Biblioteka Opiekunowie Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej Plan pracy Biblioteki Czytam - bo lubię !

REGULAMIN BIBLIOTEKI

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GĄSOCINIE

1. Z biblioteki mogą korzystać:

• uczniowie,
  • nauczyciele,
  • inni pracownicy szkoły,
  • rodzice uczniów na podstawie kart czytelniczych uczniów.

2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

3. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.

4. Jednocześnie można wypożyczyć 4 książki na 4 tygodnie. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiekszyć liczbę wypożyczeń, może prolongować termin zwrotu.

5. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnych pozycji.

6. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki i innych materiałów, czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką sama pozycję, albo inną wskazaną przez bibliotekarza, lub wpłacić równowartość zagubionej książki.

7. Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.

8. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do przedstawienia
w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.