W grudniu 2021 roku w szkole odbył się Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV – VI. Konkurs obejmował dwa etapy, I etap obejmował działania z tabliczki mnożenia, drugi dotyczył zastosowania tabliczki mnożenia w krótkich zadaniach z treścią. Uzyskane przez uczniów wyniki były opublikowane na szkolnej gazetce. W dniu 21 marca 2022 r. zostały wręczone nagrody w Konkursie Mistrz Tabliczki Mnożenia. I miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał Mateusz Osica (IVa), II – Igor Fabisiak (V), III – Oliwier Domżała (IVa). Zostały również rozdane dyplomy z Ogólnopolskiego Konkursu Orzeł z języka angielskiego.
Monika Sikora
W związku z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny w Szkole Podstawowej w Gąsocinie uczniowie klasy IIIb własnoręcznie i samodzielnie przygotowali wspaniałe marzanny – symbole odchodzącej i żegnanej zimy oraz zorganizowali klasowy konkurs na najciekawszą i najpiękniej wykonaną zimową pannę. Wszystkie przygotowane marzanny były niesamowicie oryginalne i niezwykłe. Uczniowie wykorzystali do ich zrobienia wiele różnorodnych materiałów, np.: bibułę, kolorowe kartki papieru, elementy ozdobne, a nawet słomę i uschnięte trawy, po czym umieszczali swoją kukłę na drewnianym patyku. Pomysłowość, estetyka, wkład pracy i walory artystyczne wszystkich wykonanych prac były na bardzo wysokim poziomie. Marzanny ,,wystąpiły” podczas ogólnoszkolnego pożegnania zimy w sali gimnastycznej, po czym powędrowały na klasowe wystawy. Laureaci klasowego konkursu na Marzannę otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.
Wychowawczyni klasy III b : Agnieszka Fabisiak
W ramach zbiórki prowadzonej przez członków Szkolnego Koła PCK społeczność szkolna po raz drugi zebrała znaczną ilość środków higienicznych i czystości. W dniu 23.03.2022r. (środa) zgodnie z potrzebami obywateli ukraińskich- ilością osób, w tym dzieci, przebywających w danym domu, zostały rozdzielone zebrane produkty .
W sumie przygotowaliśmy 7 paczek. Oddzielnie zostały powkładane środki higieniczne i czystości oraz produkty spożywcze. Pani Paulina Rembecka przewiozła zebrane produkty dla potrzebujących rodzin z Ukrainy do ich miejsc pobytu.
Członkowie Szkolnego Koła PCK
wraz z opiekunami.
Z piosenką na ustach dnia 21 marca 2022 roku przywitali wiosnę uczniowie klas 1-3. Symbole zimy - własnoręcznie wykonane marzanny odeszły na rok w zapomnienie, a ich miejsce zajęły wiosenne rekwizyty, którymi dzieci wymachiwały na powitanie wiosny. Następnie do akcji wkroczyły wiosenki i przemaszerowały przez salę gimnastyczną w tanecznym, barwnym, radosnym korowodzie. Towarzyszyły im okrzyki wznoszone przez pozostałe dzieci na cześć wiosny. Pierwszy dzień wiosny przyniósł jeszcze dwie niespodzianki. Pierwsza to rozstrzygnięcie konkursu "Malujemy wiersze Marii Konopnickiej - patronki 2022 roku". Nagrody laureatom wręczyły: pani dyrektor Beata Żukowska oraz nauczyciel bibliotekarz pani Jadwiga Jasińska organizator konkursu. Druga niespodzianka to wręczenie przez panią Agnieszkę Fabisiak certyfikatów uczniom klas trzecich za udział w programie edukacyjnym Szkolne przygody Gangu Swojaków. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali piosenkę "Maszeruje wiosna" i w wiosennych nastrojach rozeszli się do klas.
Bożena Rutkowska
Miło mi poinformować, że uczennica z klasy VIIIb SP w Gąsocinie Karolina Metera zajęła I miejsce w kategorii literackiej VI edycji Konkursu Powiatowego „Wydajemy Własną Książkę” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie.
18 marca 2022r. w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie, odbyła się uroczystość finałowa, podczas której Karolina za książkę pt. "Dina" odebrała I nagrodę.
