21.04 w naszej szkole odbyła się projekcja filmu 3D ,,Piotruś Pan wyprawa do Nibylandii’’. Film opowiada historię chłopca o imieniu Piotruś, który mieszka w bardzo ubogim sierocińcu. Pewnego dnia Piotruś, wraz ze swoim przyjacielem wybierają się do gabinetu okropnej dyrektor sierocińca. Chłopcy odnajdują swoje dokumenty oraz list od matki Piotrusia. Zaraz po tym, w nocy zaczynają dziać się dziwne rzeczy w sierocińcu. Przybywają piraci, którzy porywają dzieci na swój latający okręt aby pracowały w kopalniach Czarnobrodego – najgroźniejszego pirata. Piotruś okazał się wybrańcem, który mógł pokonać Czarnobrodego. Zaraz po tym, wraz ze swoimi nowymi towarzyszami Hakiem i dozorcą kopalni uciekają. Przybywają do plemienia dzikich, którzy od lat czekają na Piotrusia. Chłopiec poznaje historię o magicznym królestwie wróżek i o swojej matce. Cieszy się na wieść o tym, że jego matka żyje, ale jego radość nie trwa długo. Wioskę atakuje Czarnobrody wraz ze swoją armią piratów. Towarzyszom udaje się uciec, dzięki czemu rozpoczynają niebezpieczną podróż do Królestwa Wróżek. Po drodze Hak znajduje okręt, którym odlatuje do domu. Teraz tylko Piotruś i królewna plemienia dzikich kontynuują swoją podróż. Szczęśliwie docierają do Królestwa, a tuż za nimi Czarnobrody. Rozpoczyna się wielka bitwa, nieoczekiwanie wraca Hak, który walczy u boku Piotrusia. Wraz z wróżkami pokonują Czarnobrodego. Piotruś dzięki wróżkom spotyka matkę, która daje Mu przydomek PIOTRUŚ PAN. Film dostarczył uczniom klas IV-VI wiele ciekawych doznań oraz pozytywnych emocji.
Dominik Pierzynowski, V
„W głowie się nie mieści” to tytuł animowanego amerykańskiego filmu 3D, który 21 kwietnia 2016 roku obejrzały w Szkole Podstawowej w Gąsocinie dzieci z klas 0-III. Film porwał wszystkich dynamiczną akcją, humorem i szaloną wyobraźnią. Razem z główną bohaterką Riley można było przeżyć niezwykle fascynującą uczuciową przygodę, spowodowaną przez samo życie, które bywa nieprzewidywalne. Kiedy Riley wraz z rodzicami opuszcza rodzinną Minnesotę i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jej życiem kieruje pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole, tym bardziej, że pozostałe emocje próbują zakłócić pierwszą. Robią to tak mocno, że na skutek zbiegu różnych zdarzeń Riley traci swoją życiową równowagę i podejmuje dramatyczną decyzję powrotu do Minnesoty. To tam zostali jej przyjaciele i najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Tam też ukształtowała się jej bardzo silna więź emocjonalna z rodzicami. To dzięki niej załamana bohaterka zmienia decyzję i wraca do nowego domu, w którym czekają przerażeni i stęsknieni rodzice. Swoje odczucia po projekcji filmu dzieci z klasy IIa wyraziły w formie gadającej ściany: „Film podobał mi się, bo pokazał, że rodzina jest najważniejsza”, „Ten film przekazał nam, jak ważna jest miłość”, „Człowiek bez szczęścia robi niezamierzone rzeczy”, „Według mnie film był bardzo ciekawy, radosny, śmieszny i smutny jednocześnie, a także wzruszający”, „ Podobał mi się świat Riley”, „Najbardziej podobało mi się, że Riley wróciła do domu do rodziców i nie uciekła”, „Ten film polecam wszystkim od pięciu do stu lat!”
Bożena Rutkowska
Dnia 24 kwietnia urodził się w Soboklęszczu poeta i pisarz ludowy pan Stefan Chojnowski, obchodzący w tym roku wspaniały Jubileusz – 90. urodziny. Święto to zbiegło się z 40. rocznicą zawarcia przez pana Stefana związku małżeńskiego z panią Stanisławą. Z tej okazji w Kościele Parafialnym w Gąsocinie odbyła się 16 kwietnia 2016 roku Msza św. w intencji Zacnych Jubilatów sprawowana przez księdza proboszcza Ireneusza Cielickiego. Na tę okoliczność organista, pan Adrian Podsiedlik skomponował oprawę muzyczną do dwóch utworów Szanownego Jubilata: „Prośba” i „Ostatnia nadzieja” i wykonał je podczas uroczystości. Uczestniczyła w niej najbliższa rodzina, a także delegacja nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, która pod koniec Mszy św. złożyła gratulacje i życzenia oraz wręczyła kwiaty w imieniu Dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Uczniów i Rady Rodziców. Do życzeń i gratulacji dołączył się ksiądz proboszcz wręczając parze Jubilatów pamiątkowy dyplom i różaniec.
Pan Stefan Chojnowski jest przykładem dobrego, szlachetnego, prawego i wrażliwego człowieka. Jego piękny Jubileusz pokazuje lata przeżyte z godnością i honorem, przynoszące zaszczyt całej naszej lokalnej społeczności. W swoich wierszach dostrzega i sławi piękno mazowieckiej wsi oraz codzienny trud jej mieszkańców. Nam wszystkim ofiarował swoje pisane sercem wiersze, za które bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy! „W dniu tak pięknego Jubileuszu życzymy Panu niegasnącej energii i błogosławieństwa Bożego, aby każdy następny dzień Pana życia był pełen pogody ducha, ciepła i troski ze strony najbliższych, aby potęgował siły i zdrowie, byśmy jeszcze przez długie lata mogli korzystać ze skarbca Pana talentu i życiowej mądrości!”
Bożena Rutkowska
Galeria zdjęć: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=123
Dnia 14 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny ze szkół podstawowych i trzy drużyny gimnazjalistów. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ogólnych zagadnień i przepisów ruchu drogowego oraz analizy pierwszeństwa przejazdu podczas jazdy przez skrzyżowanie. Sprawdzali również swoje umiejętności podczas jazdy praktycznej po rowerowym torze przeszkód składającym się z siedmiu elementów. Każda z drużyn miała również do wykonania jedno zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej.
W grupie szkół podstawowych najlepsi okazali się przedstawiciele Społecznej Szkoły Podstawowej w Kałęczynie. Drugie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Julia Staśkiewicz, Anita Elak, Jakub Kniter oraz Dominik Pierzynowski. Na trzeciej pozycji ulokowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Sońsku, zaś czwartą lokatę zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bądkowie.
W rywalizacji gimnazjów największą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie Gimnazjum w Gąsocinie. Drugie miejsce zajęli uczniowie Społecznego Gimnazjum w Kałęczynie, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Gimnazjum w Sońsku.
Wszyscy uczestnicy eliminacji zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Sońsku.
W dalszych etapach turnieju naszą gminę reprezentować będą uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Kałęczynie i Gimnazjum w Gąsocinie.
Dziękujemy uczniom, opiekunom za wysiłek włożony w przygotowanie się do turnieju i udział w konkursie, a przedstawicielom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie dziękujemy za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem eliminacji.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.
Galeria zdjęć turniejowych zmagań: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=122
Pierwszy dzień wiosny przebiegał według ustalonego przez Samorząd Uczniowski planu działań.
Zajęcia odbywały się przez pierwsze trzy godziny lekcyjne według ustalonego planu:
Klasa 0 – zajęcia prowadzą uczniowie klasy V,
Klasa Ia – zajęcia powadzą uczniowie klasy IV,
Klasa Ib – zajęcia prowadzą uczniowie klasy VI,
Klasa IIa- zajęcia prowadzą uczniowie klasy IV,
Klasa IIb – zajęcia prowadzą uczniowie klasy VI,
Klasa III – zajęcia prowadzą uczniowie klasy V.
Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się III Szkolny Konkurs Piosenki. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach: klasy 0- 1, klasy 2-3 oraz klasy 4-6. Zmaganiom solistów towarzyszyło wiele emocji i pozytywnych przeżyć. Jury konkursowe, które składało się z uczniów i nauczycieli miało niełatwe zadanie.
Po zmaganiach konkursowych odbyła się prezentacja wierszy wiosennych ułożonych przez poszczególne klasy, prezentacja wiosen klasowych oraz marzanny wykonanej przez klasę VI.
Ale nie tylko wiosny były piękne i kolorowe tego dnia ponieważ uczniowie każdej klasy wybierali sobie kolor przewodni i w tym dniu ubrali się w tym kolorze lub ubrali elementy stroju w wybranym kolorze.
Po długiej przerwie uczniowie kolorowym orszakiem z marzanną na czele przewędrowali ulicami naszej miejscowości. Na koniec nastąpiło spalenie marzanny i uroczyste powitanie wiosny. Po wszystkich atrakcjach i przeżyciach dnia uczniowie w doskonałych humorach wrócili do domów.
SU
Galeria zdjęć: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=120
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z dnia 30.04.2002r.)
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie informuje, że
24, 25 i 29 marca 2016r.
są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, w związku z tym są one dla wszystkich uczniów dniami wolnymi od nauki .
Dla uczniów, którym rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki w tych dniach, szkoła ma obowiązek zorganizować zajęcia wychowawczo - opiekuńcze w ramach świetlicy.
Potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać do wychwawców klas do 22.03.2016r. (wtorek)
W załączeniu orginał pisma:
Zaprszamy do lektury najnowszego numeru naszej szkolnej gazetki UCZNIAK i życzymy miłej lektury
https://spgasocin.edupage.org/files/Uczniak_30.pdf
Redakcja
Dnia 16.03. 2016 r. uczniowie klas pierwszych, wraz z wychowawcami, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, zorganizowanych przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, związanych z plastyką obrzędową okresu wielkanocnego.
Dzieci wykonały piękne pisanki wielkanocne, wykorzystując zwijane przez siebie kolorowe sznureczki bibuły, które następnie przyklejały do skorupek jajek i ozdabiały kokardkami, piórkami i innymi drobiazgami. Pisanki umieściły w wysłanych sizalem
( kolorowym siankiem ) koszyczkach, wspaniale się przy tym bawiąc.
Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję bliższego poznania zwyczajów związanych z świętami wielkanocnymi, kultywowania tradycji wielkanocnych przy jednoczesnym rozwijaniu sprawności manualnych.
A. Fabisiak
Kilka zdjęć z naszych warsztatów: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=119
Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją jako społeczność szkolna wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Niedzieli Palmowej. 20 marca 2016r. licznie zgromadziliśmy się w naszym kościele parafialnym: uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz wiele osób nam towarzyszących. Dzieci dumnie trzymały w dłoniach palmy wykonane własnoręcznie lub z pomocą rodziców i nauczycieli. Niektórym towarzyszyło podekscytowanie, ponieważ była to ich pierwsza taka uroczystość. Jednak wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w uroczystej Eucharystii. Wędrując w procesji natomiast poczuły się jak Ci, którzy wędrowali za Jezusem wkraczającym do Jerozolimy. Naszej modlitwie i skupieniu pomagały teksty Pisma Świętego i komentarze czytane przez uczennice naszej szkoły. Ten czas spędzony z rodziną, koleżankami i kolegami oraz nauczycielami bardzo dobrze przygotowuje nas wszystkich na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.
Oto kilka zdjęć z naszych uroczystości : http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=117
E. Ż.
W piątkowe popołudnie 18 marca 2016r. ulicami naszej miejscowości przeszła Droga Krzyżowa. Wyjątkowa, ponieważ poszczególne stacje tworzyli uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół znajdujących się na terenie naszej parafii oraz grupy parafialne. Towarzyszyli nam również mieszkańcy Gąsocina i okolicznych miejscowości.
Rozważaliśmy Mękę Pańską słuchając specjalnie przygotowanych na tę okazję opisów poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, przeplatanych wielkopostnymi pieśniami. Tegoroczne rozważania nawiązywały do Roku Miłosierdzia, który obecnie trwa w Kościele Katolickim. Towarzyszyło nam skupienie i podniosły nastrój, a niektórym wzruszenie zwłaszcza wtedy, gdy nieśli krzyż. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy jeszcze głębiej przeżywać ten czas skupienia i wyciszenia.
E. Ż
Galeria zdjęć: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=118
15 marca uczniowie klasy 3 gościli grupę pensjonariuszy i poracowników ZO-L "Palium" w Sońsku. Zaproszeni i oczekiwani goście przywieźli wielkanocny nastrój. Wspólnie z dziećmi wykonali piękną, duuuużą palmę, która z dumą będzie niesiona w procesji w Niedzielę Palmową. Były zabawy zręcznościowe z rywalizacją chłopcy - dziewczynki, gwar i śpiew. Cieszymy się, że nasza współpraca jest kontynuowana. Życzymy wszystkim Pacjentom, Pensjonariuszom i Pracownikom zakładu spokojnych świąt wielkanocnych, zdrowia i dużo wiosennej radości.
E. Matusiak
Nasze spotkanie na zdjęciach: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=121
Rusza rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ten temat. Znajdziecie je Państwo pod poniższym linkiem https://spgasocin.edupage.org/text/?text=text/text4&subpage=1 lub w zakładce Sekretariat/Rekrutacja.
Zima ma się ku końcowi i niedługo będziemy witać wiosnę. Gdy gleba osiągnie temperaturę 5-7 stopni Celsjusza obudzą się kleszcze. Są to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu. Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, dlatego dzieci z naszej szkoły w dniu 26 lutego 2016 roku wzięły udział w programie profilaktyki chorób odkleszczowych „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”, którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób przez nie wywoływanych. Program organizowany jest przez fundację Aby Żyć we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie. W jego realizacji uczestniczyli w tym roku uczniowie klas drugich, a w latach ubiegłych uczniowie innych klas. Najpierw obejrzeli oni prezentację multimedialną oraz dwa filmy edukacyjne. Potem odbyły się zajęcia z wychowawcami, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznali sposoby przenoszenia się kleszczy na ludzi i zwierzęta oraz zaznajomili się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami. Na koniec realizacji każde dziecko otrzymało list dla rodziców informujący o celach i tematyce programu. Więcej wiadomości na temat programu oraz o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie www. kleszczeinfo.pl lub po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „kleszcze”.
B. Rutkowska i B. Topyła
Tu znajdziecie kilka zdjęć z naszych zajęć: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=116
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, ul Szkolna 1 podaje do publicznej wiadomości, iż na stronie BIP Urzędu Gminy w Sońsku, na stronie internetowej szkoły spgasocin.edupage.org oraz na tablicy Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Gąsocinie została wywieszona informacja o przeznaczeniu w siedzibie szkoły miejsca na automat samosprzedający przekąski i napoje zimne.
W czwartek 28.01.2016 r. w godzinach 15.00 - 19.00 cała społeczność szkolna bawiła się na CHOINCE NOWOROCZNEJ zorganizowanej przez uczniów i wychowawców klas pierwszych oraz Radę Rodziców. Do przygotowań włączyli się bardzo chętnie i aktywnie Rodzice naszych uczniów: pani Agnieszka Golubska , pani Kamila Podgórska, pani Paulina Rembecka, pani Olga Kobyłecka, pani Edyta Reszka, pani Olga Tupacz, pani Iwona Parol, pani Ewa Molkowska, państwo Edyta i Paweł Kacprzak,pan Łukasz Siajkowski, pan Grzegorz Żebrowski, państwo Renata i Tomasz Wrońscy, pani Katarzyna Kamińska, pan Ireneusz Janicki oraz niektórzy nauczyciele i pracownicy szkoły, m.in.: pani Ewelina Żebrowska, pan Andrzej Kwasiborski, pan Józef Klimkiewicz, panie: Mirosława Jagielska, Romana Federewicz i Edyta Rutkowska. Imprezę taneczną, którą umilał nam muzycznie DJ Cinek, rozpoczęli Magdalena Kacprzak ( kl. I b ) i Krystian Kobyłecki ( kl. I a ) witając wszystkich i zapraszając do wspólnej zabawy.
W kilku słowach przypomnieli nam również historię karnawału i sposoby jego obchodów. Organizatorzy zapewnili uczestnikom niezwykle ciekawe atrakcje. Klasowe występy wokalno - taneczne wprowadziły uczestników w zimowo - karnawałowy nastrój. Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie, wspólnie z uczniami, muzycznych prezentacji. Rozgrzewające konkursy zespołowe m.in.: puszczanie baniek mydlanych, przeciąganie liny, wyścig w toczeniu piłeczki kijem do hokeja, wyścigi w workach, jedzenie jabłek umieszczonych na sznureczkach bardzo wszystkim się podobały, zaś pękający balon niespodzianka, balony zwierzaki skręcane przez jedną z mam, wspólny taniec przebierańców oraz smaczny poczęstunek: pączki i herbata dodatkowo uatrakcyjniały taneczne czwartkowe popołudnie. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w choince i wspólną świetną zabawę, a Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w życie naszej klasy i szkoły.
Agnieszka Bakalarska, Agnieszka Fabisiak
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=115
W dniu 16.02.2016 r. (wtorek) odbędzie się półroczne spotkanie z rodzicami.
Dla rodziców klas O - VI o godzinie 17:00 w sali nr 5 odbędzie się zebranie ogólne, w tym:
Nauczyciele przedmiotów będą do dyspozycji rodziców w pokoju nauczycielskim.
10.02.2016r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbył się pierwszy w historii egzamin Taekwon-do. Uczestniczyli w nim dzieci z wyżej wymienionej szkoły, którzy trenują tą piękną sztukę walki w jednej z wielu sekcji klubu LKS Matsogi Ciechanów. Podopieczni trenera Michała Rząsińskiego w obecności swoich rodziców mieli możliwość pokazania swoich umiejętności przed wymagającym egzaminatorem p. Pawłem Szwejkowskim (IV dan). Imponująca jest ilość osób, która wzięła udział w tym ważnym wydarzeniu - 31 adeptów z jednej szkoły. Należy podkreślić fakt, iż mimo wysokich wymagań zarówno technicznych jak i sprawnościowych, wszyscy zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Kilka osób zasługiwało na szczególne wyróżnienie. Ogromne brawa. Życzymy wytrwałości w dążeniu do Mistrzostwa. Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu Naszego klubu jest Międzynarodowy Turniej Taekwon-do w Rydze, egzaminy dla zawodników sekcji z Ciechanowa, Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów, Turniej Taekwon-do z okazji Dnia Dziecka oraz wakacyjny Obóz Rekreacyjno - Sportowy Taekwon-do w Łazach. Do zobaczenia na zajęciach. Taekwon!
Michał Rząsiński
Fotoleracja z egzaminu: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=114
Konkursy międzyklasowe klas II
Dnia 27 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs recytatorski. Uczniowie z klas IIa i IIb recytowali wiersze dla babć i dziadków. W Jury zasiadły: pani Monika Iwańska i pani Ewelina Żebrowska. Obie panie oceniały występy dzieci. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali, jednak wygrały tylko trzy osoby. Pierwsze miejsce zajęła Julka Wesołowska z klasy IIa, drugie – Wiktoria Ślesik z klasy IIa, a trzecie miejsce – Małgosia Pawlak z klasy IIb. Wszyscy bawili się znakomicie. Wygrani, oraz pozostałe osoby uczestniczące w konkursie dostały wspaniałe nagrody. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze i był bardzo udany.
W. Ślesik, J. Wesołowska, A. Kamińska
A oto mała galeria z konkursu : http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=113
Ps. Klasy drugie miały przed feriami jeszcze jeden konkurs – plastyczny ph. „Bezpieczne ferie”. Zwycięskie prace ozdobiły klasową gazetkę, a ich autorzy również otrzymali nagrody. Celem tego konkursu było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o swoje bezpieczeństwo w codziennym życiu, w tym również podczas ferii, gdy spędzają sporo czasu w domu i poza nim. Już od początku ostatniego tygodnia przed feriami tematyka bezpieczeństwa dominowała na lekcjach. Dzieci stworzyły w grupach „Kodeksy zabaw zimowych”, poznały sposoby zachowania się i udzielania pomocy w razie załamania się lodu, przypomniały sobie telefony alarmowe, dzieliły się doświadczeniami na temat dbania o swoje bezpieczeństwo i obejrzały prezentację multimedialną pt.: „Bezpieczne ferie”, w której zwrócono również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami. Obydwa konkursy podobały się dzieciom i były miłą okazją do pogłębienia integracji między klasami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
B.Rutkowska i B. Topyła
Drodzy i Szanowni,
Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu - na pływalni czy w halach sportowych.
Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie
o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.
Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.
W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.
Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.
Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik Marek Michalak