Uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie profilaktyczno- plastycznym pt. ,,Odblaski barwą bezpiecznej jesieni 2021”organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.
Jury w składzie: p. Bożena Rutkowska, p. Agnieszka Bakalarska, p. Dorota Brudzikowska wybrało najlepsze prace plastyczne, zgodne z tematyką. Prace plastyczne zostały zawiezione w dniu 06. 12.2021r. do kolejnego etapu konkursowego do Starostwa Powiatowego w Ciechanowie przez p. Dorotę Brudzikowską.
W dniu 13.12.2021r. nagrodzeni uczniowie w I etapie konkursowym- szkolnym, otrzymali dyplomy z informacją o zajętym miejscu. W sumie zostało nagrodzonych 23 uczniów z klas I- III. Pani dyrektor Beata Żukowska i p. Dorota Brudzikowska wręczyły uczniom dyplomy. Nagrodzeni uczniowie zostali uwiecznieni na wspólnym zdjęciu.
Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w II etapie i ewentualne nagrody oraz wyróżnienia.
Koordynator konkursu w szkole
Dorota Brudzikowska
13 grudnia odbyła się szkolna akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Przygotowali ją, prowadzili i wystąpili uczniowie klas: IIIa i IIIb. W jej trakcie przedstawili krótki rys historyczny powstania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Konwencji o Prawach Dziecka w Polsce. Zaakcentowali rolę Janusza Korczaka - autora słów: "Dziecko to także człowiek, tyle, że mały". To on - pedagog, lekarz, pisarz - utworzył Dom Sierot w Warszawie, gdzie znalazły schronienie i opiekę dzieci polskie i żydowskie. Nie opuścił ich, towarzyszył im w ostatniej podróży w 1942 roku do obozu w Treblince, z którego ani on, ani jego podopieczni nie wrócili. Jego osobie poświęcona była część "Scenka w bibliotece".
Poprzez wiersze uczniowie przypomnieli także o obowiązkach wynikających z roli ucznia, dziecka, Polaka, obywatela wobec innych osób: "Należy traktować innych tak, jak sami chcemy być traktowani".
Oprócz wierszy i piosenek trzecioklasiści zaprezentowali 2 zabawy przy muzyce ludowej: "Grozik" i "Klepany", które być może pamiętają ich babcie i dziadkowie.
Po akademii pani dyrektor Beata Żukowska podziękowała uczniom za trafne przedstawienie tematu, a pani pedagog Dorota Brudzikowska wręczyła dyplomy zwycięzcom szkolnego etapu powiatowego konkursu plastycznego "Odblaski barwą bezpiecznej jesieni 2021".
Uczniowie klas III z nauczycielkami:
A. Fabisiak, E. Matusiak, M. Wierzchowską
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z naszego uroczystego apelu!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na sukcesywną dostawę artykułów żywnościowych do stołówki Szkoły Podstawowej w Gąsocinie o wartości, do której nie stosuje się przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy. Szczegóły w załącznikach.
Zaproszenie_do_skladania_ofert(2).pdf
Zalacznik_nr_6_Klauzula_RODO.pdf
W ramach działań profilaktycznych zgodnych z Programem Wychowawczo- Profilaktycznym Szkoły pedagog szkolny p. Dorota Brudzikowska przeprowadziła lekcje w klasach I- III pod hasłem ,,Mamo, tato nie pal przy mnie- proszę!”. W trakcie lekcji uczniowie poszczególnych klas zostali zapoznani ze skutkami szkodliwości palenia nikotyny zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznali pojęcia "palenie czynne” i "palenie bierne”. Wiedzą, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy inni palą i namawiają do palenia nikotyny. Uczniowie zostali uświadomieni, że to od nich zależy, czy będą żyli zdrowo i bezpiecznie. W trakcie lekcji wykonali znak ,,ZAKAZ PALENIA” zgodnie z obowiązującymi normami. Ten znak mieli umieścić w swoim domu- pokoju. W ten sposób zademonstrowali swoją niezgodę na palenie wyrobów tytoniowych w ich obecności. Na koniec każdej lekcji uczniowie poszczególnych klas ustawili się do wspólnego zdjęcia, trzymając w rękach swoje prace plastyczne.