Nagrodzona praca zostanie wysłana do edycji wojewódzkiej konkursu do Warszawy.
Gratuluję i życzę szczęścia w kolejnym etapie.
J. Jasińska
W celu usprawnienia funkcjonowania stołówki szkolnej informuję, że wszystkie informacje dotyczące płatności za wyżywienie w Szkole Podstawowej w Gąsocinie (terminy i formy płatności, kwota do zapłaty) publikowane są na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://spgasocin.edupage.org, wywieszane przy wejściu głównym i w świetlicy szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 (klasy IV-VIII) i ul. Szkolnej 1 (klasy I-III) oraz wysyłane w formie wiadomości do wszystkich rodziców za pośrednictwem platformy Librus Synergia. Proszę o śledzenie ogłoszeń, terminowe dokonywanie płatności oraz przy płatnościach przelewem na rachunek bankowy o wpłacanie dokładnie takiej kwoty jaką należy zapłacić za dany miesiąc. O wszystkich sprawach związanych z wyżywieniem, płatnościami i zwrotem za niewykorzystane obiady należy kontaktować się z intendentem pod nr tel.23 671-44-69
Dziękuję!
Intendent
Emilia Zakrzewska
Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc kwiecień 2022r. w kwocie 59,50zł (17dni x 3,50zł = 59,50zł) przyjmowane będą w dniach:
22.03.2022r. wtorek w godz. 11:30-13:30
23.03.2022r. środa w godz. 7:30-9:00
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat).
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 81 8218 0003 2001 0000 1225 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. II c, za obiady w kwietniu 2022r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 25.03.2022r. na rachunku bankowym Gminnego Przedszkola w Gąsocinie.
Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12 lub pod nr tel. 23 671 44 69
Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc kwiecień 2022r. w kwocie 59,50zł (17dni x 3,50zł = 59,50zł) przyjmowane będą w dniach:
24.03.2022r. czwartek w godz. 7:30-8:00, 13:20-13:40,
25.03.2022r. piątek w godz. 7:30-8:00, 13:20-13:40,
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej.
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.
Po dniu 25.03.2022r. wpłaty nie będą przyjmowane!
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej w Gąsocinie (klasy IV-VIII)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 71 8218 0003 2001 0000 0954 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. VI c, za obiady w kwietniu 2022r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 25.03.2022r. na rachunku bankowym Szkoły Podstawowej w Gąsocinie. Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12 lub pod nr tel. 23 671 44 69
W dniach 10 - 11 marca 2022 r. uczniowie klas I- III wraz z nauczycielami gościli na terenie Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, ul. Szkolna 1, dzieci wraz z opiekunami z Ukrainy. W przeddzień spotkania uczniowie rozmawiali z wychowawcami poszczególnych klas na temat obecnej sytuacji w Ukrainie. Poznawali za pomocą translatora podstawowe ukraińskie słowa i zwroty. W ramach wsparcia dla dzieci i spędzenia razem wolnego czasu, zaproponowano z naszej strony szereg zabaw muzyczno- ruchowych, m.in.: Jedzie pociąg z daleka, Stary niedźwiedź mocno śpi, Gąski, gąski do domu, Pająk. Dzieci budowały wieże z klocków, pokonywały tory przeszkód, rzucały do celu woreczkami. Odbyły się wspólne zabawy taneczne m.in. Boogie-woogie, Karuzela, Baloniku nasz malutki. Dzieci grały również w karty ,,Piotruś”. Integrowały się poprzez wspólne malowanie farbami na dużych powierzchniach szarego papieru. Tematy prac były różnorodne: kosmos i planety, kwiecista łąka, kolorowe tęcze i stworki znane tylko autorom. Wystawa prac plastycznych mieści się obecnie na głównym korytarzu skoły. Mali i więksi goście z Ukrainy kolorowali postacie z bajek oraz ozdabiali przygotowane dzień wcześniej serca z papieru, które również pięknie udekorowały nasz szkolny korytarz.
Bardzo miła atmosfera udzieliła się wszystkim. W taki właśnie sposób mogliśmy poprawić samopoczucie dzieciom i opiekunom z Ukrainy oraz pokazać naszą gościnność i ogromne wsparcie.
Pedagog szkolny: Dorota Brudzikowska
wraz z nauczycielami klas I- III
Od 2 marca 2022r. w klasie II realizowany jest Program zajęć psychoedukacyjnych ,,Spotkanie z Leonem”. Celem zajęć jest profilaktyka zachowań agresywnych u dzieci w wieku 6- 10 lat. Co środę, pedagog szkolny p. Dorota Brudzikowska przeprowadza zajęcia w obecności wychowawcy klasy p. Bożeny Rutkowskiej, stanowiące cykl 10 zajęć z uczniami. Podczas zajęć uczniowie pogłębiają świadomość własnych uczuć, uwrażliwiają się na potrzeby i uczucia innych osób oraz uczą się radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Każde zajęcia zaczynają się opowiadaniem (historyjką) w której występuje dwoje dzieci- Julek i Julka. Są oni rodzeństwem i zamieszkują z rodzicami. Postać Leona symbolizuje zwierzę- kameleona, który przyjechał w walizce z dalekiego kraju wraz z rodzicami Juli i Julka.
Zajęcia z uczniami będą realizowane do 11 maja 2022r.
Pedagog szkolny
Dorota Brudzikowska
Choćbyś poznał ziemię całą Milion gwiazd jeszcze zostało! Choćbyś gwiazdy znał na niebie, Jeszcze musisz znać… sam siebie. — Maria Konopnicka
Wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej- patronki 2022r. oczarowują najmłodszych czytelników bliską dziecięcej wyobraźni tematyką. W wierszach, które ilustrowały uczniowie mowa jest o bocianach, krasnoludkach, dzieciach bawiących się w ogrodzie, dojrzewających w sadzie owocach, urokach pór roku, pięknie polskiego krajobrazu i wielu motywach bliskich sercu dziecka.
Celem konkursu Malujemy wiersze Marii Konopnickiej- patronki 2022r.było:
Zadaniem uczestnika konkursu było przedstawienie w formie ilustracji jednej sceny, przygody lub postaci z dowolnie wybranego przez siebie utworu Marii Konopnickiej. (utwory dostępne były w bibliotece szkolnej lub w bibliotece cyfrowej polona.pl)
Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, a było ich 70 wykonane są z dziecięcym polotem, za sprawą niebanalnego pomysłu, jaki został uwieczniony na ilustracji. Wiele prac uczniów cechują się ogromną dbałością o szczegóły, dosłownym odzwierciedleniem piękna zawartego w wierszach M. Konopnickiej.
Jury w składzie: Grażyna Jaskółowska – przewodnicząca oraz Dorota Brudzikowska i Jadwiga Jasińska –członkowie komisji dokonało podziału prac na trzy kategorie:
Prace kreatywne.
Są to ilustracje odznaczające się oryginalnością realizacji danego tematu, pomysłowością w doborze materiałów, dużym poczuciem piękna.
Prace wyróżniające się.
Zaliczamy do nich prace plastyczne, w których pomysłowość dzieci nie zna granic. Z których bije radość tworzenia, w pracy dominują zdecydowane kolory, pewna ,,kreska malarska” oraz dużo szczegółów dostrzeżonych w wierszu. Uczniowie wykorzystali całą przestrzeń kartki, aby stworzyć na niej swoją pracę.
Prace ciekawe.
Są to prace charakteryzujące się własną twórczą interpretacją, zawierające kilka szczegółów i delikatną kolorystykę, wykonane starannie. Prace te na pierwszy ,,rzut oka” przemawiają do oglądającego.
Podział prac ułatwił komisji wyłonienie laureatów konkursu Malujemy wiersze Marii Konopnickiej- patronki 2022r. Do grona laureatów zaliczamy: Aleksandrę Kobyłecką, Ewelinę Jarmoszuk, Patrycję Wierzchowską, Antoninę Podstawka, Antoninę Wynimko, Jana Marchelewicza, Cieszyńskiego Kordiana, Patrycję Krajczyńską, Julię Cywińską, Nikolę Cejmerowska, Aleksandrę Molkowską i Sitkowską Marię.
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie.
J. Jasińska
Mam przyjemność poinformować, iż Biblioteka Szkoły Podstawowej w Gąsocinie otrzymała w marcu 2022r. środki finansowe na zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenia biblioteki .Wsparcie biblioteka otrzymała w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 ”Kierunek interwencji 3.2.Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.
Już niedługo zapraszam po nowe książki do biblioteki szkolnej.
N-l bibliotekarz
J. Jasińska
W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 do Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zostały zakwalifikowane wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski.
Uwaga!
W dniach 14.03.2022 r. – 18.03.2022r. rodzic/prawny opiekun dziecka zakwalifikowanego do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 potwierdza pisemnie wolę przyjęcia do szkoły. Wniosek można pobrać ze strony szkoły lub osobiście odebrać w pokoju nr 14 na ul. Szkolnej 1.
Wniosek: Wniosek_-potwierdzenie_przyjecia_dziecka.pdf
Dyrektor Szkoły
Beata Żukowska
Poniżej przedstawiamy informacje i linki przekazane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ciechanowie dotyczącą wsparcia uczniów i rodziców w związku z sytuacją związaną z wojną w Ukrainie.
1. Film dla dzieci – Porozmawiajmy o wojnie w Ukrainie.
Film trwa prawie 13 minut. Został stworzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Na filmie psycholożka i terapeutka dr Anna Szczepaniak z fundacyjnego Centrum Pomocy Dzieciom oraz ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w internecie, Łukasz Wojtasik, w prosty sposób opowiadają o wojnie w Ukrainie, tłumacząc jakie wywołuje emocje i jak sobie z nimi poradzić. Zwracają także uwagę na pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje, które potęgują lęk. Aby zadbać o najwyższą jakość przekazu, treść filmu została skonsultowana i pozytywnie zaopiniowana przez uznaną psycholożkę, prof. dr hab. Katarzynę Schier.
Film jest przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
https://www.youtube.com/watch?v=nFTWd4hCPwQ
2. Wsparcie dzieci z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – informacja MEiN
Na tej stronie odnajdziemy informację dla rodziców lub osób sprawujących bieżącą pieczę nad dziećmi z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dyrektorów. Wynika z niej
m. in., że poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą wydawać orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy. Dostępne tam są również wzory wniosków o wydanie orzeczenia w języku ukraińskim i w języku rosyjskim.
3. Jak wspierać? Bajka dla dzieci o wojnie w Ukrainie
Bajka dla dzieci w wieku przedszkolnym ze wskazówkami, jak rozmawiać o sytuacji w Ukrainie.
4. Wojna w Ukrainie - WYJAŚNIENIE DLA DZIECI
Film animowany dla dzieci.
https://www.youtube.com/watch?v=KM4K1Ahja1s
5. Codziennik Rodzica: rozmowy z dziećmi na tematy najtrudniejsze rozmowa z Jagodą Sikorą i Patrycją Kopeć-Turecką, ok. 45 minut
Materiał dla rodziców, jak rozmawiać z dziećmi o tym, co najtrudniejsze i jak się do tej rozmowy przygotować.
https://www.youtube.com/watch?v=tBcblNPBlDU
6. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o agresji zbrojnej?
Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską na temat jak rozmawiać o poważnym kryzysie jakim jest interwencja zbrojna blisko granicy. Uwaga! Film zaczyna się po ok. 4 minutach, więc warto początek przyspieszyć.
https://www.youtube.com/watch?v=tXw2t5PY4lI
7. Jak radzić sobie z niepewnością i lękiem dotyczącym zagrożenia wojennego?
Dr Ewa Pragłowska, Michalina Mruczyk, Uniwersytet SWPS. Film ok. 1 h
https://www.youtube.com/watch?v=dSeSeyAijhI
8. Wojna w Ukrainie. Jak rozmawiać o niej z dziećmi i młodzieżą?
Na tej stronie można znaleźć odnośnik do nagrania spotkania poświęconego powyższemu tematowi oraz pobrać można mini-publikację ze wskazówkami na temat migracji i uchodźctwa, dezinformacji i fake newsów, emocji i wojny.
https://ceo.org.pl/aktualnosci/wojna-w-ukrainie-jak-rozmawiac-o-niej-z-dziecmi-i-mlodzieza
9. Wojna w Ukrainie - materiały do pobrania, artykuły, webinary
Kompendium zasobów nt. pomocy osobom objętym wojną w Ukrainie.
https://portal.librus.pl/artykuly/wojna-w-ukrainie-materialy-do-pobrania-artykuly-webinary
W naszej szkole została przeprowadzona pierwsza zbiórka artykułów higienicznych i środków czystości dla ofiar wojny na Ukrainie. W ciągu czterech dni zebraliśmy tyle darów, że zostały nimi wypełnione dwa samochody osobowe. W piątek, 04.03.2022r. chętne osoby zawiozły zgromadzone rzeczy do siedziby PCK w Ciechanowie.
Kolejna zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla matek z dziećmi z Ukrainy zostanie przeprowadzona przez członków Szkolnego Koła PCK w dniach 14 - 17.03.2022r.
Nadal zbieramy środki higieniczne i czystości ( pieluchy dla dzieci, papier toaletowy, ręczniki papierowe, proszki i płyny do prania, pasty i szczoteczki do zębów, płyny do naczyń, środki do dezynfekcji, chusteczki higieniczne, mydła, mydła w płynie, środki czyszczące, podpaski, szampony, rękawiczki lateksowe itp. ).
Czekamy na Waszą hojność i bezinteresowność.
DZIĘKUJEMY!
Członkowie Szkolnego Koła PCK
wraz z opiekunami.
Poniżej zamieszczamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł języka angielskiego" w roku szkolnym 2021/2022 (sesja jesienna)
Michał Sieczkowski (klasa 2) 225 punktów laureat, 16. miejsce w kraju
Barbara Rutkowska (klasa 2) 100 punktów 41. miejsce w kraju
Antoni Grabowski (klasa 3) 115 punktów 36. miejsce w kraju
Julia Zalewska (klasa 3) 105 punktów 38. miejsce w kraju
Maria Sitkowska (klasa 3) 100 punktów 39. miejsce w kraju
Julia Cywińska (klasa 3) 65 punktów 46. miejsce w kraju
Alicja Tomalak (klasa 4) 230 punktów laureat, 13. miejsce w kraju
Milena Jarmoszuk (klasa 4) 170 punktów 25. miejsce w kraju
Adam Majewski (klasa 4) 110 punktów 37. miejsce w kraju
Franek Wynimko (klasa 5) 180 punktów laureat, 22. miejsce w kraju
Filip Zaborek (klasa 5) 120 punktów 34. miejsce w kraju
Krystian Kobyłecki (klasa 7) 115 punktów 34. miejsce w kraju
Małgorzata Pawlak (klasa 8) 185 punktów laureat, 20. miejsce w kraju
Bartosz Bieńkowski (klasa 8) 170 punktów 23. miejsce w kraju
Alicja Michalak (klasa 8) 160 punktów 25. miejsce w kraju
Maria Wieluńska (klasa 8) 140 punktów 29. miejsce w kraju
Karolina Metera (klasa 8) 120 punktów 33. miejsce w kraju
Jakub Bojarski (klasa 8) 110 punktów 35. miejsce w kraju
Klaudia Cywińska (klasa 8) 60 punktów 45. miejsce w kraju
Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia: 315
M. Mioduszewska
W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:
starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.
Krystyna Wodnicka "W bibliotece"
Dnia 5 marca 2022r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów z klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej i ważne wydarzenie w życiu pierwszoklasisty.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania i zainteresowań czytelniczych.
Z tej okazji sala lekcyjna została uroczyście udekorowana cytatami o książkach, literami alfabetu, oraz girlandą z hasłem ,,Witamy czytelników”. W tej scenerii uczniowie klasy pierwszej zostali poddani egzaminowi przez kolegów i koleżanki z klasy VIII Karolinę, Klaudię i Bartka
Z łatwością pierwszaki poradzili sobie z pierwszym pytaniem i śpiewająco odpowiedzieli na wszystkie zagadki dotyczące książki i biblioteki.
Udowodnili, że znają alfabet i są gotowi poznać smak czytania. Z precyzją dorysowali wzorki o podwyższonym stopniu trudności, a także poradzili sobie z pytaniami zamkniętymi jednokrotnego wyboru. Ułożyli rozsypankę z wierszy Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i Jana Brzechwy oraz płynnie ją przeczytali.
Z odrobiną niepewności czekali na werdykt. Okazało się, że egzamin zdali wspaniale i zasłużyli na miano czytelnika biblioteki szkolnej.
