Koło Promocji Zdrowia w Szkole Podstawowej w Gąsocinie.

Koło Promocji Zdrowia w Szkole Podstawowej w Gąsocinie realizuje różne zadania z zakresu promocji zdrowia, których nadrzędny celem jest kształtowanie wśród uczniów właściwych zachowań i postaw prozdrowotnych mających na celu zwiększenie świadomości uczniów i ich wiedzy w zakresie  racjonalnego żywienia i jego znaczenia  w naszym życiu. Koło Promocji Zdrowia skupia wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką żywienia.  Cele, które nam przyświecają to:

1. inspirowanie  uczniów do wpisania na stałe aktywności fizycznej w swój plan dnia,
  2. zapoznanie uczniów i nauczycieli z literaturą  dostępną  na rynku krajowym, która pozwoliłaby  zapoznać się dokładniej z tematem zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety,
  3. zachęcenie  do wnikliwego czytania etykiety dostarczającej wielu informacji o spożywanym produkcie,
  4. uwrażliwienie na  wpływ odżywiania na zdrowie organizmu od najmłodszych lat.

Podczas  zajęć zajmujemy się zdrowotnymi aspektami żywienia, profilaktyką chorób cywilizacyjnych, omawiamy piramidę zdrowego żywienia . Zajęcia prowadzone w ramach Koła Promocji Zdrowia, mają również na celu, przeciwdziałanie upowszechnianiu się wśród młodzieży błędnych postaw i poglądów na temat związków między żywnością, żywieniem i zdrowiem.

Swoją wiedzą dzielimy się z innymi, organizując krótkie akcje informacyjne, gazetki ścienne, konkursy itp.

Działania realizowane  przez uczniów w ramach  Koła podnoszą  poziom wiedzy uczniów związanych z racjonalnym żywieniem, a także wpływają  na  wyrobienie  właściwych  nawyków związanych z dbaniem o swoje zdrowie.