Pedagog szkolny:
Dorota Brudzikowska
Szanowni Państwo! Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym pismem i zastosowanie się do jego wytycznych. (pismo w załączniku)
Uwaga__Rodzice.pdf
Miło nam ogłosić wyniki konkursu. Komisja brała pod uwagę, zgodność tematu pracy z piosenką, wykonanie i pomysłowość. Prace nagrodzone otrzymały 8 lub 9 punktów. W konkursie brało udział 19 prac.
Osoby nagrodzone:
Kategoria klas I-III
Kategoria klas IV-VI
Kategoria klas VII-VIII
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy, a osoby nagrodzone otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Po odbiór zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Gąsocinie na ul. Szkolną 1, 17 grudnia 2021r. o godz. 10:00.
M.Mioduszewska
Wszystkie Dzieci z niecierpliwością oczekują wizyty Świętego Mikołaja. Tęsknie wypatrują przez okna pobrzękujących dzwoneczków sań z reniferami. Jakie przyniesie nam prezenty? Święty Mikołaj nie zawiódł w tym roku Uczniów Szkoły Podstawowej w Gąsocinie i zjawił się niespodziewanie na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych dzwoniąc dzwonkiem, nawołując hou, hou, hou, obdarowując Wszystkich dobrym słowem, życzeniami świątecznymi i słodkościami. Zachwytom i radości Dzieci nie było końca. Uczniowie poszczególnych klas uroczyście obchodzili tego dnia mikołajki, zwyczaj związany właśnie z obdarowywaniem się prezentami. Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki w formie zabawek, słodyczy i różnorodnych gadżetów świątecznych. To jedyny dzień w roku, na który z utęsknieniem czekają wszystkie Dzieci. Dziękujemy Święty Mikołaju Tobie i Twoim Pomocnikom, dzięki Wam ten dzień był dla nas magiczny i wyjątkowy.
Nauczyciele i Uczniowie klas I – III.
W dniu 4 grudnia w Gąsocinie zawitał Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Tym razem Mikołaj z Mikołajową i Elfami spotkał się na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Ach, jakaż była radość dla najmłodszych mieszkańców! Pani Mikołajowa Mikołajem, Panią Zimą i Elfami wspólnie wszystkich zabawiali. Uczniowie naszej szkoły serdecznie przywitali Zaprzęg Mikołaja recytując wiersze i śpiewając piosenki. W nagrodę otrzymali prezenty. Gdyby nie czas, który gonił Mikołaja i musiał odwiedzić inne dzieci, z chęcią pozostałby u nas dłużej, tak się Jemu podobało. Za szczere powitanie dostaliśmy podziękowanie złożone na ręce pani Wicedyrektor Agnieszki Bakalarskiej.
Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia za rok!
S. Ulatowska
"Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działamy od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmujemy się robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami."
W dniu 04.12.2021r. (sobota) o godzinie 13.45 na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie zawita Powiatowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Zapraszamy wszystkie dzieci - małe i duże na spotkanie z Mikołajem, Mikołajową i ich Elfami.
S. Ulatowska
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych.
116 123 - czynny codziennie od 14:00 do 22:00.
Telefon zaufania młodych.
22 484 88 04 - czynny od poniedziałku do soboty od 11:00 do 21:00.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
116 111
Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
800 121 212
Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie ,,Niebieska Linia”.
800 120 002
Wsparcie dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie).
800 108 108 - czynny od poniedziałku do piątku od 14:00 do 20:00.
Tumbo Pomaga- pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie.
800 111 108 - czynny od poniedziałku do piątku od 12:00 do 18:00.
Dobre Słowa- telefon dla seniorów.
12 333 70 88 czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00 ; od 17:00 do 19:00.
Telefon pomagania.
