„Tik na lekcjach języka angielskiego”. "Mój pierwszy lapbook" "Legendy na mapie Polski" Myślę, więc rysuję- innowacja matematyczna w klasach IV i VIII

Innowacje

Myślę, więc rysuję

Innowacja pedagogiczna „Myślę, więc rysuję” opracowana została z myślą o przełamaniu schematu nauki matematyki i rozbudzeniu w uczniach kreatywności. Realizacja innowacji rozpoczęła się w październiku 2020 roku w klasie IV i VIII. Zajęcia innowacyjne odbywaj się w ramach obowiązkowych zajęć matematycznych, jako element godziny lekcyjnej, raz na dwa tygodnie. Uczniowie zostali zapoznani z planem innowacji, jej celami, sposobami realizacji. Uczniowie klasy ósmej poznali już umowne symbole do tworzeni notatek wizualnych, z zasadami tworzenia notatek, cały czas nabywają umiejętności rysowania. Uczniowie klasy  IV otrzymują notatki od nauczyciela lub tworzymy je wspólnie. Zagadnienia matematyczne są łatwiej przyswajane przez uczniów jeśli przedstawione są w sposób obrazkowy, schematyczny, z użyciem koloru czy ikon. Uczniowie mają wówczas możliwość powiązania teorii z rysunkiem, otwarciu się na swój kreatywny potencjał i rozwijaniu swoich możliwości.

M. Sikora

W następującym linku znajduje się kilka przykładowych prac: