Nawigacja

  • Promuj zawsze to, co ważne...

    Promuj zawsze to, co ważne...

    Dnia 18 listopada 2019 roku uczniowie klasy III wzięli udział w interaktywnym spektaklu edukacyjnym pt.: "O Florce, która pogodziła serce z rozumem", zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Ciechanów i Straż Miejską w Ciechanowie, we współpracy ze Strażą Miejską m.st Warszawy i Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Tytułowa bohaterka przeżywała wewnętrzne rozterki po tym, jak pod wpływem grupy wyśmiewała nowego kolegę z klasy. Rówieśnicze relacje przemocowe doprowadziły Marka do buntu, złości i przekroczenia społecznie akceptowanych norm. Florka zastanawiała się czy podejmując trudne decyzje kierować się sercem czy rozumem, czy ulec naciskom grupy, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy ktoś jest krzywdzony, czy zwracając się o pomoc dla pokrzywdzonego zostanie potraktowana jako donosiciel? Na takie właśnie i inne pytania znaleźli odpowiedzi widzowie z pomocą aktorów i pracowników Straży Miejskiej. Dodatkowo w trakcie spektaklu został zawarty kontrakt promujący społecznie pożądane zachowania. Na koniec aktorzy i uczniowie klas III wspólnie odśpiewali piosenkę, której refren brzmiał: Promuj zawsze to, co ważne, dobre, mądre i rozważne. Inni też uczucia mają i się na przyjaźni znają.

    B. Rutkowska

  • Droga do wolności

    Droga do wolności

    W dniu 13 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć trudne czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII i chór  szkolny wprowadziła widzów w atmosferę wydarzeń sprzed 11 listopada 1918 roku. Uczniowie zobrazowali sytuację polityczną Polski w tamtym okresie oraz ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale podejmował inicjatywę walki za ojczyznę. Uczniowie także  recytowali wiersze o pięknie ojczyzny oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Dzień ten dla wielu z nas jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju.

    M.Sikora

  • "Szkoła do hymnu"

    "Szkoła do hymnu"

    8 listopada 2019r. o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  wspólnie odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą ważną i piękną inicjatywę.

    E. Żebrowska

  • Ciekawa lekcja ze Służbą Celną

    Ciekawa lekcja ze Służbą Celną

    Dnia 6 listopada 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Podczas ich wizyty dowiedzieliśmy się dużo na temat nielegalnego handlu i przemytu zwierząt, roślin i wyrobów pochodzenia zwierzęcego. Obejrzeliśmy film na ten temat i mogliśmy zobaczyć, wziąć do ręki rzeczy zatrzymane przez celników  min. na lotnisku.  Wśród rzeczy zatrzymanych znalazły się : cios słonia, skóry węży, skóra niedźwiedzia, torebki , portfele i buty ze skór gadów oraz fragmenty rafy koralowej. Mieliśmy również możliwość obejrzeć i przymierzyć umundurowanie i sprzęt Służby Celnej. Na koniec spotkania oglądaliśmy pojazd Służby Celnej wraz z wyposażeniem. Każdy z nas mógł na chwilę zasiąść za kierownicą i włączyć sygnalizację świetlną i dźwiękową pojazdu.  To spotkanie to ciekawa lekcja dzięki której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy.  Każdy z uczniów za udział w zajęciach otrzymał pamiątkowy dyplom. 

    M. Wynimko, kl. VII

  • Halowa piłka nożna dziewcząt

    Halowa piłka nożna dziewcząt

    6 listopada 2019r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ciechanowskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt klas VI. Przedstawicielki klas VI naszej szkoły z wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, panem Andrzejem Kwasiborskim wzięły udział w tym turnieju. W rywalizacji końcowej dziewczęta zajęły I miejsce pokonując przedstawicielki czterech szkół z powiatu ciechanowskiego i  zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Powiatu 2019 w Halowej Piłce Nożnej. Jest to powtórzenie sukcesu z ubiegłego roku, a tym samym obrona tytułu mistrza. Dziewczętom gratulujemy i życzymy  sukcesów w dalszej rywalizacji.