800 012 005 - czynny codziennie od 12:00 do 20:00.
Telefon zaufania HIV/ AIDS.
801 888 448 - czynny od poniedziałku do piątku od 09:00 do 21:00.
Telefon Zaufania- uzależnienia behawioralne.
801 889 880 - czynny codziennie od 17:00 do 22:00.
Ogólnopolski telefon zaufania Narkotyki- Narkomania.
800 199 990 czynny od 16:00 do 21:00.
Drodzy Uczniowie,
W zawiązku, że Nasza tradycyjna zabawa andrzejkowa w tym roku nie może się odbyć to na poprawę humoru przygotowałyśmy Wam „wirtualne Andrzejki”. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wspólnej zabawy. Bawcie się jak chcecie: sami, z rodzeństwem, z rodzicami albo nawet z koleżankami i kolegami. Jak wolicie. Włączajcie ulubioną muzykę i zaczynajcie wróżby…
Andrzejki online:
https://view.genial.ly/5fb1af404438070d07a7b3ff/presentation-andrzejki-online
Wróżby
Kim będziesz w przyszłości?
Andrzejkowe koło fortuny
https://wordwall.net/pl/resource/7181490/andrzejkowe-ko%C5%82o-fortuny
Andrzejkowe memory
https://wordwall.net/pl/resource/6761577/andrzejkowe-memory
Andrzejkowe zwyczaje
https://wordwall.net/pl/resource/7592536/polski/andrzejkowe-zwyczaje
Zabawy andrzejkowe
https://wordwall.net/pl/resource/7256260/zabawy-andrzejkowe
Imię przyszłego męża
Imię przyszłej żony
Co Cię czeka w przyszłości?
https://wordwall.net/pl/resource/7589502/andrzejkowe-ko%C5%82o-fortuny
Andrzejkowe karty
https://wordwall.net/pl/resource/25669865/andrzejkowe-karty
Andrzejkowe słowa
https://wordwall.net/pl/resource/7656627/andrzejkowe-s%C5%82owa
Życzymy miłej zabawy
Monika Sikora i Magdalena Mioduszewska
Znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem były KATARZYNKI).
Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
WRÓŻBY
Informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty:
https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym.
W terminie głównym:
W terminie dodatkowym:
Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty: 1 lipca 2022r.
Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji: do 7 lipca 2022r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 8 lipca 2022r.
10 listopada 2021r. klasy siódme i szósta wraz z wychowawczyniami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Już o 7.00 rano uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd autobusu, którym miała się odbyć podróż.
Ruszyli z radością i oczekiwaniem na ciekawe doświadczenia. Pierwszy etap to Park Trampolin Hangar 646, w którym wszyscy mogli radośnie bawić się na trampolinach, a jednocześnie zadbać o kondycję. Zabawa była przednia i na pewno wielu uczestników wycieczki wróci tu po więcej.
Kolejnym etapem był Stadion Narodowy. Tu każdy mógł poczuć się kibicem, siadając w jednym z biało - czerwonych krzeseł, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.
Wreszcie obiad w Centrum Handlowym "Arkadia" i projekcja filmu "Eternals" - produkcji poświęconej grupie nieśmiertelnych herosów czuwających nad rozwojem ludzkości.
Po pełnym wrażeń dniu zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wraz z wychowawczyniami powrócili do domu.
