Za nami piękne popołudnie pełne zabawy, uśmiechu i radości. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym wzbogaciliśmy się o mnóstwo niezapomnianych wrażeń i doświadczyliśmy niezapomnianych emocji. Jeszcze długo będziemy wspominać ten wspaniały czas radości i zbawy.
D Z I Ę K U J E M Y !!!
Nowa galeria Wspaniały czas !!! została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 30 maja 2023 roku w MSCDN w Ciechanowie odbył się V Turniej Szachowy w ramach projektu Szachy w mazowieckiej szkole. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: I-III. Obowiązywał szwajcarski system, który polegał na rozegraniu 7 rund po 10 minut na zawodnika w każdej rundzie. W kategorii wiekowej klas pierwszych brązowy medal zdobył Wiktor Zaborek. W kategorii wiekowej klas drugich srebrny medal zdobyła Michalina Sikora. Kacper Szczepański z klasy drugiej, Weronika Kacprzak i Michał Sieczkowski z klasy trzeciej zajęli miejsca tuż za podium. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział, podziękowania i gratulacje od organizatorów turnieju.
Krzysztof Rutkowski
19 maja klasy pierwsza i trzecia pojechały na wycieczkę do Torunia, a miasto z pierników słynie! Zaczęliśmy więc zgodnie z tradycją w Piernikarni Mistrza Bogumiła. Tam dzieci wzięły udział w warsztatach wypieku pierników ozdobnych. Podczas zajęć każdy własnoręcznie wykonał swój piernik tak, jak czynili to dawni mistrzowie. Była to również okazja do skosztowania toruńskiego specjału, wysłuchania legend i opowieści na temat dawnych tradycji piernikarskich. Po tych niezwykłych doznaniach smakowych, naładowani pozytywną energią ruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Starówka urzekła nas pięknymi i bardzo cennymi zabytkami. Zwiedziliśmy między innymi: rynek staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dom Mikołaja Kopernika. Wysłuchaliśmy legend i opowieści na temat historii miasta i dziejów jego mieszkańców. Po spacerze była możliwość zakupienia pamiątek i słynnych toruńskich pierników wytwarzanych w Fabryce Cukierniczej KOPERNIK, założonej w 1763 roku, najstarszej w Polsce i jednej z najstarszych na świecie. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie w bardzo atrakcyjny sposób dzieci poznawały podstawy różnych nauk, oglądały wystawy czasowe, brały udział w ciekawych eksperymentach. Ten dzień spędziliśmy bardzo intensywnie, a do domów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.
B. Rutkowska, P. Zielińska
Nowa galeria Wycieczka piernikami pachnąca. została dodana do albumu fotograficznego
Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc czerwiec 2023r. w kwocie 58,50 zł (13 dni x 4,50zł =58,50zł) przyjmowane będą w dniach:
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat) . Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy
Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 81 8218 0003 2001 0000 1225 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. II c, za obiady w maju 2023r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 25.05.2023r.
na rachunku bankowym Gminnego Przedszkola w Gąsocinie.
Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc czerwiec 2023r. w kwocie 58,50zł (13 dni x 4,50zł = 58,50zł) przyjmowane będą w dniach:
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej.
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy
Szkoły Podstawowej w Gąsocinie (klasy IV-VIII)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 71 8218 0003 2001 0000 0954 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. VI c, za obiady w czerwcu 2023r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 25.05.2023r. na rachunku bankowym
Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.
Ważne!
Uczniowie wyjeżdżający na wycieczkę w dniach 29.05 – 01.06 wpłacają kwotę 40,50 zł (9 dni x 4,50 = 40,50 zł). Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12
lub pod nr tel. 23 671 44 69
W dniu 9 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowych Biegach Przełajowych im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. W składzie reprezentacji szkoły znaleźli się: Lena Ślesik, Pola Śmigielska,Janek Wynimko oraz Wiktor Kamiński. W każdym biegu brało udział od 80 do 120 zawodników. Na wyróżnienie zasługuje Wiktor Kamiński z klasy VI, który w swoim biegu zajął wysokie 18 miejsce. Pozostali uczniowe w swoich biegach zajęli następujące pozycje: Lena Ślesik- 30 miejsce, a Janek Wynimko -31 miejsce. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pana Andrzeja Kwasiborskiego. Wszyskim dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz gratulujemy odwagi i zapału.
A. Kwasiborski
W najbliższych dniach odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami. Poniżej zamieszczamy harmonogram. Prosimy o zapoznanie się z nim.
09.05.2023r. (wtorek)- ul. Błotna 12
Kl. IV a - godz. 17.00 – sala 8
Kl. IV b - godz.17.00 – sala 2
Kl. V a – godz. 17.00 – sala 4
Kl. V b - godz. 17.00 – sala 1
Kl. VI – godz. 17.00 – sala 7
Kl. VII – godz. 17.00 – sala 5
Kl. VIII a- godz. 17.00 – sala 3
Kl. VIII b – godz. 17.00 – sala 6
10.05.2023r. (środa)- ul. Szkolna 1
Kl. I – godz. 17.00 – sala 3
Kl. II – godz. 17.00 – sala 4
Kl. III – godz. 17.00 – sala 5
Dyrektor szkoły
Agnieszka Bakalarska
Wszystko się może zdarzyć /Gdy serce pełne wiary
Gdy tylko czegoś pragniesz,/ Gdy bardzo chcesz o.o..
Wszystko może zdarzyć się”
Anita Lipnicka
Miło mi poinformować, że Nieustający Konkurs Czytelniczy zorganizowany przez nauczyciela biblioteki szkolnej trwał od października 2022r. do maja 2023r. Był adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, utrwalanie nawyku obcowania z książką, dostarczenie radosnych przeżyć, podnoszenie kultury czytelniczej uczniów oraz promocja czytelnictwa.
Do konkursu przystąpiło 25 uczniów naszej szkoły. W każdym miesiącu uczestnicy konkursu otrzymywali nowe zadania do wykonania sprawdzające wiadomości z zakresu: biblioteki, literatury, zasobów słownictwa , stylistyki, ortografii, języka polskiego itp.
Uczniowie sprostali wszystkim zadaniom konkursu, wykonali je terminowo, rzeczowo odpowiadali na pytania i z zaangażowaniem rozwiązywali poruszane zagadnienia.
Uroczyste podsumowanie konkursu nastąpiło po uroczystości związanej z obchodami 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w obecności społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego, przedstawicieli Rady Rodziców.
Ostatecznie w Nieustającym Konkursie Czytelniczym zwyciężyli : Julia Wierzchowska, Alicja Milewska, Wiktor Kamiński i Hanna Rutkowska. Laureaci zostali nagrodzeni książkami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w szkole ogłoszono konkurs:
W konkursie dla klas IV polegającym na wykonaniu zakładki do książki zawierającej cytat o książce” powstało 15 kreatywnych zakładek zarówno z klasy IVa jak i IV b.
Zwycięzcami tego konkursu zostali : Lena Drozdowska, Lena Ślesik, Aleksandra Michalak, Alicja Milewska, Jan Wynimko, Julia Zalewska.
Z klas V do grona laureatów dołączyły Aleksandra Kozarzewska i Monika Słończewska.
Wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi za podjęcia nowego wyzwania i zachęcam pozostałych uczniów do udziału w organizowanych imprezach propagujących książkę i jej walory oraz kulturę czytelniczą.
J.Jasińska
n-l bibliotekarz
Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Gąsocinie pod opieka J. Jasińskiej i M. Wierzchowskiej uczestniczyli 27.04.2023r.w Dniu Otwartym w ZSCKR im. A. Świętochowskiego w Gołotczyźnie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:10 uroczystym powitaniem ósmoklasistów przez uczniów i nauczycieli szkoły ponadpodstawowej. Pani "przewodnik" przedstawiła krótko ogólne informacje o szkole i zachęciła do obejrzenia filmu szczegółowo przedstawiającego ponad stuletnią szkołę rolniczą na naszym terenie oraz zachęciła do udziału w przygotowanych na tą okazję atrakcjach.
W czasie ponad dwugodzinnego pobytu uczniowie zwiedzili szkołę, poznali klasopracownie z bogato wyposażoną bazą dydaktyczną, mieli możliwość obejrzenia pracowni gastronomicznej i skosztowania smakołyków przygotowanych przez uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Podczas zwiedzania warsztatów samodzielnie pod opieką instruktora obsługiwali spawarkę, z bliska obejrzeli różne zwierzęta, które można było pogłaskać. Oprócz tych atrakcji uczniowie brali udział w licznych spotkaniach z uczniami i nauczycielami ZSCKR w Gołotczyźnie dzięki czemu szczegółowo poznali ofertę edukacyjną szkoły i wyjaśnili wszystkie wątpliwości związane z rekrutacją do tej placówki.
Ósmoklasiści odbyli również edukacyjną wędrówkę po ścieżce edukacyjnej i obejrzeli najciekawsze pod względem krajobrazowym, kompozycyjnym, ekologicznym i przyrodniczym miejsca na terenie ponad 100-letniego i około 3 ha kompleksu parkowego wokół szkoły.
Podczas wizyty zwrócono uwagę na działalność uczniów w ramach szerokiej gamy zajęć pozalekcyjnych. Zaciekawienie wzbudziły zajęcia na strzelnicy, jak również szeroki asortyment zajęć sportowych oferowanych w tej szkole.
Wyjazd na Dzień Otwarty w ZSCKR w Gołotczyźnie był bardzo atrakcyjny i pełen wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i ich opiekunów.
Jednocześnie spotkanie ósmoklasistów z uczniami i nauczycielami szkoły średniej było doskonałą i interesującą formą pogłębienia wiedzy na temat ogólnego funkcjonowania najstarszej szkoły rolniczej na naszym terenie.
Na upamiętnienie pobytu w tym niezwykłym miejscu wykonaliśmy wiele pamiątkowych zdjęć, w tym również z naszymi absolwentami, o których usłyszeliśmy pozytywne opinie od nauczycieli.
24 kwietnia 2023r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości pana Stefana Chojnowskiego – poety ludowego z Soboklęszcza. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz 97 urodzin poety. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście – pan Stefan Chojnowski z rodziną i przyjaciółmi, przedstawiciele władz Gminy i sołectw Gminy Sońsk na czele z Wójtem panem Jarosławem Muchowskim, Proboszcz Parafii Gąsocin ksiądz Ireneusz Cielicki, przedstawiciele prasy oraz cała społeczność szkolna na czele z dyrektor panią Agnieszką Bakalarską. Na początku uroczystości Jubilat otrzymał życzenia od Wójta Gminy Sońsk, pani dyrektor oraz księdza Proboszcza i radnych.
Szkolny Konkurs Recytatorski został poprzedzony Szkolnym Konkursem Plastycznym „Poezją malowane” inspirowanym twórczością pana Stefana Chojnowskiego, na który wpłynęło ponad 100 prac. Stanowiły one oprawę plastyczną do Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 25 uczestników z klas I-VIII. Jury w składzie: Kierownik Biblioteki Publicznej w Gąsocinie pani Violetta Dąbrowska, pedagog szkolny pani Dorota Brudzikowska i bibliotekarka szkolna pani Jadwiga Jasińska – przewodnicząca Jury, oceniało występy w kategoriach klas I-III i IV-VIII. W finale konkursu znaleźli się: w kategorii klas I-III miejsce III Kacper Szczepański z klasy II, II miejsce Wiktor Zaborek z klasy I, I miejsce Melania Nowak z klasy III; w kategorii klas IV-VIII III miejsce Lena Ślesik z klasy IVa, II miejsce Amelia Szewczak z klasy Va, I miejsce Alicja Milewska z klasy IVb.
W trakcie obrad Jury organizatorzy Konkursu Plastycznego wręczyli nagrody jego zwycięzcom, którzy byli wyłonieni w trakcie głosowania uczniów – klasy I-III oceniały prace uczniów IV-VIII, a prace uczniów klas I-III oceniali uczniowie klas starszych. W kategorii klas I-III: Kornelia Domżała z klasy I – III miejsce, Kornelia Piskorska z klasy III – II miejsce, Michalina Sikora z klasy II – I miejsce; w kategorii klas IV-VI : Lena Ślesik z klasy IVa – III miejsce, Kinga Irmina Pierzynowska z klasy Va – II miejsce, Szymon Kołakowski z klasy Vb – I miejsce. W kategorii klas VII-VIII: Katarzyna Mróż z klasy VII – III miejsce, Hanna Rutkowska z klasy VII – II miejsce, Magdalena Siekierska z klasy VIIIa – I miejsce.
Uroczystość uświetnił występ Amelii Szewczak, która zaprezentowała utwór pana Stefana Chojnowskiego „Nad Soną” do melodii opracowanej przez panią Grażynę Jaskółowską.
Po zakończeniu imprezy laureaci i goście mieli okazję spotkać się z panem Stefanem Chojnowskim, który serdecznie podziękował wszystkim nagrodzonym i dokonał wpisu do kroniki szkolnej.
Obydwa konkursy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkoły. W ich realizację włożyły wiele zaangażowania i serca, co znalazło odbicie w bardzo dobrym przyjęciu przez widzów, którzy nagradzali każdy występ gromkimi brawami.
Organizatorzy: Bożena Rutkowska i Monika Iwańska
Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski poezji Stefana Chojnowskiego została dodana do albumu fotograficznego
Czy można połączyć kulturę ze sportem? Można. W piątek 21 kwietnia uczniowie klasy II pojechali na wycieczkę do Ciechanowa. Pierwszą atrakcją był musical „Piotruś Pan". Następnie uczniowie odebrali nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie organizowanym przez Hopa Park- godzinne szaleństwo na trampolinach. Wyskakani i zmęczeni uczniowie wrócili szczęśliwi do szkoły. To był udany dzień. Polecamy.
Nowa galeria Czy można połączyć kulturę ze sportem? Wycieczka klasy II. została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy VI wzięli udział w warsztatach "RAZEM PRZECIWKO HEJTOWI" prowadzonych przez psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie Panie: Małgorzatę Lewierowską i Anetę Tucholską, które miały na celu pomóc uczniom w zrozumieniu pojęcia hejtu, jak go unikać i jak się przed nim chronić. Dziekujęmy za wiele cennych wskazówek.
19 kwietnia uczniowie klas ósmych i siódmej razem z wychowawczyniami wyjechali do stolicy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie letniej razydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Łazienek Królewskich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody.
Kolejnym etapem wycieczki był Targówek i Teatr Rampa, który wraz z Teatrem Muzycznym TINTILO przygotował i przedstawił musical „Oto Oliver Twist” na kanwie powieści Charlesa Dickensa „Oliver Twist”. Spektakl zaproponował młodym widzom humor, atmosferę tajemniczości, piękną muzykę i taniec, wreszcie dreszczyk emocji – wszystko w atrakcyjnym i nowoczesnym wydaniu ze szczyptą staromodnego wdzięku.
Mimo deszczowej pogody wszystkim uczestnikom wycieczki humory dopisywały. Wspólny posiłek w Centrum Handlowym „Arkadia” był dopełnieniem całości.
Dnia 18 kwietnia 2023r. klasa szósta wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem dnia było zwiedzanie niepowtarzalnych wystaw w Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce które, inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne. Była to niesamowita nauka wszystkimi zmysłami, której każdy mógł doświadczyć na swój indywidualny sposób.
