapsychiczne i interpersonalne”.

    Następnie spotkania z wychowawcami w klasach:

    Klasa IV a – sala nr 4

    Klasa IV b – sala nr 8

    Klasa V – sala nr 7

    Klasa VI – sala nr 5

    Klasa VII a – sala nr 3

    Klasa VII b – sala nr 6

    Klasa VIII a – sala nr 2

    Klasa VIII b  – sala nr 4

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej w Gąsocinie

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Szkole Podstawowej w Gąsocinie

    "Powróćmy jak za dawnych lat/W zaczarowany bajek świat

    I w życiu może zdarzyć się/Cudowna baśń"

     

    Już od kilku lat piąty  listopada obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Postaci  z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

    W tym dniu w szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyła się uroczystość związana z obchodami  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W związku z tym sala lekcyjna klasy I  zamieniła się w bajkową krainę za sprawą niezliczonej ilości bajkowych postaci, ,,latającego dywanu”, plakatów reprezentujących fantastyczną krainę magii i klasyki bajek i baśni rozmieszczonych na półkach. Uczniowie i ich rodzice również nie zawiedli i na szkolnych korytarzach zamiast ,,szkolnych mundurków” można było ujrzeć m.in. wojowniczego ninje, kucyki,  księżniczki,  Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, rycerzy, Spidermana,  jednorożce i wiele innych bajkowych postaci. Do zabawy w przebieranki włączyły się także  bibliotekarka Jadwiga Jasińska, która tego dnia została Czarownicą, wychowawczyni klasy pierwszej pani Barbara Topyła przebrana za Wilka z bajki Czerwony Kapturek oraz przewodnicząca Rady Rodziców Paulina Rembecka jako Myszka Minnie. Aby uczcić ten dzień uczniowie klasy VIII oraz uczennice klasy IV pod opieką bibliotekarki zorganizowali dla pierwszaków bajkowy Quiz z nagrodami, natomiast zaproszeni goście Pan Wójt Gminy Sońsk- Jarosław Muchowski i przewodnicząca Rady rodziców- Pani Paulina Rembecka  przeczytali pierwszakom bajkę pt. „Luksusowy basen Kaczora Donalda”. Czytana bajka wywołała duże zainteresowanie uczniów, którzy słuchali jej z ogromnym przejęciem i chętnie odpowiadali na zadawane im w trakcie lektury przez Pana Wójta pytania. Po zakończeniu bajki dzieci gromkimi brawami podziękowali bajarzom za czytanie, a pan Wójt podarował uczniom  torbę pełną słodyczy, co wprowadziło dzieci w radosny nastrój.  

    Kluczowym punktem uroczystości były występy dzieci , które z przejęciem opowiadały o sobie ujawniając, z jakiej bajki pochodzą oraz prezentowały swoje moce. Pierwszoklasiści świetnie wcielili się w bajkowych bohaterów, ciekawie zaprezentowali swoje postacie i profesjonalnie pozowali do zdjęć- nie zapomnianej pamiątki z dzieciństwa.

    Później pierwszaki wzięły udział w Quizie zorganizowanym przez ich starszych koleżanki i kolegów. W jego trakcie musieli się wykazać znajomością bajek i bajkowych postaci. W I rundzie Quizu rozpoznawali tytuły bajek na podstawie kolorowych obrazków z ich bohaterami. Następnie wysłuchali bajki pt. „Cyrkowe sztuczki gumisiów” i  mieli za zadanie podanie imion bohaterów występujących w tej bajce.

    W trzeciej rundzie dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące postaci ze znanych bajek. W rundzie czwartej pierwszaki rozpoznawały bajkę na podstawie przeczytanego fragmentu książki. Z ich odpowiedzi wynikało, iż klasyka bajek nie jest im obca.

    Runda piąta wymagała bystrości i zgrania zespołu. Uczniowie po usłyszeniu zdania dotyczącego znanych baśni mieli wspólnie określić czy jest ono prawdziwe. W ostatniej rundzie quizu uczniowie mieli wybrać poprawną odpowiedź spośród usłyszanych dwóch. Dowiedzieli się wtedy między innymi, która bajka uczy aby nie kłamać, która uczy, że należy słuchać rodziców oraz która uczy by nie ufać nieznajomym.

    Dzieci  bardzo dobrze  wywiązały się z przygotowanych zadań. Okazało się, że uczniowie znają bajki i lubią je oglądać.

    Za wspaniałą walkę fair play i wyrównaną, maksymalną punktacje  wszyscy uczniowie otrzymali upominki podarowane przez Warszawski Bank Spółdzielczy.

    Po wyczerpującej rywalizacji na pierwszoklasistów czekały kolejne niespodzianki - bajka  Oliver i Spółka i torba z  popcornem ufundowanym przez Radę Rodziców.  Dzieci z przyjemnością i przejęciem obejrzały tę nową dla nich bajkę zajadając się w jej trakcie świeżo uprażonym, przez panią Paulinę,  popcornem.

    Po obejrzeniu bajki pani wicedyrektor Agnieszka Bakalarska poinformowała zebranych, że w ramach ogólnopolskiej Kampanii „Mała książka- wielki człowiek” uczniowie otrzymają wyprawkę czytelniczą tzn. „Pierwsze Abecadło”, książkę „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” i książkę „Kreatywny alfabet”. Otrzymane prezenty wywołały duże i pozytywne zaskoczenie wśród uczniów.

    Na zakończenie uroczystości bibliotekarka podziękowała wszystkim za aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek i zaprosiła uczniów do częstszego odwiedzania biblioteki.

    J. Jasińska

    n –l biblitekarz

  • 100 lat młodzieży PCK

    100 lat młodzieży PCK

    Szkolne koło PCK upamiętniło setną rocznicę działalności młodzieży w tej organizacji w Polsce. W dniu 27 października 2021 roku o godzinie 09:20 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w maratonie biegowym na szkolnym boisku. Ubrani byli w białe koszulki z logo PCK. grupie towarzyszył transparent informacyjny z napisem ,,1921- 2021- 100 lat działalności młodzieży w PCK”. Przed maratonem opiekun koła PCK p. Dorota Brudzikowska przeprowadziła prelekcję dotyczącą historii i działalności PCK w Polsce. następnie grupa uczniów przeszła do wyznaczonego miejsce startu i wraz z opiekunem koła PCK p. Leszkiem Krupińskim wystartowali  w symbolicznym biegu. Na zakończenie uczniowie wraz z opiekunami stanęli do grupowego zdjęcia. Ponadto, wszystkie działania szkolnego koła PCK zostały uwiecznione na krótkim filmie przygotowanym przez uczniów.

     

    Opiekunowie szkolnego koła PCK:

    Dorota Brudzikowska

     Agnieszka Fabisiak

    Leszek Krupiński

  • "Szkoła Pamięta"

    "Szkoła Pamięta"

    W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia. 15 sierpnia 2021r.odwiedziliśmy lokalne miejsce pamięci narodowej w Sarnowej Górze uczestnicząc w obchodach 101 rocznicy bitwy pod Sarnową Górą, stoczonej w sierpniu 1920r. podczas wojny polsko-bolszewickiej. 25 września 2021r.braliśmy udział w uroczystym poświęceniu i odsłonięciu odnowionego grobu weterana spod Monte Cassino, pana Pawła Małaczyńskiego, żołnierza 3. Dywizji Strzelców Karpackich. W dniach 25-28 pażdziernika 2021r. uczniowie wszystkich klas wraz ze swymi wychowawcami odwiedzili  na cmentarzu parafialnym w Soboklęszczu groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego, m. in. grób ks. Kazimierza Szałwińskiego oraz groby nauczycieli, m. in. grób pani Jolanty Ochtabińskiej, pana Włodzimierza Podlasińskiego, pani Jadwigi Gilert.

  • Byliśmy z wizytą w Toruniu

    Byliśmy z wizytą w Toruniu

    29 października 2021r. byliśmy na wycieczce szkolnej w Toruniu. Wyjechaliśmy o 7.00 rano, a podróż trwała 2,5 godziny. Nasze spotkanie z Toruniem rozpoczęło się od obejrzenia spektaklu w planetarium.  Była to opowieść o planetach.  Po ciekawym seansie wraz z przewodnikiem poszliśmy zwiedzać miasto. Oglądaliśmy Krzywą Wieżę, mury obronne miasta, dowiedzieliśmy się, że Toruń to miasto, które zostało założone przez Krzyżaków. Widzieliśmy dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik, inne zabytkowe budynki oraz Bazylikę. Po godzinnym spacerze ulicami Starego Miasta poszliśmy na posiłek.  W drodze do Piernikowej Chaty mieliśmy możliwość kupić pamiątki i pierniki. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki była Piernikowa Chata, były to warsztaty na których dowiedzieliśmy się jak powstają pierniki i jaka jest ich historia, następnie mieliśmy możliwość zrobienia i upieczenia  własnego piernika. Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

    Uczniowie klasy IVA

  • Zawody w unihokeja

    Zawody w unihokeja

    Dnia 25.10.2021r. grupa dziewcząt klas VII uczestniczyła w zawodach Unihokeja w Ciechanowie, w których zdobyły I miejsce wygrywając z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Bądkowie 4:0. Bramki dające zwycięstwo zdobyły: Izabella Milewska 7b (3) oraz Maja Cywińska 7b- (1).

    M. Siekierska

  • Wycieczka klas II i III do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gąsocinie.

    Wycieczka klas II i III do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gąsocinie.

    W dniach 22; 25.10.2021r. uczniowie  klas IIIb, IIIa i II   odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Gąsocinie. Celem  pierwszej wizyty było zachęcenie uczniów do wypożyczenia i czytania książek oraz zapoznanie ze specyfiką  działalności biblioteki. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się jak można zostać użytkownikiem Biblioteki Publicznej w Gąsocinie. Pani bibliotekarka w sposób obrazowy, przy użyciu komputera przekazała informację dotyczące założenia konta w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się kto może korzystać z Biblioteki Publicznej  oraz jakie są zasady wypożyczania książek. Następnie uczniowie przy pomocy pani bibliotekarki  opracowali kilka książek , wykazując się szybkością w wyszukiwaniu potrzebnych informacji.

    W dalszej części spotkania pani Violetta omówiła historie powstania biblioteki, natomiast uczniowie klas III obliczyli na podstawie uzyskanych danych , że BP w Gąsocinie istnieje już 65 lat .

    Kolejnym punktem spotkania była rozmowa na temat ,,drogi jaką muszą przebyć książki, aby można było je wypożyczyć”. Uczniowie ułożyli rozsypankę wyrazową i odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania dotyczące  książki od momentu jej napisania do momentu wypożyczenia w bibliotece.

    W trakcie piątkowego i poniedziałkowego spotkania uczniowie mieli możliwość zwiedzenia biblioteki oraz zapoznania się z ułożeniem książek i oznakowaniem działów. Poza tym klasa II wspólnie z panią Violettą ustaliła, jak należy dbać o książki, żeby służyły kolejnym pokoleniom .

    W nagrodę za aktywną pracę wszyscy uczniowie otrzymali zakładkę do książki i   odznakę super czytelnika. Natomiast każda z grup  na zakończenie  podarowała pani bibliotekarce własnoręcznie wykonane  podziękowanie za  cenne informacje związane z działalnością Biblioteki Publicznej w Gąsocinie.

    Podczas spotkania uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji.

     Z wypiekami na twarzy i obietnicą, że wrócą, opuścili Gminną Bibliotekę Publiczną w Gąsocinie  i pod opieką swoich  wychowawczyń pani Agnieszki Fabisiak  pani Ewy Matusiak i pani Bożeny Rutkowskiej oraz organizatora przedsięwzięcia -bibliotekarki ze SP w Gąsocinie Jadwigi Jasińskiej wrócili na zajęcia do szkoły.

    J.Jasińska 

    n-l bibliotekarz

     

     

  • Ślubowanie klasy I

    Ślubowanie klasy I

    Dnia 20 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystościach wzięli udział rodzice, uczniowie z klas II i III z wychowawcami i nauczycielami oraz Pani Dyrektor Beata Żukowska i Pani Wicedyrektor Agnieszka Bakalarska.

    Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze, piosenki oraz zagadki dotyczące znajomości symboli narodowych.  Uczniowie wykazali się umiejętnościami liczenia i czytania oraz poznanymi wiadomościami na temat zasad ruchu drogowego.

    Uroczystą akademię prowadziła wychowawczyni klasy I Pani Barbara Topyła.

    Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Czerwonym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Beata Żukowska.

    Następnie Pani Dyrektor, Wicedyrektor i wychowawczyni wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty, rodzice natomiast obdarowali swoje pociechy słodyczami.

    Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

    Barbara Topyła

    Galeria Ślubowanie klasy I została dodana do albumu fotograficznego

  • CYRK SZOK

    CYRK SZOK

    Dnia 26.10.2021 r. uczniowie klas I – III  Szkoły Podstawowej w Gąsocinie uczestniczyli w pokazie cyrkowym grupy artystycznej SZOK. Mieliśmy okazję podziwiać niezwykłą żonglerkę, różnorodne akrobacje oraz zachwycające i zagadkowe sztuczki iluzjonistyczne. Do wspólnej zabawy zachęcał nas ,,napompowany” Supermen oraz olbrzymi miś polarny. Nie zabrakło również występów dzieci, które mogły wziąć udział w jeździe na rowerze cyrkowym, kręcić hula hop i kulą na palcu, a także były świadkami i uczestnikami zadziwiających sztuczek magicznych polegających na wyczarowywaniu piłeczek. Na zakończenie mogły nabyć cyrkowe pamiątki i magiczne gadżet. Występ bardzo nam się podobał, wprawił w nas w dobry nastrój i poprawił nam humory. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie spotkamy się ponownie. Dziękujemy i zapraszamy.

    Agnieszka Fabisiak

  • "Program dla szkół"

  • "Szkoła pamięta"

    "Szkoła pamięta"

    W tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły biorą udział w akcji "Szkoła Pamięta 2021". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu,społeczności.

  • Uwaga!!! Gminny Konkurs Artystyczno - Językowy

    Uwaga!!! Gminny Konkurs Artystyczno - Językowy

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który łączy muzykę, plastykę i język angielski. Konkurs będzie polegał na wykonaniu pracy plastycznej, przedstawiającej fragment piosenki w języku angielskim. Pracę należy dostarczyć do organizatora do 15 listopada 2021r. Szczegóły w regulaminie.

    Regulamin: RegulaminKonkursu.pdf​​​​​​​

  • Gminne Zawody Strzeleckie

    Gminne Zawody Strzeleckie

    W dniu 11 listopada 2021r. w Sońsku odbyły się Gminne Zawody w Strzelaniu z Wiatrówki. W zawodach wzięli  udział przedstawiciele szkół z Sońska, Gąsocina i Bądkowa.  W skład każdej drużyny wchodziło pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej (dziewcząt i chłopców) oraz grupowej. Szkoła Podstawowa w Gąsocinie zajęła I miejsce drużynowo i otrzymała Puchar Wójta Gminy Sońsk. W rywalizacji indywidulanej 3 miejsce zajęła Karolina Metera  z klasy VIIIb. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy sukcesu.

    A. Kwasiborski

  • Uwaga!!!

    Uwaga!!!

    Informujemy, że z dniem 22.10.2021r. mija termin składania wniosków na realizację projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym".

    https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    „Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata

    płynie wraz z nami przez szkolne lata.”

    14 października to szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację.

    Dnia 13 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Sońsk pan Jarosław Muchowski, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

    Młodzi artyści z klasy VII b oraz chór szkolny piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Za naukę, za trud uczniowie złożyli swoim nauczycielem przeogromny bukiet życzeń w postaci wzniosłych wierszy i scenek z życia szkolnego. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Motto Ignacego Paderewskiego „Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać” przyświecało uroczystej akademii i pozostanie z nami w codziennym życiu.

    Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Beata Żukowska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości, wyróżnionym nauczycielom wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je również pracownicy niepedagogiczni za wzorową postawę w zakresie administracyjno – gospodarczym.

    Głos zabrał także pan Jarosław Muchowski, Wójt Gminy Sońsk, który serdecznie i gorąco podziękował gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, życząc dalszych sukcesów zawodowych, aby służba młodym ludziom i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców.

    Przedstawiciele Rady Rodziców, pani Paulina Rembecka oraz pani Marta Olszewska złożyły serdeczne podziękowania za trud włożony w nauczanie i wychowanie życząc gronu pedagogicznemu pięknych i szlachetnych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości.

    K. Korzeniewska

     

    Galeria Dzień Edukacji Narodowej została dodana do albumu fotograficznego

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin (klasy IV- VIII)
    ul. Szkolna 1, 06-440 Gąsocin (klasy I - III, Oddziały przedszkolne)
  • (+48)23 6714342- Sekretariat ul. Błotna 12
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć