Rozpoczynamy drugą edycję międzyszkolnego konkursu profilaktycznego Zdrowiej i świadomiej żyć. W tym roku temat związany jest z obecną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy - „W domu czuję się bezpiecznie, koronawirus nie będzie trwał wiecznie”. Poniżej znajduje się Regulamin konkursu wraz ze zgodą na udział. Zachęcam wszystkich uczniów do udziału i życzę powodzenia.
II_edycja_konkursu(1).pdf
Pedagog
S. Ulatowska
Poniżej w załączniku zamieszczamy "Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Sońsk". Osoby zainteresowane prosimy o zapoznaie się dokładnie z informacją.
REGULAMIN(1).pdf
Zapraszam uczniów klas IV- VII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS w Warszawie.
Temat konkursu: ,,Bezpiecznie na wsi”
Celem konkursu jest promowanie wśród dorosłych i dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.
Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez ucznia pracy plastycznej w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Technika dowolna. Termin składania prac do 17.03.2021r.
Na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce ,,Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym” znajdują się materiały informacyjne o konkursie.
Nauczyciel plastyki
Dorota Brudzikowska
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
uprzejmie informuję, że województwo mazowieckie organizuje konkurs literacko-plastyczny „Jestem z Mazowsza - to powód do dumy” adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu. Tematem przewodnim jest poszerzenie wiedzy młodego pokolenia o historii, kulturze, tradycjach czy przyrodzie zarówno ich małych ojczyzn, jak i całego regionu oraz rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodych Mazowszan.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl <http://www.mazovia.pl> pod adresem:
https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,225,konkurs-jestem-z-mazowsza.html
Z wyrazami szacunku
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Zapraszamy Rodziców i Uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach on line. Dokładne informacje na ten temat znajdziecie kilkając w poniższy link.
W styczniu klasa 4 przygotowała padlet z opisami domów - swoich lub wymarzonych. Zachęcam do obejrzenia - wystarczy kliknąć.
https://padlet.com/mamioduszewska/omsqfefy743uc1t3
M.Mioduszewska
Zachęcamy do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”.
Koncert będzie miał oficjalną premierę dziś, 26 lutego. Widowisko mogą obejrzeć Państwo na profilu MEiN na Facebooku
https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/
oraz w serwisie You Tube https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be.
Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00. Kolejna emisja odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.
Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Mamy świadomość, że naszą wolność zawdzięczamy postawie, która cechowała Żołnierzy Niezłomnych.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i zaspokajać potrzeby opiekuńczo-wychowawcze. Po okresie pracy zdalnej uczniowie klas I-III od 18 stycznia 2021 uczą się stacjonarnie. Aby wyjść naprzeciw potrzebom rozwojowym dzieci świetlica szkolna szczególny nacisk położyła na usprawnianie motoryki małej poprzez kształtowanie: sprawności manualnej i percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej, podstawowych funkcji rąk i stymulacji ręki, zakresu ruchu w obrębie stawu łokciowego i nadgarstka, serii ruchów precyzyjnych (śródręcze i palce). Uczniowie wykonują prace plastyczno-techniczne przy użyciu nożyczek, farb, plasteliny, papieru, kleju, cukru. Efekty ich pracy są eksponowane na tablicach i ścianach świetlicy. Pozwala to zaistnieć uczniom w przestrzeni szkolnej, wpływa pozytywnie na ich samoocenę oraz sprawia, że coraz sprawniej posługują się różnorodnymi narzędziami i materiałami.
Monika Iwańska – nauczyciel świetlicy
Innowacja pedagogiczna „Myślę, więc rysuję” opracowana została z myślą o przełamaniu schematu nauki matematyki i rozbudzeniu w uczniach kreatywności. Realizacja innowacji rozpoczęła się w październiku 2020 roku w klasie IV i VIII. Zajęcia innowacyjne odbywaj się w ramach obowiązkowych zajęć matematycznych, jako element godziny lekcyjnej, raz na dwa tygodnie. Uczniowie zostali zapoznani z planem innowacji, jej celami, sposobami realizacji. Uczniowie klasy ósmej poznali już umowne symbole do tworzeni notatek wizualnych, z zasadami tworzenia notatek, cały czas nabywają umiejętności rysowania. Uczniowie klasy IV otrzymują notatki od nauczyciela lub tworzymy je wspólnie. Zagadnienia matematyczne są łatwiej przyswajane przez uczniów jeśli przedstawione są w sposób obrazkowy, schematyczny, z użyciem koloru czy ikon. Uczniowie mają wówczas możliwość powiązania teorii z rysunkiem, otwarciu się na swój kreatywny potencjał i rozwijaniu swoich możliwości.
M. Sikora
Oto kila notatek wizualnych z uczniowskich zeszytów:
Wpłaty za obiady uczniów klas I-III za miesiąc marzec 2021r. w kwocie 80,50 zł (23 dni x 3,50zł = 80,50zł) przyjmowane będą w dniach:
w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat)
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 24.02.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!
Dziękujemy!
W dniu 17 lutego uczniowie klas I – III w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem było bezpieczeństwo w sieci. Na zaproszenie pedagog Sylwii Ulatowskiej przybyli Pani Kamila Nosarzewska – pracownik Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Ciechanowie oraz dzielnicowy gminy Sońsk, asp. Michał Gnas.
Uczniowie oglądając filmy edukacyjne poznali zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystani z Internetu, portali, komunikatorów oraz czyhające na nich niebezpieczeństwa. Pani Kamila szczegółowo przedstawiła uczniom jaki to ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzielnicowy przedstawił młodym słuchaczom na czym polega jego praca i zachęcił do korzystania pomocy funkcjonariuszy w razie potrzeby.
Ulatowska Sylwia
Ze wzewzględu na trudne warunki pogodowe zebrania z rodzicami uczniów klas I - III dobędą się on- line w nastepujących terminach:
Dyrektor
Beata Żukowska
W czerwcu ubiegłego roku szkolnego - 2019/2020 szkoła po raz kolejny zgłosiła się do udziału w projekcie Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego - Akademia Młodego Obywatela i wytypowani zostali do niego uczniowie obecnych klas siódmych.
Rozpoczął się on we wrześniu roku szkolnego 2020/2021 od wyjazdu klas z wychowawcami do Warszawy. Ponieważ miał na celu propagowanie działań prospołecznych i kształtowanie świadomych obywateli, w dniach 07.09.2020-10.09.2020 uczniowie brali udział w licznych spotkaniach, począwszy od spotkania z prezes fundacji na temat życia i działalności Jana Karskiego, z rabinem w synagodze Nożyków, księdzem pokamedulskiego kościoła katolickiego, pastorem kościoła ewangelicko-reformowanego, z imamem z Centrum Kultury Islamu, ze świadkiem historii, poprzez udział w różnych warsztatach – „Polak w sieci”, „Patriotyzm i obywatelstwo”, zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz spacer po Warszawie. Ostatniego dnia – na zakończenie wyjazdu - uczestnicy mieli też możliwość spotkania z pisarką Agatą Tuszyńską. Zdjęcia z pobytu w Warszawie (https://spgasocin.edupage.org/album/#gallery/399) oraz krótki film, którego jesteśmy bohaterami: https://www.jankarski.net/pl/akademia-2/filmy-akademii.html
Po powrocie do szkoły zbierali materiały i przeprowadzali wywiady z najstarszymi członkami naszej społeczności. Stworzone w projekcie prace zostały opublikowane w druku oraz udostępnione w Internecie.
Ze względu na sytuację w kraju związaną z pandemią podsumowanie i zakończenie Akademii odbyło się w formie spotkania on-line 26 listopada 2020 roku. Uczestniczyła w nim sędzia Katarzyna Wróbel, która opowiedziała uczniom o trójpodziale władzy, przedstawiła system sądownictwa w Polsce, wyjaśniała różnice między sędzią, adwokatem, prokuratorem i odpowiadała na różne zadawane przez uczestników pytania.
W grudniu do szkoły dostarczone zostały książki, które są dziełem naszych młodych autorów.
Poniżej link do strony, z której książkę można pobrać
https://www.jankarski.net/pl/wydarzenia-i-nowosci/wydarzenia/ksiazka-mlodych-obywateli.html
B. Majewska
Szanowni Państwo!
W najbliższym czasie odbędą się zebrania on-line z rodzicami uczniów klas IV - VIII. Wychowawcy połączą się z rodzicami za pomocą platformy Teams, na której znajdują się konta uczniów.
Plan zebrań:
Dyrektor szkoły
Beata Żukowska
Uwaga!!!
Trwają zapisy dzieci do klasy pierwszej. Wnioski do pobrania u Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 oraz ze strony internetowej szkoły.
Składanie wniosków
od 8 lutego do 8 marca 2021r.
w pokoju nr 14 .
Dyrektor
Beata Żukowska
Szczególowe informacje w linku poniżej:
Listopad – korzystaliśmy z aplikacji learning chocolate (https://www.learningchocolate.com ) i quizlet (https://quizlet.com/).
Klasa 7 – wykonywała krzyżówkę lub wykreślankę na temat wyglądu i mody (www.theteacherscorner.net ). Prace prezentujemy, można spróbować swoich sił.
Grudzień – poznaliśmy i korzystaliśmy z aplikacji quizziz (www.quizizz.com ), learningapps (https://learningapps.org), karaoke z piosenkami (https://lyricstraining.com/)
Klasa 8 – wykonała komiks online, w którym wykorzystała dialogi na temat preferencji lub pozwolenia korzystając z aplikacji: www.makebeliefscomix.com Niestety komiksy miały ograniczony czas działania i już wygasły więc nie możemy zaprezentować naszych prac.
M. Mioduszewska
Szczegóły w linku poniżej:
Wpłaty za obiady klas I-III za miesiąc luty 2021r. w kwocie 70,00 zł (20dni x 3,50zł = 70,00zł) przyjmowane będą w dniach:
w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 1 u pani Doroty Brudzikowskiej w sali nr 14 (Sekretariat)
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 29.01.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!
Dziękujemy!
W dniu 21 grudnia 2020r w naszej szkole odbył się szkolny konkurs z matematyki „Mistrz Tabliczki Mnożenia” w wersji online. Uczniowie o godz. 11.30 dostali link z zadaniami do rozwiązania w określonym czasie. Znamy już wyniki !Gratulujemy!
Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyli:
Laureaci otrzymują nagrody rzeczowe (wręczenie nagród po powrocie do szkoły lub do odbioru w określonym dniu i godzinie w szkole) oraz ocenę cząstkową celującą. Uczniowie, którzy zdobyli powyżej 50% punktów otrzymują ocenę cząstkową bardzo dobrą, pozostali uczniowie za udział w konkursie otrzymują plusy.
M.Sikora, Ewa Podsiadlik
Tradycją naszej szkoły jest udział w corocznej zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Pawłowie. I w tym roku również udało nam się zorganizować taką zbiórkę. Podarowane rzeczy, które można było zostawiać pod drzwiami budynku Biblioteki w Gąsocinie zostały 9 grudnia przekazane do Schroniska w Pawłowie. Dziękujemy Wszystkim darczyńcom oraz pani W. Dąbrowskiej za dostarczenie do schroniska zebranej karmy i akcesoriów.
M. Sikora
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie informuje, że w celu zwiększenia dostępności usług z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej uruchomiła 3 infolinie:
Jednocześnie informujemy, że Poradnia przyjmuje dzieci i młodzież przez cały czas, również poprzez bezpośrednie wizyty w placówce prowadząc diagnozy i terapie, pracując w reżimie sanitarnym.
Dodatkowo informujemy rodziców dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, których ważność upłynie wraz z końcem sierpnia 2021 r., że już od stycznia przyjmujemy wnioski do zespołu orzekającego w celu wydania nowego orzeczenia, które będzie ważne od września 2021 r. W przypadku wątpliwości dotyczących spraw związanych z zespołami orzekającymi zarówno rodzic jak i nauczyciel może skorzystać codziennie z infolinii.
Uwaga! Z przykrością informujemy, że tymczasowo z powodu poważnej awarii nie działają inne telefony w Poradni (23 672 26 73, 23 673 27 73). Można kontaktować się z nami poprzez mail (info@pppciechanow.pl). Mamy nadzieję, że najszybciej jak to będzie możliwe uda się nam ponownie uruchomić centralę telefoniczną. Kiedy to się stanie stosowna informacja pojawi się na stronie internetowej PP-P w Ciechanowie; www.pppciechanow.pl
Z wyrazami szacunku
P.o. dyrektora
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie
/-/ Wiesława Machul