Poniżej zamieszczamy plan na I semestr roku szkolnego 2018/2019:
W poniższym załączniku zamieszczamy wykaz podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym.
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
PIÓRNIK ( w plecaku )
· 2 ołówki HB (średnio miękkie)
· gumka
· linijka 15 cm
· nożyczki
· temperówka
· klej w sztyfcie
· kredki ołówkowe (najlepiej Bambino)
Proszę, aby dzieci nie używały korektorów i miały zawsze zatemperowane ołówki i kredki.
.
SALA LEKCYJNA ( rzeczy pozostawiane na półkach )
· farby plakatowe i akwarelowe
· kubek do wody
· 2 pędzelki (cienki i grubszy)
· kredki pastelowe
· blok techniczny biały i kolorowy
· blok rysunkowy biały i kolorowy
· wycinanka
· plastelina
· 2 teczki na gumkę
· strój na wychowanie fizyczne (biała podkoszulka i ciemne spodenki) w worku
obuwie sportowe na zmianę w worku (można zostawiać po skończonych lekcjach w szatni)
UPRZEJMIE PROSIMY, ABY RZECZY DZIECI POZOSTAWIANE W SALI LEKCYJNEJ I W SZATNI BYŁY PODPISANE, KSIĄŻKI I ZESZYTY OBŁOŻONE I PODPISANE NA ZEWNĘTRZNEJ STRONIE OKŁADKI. |
„My dziś piosenką pożegnamy Was, …”
Dnia 22 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w budynku przy ulicy Szkolnej 1. Uczniowie klas I-III pożegnali szkołę na wakacje w rytmie nastrojowych piosenek. Pani wicedyrektor Barbara Topyła podsumowała całoroczną działalność szkoły, podziękowała za pracę i poświęcenie wszystkim przybyłym na uroczystość, dzieciom życzyła miłych i bezpiecznych wakacji. Ważnym momentem akademii było uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę nauczycielki oddziału przedszkolnego pani Doroty Ślusarskiej. Pełni wdzięczności i wzruszenia żegnali panią Dorotkę uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły, życząc zdrowia, radości i spełniania po kolei wszystkich marzeń, na które wcześniej nie było czasu. Po akademii uczniowie z towarzyszącymi im opiekunami udali się do klas na spotkania z wychowawcami, podczas których odebrali świadectwa, nagrody i dyplomy.
B.Rutkowska
Nasza galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=264
W ramach realizacji programu orientacji zawodowej oraz zajęć Edukacji dla Bezpieczeństwa, uczniowie klasy III Gimnazjum wybrali się 19.06.2018r. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie, aby z bliska przyjrzeć się pracy strażaków. Uczniowie zostali oprowadzeni po jednostce przez kapitana Rafała Podlasińskiego, który nie tylko przybliżył uczniom pracę Strażaka ale pokazał praktyczne zastosowanie sprzętu gaśniczo – ratowniczego. Każdy mógł dotknąć i sprawdzić jak działają urządzenia służące do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Dokładnie obejrzeli wozy strażackie i ich najnowsze wyposażenie, sprzęt gaśniczy oraz sprzęt ratownictwa medycznego. Chętni uczniowie mieli możliwość przymierzenia stroju ochronnego, obowiązującego podczas akcji gaśniczych. Podczas spotkania młodzież poznała struktury Straży Pożarnej, dowiedziała się jak funkcjonują Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze ale także jak wygląda codziennie praca w straży pożarnej i jakie wymagania stawiane są kandydatom na strażaka. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali faktów i ciekawostek z akcji strażackich.
Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=265
Futrzaki – przyjacielskie zwierzaki
W ramach projektu „Lepszy start w przyszłość” realizowanego w Szkole Podstawowej w Gąsocinie, uczniowie klas I-III mieli możliwość wyjazdu do kina w Ciechanowie na film pt.: „Futrzaki ruszają na ratunek”. Film opowiadał historię dwóch zwierzaków kota Maksia i bobra Bobo, którzy mimo dzielących ich różnic potrafili dać sobie wsparcie w obliczu nieziemskiej katastrofy i ruszyć na ratunek innym zagrożonym zwierzętom. Kot i bóbr przekonali się, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Film bardzo podobał się dzieciom. Najpierw 29 maja obejrzeli go uczniowie klasy pierwszej, a 14 czerwca uczniowie klas drugiej i trzecich.
Skansen – niezwykłe muzeum
W ramach projektu „Lepszy start w przyszłość” uczniowie klas I-III udali się 19 czerwca na wycieczkę do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Tam wzięli udział w lekcji prowadzonej w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną pt.: „Rózgi, kleksy i fajerki, dziecko w rodzinie wiejskiej na początku XX wieku” oraz prezentacją wybranych sprzętów i zabawek dziecięcych. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się o przesądach i obrzędach towarzyszących narodzinom dziecka, poznały miejsca zabaw wiejskich dzieci, zobaczyły ówczesne zabawki, dowiedziały się czy dzieci chodziły do szkoły i jakie miały obowiązki. Po prezentacji uczniowie zwiedzili obiekty znajdujące się na terenie Skansenu, a następnie udali się do Restauracji Mc Donald’s, znajdującej się w Sierpcu. Wycieczka umożliwiła poznanie niezwykłego muzeum, a także losu dzieci wiejskich sto lat temu. Bardzo wiele zmieniło się od tamtego czasu zarówno w domach, jak i w szkołach. Uczniowie klas I-III wrócili z tej wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.
B. Rutkowska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się w dniu 22 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00.
Uroczystość poprzedzi Msza Święta w kościele parafialnym o godzinie 8:00.
Porządek zakończenia roku szkolnego:
1. Część ogólna na sali gimnastycznej godz. 9:00
2. Spotkanie w salach z wychowawcami klas.
Przy ul. Szkolnej 1
klasa 0 – sala nr 6
klasa I – sala nr 3
klasa II – sala nr 5
klasa III a – sala nr 4
klasa III b – sala nr 8
Przy ul. Błotnej 12
klasa IV a – sala nr 2
klasa IV b – sala nr 1
klasa V – sala nr 3
klasa VI – sala nr 4
klasa VII – sala nr 7
Oddziały gimnazjalne
klasa II – sala nr 5
klasa III a – sala nr 8
klasa III b– sala nr 6
15 uczniów klas 3 Gimnazjum należących do Szkolnego Koła Teatralnego zorganizowało 13.06.2018r. przedstawienie dla dzieci z przedszkola na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykorzystali napisany przez siebie scenariusz pt.: ,,Służba nie drużba”. Przedstawienie składało się z trzech scen: 1. Scena z babcią, która potrzebuje pomocy. Tu dzieci miały możliwość układania siebie nawzajem w pozycji bezpiecznej, opatrywania krwawienia, udrażniania dróg oddechowych, uciskania klatki piersiowej. 2. Łap złodzieja. Dzieci pomagały patrolowi Policji złapać złodziei biżuterii. 3. Ognisko w lesie. Należało wezwać pomoc i razem ze strażakami ugasić pożar lasu. Nasze działania miały na celu zapoznanie dzieci z zawodami, które dbają o nasze bezpieczeństwo: Służba Zdrowia, Policja, Straż Pożarna oraz z zachowaniami bezpiecznymi: w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, w przypadku pożaru, zapoznanie z numerem 112 poprzez naukę piosenki.
Przedszkolaki chętnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach. Znają numer 112. Wiedzą jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa oraz kto dba o nasze bezpieczeństwo.
K.Wierzbowski
Tu znajdziecie zdjęcia z naszych działań: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=262
Dnia 7 czerwca 2018 roku uczniowie klasy VI i V wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Malborka i Grunwaldu.
Wczesnym rankiem zebraliśmy się przed szkołą i o godzinie 6:00 wyruszyliśmy w trasę. Podróż była długa, ale uprzyjemnialiśmy ją, słuchając muzyki i prowadząc rozmowy w małych grupach. Na miejsce, czyli do Malborka, dotarliśmy o godzinie 11:00. Przed zamkiem czekał na nas Duch Zamku ubrany w strój z epoki krzyżackiej, czym wywołał niezwykłe zdziwienie uczestników wycieczki. Duch, czyli przewodnik, poinformował nas, że będziemy zwiedzać zamek w nietypowy sposób, biorąc udział w grze historycznej. Podzieleni na pięcio- i sześcioosobowe grupy rycerskie, w których każda osoba pełniła inne funkcje, samodzielnie poznawaliśmy tajemnice potężnego zamku krzyżackiego. Naszym celem było zwiedzić zamek i wrócić na miejsce rozpoczęcia gry. By poznać tajemnice zamku i jego wspaniałą historię, musieliśmy pokonać wiele przeszkód. Korzystając z własnej wiedzy, wykonując szereg zadań, rozwiązując zagadki i rebusy, docieraliśmy do różnych pomieszczeń, mrocznych zamkowych zakamarków, sal i dziedzińców. Wielokrotnie myliliśmy drogę, ale mogliśmy liczyć na pomoc mistrzów drogi, którymi byli nasi opiekunowie rozstawieni w różnych punktach zamczyska. Samodzielne zwiedzanie obiektu wyposażyło nas w wiedzę, której zapewne nie zdobylibyśmy, słuchając opowieści przewodnika. Dowiedzieliśmy się między innymi, co to jest karawan, płaskorzeźba, relikwie, zworniki, krużganki, stalle, fidel, inkluzja, czy jak nazywa się brama broniąca dostępu do Zamku Średniego. Mieliśmy okazję pogłębić swoje wiadomości na temat stylu gotyckiego. Wędrując po zamku, musieliśmy się wykazać spostrzegawczością i dobrą organizacją. Po wyczerpującym zwiedzaniu i zakupie pamiątek udaliśmy się na wspólny obiad, po którym nastąpiła dalsza część wyprawy.
Kolejnym punktem naszej wycieczki były Pola Grunwaldu – miejsce wielkiego zwycięstwa oręża polskiego nad Krzyżakami. W muzeum grunwaldzkim obejrzeliśmy wystawę zbroi rycerskich i broni z okresu średniowiecza. Duże wrażenie na nas wywarł fascynujący film, omawiający słynny obraz Jana Matejki „Bitwa po Grunwaldem”. Dzieło dziewiętnastowiecznego twórcy pokazane w trójwymiarze przybliżyło nam wspaniałe postacie z 1410 roku. Spacer po Polach Grunwaldu zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem pod Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego i bogaci w nowe informacje wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Była to wyczerpująca, ale bardzo ciekawa wycieczka, którą można śmiało nazwać nietuzinkową lekcją historii. Najbardziej podobało się nam innowacyjne zwiedzanie zamku. Każdemu polecamy taki sposób poznawania przeszłości.
Maria Krupińska i Natalia Obidzińska z klasy VI
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszej wyprawy:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=263
12 maja 2018r. do naszej szkoły przyjechała pani Marta Milewska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Wzięła ona udział w spotkaniu autorskim dla klas IV. Motywem przewodnim były losy bohaterów książki pani Marty pt. „Mietek i tajemnica starej willi”. W pierwszej części zajęć autorka, wraz z chętnymi uczniami, przeczytała dwa pierwsze rozdziały książki. Następnie uczniowie podzieleni na trzyosobowe grupy mieli za zadanie stworzyć okładkę i wymyśleć rozdział dotyczący dalszych losów bohaterów. Efekty pracy przerosły oczekiwania pani Marty. Uczniowie prześcigali się w pomysłach. Jeden z najciekawszych, to umieszczenie w fabule drużyny Narodowej, która zagrała mecz z postaciami z książki. Praca wszystkich uczniów została wysoko oceniona przez autorkę. Doceniła również pracę nauczycieli, wskazując na duże umiejętności i wiedzę uczniów. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek i rozdawaniem autografów.
Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz
W galerii znajdziecie kilka zdjęć ze spotkania: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=261
Dwie osoby z naszej szkoły zostały dostrzeżone w wojewódzkim finale konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Są to: Krystian Kobyłecki z klasy IIIa - wyróżnienie w kategorii literackiej za książkę „Przyjacielski smutek” oraz Karolina Metera z klasy IVb - wyróżnienie w kategorii plastycznej za książkę „Przygody Gabrysia”. Oprócz dyplomów każdy z wyróżnionych otrzymał również w nagrodę książkę. O sukcesie naszych uczniów informuje min. „Tygodnik Ciechanowski” w numerze 23 z 5 czerwca 2018r.
Serdecznie gratulujemy J
Monika Iwańska – n-l bibliotekarz
Oto kilka zdjęć: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=260
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej szkolnej gazety. Życzymy miłej lektury.
Redakcja
Link do strony: https://cloud2.edupage.org/cloud/Uczniak_35.pdf?z%3AihIkyrV9KdPv%2Fb5jBlHVrBzlhWksOZbre344%2B65saFnLEcV%2F%2BJIiGI9XZIUj%2Beyk
Zapraszamy róznież do zapoznania się z najnowszym numerem gazetki gimnazjalistów:
Sukces klasy VII w ogólnopolskim programie „Żyj smacznie i zdrowo”
W roku szkolnym 2017/18 Szkoła Podstawowa w Gąsocinie przystąpiła do VIII edycji programu edukacyjnego pt. „Żyj smacznie i zdrowo”. Celem programu jest utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych i stosowanie ich w codziennym życiu oraz zachęcanie do częstego spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania aktywności fizycznej.
W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy w ramach programu zrealizowano 3 niezależne cykle konkursowe:. „DOBRA ENERGIA”; „SIŁA UMYSŁU”; „PRZEKĄSKI Z GŁOWĄ” . Konkurs polegał na przygotowaniu przez klasę/grupę uczniów Autorskiej Karty Jedzenia dopasowanej do jednego wydarzenia wskazanego w danym cyklu konkursowym. Wykonanie przez uczniów Autorskiej Karty Dania poprzedzone były zajęciami teoretycznymi i warsztatami dotyczącymi zaplanowania posiłku do konkretnego wydarzenia z życia codziennego zgodnego z prawidłowymi zasadami żywieniowymi.
Do pierwszego wydarzenia „DOBRA ENERGIA” konkursową kartę dania przygotowała klasa IIIa (gimnazjum) były to - Pierogi serowo – owocowe z energetyzującą polewą. Danie to uzyskało trzy propsy (propsy to wyraz oznaczający szacunek, uznanie, podziw, także pozdrowienie, używany w slangu i polszczyźnie potocznej)
,,1. Różnokolorowe danie o intensywnej barwie świadczy o kreatywności i nieograniczonej możliwości ,,szefa kuchni”.
2.Nazwa dania sugeruje, iż Pierogi z serem i bakaliami z energetyzującą polewą -już przed jedzeniem dają moc.
3.Kształtne pierogi z ogromnym brzuszkiem wykończone misterną falbanką, to danie godne prawdziwych kucharzy.”
Do drugiego wydarzenia „SIŁA UMYSŁU” konkursowe karty dania przygotowały klasy II (gimnazjum) i klasa VII. Klasa II opracowała kartę dania o nazwie Chilli chicken salad-sałatka z ostrym kurczakiem.
Sałatka odznaczała się dużą kalorycznością: ,,Kaloryczność sałatce nadaje głównie smażona pierś z kurczaka w panierce, oraz sos zawierający jako główny składnik oliwę z oliwek. Duże ilości tłuszczów zawarte są w serze ,,Feta” oraz w pestkach dyni i słonecznika. Ponadto wartość energetyczną dania podnoszą węglowodany zawarte w warzywach i miodzie”. Sałatka uzyskała wartość współczynnika Energia -6.
Klasa VII wykonała sałatkę Owocowa rozkosz, której smak opisał uczeń klasy VII
,,W sałatce ,,Owocowa rozkosz” zawarta jest cała gama smaków i zapachów. Od razu po spróbowaniu wyczuwalny jest przede wszystkim wyrazisty, słodki, typowy smak ananasa oraz cytrusowy, delikatnie słodki smak pomelo. Po kilku kęsach przebija się kolejna charakterystyczna nuta słodkiego, dojrzałego banana, następnie wyczuwalny jest smak winnej, soczystej gruszki z odrobiną gorzkiego posmaku grejpfruta i aromatycznego melona. Co jakiś czas wyczuwalna jest wyjątkowo delikatna, maślano- orzechowa nuta awokado. Pod koniec degustacji można wyczuć bardzo kwaśny smak cytryny. Całe danie spowija słodko –kwaśny smak z licznymi smakowymi nutami charakterystycznymi dla użytych owoców. Rozkoszą dla zmysłów i niewątpliwie zaletą smaku jest wzmocniony obecnością wielu owoców zapach eteryczno - cytrynowo - ananasowy.”
Do ostatniego wydarzenia Autorskie Karty Dania wykonały klasa VI i po raz drugi udział w konkursie wzięła klasa VII.
Klasa VI wykonała kartę dania ,,Luzik Arbuzik - pizza owocowa”. Składniki: gruby plaster o średnicy arbuza, ¼ ananasa, 2 banany, 2 kiście winogron, 4 kiwi, 3 gruszki, 150g borówek, 3 pomarańcze.
Przygotowanie: 1.Plaster arbuza pokrój na 8 części.
2.Ananasa, kiwi, gruszki, pomarańcze i banany obierz ze skóry i pokrój w kostkę.
3.Umyj winogrona, borówki i pokrój na połówki.
4. Przygotowane owoce ułóż na ,,arbuzowej pizzy” i polej przygotowanym sosem. Przygotowanie sosu do pizzy: Do 125 ml greckiego jogurtu naturalnego dodaj pokrojonego banana i łyżkę miodu. Całość zblenduj.
Klasa VII za danie Koreczki owocowo- warzywne uzyskała w ramach ogólnopolskiego programu. „Żyj smacznie i zdrowo” w konkursie Impreza - „PRZEKĄSKI Z GŁOWĄ” wyróżnienie i nagrodę dla każdego ucznia.
Przepis na zwycięskie danie - na imprezę.
Koreczki owocowo – warzywne to przede wszystkim bogate źródło witamin i składników mineralnych. Winogron, cytryna i brokuły dostarczają dużo witaminy C i E, które pomagają utrzymać odporność organizmu, promienną cerę, a także korzystnie wpływają na wygląd skóry, włosów i paznokci. Brokuły i winogron dostarczają żelazo dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, duże ilości wapnia dla niezawodności działania organizmu i kwas foliowy, który bierze udział w produkcji hormonu szczęścia. Zarówno warzywa, jak i owoce dostarczają duże ilości błonnika, który reguluje prawidłową pracę układu pokarmowego i pomaga oczyścić organizm z toksyn. Współczynnik odżywczość -5
Składniki: ¼ arbuza 1 cytryna 5 małych ogórków 10 oliwek z puszki 3 różyczki brokułu kiść winogron.
Przygotowanie: 1. Arbuza i cytrynę obierz ze skórki i pokrój w kostkę. 2.Umyj ogórki, brokuł i winogron, a następnie ogórki pokrój w plastry, a brokuł podziel na małe różyczki. 3. Oliwki odsącz od zalewy. 4.Na małe wykałaczki nałóż przygotowane składniki. 5.Gotowe koreczki ułóż na talerzu.
Galeria Autorskich Kart Dań wykonanych przez poszczególne klasy zamieszczona jest poniżej.
http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=259
W dniu 18.05.2018roku o godz. 16.30 odbył się przy kościele farnym w Ciechanowie konkurs dotyczący życia i twórczości św. Jana Pawła II. Przypomnijmy, że konkurs został zainicjowany przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie już w 2003roku, aby zachęcić młodzież z Gimnazjum do poznawania życia i twórczości świętego papieża. Również i w tym roku szkolnym nasza młodzież z klasy VII SP: Paulina Gburzyńska i Anita Elak oraz III klasy Gimnazjum: Adrianna Sieczkowska pod opieką katechety Krzysztofa Wierzbowskiego wzięła po raz kolejny udział. Tym razem uczennice miały zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi życia i twórczości św. Jana Pawła II do momentu wyboru na Stolicę Piotrową, a więc wszystko właściwie co dotyczyło ks. Karola Wojtyły.
Ogłoszenie wyników zgodnie z ustaleniami nastąpi dopiero 09.06.2018r, przed Mszą św. w Kościele Farnym w Ciechanowie o godz. 12.40. a po Mszy odbędzie się Marsz dla życia. Niezależnie od wyników dziewczyny już zwyciężyły, bo każdy kto chce zgłębiać życie i naukę świętego Papieża i jeszcze Go naśladować w poznawaniu Jezusa już odniósł sukces.
Szczęść Boże!!!
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w naszej galerii:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=258
18 maja 2018roku miał miejsce finał XIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej „Benedictus”. Jego tematem w Roku św. Stanisława Kostki było życie i przesłanie Świętego, Świętego pochodzącego z naszej diecezji płockiej. Patrona Polski, diecezji płockiej oraz dzieci i młodzieży. Finał konkursu zorganizowano na terenie Gimnazjum oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Udział w finale wzięło 51 uczniów: gimnazjalistów oraz uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Finaliści musieli najpierw rozwiązać test pisemny, składający się z 37 pytań, za które można było otrzymać maksymalnie 48 punktów. Młodzież musiała na przykład znać odpowiedź na pytanie: w którym miesiącu i roku bracia Stanisław i Paweł Kostkowie rozpoczęli naukę w Wiedniu; jak nazywał się konwikt w Wiedniu, w którym zamieszkali bracia; ile lat miał Stanisław, gdy jego nauką zajął się Jan Biliński; w którym z miast koło Przasnysza Jezuici mieli swoje szkoły. Organizatorzy przyznali, że byli zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wiedzy młodych ludzi.W przerwie czekając na wyniki części pisemnej uczniowie i ich opiekunowie zwiedzali Muzeum Romantyzmu w Opinogórze i wystawę pt: ,,Polonia Restituta, polskie drogi do wolności” oraz wysłuchali koncertu chóru ze Szkoły Podstawowej, pod kierunkiem Elżbiety Grzejdak.Najlepszych 5-u uczniów – Laureatów następnie przystąpiło do części ustnej. W tej grupie znalazła się również reprezentująca nas, już po raz 3-i Dominika Wierzbowska z klasy 3 Gimnazjum, która ostatecznie zajęła 4-e miejsce. Paulina Szczęsna z klasy 3 Gimnazjum, znalazła się w gronie 10-u najlepszych finalistów. Obie uczestniczki przygotowywał katecheta Krzysztof Wierzbowski. Laureaci i 10 –u najlepszych finalistów w nagrodę otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów: Wydział katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku, przez Delegaturę w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Brawo dziewczyny!!! Szczęść Boże !!!
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w naszej galerii:http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=257
UWAGA!!!
Wpłaty za obiady w miesiącu czerwcu 2018r. (obiady będą wydawane w dniach od 04.06 do 20.06.2018r.) przyjmowane będą w terminie od 28 do 30 maja 2018r:
Wpłat dokonujemy u Pani Moniki Iwańskiej w bibliotece szkolnej w godzinach:
Po dniu 30 maja wpłaty nie będą przyjmowane!!!
Wpłat dokonujemy u Pani Małgorzaty Wierzchowskiej w sekretariacie szkolny w godzinach:
Po dniu 30 maja wpłaty nie będą przyjmowane!!!
Dziękujemy!!!
Dnia 9 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki. Z tej okazji Biblioteka Szkolna wraz z Kołem Teatralnym zorganizowały zajęcia dla klas 0 i I oraz II i III. Główną atrakcją dnia były inscenizacje wierszy Juliana Tuwima – „Rzepki”, „Słonia Trąbalskiego” oraz „Lokomotywy” w formie teatrzyku cieni. Widzowie z wielkim zainteresowaniem śledzili poszczególne animacje pojawiające się na ekranie. Do każdego wiersza były zadania. Młodsza grupa układała puzzle, odnajdywała drogę w labiryncie i rysowała postacie i przedmioty, które mogły się znaleźć w wagonikach pociągu. Uczniowie klas II i III mieli do rozwiązania wykreślankę i krzyżówkę. Rysowali również scenkę w postaci komiksu. Wszyscy dostali nagrody: cukierki i zakładki, a wylosowane osoby również książki. Na zakończenie zajęć uczniowie z Koła Teatralnego wraz z opiekunem panią Barbarą Sadowską zapoznali wszystkich z historią teatru cieni oraz zachęcili do zabawy tą formą w domu.
Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że taki rodzaj zajęć bardzo im odpowiada i chętnie wezmą udział w następnych.
Monika Iwańska – nauczyciel bibliotekarz
Zapraszamy do galerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=255
26 kwietnia uczniowie z oddziału przedszkolnego i z klasy II wyjechali do Ciechanowa do Centrum Zabawy "Happy Park", czyli do miejsca, które potocznie nazywają "kulkolandią". Po zrobieniu kolorowych makijaży i ozdobieniu twarzy wybranym motywem, np. kotka, pieska, motylka lub super bohatera dzieciaki ruszyły do pokonywania różnych torów przeszkód. Były też zabawy taneczne i z elementami rywalizacji - np. przeciąganie liny. Zwyciężyły dziewczynki, gdyż było ich więcej. Po konsumpcji wróciły siły do dalszej zabawy. Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale wybawieni i w dobrej kondycji.
E. Matusiak, D. Ślusarska
Galeria: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=256
Dnia 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie pt. „Spotkanie z Konstytucją”. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie na tle dekoracji, w której dominowały barwy narodowe – biel i czerwień, pojawili się uczniowie zaimprowizowanej klasy przygotowujący się do klasówki z historii. Zapowiedziany przez nauczycielkę gość miał przenieść uczniów w osiemnasty wiek. Tym gościem była Konstytucja Majowa, uczennica w białym płaszczu przepasana czerwoną szarfą. W lekkiej formie, odpowiadając na pytania stawiane przez uczniów, Konstytucja przybliżyła tamte czasy i wyjaśniła pojęcia dotyczące pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Przeszłość i teraźniejszość przeplatały się w scenach. Widzowie wraz z uczniami teatralnej klasy mieli możliwość obejrzenia, jak doszło do rozbiorów Polski, kto i kiedy uchwalił Konstytucję 3 Maja oraz jak odebrało ten akt prawny ówczesne społeczeństwo. Przypomniano także najważniejsze zapisy konstytucyjne. Kolejno na scenie pojawiali się król Stanisław August Poniatowski, król Fryderyk – władca Prus, caryca Katarzyna – władczyni Rosji, Franciszek Józef – cesarz Austrii, Hugo Kołłątaj, Stanisław Małachowski, Ignacy Potocki – twórcy Konstytucji 3 Maja oraz przedstawiciele szlachty, mieszczaństwa i chłopstwa. Występowi uczniów klasy VI towarzyszył chór szkolny. Utwory takie jak: „Jak długo w sercach naszych”, „Ojczyzno ma”, „Polak nie sługa”, „Mazurek 3 Maja”, „Pamięć w nas”, „Rota”, wprowadzały oglądających w nastrój poważny lub radosny w zależności od odbywającej się sceny. Dzięki tej żywej lekcji historii data 3 maja 1791 na zawsze zapadnie w pamięć widzów. Mimo postępu, jaki towarzyszy nam na co dzień, powinniśmy poznawać naszą historię, bo to skarb narodu, skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu!
B. Sadowska
Zapraszamy do glaerii: http://spgasocin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=253