Zajęcia sportowe i UKS odbywają się:

1. p. Andrzej Kwasiborski -  środa 14:30 - 16:00

Cele i zadania zajęć sportowych i UKS

1.  Włączanie młodzieży szkolnej do czynnej rekreacji ruchowej.

2.  Upowszechnianie lekkiejatletyki i gier zespołowych.

3.  Rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży.

4.  Wzbogacanie form pracy wychowawczej z młodzieżą.

5.  Rozbudzanie indywidualnych zainteresowań sportowych ucznia.

6.  Propagowanie higienicznego trybu życia.

2. p. Leszek Krupiński

W naszej szkole zajęcia SKS odbywają się systematycznie.  Celem głównym jest kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci. Na zajęciach uczniowie oprócz zabaw i gier przygotowują się do współzawodnictwa z innymi szkołami, do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz nabywanie nawyków higieniczno zdrowotnych. Przygotowywaliśmy się do rozgrywek międzyszkolnych, oraz rozgrywek międzyklasowych.

Na zajęciach doskonalimy  umiejętności gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, piłkę siatkową, unihokej. Kształtujemy sprawność ogólną i rozwój psychomotoryczny. Zajęcia umożliwiają uczniom rozwijanie swoich umiejętności, uczą kulturalnego dopingu i zasad fair play.

Zajęcia odbywają się:

W poniedziałek godz.  14:30 chłopcy z klas IV-VI

Wtorek godz.  14:30 dziewczęta klasa V- VIII

Wtorek godz.  8:00 klasy I-III.

Bardzo chętnie zapraszamy uczniów o mniejszej aktywności ruchowej, celem podniesienia ich sprawności fizycznej i zaszczepienia zdrowego trybu życia.