    Kwasiborski A.

  • Z muzyką przez świat

    Z muzyką przez świat

    W dniu 4 listopada 2019 roku, o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej w Gąsocinie, ul. Błotna 12, w sali gimnastycznej odbył się koncert muzyczny dla uczniów i nauczycieli wykonany przez  muzyków Łódzkiego TRIO ,,Złota Trąbka”.

    Temat spotkania: ,,Z muzyką przez świat”.

    Uczniowie zapoznali się z twórczością muzyczną Stanisława Moniuszki. Brali udział w konkursie na rozpoznawanie najpiękniejszych melodii W. Disneya. Uczniowie słuchali przebojów muzyki europejskiej, m.in. ,,Prawy do lewego” G. Bregovića, ,,O sole mio” E.di Capusa, ,,Oczy czarne”, ,,Bolero” M. Rawela, ,,Zorba” M. Theodorakisa. Chętni uczniowie uczestniczyli w konkursie na wydobywanie dźwięków na puzonie. Na zakończenie koncertu muzycy zagrali utwory muzyki latyno- amerykańskiej. Koncert muzyczny bardzo podobał się uczniom i nauczycielom. Wszyscy obecni wyszli z koncertu w dobrych nastrojach.

    D. Brudzikowska 

  • Projekt czytelniczy „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

    Projekt czytelniczy „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

    Uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Gąsocinie uczestniczyli w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanym przez Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

    Celem  konkursu było wyrabianie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klasy I.  Wychowawczynie klas, panie: Ewa Matusiak i Paulina Zielińska zrealizowały  zaplanowane działania opracowaną przez siebie  metodą projektu. Czas realizacji projektu:  październik – listopad 2019.

    Etapy projektu:

    1. Otrzymanie materiałów:    IX 19

    2. Zapoznanie  z regulaminem, podjęcie decyzji o udziale w konkursie:  1 – 4 X 19

    3. Rejestracja zespołu konkursowego – uczniów z kl. Ia i Ib:   X 19

    4. Dzień Głośnego czytania w klasie:  21 – 25 X 19

    5. Codzienne głośne czytanie w domu: co najmniej 10 minut dziennie przez minimum 21 dni:    X – XI 19

    6. Potwierdzanie podpisem rodziców wspólnego, głośnego czytania w domu, zaznaczanie tego faktu naklejką w klasie :  X – XI 19

    7. Dzień Drzewa : 10 X 19

    8. Wykonanie dekoracji w klasie wg kryteriów  organizatora (z materiałów użytych wtórnie – w ramach recyklingu, nawiązującej do przygód Gangu Słodziaków): 28 – 31 X 19

    9. Organizacja uroczystości szkolnej / klasowej:  6 XI 19

    10. Przesłanie relacji do organizatora z działań szkoły:  6 – 8 XI 19

    11. Drama – przedstawienie z użyciem maskotek na tle dekoracji – odgrywanie wymyślonych   przez uczniów scenek o słodziakach:  4 – 6 XI 19

    12. Ewaluacja projektu: 6 XI 19

    13. Opracowanie dokumentacji udziału uczniów w konkursie – sprawozdanie 6 – 8 XI 19

     

    Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Najważniejsze efekty uzyskane dzięki niemu - na poziomie umiejętności ucznia klasy I, to: rozwinięcie pasji czytania, łatwiejsze opanowanie techniki czytania, poznanie jednego ze sposobów uczenia się – poprzez głośne czytanie i uważne słuchanie, pobudzenie wyobraźni dziecięcej, spędzenie czasu z rodziną podczas wspólnego czytania, rozwinięcie współpracy w grupie klasowej i jej integracja.

     

    Wychowawczynie klasy Ia i Ib :

    E. Matusiak, P. Zielińska z uczniami

  • Święto drzewa

    Święto drzewa

    Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. Odgrywają także niezastąpiona rolę w przeciwdziałaniu powodziom i spowalnianiu procesów erozji. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego. W dniu 21 października 2019 roku uczniowie klasy VII posadzili na terenie szkoły dwie sadzonki dębów: dąb szypułkowy i dąb czerwony. Sadzonki zostały pozyskane ze szkółki roślin i posadzone w obecności Pana leśniczego, Pani dyrektor i wychowawcy. Pan leśniczy udzielił istotnych wskazówek jak dbać o młode drzewka w czasie od posadzenia i jak je zabezpieczyć na czas zimy.

    M.Sikora

  • Ślubowanie i pasowanie uczniów klas I

    Ślubowanie i pasowanie uczniów klas I

    23 X 2019 roku na sali gimnastycznej, w budynku na ul. Szkolnej 1; budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy Ia i Ib. Wzięło w niej udział 28 dzieci oraz ich rodzice.

    Uczniowie najpierw z powagą zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w postaci wierszyków i piosenek. Była recytacja solo i grupowa, humorystyczna i żartobliwa oraz podkreślająca rolę ucznia, nauki, obowiązków i praw. Następnie z ogromnym przejęciem unosząc prawą rękę uczniowie złożyli ślubowanie.

    Z kolei emocje pasowania wywołały rumieńce na policzkach pierwszoklasistów. Pani dyrektor Beata Żukowska dokonała tej ceremonii wielkim, czerwonym ołówkiem przepasanym biało-czerwoną szarfą. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami od rodziców i Samorządu Uczniowskiego (długopisy, ołówki, zakładki, plany lekcji, magnesy). Wszyscy podkreślali rangę wydarzenia, zarówno Pani dyrektor, rodzice, starsi uczniowie i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kierowali do najmłodszych dużo ciepłych słów i życzeń. Wzruszeni i przejęci rodzice pochwalili dzieci za piękny występ, życzyli sukcesów w szkole i „pstrykali” fotki dokumentując dla rodziny tę uroczystość. Pani dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła rolę rodziców w życiu szkoły: „…szkoła bez rodziców nie mogłaby funkcjonować, ich pomoc i wsparcie są bezcenne każdego dnia…”. Dla pierwszaków wystąpili również uczniowie klasy IIa i IIb oraz III. W wierszach i piosenkach „opowiedzieli”, że „w szkole fajnie jest”, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Uczniowie klasy III przypomnieli sobie, jakie uczucia i obawy towarzyszyły im w podobny dzień, 2 lata temu.

    Galowe stroje wprowadziły w uroczysty nastrój dnia, a promienie październikowego słońca i złote liście za oknami dodawały magicznej kolorystyki temu wydarzeniu szkolnemu.

     

    Ewa Matusiak

    Paulina Zielińska

     

  • „Bezmierny nasz dług wdzięczności”

    „Bezmierny nasz dług wdzięczności”

    Pod takim hasłem 15 października 2019 roku został zaprezentowany przygotowany przez uczniów klasy ósmej i chór szkolny montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zostali zaproszeni goście – Wójt Gminy Sońsk wraz z Panią Skarbnik, emerytowani nauczyciele oraz cała społeczność  szkolna – Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i wszyscy Pracownicy Szkoły.  Ósmoklasiści, dziękując swoim pedagogom za pracę z nimi, przedstawili kilka scenek z życia szkoły. Na wstępie apelu kilkoro uczniów wcieliło się w role nauczycieli zaprezentowanych zgromadzonym jako swoiste typy – Anioła, Luzaka, Służbistki, Aktywistki i Sceptyka. Mimo dziwnych nazw nauczyciele jawili się jako lubiani i sympatyczni ludzie, którym leży na sercu dobro ich podopiecznych.  Po prezentacji rodzajów nauczycieli przyszedł czas na pokazanie lekcji z niesfornymi uczniami, którzy, chociaż wywoływali salwy śmiechu wśród widowni swymi często nietrafionymi i przerysowanymi odpowiedziami na pytania nauczycieli, okazali się wdzięcznymi i miłymi urwisami lubiącymi swoich pedagogów.  Scenki uczniowskie zamykały humorystyczne przykłady z wypracowań, które pokazały, z czym na co dzień muszą się zmagać w swojej pracy nauczyciele. Za pracę, zaangażowanie i wiele trudu uczniowie podziękowali swoim pedagogom pięknymi słowami poetów oraz dedykowanymi piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego, wśród których szczególnie jedna została nagrodzona wielkimi brawami. Był to utwór Krzysztofa Krawczyka pt. „Mój przyjacielu” ze zmienionymi słowami „Nauczycielu”. Uroczystość przygotowaną przez uczniów zakończyła piosenka „Wyśpiewać dziś chcemy  Wam życzenia”.  Po uroczystej akademii Pani Dyrektor zgodnie z tradycją wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, a zaproszony na uroczystość Wójt Gminy Sońsk – Pan Jarosław Muchowski – poinformował zgromadzonych o uhonorowaniu  Pani Beaty Żukowskiej, Dyrektora naszej szkoły, Nagrodą Wójta. Na zakończenie uroczystości z okazji DEN przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego oraz Rodziców wraz z serdecznym życzeniami wręczyli pracownikom szkoły kwiaty. 

    Barbara Sadowska

  • Europejski Dzień Języków Obcych

    Europejski Dzień Języków Obcych

    23 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego dnia. Klasy starsze losowały kraj i miały za zadanie przygotować; stoisko z flagą, zdjęciami i informacjami o danym kraju, potrawę narodową, piosenkę w języku narodowym oraz przygotować się do krótkiej prezentacji. 10 października na sali gimnastycznej cała szkoła zebrała się aby oglądać efekty pracy uczniów. Imprezę prowadziły Natalia Obidzińska i Jagoda Bojarska, uczennice klasy 8. Wszyscy podziwiali kolorowe stoiska z Włoch (klasa 8), Litwy (klasa 7), Rosji i Czech (klasy 6), Wielkiej Brytanii i Grecji (klasy 5 i 4). Uczniowie i nauczyciele próbowali pachnących potraw m.in. samodzielnie wykonana pizza z Włoch, pudding z Wielkiej Brytanii, sałatki z Grecji, pierogi z Rosji. Wszyscy świetnie się bawili przy piosenkach wykonanych w różnych językach, oglądali układy choreograficzne i różnorodne stroje. Przy każdej prezentacji były też pytania dotyczące danego kraju oraz słodkie nagrody. Młodsze klasy poza oglądaniem prezentacji na sali gimnastycznej uczestniczyły w lekcjach na temat różnych krajów Europejskich przeprowadzonych przez uczniów klas 7 i 8 w ramach lekcji języka angielskiego.

    M. Mioduszewska

  • Obiady!

    Obiady!

    Wpłaty za obiady w miesiącu listopadzie  2019r.

    1. W Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 66,50 złprzyjmowane będą w terminie od 21 - 23 października 2019r (koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3,50 zł)

    Wpłat dokonujemy u Pani Doroty Brudzikowskiej  w godzinach:

    • 8:00-09:00 

    PO DNIU 23 PAŹDZIERNIKA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

    2. W Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 66,50 zł wpłaty będą przyjmowane w dniach 21- 23 października 2019r. (koszt jednego posiłku przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 3,50 zł.).

    Wpłat dokonujemy u Pani Justyny Kowalskiej w świetlicy szkolnej w godzinach:

    • 7:30-8:00-przed lekcjami
    • 9:40-9:50-druga przerwa

    PO DNIU 23 PAŹDZIERNIKA  WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!

    DZIĘKUJEMY!!!

  • Rozstrzygnięcie ofert

    Rozstrzygnięcie ofert

    Rozstrzygnięciu uległy oferty cenowe na zakup oleju opałowego i opału na sezon grzewczy 2019-2020 w Szkole Podstawowej w Gąsocinie. W załączeniu przedstawiamy noatatki służbowe.

    img376.jpg

    img377.jpg

  • Zajęcia pozaszkolne

    Dzień dobry

    Prowadzimy obecnie nabór do Akademii Piłki Ręcznej Juranda Ciechanów dla trzecio- i czwartoklasistów.Zapraszamy na spotkanie, na którym proponujemy rozmowę z zawodnikami pierwszoligowej drużyny, wręczenie ulotek ze szczegółami naboru i drobnych upominków.

