Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne odbywają się raz w tygodniu dla każdego ucznia. Prowadzone są w grupach i ujęte w planie zajęć. Liczba uczestników zajęć wynosi od 2 do 5 osób.

Głównym celem zajęć korekcyjno-kompensacyjnych jest pomoc dziecku w przezwyciężaniu trudności  w opanowaniu określonych umiejętności i umożliwienie mu prawidłowego funkcjonowania w zespole klasowym oraz osiągania pozytywnych wyników szkolnych.

Do najważniejszych szczegółowych celów pracy korekcyjno – kompensacyjnej zalicza się:

• Usprawnianie zaburzonych funkcji analizatora wzrokowego, słuchowego i kinestetyczno-ruchowego.
  • Stosowanie ćwiczeń usprawniających analizę i syntezę słuchową i wzrokową, a także sprawność ruchową i koordynację wzrokowo -ruchową.
  • Ćwiczenia usprawniające trudności w czytaniu i pisaniu uczniów z ryzyka dysleksji.
  • Rozbudzanie motywacji do pracy nad wyrównywaniem braków.

Procedury osiągania szczegółowych celów edukacyjnych:

• Systematyczne uczęszczanie na zajęcia.
  • Aktywny udział w zajęciach.
  • Wykorzystanie na zajęciach gier dydaktycznych, łamigłówek, krzyżówek, zgadywanek jako jeden z elementów stałej pomocy dydaktycznej.
  • Zachęcanie do wypowiadania się i pokonywania oporu przed wypowiadaniem.
  • Stwarzanie sytuacji do swobodnych wypowiedzi dzieci i wysłuchiwania ich.
  • Wspólna dyskusja do rozwiązywania problemu.
  • Zauważenie postępów i sukcesów w pracy uczniów.
  • Udzielanie pochwał po każdej poprawnej wypowiedzi.

Bogusława Majewska

• (+48)23 6714342- Sekretariat (klasy IV- VIII)
    (+48)23 6714101- Sekretariat (klasy I- III)