Po tak intensywnym czasie przyszła pora na posiłek, chwilę odpoczynku i małe zakupy podczas pobytu w centrum handlowym ARKADIA.
Na koniec naszej wycieczki czekała nas, jak się później okazało, najlepsza atrakcja wyjazdu, czyli laserowy paintball w GAMP LASR TAG. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że jeszcze na pewno tam wrócimy.
Klasa VI
Nowa galeria Klasa VI z wizytą w Warszawie została dodana do albumu fotograficznego
W dniu 18.04.2023r. uczniowie klas VIII wzięli udział w spotkaniu z Panem Janem Grzegorzem Prusińskim- przewodniczącym Klubu HDK na terenie Gminy Sońsk.
W ramach spotkania uczniowie otrzymali informacje, kto może oddawać krew do punktów krwiodawstwa, jak często i w jakich ilościach. Dorosłe osoby mogą oddawać tzw. ,,żywą krew” co 2 miesiące oraz osocze w odstępach dwutygodniowych. Przed procesem oddawania krwi należy być wypoczętym, zjeść lekki posiłek. Nie można spożywać alkoholu. Honorowi Dawcy Krwi korzystają z przywilejów w postaci zwrotu kosztów podróży do punktu krwiodawstwa oraz mogą kupować leki w aptekach i korzystać z wizyt lekarskich bez oczekiwania w kolejkach.
Pan Jan Grzegorz Prusiński oddał w sumie przez całe swoje życie 54 litry krwi. Tak właśnie wyglądać może dzisiejsza postawa patriotyczna i humanitarna, która niesie pomóc wielu ludziom w Polsce. Oczywiście przed pierwszym i kolejnymi pobraniami Pan Prusiński odczuwał silny lęk. Z czasem emocje się uspokoiły, a radość z oddania krwi była przeogromna.
Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania, np. ,,Jak się Pan czuł po oddaniu krwi?”. Zazwyczaj Pan Prusiński czuł się dobrze. Proces regeneracji trwa około dwóch tygodni. Po oddaniu krwi dawca nie uczęszcza dwa dni do szkoły i nie chodzi do pracy. 10 uczniów zadeklarowało, że po ukończeniu 18 lat będą chcieli oddawać swoją krew dla innych ludzi.
Wszystkie informacje na temat krwiodawstwa uczniowie mogą uzyskać na stronie internetowej Centrum Medycznego ,,Saska Kępa” w Warszawie.
Opiekunowie Szkolnego Koła PCK
Dorota Brudzikowska
Agnieszka Fabisiak
Leszek Krupiński
Nowa galeria Współpraca szkolnego Koła PCK została dodana do albumu fotograficznego
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organnizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjnedla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS.
Załącznik: Pismo_-_KRUS_20230419_0001.pdf
Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc maj 2023r. w kwocie 72,00 zł (16dni x 4,50zł =72,00zł) przyjmowane będą w dniach:
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat) . Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy
Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 81 8218 0003 2001 0000 1225 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. II c, za obiady w maju 2023r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 26.04.2023r.
na rachunku bankowym Gminnego Przedszkola w Gąsocinie.
Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc maj 2023r. w kwocie 72,00zł (16 dni x 4,50zł = 72,00zł) przyjmowane będą w dniach:
w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej.
Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.
Po dniu 25.04.2023r. wpłaty nie będą przyjmowane!
Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy
Szkoły Podstawowej w Gąsocinie (klasy IV-VIII)
Bank Spółdzielczy w Raciążu 71 8218 0003 2001 0000 0954 0001
Tytuł przelewu: Imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa należności
(np.: Jan Kowalski kl. VI c, za obiady w maju 2023r.)
Płatności przelewem muszą zostać zaksięgowane do 26.04.2023r.
na rachunku bankowym Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.
Wszystkie informacje dotyczące płatności dostępne u intendenta w budynku przy ul. Błotnej 12.