Egzamin ósmoklasisty- terminy TERMINY- postępowania rekrutacyjnego Doradztwo zawodowe Uwaga!!! Próbny egzamin Ósmoklasisty

09.06.2020r.

Terminy i zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku 2020/2021- proszę się zapoznać, tam znajdziecie także zasady rekrutacji elektronicznej (plik - informacja ogólna dotycząca rekrutacji).

Informacja_ogolna_dot_rekrutacji_1.pdf

Informacja_dodatkowa_dotyczaca_elektronicznej_rekrutacji_na_r_szk_2020_2021_skonwertowany.pdf

zasady_rekrutacji.pdf

Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_2020_2021.pdf

Harmonogram_dzialan_kandydatow_w_rekrutacji_20202021.pdf

oferta_edukacyjna_2021_skonwertowany_1_.pdf

M. Mioduszeska

22.05.2020r.

Doradztwo zawodowe kl. VIII

Drodzy uczniowie, informuję, że znamy już harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Ogólne informacje:

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

• od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
    go o świadectwo ukończenia szkoły.
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

• do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
  • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

Ze szczegółowymi etapami można zapoznać się w tej prezentacji:

Prezentacja_____zasady_przeprowadzania_i_harmonogram_egzaminow_w_2020_r.pdf

Proponuję także wykonanie krótkich ćwiczeń, które może choć trochę pomogą wam w wyborze szkoły. Jak wybrać szkołę?:

Jak_wybrac_szkole.pdf

M. Mioduszewska

15.05.2020R.

Doradztwo zawodowe kl. VIII

Jeszcze raz podaje link, gdzie możecie zobaczyć, jakie typy szkół można wybrać po szkole podstawowej, jak klikniecie na nie to pojawi wam się więcej informacji o tym typie szkół.

Przekazuje także ofertę szkół - plik w Wordzie (oferta edukacyjna 2021) oraz pismo, w którym przeczytacie o przełożeniu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych (termin na razie jeszcze nie ustalony).

A tutaj przekazuję także ofertę dwóch szkół:

1.Zespół Szkół nr 3 w Ciechanowie

Drodzy uczniowie,

W tych trudnych czasach stoicie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Chcielibyśmy osobiście spotkać się z Wami w Waszej szkole lub w trakcie  "Dnia Otwartego"  w naszej szkole. Niestety sytuacja epidemiologiczna na to nie pozwala. Prosimy więc o zapoznanie się z ofertą naszej szkoły w przygotowanej prezentacji:

Mamy nadzieję, że ułatwi Wam podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

2. I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie

Obecnie nie możemy dotrzeć z naszą ofertą edukacyjną bezpośrednio, jak do tej pory czyniliśmy, dlatego przesyłamy materiały promocyjne w formie elektronicznej. Zamieściliśmy tam najważniejsze informacje dotyczące naszej szkoły oraz profile nauczania z wyszczególnieniem przedmiotów rozszerzonych.

M. Mioduszewska