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. W roku 2021 obchodzimy jego 32 rocznicę. Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. To właśnie Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt dokumentu. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację - Komitet Praw Dziecka. To niezwykle ważna data dla Wszystkich najmłodszych obywateli świata. Z tej okazji wzięliśmy udział w zorganizowanej przez UNICEF akcji edukacyjnej, w której uczestniczyło wiele tysięcy szkół i przedszkoli z całej Polski. Działania i aktywności podejmowane tego dnia miały na celu zwrócenie uwagi, zarówno środowiska szkolnego jak i lokalnego, na prawa dziecka. W tym wyjątkowym dniu, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wykorzystały w podejmowanych działaniach niebieski kolor UNICEF, jako symbol solidarności z rówieśnikami, którym pomoc niesie właśnie powyższa organizacja. Dodatkowo przystroiliśmy nasze sale lekcyjne i korytarze szkolne niebieskimi balonami. Tego właśnie dnia dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników tych, których prawa często są łamane. To bardzo radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Wspólne działania i inicjatywy są po to, aby głos dzieci był słyszany przez dorosłych i media. Uczniowie klas I – III przygotowali z tej okazji rysunki przedstawiające wybrane prawa dziecka i stworzyli z nich klasowe wystawy, zaś uczniowie klas IV – VIII wspólny mural poświęcony wyżej omawianej tematyce. Nasze działania zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Wszyscy wzięli również udział w zajęciach lekcyjnych ,,Dla każdego dziecka, dzieciństwo!”, których głównym celem było: zapoznanie dzieci z zapisami Konwencji o prawach dziecka, zwrócenie uwagi na dzieciństwo jako jeden z najważniejszych etapów rozwoju człowieka, uczczenie rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka i zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie klas III a i III b przygotowują również uroczysty apel poświęcony prawom dziecka. Co roku zachęcamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To świetny moment na upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka.
Koordynatorzy: Agnieszka Fabisiak, Sylwia Ulatowska
Szanowni Państwo! Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym pismem i zastosowanie się do jego wytycznych. (pismo w załączniku)
Szanowni Państwo! Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym pismem i zastosowanie się do jego wytycznych. (pismo na załączonym zdjęciu i w załączniku)
Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc grudzień 2021r. w kwocie 56,00zł (16dni x 3,50zł = 56,00zł) przyjmowane będą w dniach:
-24.11.2021r .środa w godz. 7:30-8:00, 13:20-13:45,
- 25.11.2021r. czwartek w godz. 7:30-8:00, 13:20-13:45,
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej.
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.
Po dniu 25.11.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy
Szkoły Podstawowej w Gąsocinie (klasy IV-VIII)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 71 8218 0003 2001 0000 0954 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. VI c, za obiady w grudniu 2021r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 26.11.2021r. na rachunku bankowym Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.
Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12
lub pod nr tel. 23 671 44 69
Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc grudzień 2021r. w kwocie 56,00zł (16dni x 3,50zł = 56,00zł) przyjmowane będą w dniach:
-22.11.2021r. poniedziałek w godz. 11:30-13:40
- 23.11.2021r. wtorek w godz. 7:30-9:00
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat)
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy
Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 81 8218 0003 2001 0000 1225 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. II c, za obiady w grudniu 2021r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 26.11.2021r. na rachunku bankowym Gminnego Przedszkola w Gąsocinie.
Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12 lub pod nr tel. 23 671 44 69
Dnia 08.11.2021 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Gąsocinie podczas interaktywnego spotkania z bajkami, w którym aktorzy pojawiali się jednocześnie na ekranie z kurtyną i światłami, dzięki połączeniu on – line i realnie na scenie, w ciekawy i oryginalny sposób mogli obcować z teatrem, sztuką i magią. Zaprezentowany spektakl, pozwolił widzom przenieść się na cztery plany filmowe, gdzie artyści przedstawiali fragmenty bajek: „Pinokio”, „Sindbad”, „Królowa Śniegu” oraz „Pocahontas” i poznać ich bajkowych bohaterów. Dodatkową atrakcją było wkroczenie razem z Kajem i Gerdą do krainy Królowej Śniegu, gdzie spadł na widzów biały, miękki puch, zaś w czasie piosenki śpiewanej przez Pocahontas, leciały na nas z góry kolorowe bańki mydlane. Zaciekawiło nas także jej motto: „Jeden świat jest wokół nas, każda część ma jego sens, drzewo, ptak, ryba, ssak wszystko to jeden świat”, które na długo zostanie w naszej pamięci. Na pamiątkę spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali ,,Baśniowe zagadki” i zakładki do książeczek.
Agnieszka Fabisiak