    Krzysztof Podliński

  • "Bezpieczna droga do szkoły"

    "Bezpieczna droga do szkoły"

    27 września 2019r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami KWP w Ciechanowie na temat: " Bezpieczna droga do i ze szkoły". Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się poboczem i po chodniku. Zwrócili uwagę uczniów na konieczność używania świateł odblaskowych i korzyści z tego płynących. Dzieci otrzymały odblaski "wesołe buźki" i "linijki". Omówione zostały też zasady ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i obcymi zwierzętami. Na zakończenie uczniowie gromkim głosem zaśpiewali piosenkę "W drodze do szkoły". Okazało się, że zasób wiadomości o ruchu drogowym pierwszoklasistów jest wysoki. Teraz rolą nauczycieli i rodziców uczniów - wzięli również udział w spotkaniu - jest przypominanie i praktyczne stosowanie zasad bezpieczeństwa w celu wyrobienia nawyku ich przestrzegania każdego dnia, nie tylko w drodze do i ze szkoły.

    E. Matusiak, P.Zielińska

  • „Wrzesień 1939r. w naszej świadomości”

    „Wrzesień 1939r. w naszej świadomości”

    W Szkole Podstawowej w Gąsocinie realizowany jest projekt „Wrzesień 1939r. w naszej świadomości”. Jest on realizowany przy wsparciu Muzeum II wojny światowej w Gdańsku. Działaniami są objęci uczniowie klas VI, VII oraz VIII.

    Celem w/w działań jest upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz propagowaniu historii współczesnej wśród uczniów.

    23.09.2019r. w Szkole Podstawowej w Gąsocinie miało miejsce spotkanie uczniów  z Grupą Rekonstrukcyjną Historii Współczesnej z Lublina. Uczniom w trakcie pokazu zaprezentowano broń i umundurowanie polskich formacji wojskowych z lat 1918- 1939. Omówiono również najważniejsze epizody walk września 1939r.

    M. Kamiński 

    We wrześniu 2019 roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w związku  z tak ważnymi i jednocześnie tragicznymi wydarzeniami w historii Polski, postanowiliśmy przybliżyć uczniom naszej szkoły tamtejsze czasy. Podczas krótkiej pogadanki i pokazu, zatytułowanych ,,Wrzesień 1939”, wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o ataku dwóch wrogich armii na państwo polskie oraz bohaterskiej obronie Ojczyzny przez dzielnych żołnierzy. Dodatkowo uczniowie mieli okazję poznać: elementy uzbrojenia używanego podczas walk zbrojnych tamtego okresu, były to między innymi: broń strzelecka  - pistolety, karabinki, karabiny maszynowe, rewolwery i broń artyleryjska: moździerze, haubice, granatniki; mundur żołnierski oraz wyposażenie plecaka żołnierskiego. Ciekawą atrakcją była możliwość przymierzenia hełmów żołnierskich, czapki czołgisty i masek przeciwgazowych, a także udział w musztrze żołnierskiej podczas, której uczniowie wykonywali komendy dowódcy. Warto pamiętać o kampani wrześniowej 1939, nazywanej obecnie wojną obronną 1939, gdyż był to jeden z najbardziej dramatycznych rozdziałów w historii państwa polskiego, który przyniósł śmierć wielu żołnierzom. W pamięci mieści się bowiem tradycja i tożsamość narodowa. Cześć i chwała bohaterom września 1939 roku.

    Agnieszka Fabisiak

  • Samorząd Uczniowski- wybory!

    Samorząd Uczniowski- wybory!

    W dniu 20.09.2019r. (piątek) podczas „długiej przerwy” uczniowie w demokratycznych wyborach samorządowych wybrali swojego przedstawiciela na stanowisko  przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na to stanowisko została wybrana uczennica klasy VIII Natalia Obidzińska. Jej zastępcą została Jagoda Bojarska. Funkcję skarbnika otrzymał Jakub Maćkowski.

    W poniedziałek dnia 23.09.2019r. przedstawiciele samorządów klasowych klas  IV- VIII wybrali dwóch opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Każdy obecny w szkole uczeń głosował anonimowo na swojego kandydata. W wyniku demokratycznych wyborów opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/ 2020 zostali: p. Mieczysław Kamiński i p. Marta Wodzyńska- Zaborek. Życzymy dobrej i owocnej współpracy oraz wielu ciekawych pomysłów i inicjatyw.

    Dorota Brudzikowska

    Ewa Podsiadlik

  • Narodowe czytanie 2019

    Narodowe czytanie 2019

    W sobotę 7 września 2019 roku w budynku Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie w ramach akcji Narodowego Czytania objętego patronatem Prezydenta RP odbyło się pierwsze na terenie naszej Gminy Sońsk tego rodzaju przedsięwzięcie. Wśród czytających  nowele wybrane z ośmiu zasugerowanych przez Parę Prezydencką znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem, pracownicy placówek kultury i muzeum, nauczyciele, bibliotekarze i aktorzy. Podczas spotkania przeczytano piękne, choć częściowo zapomniane nowele: Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Orka Władysława Stanisława Reymonta oraz Sachem Henryka Sienkiewicza. Wśród prezentujących utwory znalazła się reprezentantka naszej szkoły Pani Barbara Sadowska, która wraz z Panią Wiolettą Dąbrowską, pracownikiem gąsocińskiej biblioteki, przeczytała nowelę Sachem. Ta wartościowa inicjatywa zapewne na stałe wpisze się na listę imprez gminnych, z naszym szkolnym udziałem.

    B. Sadowska

     

  • Uwaga! Obiady

    Uwaga! Obiady

    Wpłaty za obiady w miesiącu październiku 2019r.

    1. W Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 w kwocie 77,00 złprzyjmowane będą w terminie od 23 - 25 września 2019r (koszt jednego posiłku dwudaniowego przygotowanego przez kuchnię Przedszkola w  Gąsocinie wynosi 3,50 zł)

    Wpłat dokonujemy u Pani Doroty Brudzikowskiej  w godzinach:

    • 8:00-09:00 

    PO DNIU 25 WRZEŚNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!!!

    2. W Szkole Podstawowej przy ul. Błotnej 12 w kwocie 77,00 zł wpłaty będą przyjmowane w dniach 25- 27 września 2019r. (koszt jednego posiłku jednodaniowego-zupa lub drugie danie przygotowanego przez kuchnię Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wynosi 3,50 zł.).

    Wpłat dokonujemy u Pani Justyny Kowalskiej w świetlicy szkolnej w godzinach:

    • 7:30-8:00-przed lekcjami
    • 9:40-9:50-druga przerwa

    PO DNIU 27 WRZEŚNIA WPŁATY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE !!!

    DZIĘKUJEMY!!!

  • KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH

    KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH

    W dniu 9 września uczniowie klasy VA wzięli udział w akcji prowadzonej przez przedstawicieli KPP w Ciechanowie pod hasłem: „Kierowco! Nie poluj na zebrach”. Celem akcji było zwrócenie uwagi kierowców na pieszych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie pod opieką dzielnicowego asp. szt. Michała Hernera oraz zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii sierż. szt. Małgorzaty Listkowskiej oraz Kamili Nosarzewskiej udali się na najbliższe przejście dla pieszych, gdzie zatrzymującym się kierowcom pokazywali przygotowane ulotki, zwracali ich uwagę na to, że pieszy podczas zderzenia z autem jest na przegranej pozycji, dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności.

    S.Ulatowska- pedagog 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
    ul. Błotna 12, 06-440 Gąsocin (klasy IV- VIII)
    ul. Szkolna 1, 06-440 Gąsocin (klasy I - III, Oddziały przedszkolne)
  • (+48)23 6714342- Sekretariat ul. Błotna 12
    (+48)23 6714101- Sekretariat ul. Szkolna 1
    (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć