Nawigacja

  • Kolorowy zawrót głowy ....

    Kolorowy zawrót głowy ....

    8 czerwca na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie odbył się charytatywny Festyn Szkolny pod hasłem „Kolorowy zawrót głowy”. Dzięki zaangażowaniu organizatorów: Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie, miejscowych strażaków, oraz pomocy nauczycieli i rodziców, festyn odniósł wielki sukces i nawet kapryśna pogoda nie pokrzyżowała realizacji celu, jakim była zbiórka pieniędzy na potrzeby naszej szkoły. Program imprezy był bardzo bogaty - na uczestników festynu czekała moc atrakcji. Na scenie odbyły się występy artystyczne nauczycieli oraz uczniów z ciechanowskiej Akademii Dźwięku, Pani Oli Sienkiewicz, Pana Miłosza Drwęckiego oraz uczniów naszej szkoły. Odbył się również emocjonujący pokaz taekwondo grupy trenowanej przez Pana Michała Rząsińskiego. Dzieci chętnie korzystały z możliwości przejażdżki motocyklami z członkami grup motocyklowych Black Storks oraz Wolny Wydech, a także z zabaw zorganizowanych specjalnie z myślą o nich. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku. 

    Oprócz atrakcji artystycznych można było odpocząć przy kawie i zjeść przepyszne ciasta i coś bardziej konkretnego – kiełbaskę z grilla. Uczniowie naszej szkoły przygotowali stoiska kulinarne ze zdrowymi przekąskami i napojami, które cieszyły się wielką popularnością wśród uczestników festynu.

    Zabawę taneczną zorganizowaną przez OSP w Gąsocinie uświetniały występy Zespołów Atlantis, Respect, Patrico oraz Pana Marcina Delury znanego pod pseudonimem artystycznym Dj Cinek i Pana Dwida Wiśniewskiego.

     

    Organizatorzy dziękują wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, darczyńcom oraz wszystkim, którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić festyn. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie, pomysły, poświęcony czas i wsparcie. Bez Państwa udziału to przedsięwzięcie nie byłoby tak udane!

     

    Szczególnie dziękujemy: 

    •    Wójtowi Gminy Sońsk ,Panu Jarosławowi Muchowskiemu,

    •    Przewodniczącemu Rady Gminy Sońsk, Panu Waldemarowi Gebertowi,

    •    Radnym Gminy Sońsk,

    •    Pracownikom Gminy Sońsk,

    •    Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego,

    •    Kołu Gospodyń Wiejskich w Gąsocinie,

    •    Klubowi Seniora w Gąsocinie,

    •    Stowarzyszeniu Aktywne Ciemniewo,

    •    Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Gąsocinie,

    •    Proboszczowi Parafii w Gąsocinie ks. Ireneuszowi Cielickiemu,

    •    Proboszczowi Parafii w Łopacinie ks. Ryszardowi Berkowi,

    •    Proboszczowi Parafii Szyszki ks. Bogdanowi Adamowiczowi,

    •    Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie,

    •    Panu Sławomirowi Lenarcikowi,

    •    Pani Jadwidze Domżale,

    •    Panu Sebastianowi Domżale,

    •    Państwu Joannie i Konstantemu Goździewskim,

    •    Pani Hannie Milewskiej,

    •    Panu Pawłowi Milewskiemu,

    •    Państwu Beacie i Jackowi Krzemińskim,

    •    Pani Iwonie Parol,

    •    Panu Szymonowi Sakowskiemu,

    •    Panu Piotrowi Jasińskiemu,

    •     Panu Arkadiuszowi Kozyrze,

    •     Panu Sławomirowi Szarlakowi.

     

    Rada Rodziców SP Gąsocin

  • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/ 2019

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/ 2019

    W dniu 19 czerwca 2019 roku w budynku przy ulicy Błotnej 12, o godzinie  9.00 zabrzęczał ostatni dzwonek, który oznajmił uczniom klas IV- VIII i absolwentom Gimnazjum oraz ich rodzicom, że nadchodzą wakacje. Gościem specjalnym tej uroczystości był wójt Gminy Sońsk p. Jarosław Muchowski wraz ze skarbnikiem Gminy Sońsk p. Katarzyną Nałęcz. Uroczystość szkolna rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy VIII i III G. Scenki rodzajowe z życia szkoły, piosenki wykonane przez uczennice uświetniły program artystyczny pod kierunkiem p. Marty Wodzyńskiej- Zaborek i p. Doroty Brudzikowskiej. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły Beata Żukowska. Podziękowała dzieciom za całoroczną pracę na zajęciach lekcyjnych. Podziękowania także skierowała do rodziców, nauczycieli i pracownikom obsługi. Wspomniała o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Głos zabrał wójt Gminy Sońsk p. Jarosław Muchowski. Życzył uczniom wspaniałego odpoczynku, a nauczycielom podziękował za trud i wysiłek jaki wkładali w wychowanie młodego człowieka. Wręczył nagrody uczennicom Wiktorii Ślesik ze Szkoły Podstawowej i Oliwii Falęckiej z Gomnazjum za uzyskaną najwyższą średnią w roku szkolnym 2018/2019. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców p. Paulina Rembecka, która również dziękowała za pracę uczniom i nauczycielom oraz życzyła udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły. W dalszej części uroczystości pani dyrektor szkoły wręczyła wyróżnionym uczniom dyplomy i książki za szczególne osiągnięcia w konkursach, zawodach sportowych oraz za 100% frekwencję. Podziękowania i dyplomy otrzymali rodzice, którzy angażowali się w życie szkoły. Na koniec pani dyrektor szkoły wręczyła statuetkę oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców uczennicy Magdalenie Makowskiej jako Absolwentowi roku szkolnego 2018/2019 Gimnazjum.Następnie uczniowie i rodzice udali się do wyznaczonych klas, aby otrzymać świadectwa szkolne.

    D. Brudzikowska

  • Wakacje, wakacje, już czeka rzeka, las!

    Wakacje, wakacje, już czeka rzeka, las!

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas I-III odbyła się 19 czerwca w siedzibie szkoły na ulicy Szkolnej 1. Uczniowie zaprezentowali się wokalnie i słownie, okazując radość z nadchodzących wakacji. Otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Również dyplomy i gorące podziękowania za aktywną współpracę ze szkołą otrzymało duże grono rodziców. Pani wicedyrektor Barbara Topyła podsumowała pracę i osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym. Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego uczniowie i rodzice spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa i nagrody książkowe za całoroczny trud. A potem życzenia na bezpieczne i przyjemne wakacje i już ...  " lato, lato, lato czeka ...".

     Uczniowie kl. I-III z wychowawczyniami

  • Czy znasz te legendy?

    Czy znasz te legendy?

    Pod takim tytułem 6 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Gąsocinie uczniowie klas 7-6 pracujący w kole teatralnym „Teatr prawie profesjonalny” przedstawili spektakl na temat legend dla młodszych koleżanek i kolegów z  klas 1-3 oraz dzieci Gminnego Przedszkola w Gąsocinie. 

    W swoim przedstawieniu zaprezentowali dwie legendy „Toruńskie pierniki”
    i „Poznańskie koziołki”. W części dotyczącej Torunia szóstoklasiści odpowiedzieli na pytanie, skąd w tym mieście pojawiły się tak smaczne pierniki. W drugiej części przygotowanej przez uczniów klasy siódmej, widzowie dowiedzieli się, dlaczego na ratuszowej wieży w Poznaniu o godzinie dwunastej pojawiają się bodące się koziołki.

    Widowisko dotyczące legend zakończyły zabawy i konkursy związane
    z tematyką spektaklu. Sprawdzając swoją wiedzę o historii miast, każdy uczestnik konkursów mógł liczyć na  nagrodę w postaci słodyczy oraz przygotowanych przez członków koła naklejek z emblematami dotyczącymi prezentowanych legend. Widzowie odwzajemnili się aktorom, wykonując rysunki i dzieląc się swoimi wrażeniami z widowiska.

    Barbara Sadowska

  • Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sońsku - dzieciom

    14 czerwca uczniowie klas I-III obejrzeli w sali ciechanowskiego kina musical profilaktyczny pt. "Co w trawie piszczy czyli w grupie siła". Spektakl wystawił Teatr Muzyczny FORTE. Poprzez ukazanie życia, perypetie, wygląd i dziwactwa małych mieszkańców łąki: biedronki, motyla, konika polnego, muchy i pająka, twórcy musicalu uświadomili widzom, że "inność  każdego z nas" (np. wygląd) tak naprawdę wcale nie jest wadą. Fantastyczne przygody owadów, zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym  humorem udowadniają, że chociaż wszyscy się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać naprawdę czegoś wielkiego. I to się owadom udało! Mimo przeszkód, Festiwal Kwiatów na ich łące odbył się. Małym widzom bardzo podobały się kolorowe kostiumy aktorów, dekoracje i rytmiczne, wpadające w ucho melodie piosenek. Grę aktorów nagrodzili gromkimi oklaskami. To była bardzo pouczająca i przyjemna lekcja akceptacji, przyjaźni i tolerancji. Duże podziękowania należą się Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sońsku,  która pokryła koszty biletów uczniów na musical. 

    E. Matusiak

     

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    Uroczyste zakończenie roku  szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 19 czerwca 2019 roku o godzinie 9:00.

     

    Porządek zakończenia roku szkolnego:

     

    1. Część ogólna na sali gimnastycznej godz. 9:00

    • dla uczniów klas I-III przy ulicy Szkolnej 1,
    • dla uczniów klas 4- 8 oraz oddziału gimnazjalnego przy ulicy Błotnej 12.

     

    2. Spotkanie w salach z wychowawcami klas.

    Przy ul. Szkolnej 1

     

    klasa Ia –           sala nr 3

    klasa Ib –           sala  nr 6

    klasa II –            sala nr 4

    klasa III –           sala  nr 8

     

     

    Przy ul. Błotnej 12

     

    klasa   IV a  –        sala  nr 3

    klasa   IV b –        sala  nr 6

    klasa   V a –         sala  nr 2

    klasa   V b -          sala nr 1

    klasa VI –             sala  nr 4

    klasa VII –            sala  nr 8

    klasa VIII -            sala nr 7

     

  • Nowy UCZNIAK już jest!

    Nowy UCZNIAK już jest!

    Zapraszamy do lektury najnowszego numeru UCZNIAKA. To już 38 numer ! Jednocześnie życzymy  wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Życzymy  wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązaniu nowych wartościowych  przyjaźni. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

    Redakcja

  • Nasza przygoda w muzeum

    Nasza przygoda w muzeum

    Dnia 14 czerwca 2019 roku w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Gołotczyźnie został rozstrzygnięty regionalny etap Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Moja przygoda w muzeum". Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III z opiekunami, którzy 30 kwietnia poznali dzieje Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Po tej wizycie wszystkie dzieci zostały zapoznane z regulaminem konkursu. Na udział zdecydowało się 12 uczniów: pięcioro z klasy II i siedmioro z klasy III.  Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły otrzymali dyplomy za udział oraz upominki w postaci dwóch rodzajów farb. Po wręczeniu nagród,  dyplomów i upominków organizatorzy zaprosili na przyjęcie w plenerze oraz na grę terenową pod nazwą "Poszukiwanie sakiewki szlachcica". Udział w tej imprezie był dla wszystkich uczestników miłym przeżyciem.

    M. Iwańska,E. Matusiak i B. Rutkowska

  • ,,Ty smacznie śpisz, a oni czuwają – Kto to taki?”

    ,,Ty smacznie śpisz, a oni czuwają – Kto to taki?”

    11 uczniów klasy 3 gimnazjum w ramach działań Szkolnego Koła Teatralnego i zajęć z Edukacji dla bezpieczeństwa przeprowadziło 14.06.2019r. zajęcia o bezpieczeństwie  z wykorzystaniem elementów teatru dla przedszkolaków. Uczniowie przybliżyli przedszkolakom w formie scen poszczególne służby ratunkowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zdrowie: Służbę zdrowia, Policję, Straż Pożarną. Opowiedzieli i pokazali czym zajmują się poszczególne formacje.

    Przedszkolaki mieli okazję zapoznać się z działaniami służb ratunkowych, dotknąć poszczególnych charakterystycznych przedmiotów wykorzystywanych podczas ratowania życia i zdrowia, a także mienia ludzi. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykonywały uciskanie klatki piersiowej, układały siebie nawzajem w pozycji bocznej ustalonej, a także gasiły pożar oraz łapali złodziei brylantów. Na zakończenie nauczyły się numeru alarmowego 112 śpiewając piosenkę.

    Zajęcia podobały się przedszkolakom o czym świadczyło ich zaangażowanie, ale także podobało się samym aktorom, którzy wyrazili chęć uczestniczenia w takim przedsięwzięciu w roku następnym.

    K. Wierzbowski

  • Godzina z poezją

    Po raz XXX Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, Oddział Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Związek Literatów na Mazowszu zorganizowali  imprezę poetycką- Wiosnę Literatury w Gołotczyźnie. Z tej okazji 13 czerwca 2019r.w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyło się spotkanie uczniów z poetą z naszego regionu panem Wiktorem Golubskim członkiem Związku Literatów na Mazowszu, autorem dziewięciu zbiorów wierszy m.in. Dotykanie świata, Spacer z balladą, Dama Pik, Zatrzymane w kadrze, Srebrne spinki.

    Na samym początku spotkania, w miły nastrój wszystkich uczestników wprowadziła pani bibliotekarka, która witając wspaniałego  gościa podkreśliła, że jest to kolejne spotkanie uczniów z interesującymi ludźmi na przełomie roku szkolnego w naszej  szkole.  Następnie poeta barwnie  opowiedział zebranym o swojej twórczości i  okolicznościach pod wpływem, których  powstawały wiersze, a następnie ich zbiory. Pogadankę  przeplatał  czytaniem utworów ze swojej twórczości nawiązujących do wydarzeń z życia codziennego np.: połów ryb, piękno przyrody, krzesiwo oraz miasto Płońsk. Pan Wiktor Golubski łatwo nawiązał kontakt  z publicznością, dzieci z zaciekawieniem podążały za słowami poety,  słuchały, spontanicznie zadawały wiele pytań, na które zawsze uzyskały wyczerpującą odpowiedź. Niezwykły gość starał się w różny sposób dotrzeć do młodej widowni, co uczynił udzielając poetyckiej  odpowiedzi na pytanie  dotyczące inspiracji twórczych. Mówił także o roli poezji w życiu każdego człowieka. Swoją wiedzę przekazywał w sposób zajmujący, przemawiający do wyobraźni dzieci.

    W czasie spotkania poeta zachęcał uczniów do pisania wierszy i obcowania na co dzień z poezją.

    Wystąpienie to spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy  podziękowali poecie za mile spędzony czas brawami, natomiast  uczennica z klasy IV na pamiątkę spotkania w Szkole Podstawowej w Gąsocinie podarowała intrygującemu gościowi namalowany przez siebie obraz.

    Na zakończenie imprezy  pani bibliotekarka  w imieniu własnym i pracowników szkoły serdecznie podziękowała za przybycie i życzyła wielu sukcesów i realizacji marzeń. W zamian poeta złożył dedykację na jednym z tomików swoich wierszy i podarował go uczniom. 

    Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

    J. Jasińska

     

  • Drugoklasiści uczą się pływać

    Od 2 kwietnia uczniowie klasy drugiej biorą udział w zajęciach sportowych w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza  "Umiem pływać 2019". Program powszechnej nauki pływania jest adresowany do uczniów z klas I-III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział  dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Jego głównym celem jest nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania. Jest to atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w kontekście profilaktyki  zdrowotnej oraz zapobiegania zjawiskom patologii społecznych. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu we wtorki na Basenie Olimpijskim w Ciechanowie. Przejazdy autobusem opłacono z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sońsku.

    Bożena Rutkowska

  • Toruń - gotyckie miasto

    Toruń - gotyckie miasto

    3 czerwca 2019r.  klasy czwarte wyruszyły na wycieczkę do Torunia. Miasto powitało ich piękną, słoneczną pogodą oraz wspaniałymi gotyckimi zabytkami. Rodzinne miasto wielkiego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika – zrobiło ogromne wrażenie na czwartoklasistach. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w wypieku pierników, które sami wykonali. Przygotowując je, słuchali różnych opowieści dotyczących miasta i okolic. Po dobrze wykonanej pracy, której rezultatem były samodzielnie wykonane i upieczone pierniki, uczniowie wraz z przewodnikiem ruszyli zwiedzać Toruń.

    To gotyckie miasto co krok prezentowało swe gotyckie perełki. Dużą popularnością cieszyła się krzywa wieża, która rękami przewodnika żartobliwie „sprawdzała’’ czystość sumienia uczestników wycieczki. Stare miasto zachwyciło wszystkich, a wnętrze gotyckiej katedry – szczególnie. Potem były ruiny zamku krzyżackiego i wywołująca dreszczyk strachu podziemna komnata z jęczącymi duchami. Niektórych uczestnikom wycieczki włosy stanęły dęba. Jednak po wyjściu z mroków komnaty wszyscy się śmieli, gdyż mieli świadomość, że te jęczące głosy duchów to tylko nagrania i atrakcje dla zwiedzających.

    Na koniec jak zwykle Mc Donald i powrót do domu. Uczniowie szczęśliwie wrócili w objęcia czekających już przed szkołą rodziców. Opowieściom nie było końca, ale wniosek był jeden w kolejnym roku szkolnym wszyscy pojadą na kolejną, równie ciekawą wycieczkę!

    G.Podlasińska

    K.Korzeniewska

    J. Jasińska

  • Wojewódzki finał konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

    Wojewódzki finał konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

    Dnia 28 maja 2019r. w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie odbył się XXVI finał wojewódzkiej edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”, którego organizatorami są:Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Warszawie oraz Młodzieżowy Dom Kultury Muranów.

    Wśród licznych laureatów z różnych miast i wsi naszego województwa znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły:

    Nagrody w kategorii plastycznej:

    Zuzanna Wodzińska i Aleksandra Stempkowska z klasy II za książkę „Podróże Rysia i Ptysia”

    Nagroda w kategorii edytorskiej:

    Olga Ślusarska z klasy II za książkę „Baw się modą”

    Wyróżnienia w kategorii edytorskiej:

    Paweł Bystrzak z klasy II za książkę „Hetmani”

    Adam Węsek z klasy II za książkę „Legendarne auta PRL”.

    Wszyscy uczestnicy finału mieli okazję oprócz gali finałowej wziąć również udział w zwiedzaniu Muzeum z przewodnikiem oraz ognisku integracyjnym, przy okazji którego uczniowie z różnych szkół mogli wymienić doświadczenia z przygody z pisaniem i przyjemnie spędzić czas.

    Laureatów konkursu ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przygotowywała pani Monika Iwańska oraz pani Bożena Rutkowska, wychowawczyni klasy II.

    Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

  • Targi Książki w Warszawie

    Targi Książki w Warszawie

    Uczniowie klas II i III, V i VI oraz kółko redaktorskie gazetki „Uczniak”, wraz  z wychowawcami panią Ewą Matusiak, panią Bożeną Rutkowską, bibliotekarką panią Moniką Iwańską, opiekunem „Uczniaka” polonistką panią Barbarą Sadowską, zostali zaproszeni przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną na Warszawskie Targi Książki. Wyjazd ten był nagrodą dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Wydajemy Własną Książkę”.

    Na stoisku WBP uczniowie prezentowali napisane przez siebie i poprzednich uczestników konkursu książki. Zespół redakcyjny „Uczniaka” wykonał na tę okazję plakat w postaci mapy myśli opisujący naszą szkołę i jej sukcesy. Młodzi redaktorzy prezentowali także wszystkie numery „Uczniaka”.

    Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w warsztatach z rysowania komiksów i tworzenia postaci komiksowych z hiszpańskim twórcą komiksów z Balearów. Kolejnym wydarzeniem było spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim twórcą książek dla dzieci i młodzieży. Część uczniów, fanów jego twórczości, zakupiła książki i poprosiła autora o osobistą dedykację.

    Pozostały czas na Targach był wypełniony przez zwiedzanie stoisk poszczególnych wydawnictw. Od kolorowych okładek książek można było dostać zawrotów głowy. Chwilę wytchnienia  uczestnicy wycieczki znaleźli na trybunach stadionu, z których można było podziwiać ogrom i urodę miejsca. Organizatorem wycieczki była Biblioteka szkolna.

     

    Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

    Ewa Matusiak – wychowawczyni klasy III

    Bożena Rutkowska – wychowawczyni klasy II

    Barbara Sadowska – nauczyciel języka polskiego, opiekun „Uczniaka”

  • Innowacja w klasie II - lapbook

    Innowacja w klasie II - lapbook

    Od 11 lutego do 30 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w realizacji innowacji metodycznej Mój pierwszy lapbook. Celem innowacji było zapoznanie uczniów z nową metodą uczenia się, jaką może być lapbook i samodzielne stworzenie go w klasie podczas lekcji. Tematem było zdrowe odżywianie. Dzieci uczestniczyły w następujących zajęciach: Co to znaczy zdrowe jedzenie? Kto odkrył witaminy? Powtórka z piramidy. Moja wiedza na temat porcji. Jadłospis zgodny z piramidą, właściwe komponowanie diety. Zdrowe przekąski. Rymowanki i wierszyki o zdrowym odżywianiu. Żółte, czerwone, zielone... - owoce w sezonie. Ulubione dania i przepisy ich wykonania. Woda - pyszny i zdrowy napój, normy na wodę.  Pod kierunkiem nauczyciela, w grupach, samodzielnie, a także z pomocą rodziców docierały do informacji, by stworzyć własne pomoce dydaktyczne. Nauczyciel, przygotowując się do opracowania innowacji, ukończył formę doskonalenia zawodowego Lapbooki - alternatywa dla wykładów i tradycyjnych zadań szkolnych. Zgodnie z założeniem uczniowie wykonali 22 lapbooki, które najpierw trafiły na wystawę. Obejrzeli je uczniowie klas pierwszych i klasy trzeciej z wychowawcami, pani dyrektor, pani wicedyrektor, inni nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Zaciekawiła ich nowa technika, atrakcyjne formy w środku: puzzle, krzyżówki, szablony, przepisy, kolory, dużo ciekawych informacji w jednym miejscu. Po wystawie uczniowie klasy drugiej utworzyli  biblioteczkę, aby mogli wykorzystywać swoje książki tematyczne w zależności od potrzeb, a także na bieżąco je poszerzać i rozbudowywać, dodając kolejne atrakcyjne elementy. Na zakończenie wykonali ankietę. Podali w niej, że podczas tworzenia lapbooków najbardziej podobała się im samodzielna praca, poszukiwanie informacji, ciekawe szablony pozyskane przez nauczyciela na szkoleniu, rozwijanie swojej pomysłowości. Wszyscy zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Wysoko ocenili lapbooki jako nowy sposób zdobywania i utrwalania wiedzy - 5,61.Nauczyciel wzbogacił  warsztat pracy, zainspirował razem z uczniami do wypróbowania nowej metody. Rozwinął kreatywność, twórczość i otwartość. Miał dużo wewnętrznej satysfakcji z dzielenia się wiedzą z innymi. Wszystkie wykonane lapbooki są dostępne w sali nr 4 w budynku przy ulicy Szkolnej 1.

    B.Rutkowska

  • XII Koncert Maryjny

    Dnia 26 maja 2019 roku odbył się na Pustelni w Łopacinie XII Koncert Maryjny za Ojczyznę. Poprzedziła go uroczysta Msza św. Jak co roku program imprezy był bardzo bogaty. Wystąpiły różne zespoły, orkiestry, solistki i soliści. W prezentowanych utworach dominowała tematyka patriotyczna. Nie zabrakło bezpłatnych atrakcji, takich jak: poczęstunek kremówkami, foto budka, czy wesołe miasteczko. W koncercie wziął udział nasz przyjaciel -  poeta i pisarz ludowy z Soboklęszcza pan Stefan Chojnowski, dla którego Pustelnia jest miejscem szczególnym. Swój wiersz pt.: Szopa na Pustelni w interpretacji pani Bożeny Rutkowskiej zadedykował wszystkim uczestnikom uroczystości. Podczas koncertu miało miejsce miłe spotkanie pana Stefana Chojnowskiego z pisarką, poetką i animatorką kultury  panią Barbarą Sitek-Wyrembek, która niedawno gościła w murach naszej szkoły, a tematem przewodnim prelekcji była miłość do Ojczyzny.

    B. Rutkowska

     

  • Klasy I z wizytą w Warszawie 

    Klasy I z wizytą w Warszawie 

    Uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawczyniami panią Agnieszką Bakalarską i panią Agnieszką Fabisiak oraz panią pedagog Sylwią Ulatowską wybrały na wycieczkę do naszej pięknej stolicy - Warszawy. Mieliśmy okazję odwiedzić Pałac Kultury i Nauki, najwyższy budynek w Polsce (pod względem wysokości całkowitej) oraz podziwiać jego architekturę, w którym mieści się Teatr dla Dzieci Lalka i obejrzeć spektakl
    pt.: ,,Kopciuszek”, będący opowieścią o skrzywdzonej przez złą macochę sierocie, której dopomógł los i połączył z najprawdziwszym królewiczem. W inscenizacji Josefa Krofy, jednego z najwybitniejszych europejskich lalkarzy, mieliśmy do czynienia z grą wyobraźni i teatrem ożywionych przedmiotów. Pokojówki i lokaje odnaleźli w dawno opuszczonym salonie pozytywkę i dziecinną lalką, które dają im impuls do teatralnej zabawy. Aktywną rozrywkę zapewnił nam również pobyt w Sali Zabaw Kolorado, gdzie Dzieci miały czas na ogólnorozwojowe gry i zabawy w kolorowym, przyjaznym i pełnym atrakcji miejscu, wyposażonym w różnorodne konstrukcje zabawowe, a także w ciekawe urządzenia działające na bazie sprężonego powietrza, przeznaczone do interaktywnej zabawy piłeczkami, m.in.: fontanny, armatki i stoły kreatywne. Kolejnym punktem naszej wyprawy były Fabryka Merry Angel, w której wzięliśmy udział w warsztatach kreatywnych, polegających na samodzielnym tworzeniu kolorowych, pachnących i przepięknych mydełek według własnego pomysłu. Dzieci miały okazję eksperymentować z formą, kolorem i zapachem i przygotować niezwykłe prezenty na Dzień Matki dla swoich ukochanych Mam. Gotowe mydełka zostały zapakowane w ozdobną folię i mydlane dzieła były gotowe do zabrania ze sobą do domu. Po sytym posiłku i odpoczynku zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Gąsocina.

    Agnieszka Fabisiak, Agnieszka Bakalarska

  • Z wizytą u Króla Maciusia ...

    Z wizytą u Króla Maciusia ...

    Dnia 17 maja klasy II i III wraz z wychowawcami, panią Bożeną Rutkowską i panią Ewą Matusiak oraz bibliotekarką szkolną panią Moniką Iwańską, wybrały się do Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie na zajęcia edukacyjne na wystawie czasowej pt. „W Polsce króla Maciusia. 100- lecie odzyskania niepodległości” oraz „Dzieci i ryby głosu nie mają. O prawach dziecka i Januszu Korczaku”.

    Pierwsze zajęcia zapraszają dzieci i dorosłych do spotkania z dziesięcioletnim królem i przeżycia niezapomnianej przygody. Razem z nim uczniowie szukali odpowiedzi na pytania związane z trudami rządzenia państwem. Dzięki bajkowym ilustracjom Iwony Chmielewskiej zanurzyli się w świat powieści i „weszli w buty” małego króla, który musiał objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie.

    Celem zajęć było zrozumienie przez dzieci roli obywateli w tworzeniu państwa i poczucie, że także one mogą mieć na nie wpływ. Dzięki angażującym i pobudzającym wyobraźnię grom i zabawom – maszynie do głosowania, kalejdoskopowi czy wadze z wydatkami państwa – uczniowie zastanowili się nad tym, czym jest władza, czy powinno się nią dzielić, co to są reformy, ile one kosztują i czy zawsze się udają.

    Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” to opowieść o sprawach ważnych i dotyczących każdego z nas. Stwarza przestrzeń do międzypokoleniowej rozmowy, samodzielnych odkryć i doświadczenia w działaniu.

    Na drugich zajęciach uczniowie dowiedzieli się o swoich prawach oraz poznali niezwykłą postać Janusza Korczaka, atmosferę Domu Sierot i panujące w nim zasady. Mieli okazję pracy w grupach. Każda z nich miała za zadanie opowiedzieć na podstawie układanki o jakimś prawie dziecka oraz rozwiązać zagadki na wystawie o międzywojennej Polsce.

    Po zajęciach w Muzeum Polin klasa II udała się na lekcję wf-u na trampolinach, która sprawiła im wiele radości oraz nauczyła bezpiecznego poruszania się i ćwiczeń w nowej przestrzeni.

     

    Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz

    Ewa Matusiak – wychowawczyni klasy III

    Bożena Rutkowska – wychowawczyni klasy II

     

  • Rozstrzygnięcie konkursów!

    Uczennica klasy Vb Zofia Konieckiewicz otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom w konkursie "Pisanki, kraszanki, palmy” w kategorii "Palmy”. Opiekunem grupy konkursowej była p. Dorota Brudzikowska. Konkurs był organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Serdecznie gratulujemy Zofii Konieckiewicz wyróżnienia i zachęcamy innych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach.

     

    Uczennica klasy III gimnazjum Szkoły Podstawowej w Gąsocinie Daria Bystrzak otrzymała wyróżnienie
    w konkursie plastyczno- technicznym "Mój wymarzony strój”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności
    i wrażliwości artystycznej. Opiekunem grupy konkursowej była p. Dorota Brudzikowska. Organizatorem konkursu był Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie.

    Serdecznie gratulujemy uczennicy wyróżnienia i nagrody konkursowej. Zapraszamy uczniów do brania udziału w konkursach, w których istnieje możliwość pokazania swoich talentów i zainteresowań.

    D. Brudzikowska

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin (klasy IV- VIII)
    ul. Szkolna 1, 06-440 Gąsocin (klasy I - III, Oddziały przedszkolne)
  • (+48)23 6714342- Sekretariat ul. Błotna 12
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć