Regulamin projektu "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe –

„Moja przyszłość”

Regulamin

naboru uczniów do projektu systemowego pn. „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe –
„Moja przyszłość”

1.  Projekt jest realizowany w latach 2014-2015 na terenie  województwa mazowieckiego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, , Priorytetu IX Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w regionach, Działania 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grupy o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

2.       Adresatem projektu są uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej.

3.       W zajęciach może uczestniczyć 15 - 25 osobowa grupa uczniów.

4.       Udział uczniów w zajęciach jest nieodpłatny.

5.   Formą realizacji projektu są zajęcia pozalekcyjne realizowane w bloku zajęć z nauki języka obcego, przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i zajęć związanych z poradnictwem i doradztwem edukacyjno – zawodowym.

6.    Zajęcia realizowane będą w terminie od września 2014 do grudnia 2014 i od stycznia 2015 do czerwca 2015
w wymiarze 20 godzin lekcyjnych miesięcznie.

7.   O liczbie godzin z poszczególnych zajęć decyduje szkoła, w której odbywają się zajęcia z zastrzeżeniem realizacji co najmniej jednej godziny zajęć w miesiącu z każdej grupy i takiej liczby pozostałych zajęć, aby
w sumie średnio  miesięcznie dało to liczbę 20 godzin.

8.    Uczniowie uczestniczą we wszystkich zajęciach z bloku zajęć pozalekcyjnych.

9.    Rodzice zainteresowani udziałem swoich dzieci w Projekcie są zobowiązani do złożenia pisemnej deklaracji
 w terminie do 27.09.2014 r.

10. Naboru do grupy projektowej dokonuje komisja powołana przez dyrektora szkoły spośród uczniów, których rodzice zadeklarują na piśmie udział swoich dzieci w projekcie.

11.  W skład komisji wchodzą wychowawcy klas IV- VI, nauczyciel matematyki, przyrody, języka angielskiego.

12.  Dokonując naboru uczniów do grupy  komisja  bierze pod uwagę następujące kryteria:

12.1.          Pierwszeństwo osób z trudnościami edukacyjno – wychowawczymi

12.2.          Średnia ocen na świadectwie z klasy programowo niższej i średnia ocen z przedmiotów
            matematyczno – przyrodniczych i języka angielskiego

12.3.          Opinia wychowawcy i nauczycieli przedmiotów

12.4.          Wyniki testów.

12.5.          Równość szans dziewcząt i chłopców w dostępie do zajęć realizowanych w ramach Projektu

13.    W przypadku liczby zgłoszeń przewyższającej liczbę miejsc (25) zostanie utworzona lista rezerwowa.

14.    Uczeń zakwalifikowany do udziału w Projekcie może zostać skreślony z listy uczestników w przypadku:

14.1.          Niezłożenia przez rodziców lub prawnego opiekuna pisemnej deklaracji uczestnictwa dziecka
           w projekcie

14.2.          Rezygnacji z uczestnictwa w projekcie złożonej w formie pisemnej do dyrektora szkoły,

14.3.          Na wniosek nauczyciela prowadzącego zajęcia w przypadku rażącego naruszenia zasad
           zachowania na zajęciach

14.4.          Zaprzestania nauki w szkole biorącej udział w Projekcie

14.5.          Nieusprawiedliwionego opuszczenia powyżej 20% zajęć

15.    Skreślenia ucznia z listy uczestników dokonuje się na wniosek dyrektora lub nauczyciela prowadzącego zajęcia.

16.    Na miejsce skreślonego ucznia dyrektor przyjmuje następnego ucznia z listy rezerwowej.

Plan i harmonogram zajęć unijnych „Moja przyszłość”

1.     Zajęcia przyrodnicze (p) będą odbywały  się w czwartki  w godz. 13:40-14:48.

2.     Zajęcia z języka angielskiego (jo) będą odbywały się w piątki w godz. 12:45- 13:30.

3.     Zajęcia matematyczne (m) będą odbywały się w piątki w godz. 13:40- 14:48.

4.     Zajęcia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno- zawodowym  (de- z)
będą odbywały się w soboty w godz. 10:15- 14:00.

Uwaga!!!

W przypadku organizacji wycieczek terminy mogą ulec zmianie o czym będziemy powiadamiać wcześniej uczniów.

Harmonogram zajęć znajduje się poniżej .

Harmonogram_zajec.pdf