Uroczystego pasowania dokonała pani wice dyrektor Agnieszka Bakalarska, która dotykając czarodziejską księgą ramienia ucznia wypowiadała słowa: ,,Pasuję Cię na czytelnika biblioteki”. Świeżo ,,upieczeni” czytelnicy złożyli uroczystą przysięgę
,…Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą…
Na pamiątkę tej uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali Paszport do biblioteki, który zawierał informacje o książce i bibliotece.
Następnie pierwszoklasiści udali się do biblioteki szkolnej aby wypożyczyć książki.
Fotorelacje z uroczystości wykonała uczennica z Koła Fotograficznego –Alicja.
W I półroczu nauki w r. szk. 2021/2022 uczniowie klas III a i III b z wychowawczyniami Panią Ewą Matusiak i Agnieszką Fabisiak wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, mającym na celu ukazanie dzieciom piękna polskiej przyrody, odkrycie przed nimi sekretów otaczającego ich środowiska oraz zachęcenie dzieci do wyjścia z domów. W ramach tego programu uczniowie podjęli się wykonania szeregu działań, min. : 1. Zbieranie informacje na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce oraz na terenie gminy Sońsk, przygotowanie ilustracji przedstawiających te zwierzęta, zredagowanie opisów i rymowanek na ich temat oraz wykonanie figurek zwierząt z plasteliny, które wzięły udział w konkursie międzyklasowym.
2. Wykonanie na tablicy ściennej mapy naszej małej ojczyzny - gminy Sońsk, na której zostali zaprezentowani bohaterowie ,,Szkolnych Przygód Gangu Swojaków” – narysowane przez dzieci zwierzęta zagrożone wyginięciem (wykonana praca wzięła udział w ogólnopolskim konkursie ,,Szkolne Przygody Gangu Swojaków ). 3. Poznawanie jesiennej przyrody poprzez wykonywanie zadań z ,,Dziennika Troskliwego Odkrywcy”: obserwacja ulubionego drzewa, malowanie jesiennych liści, obserwacja wybranych zjawisk przyrody, założenie jesiennego zielnika ( suszenie roślin i zapisywanie informacji na ich temat) , zbieranie jesiennych skarbów, przygotowywanie jesiennej dekoracji, przygotowanie sałatki z jesiennych owoców i warzyw, obserwacja zachowania jesienią, dokarmianie ptaków zimą. 4. Lekcja otwarta dla uczniów klas trzecich: ,,Zwierzęta zagrożone wyginięciem”, w jej trakcie: rozwiązanie krzyżówki w aplikacji learning apps, obejrzenie prezentacji multimedialnej, wysłuchanie ciekawych podcastów, zapoznanie się z interesującymi animacjami zawierającymi fakty na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz bajkami z przygodami bohaterów lekcji ( zwierząt zagrożonych wyginięciem ), czytanie fragmentu tekstu Gang Swojaków ,,O tym, że pomoc ma moc”, formułowanie odpowiedzi na pytania do tekstu w aplikacji learning apss, zabawa w kalambury, wykonanie pracy plastycznej, dyskusja - burza mózgów: Co zrobić, by każde z zagrożonych wyginięciem zwierząt mogło żyć bezpiecznie w Polsce? – wykonanie plakatu.
5. Przygotowanie klasowych wystaw i dekoracji związanych tematem ,,Szkolne Przygody Gangu Swojaków” przedstawiających wypracowane przez uczniów prace i materiały.
A. Fabisiak
W dniu 3 marca 2022r. w Ciechanowie w parafii św. Józefa odbył się dekanalny etap Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt:"Ewangelia św. Mateusza". Wzięła w nim udział uczennica naszej szkoły z klasy VIIIb- Karolina Metera. Do konkursu przystapiło 11 osób. Uczestnicy pisali test ze znajomości ewangelii św. Mateusza. Po sprawdzeniu prac okazało się, że Karolina zdobyła 39 na 43 możliwe do zdobycia punkty, tym samym zwyciężając w tej rywalizacji i przechodząc do finału diecezjalnego, który odbędzie się 22.04.2022r. Dziękujemu za reprezetowanie naszej szkoły, gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
E. Żebrowska
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.W załączeniu przekazujemy materiały przygotowane przez MEiN
Szczegóły na grafice i w dołączonym linku: