Nawigacja

Mapa

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Niedziela 25.07.2021

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Odwiedziny

liczba odwiedzin: 1827855

LEPSZA SZKOŁA

LEPSZA SZKOŁA

W związku z wyborem nowego programu z języka polskiego w klasach na  drugim etapie edukacyjnym w tym roku szkolnym mieliśmy możliwość  przystąpienia do projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA. Projekt proponuje Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dzięki tej propozycji możemy zamieszczać wyniki sprawdzianów i uzyskiwać raporty podsumowujace nasze osiągnięcia nie tylko w zakresie języka polskiego, ale i z przedmiotw objętych sprawdzianem szóstoklasisty. Opracowanie raportu z tego sprawdzianu pozwoli uczniom uzyskać informację zwrotną na temat ich postępów w nauce.

Projekt e- Integracja Projekt e- Integracja

 

Od września 2015 r. Szkoła Podstawowa uruchamia nową Pracownię Komputerową działającą w ramach projektu „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”.

Czynna od poniedziałku do czwartku 

w godzinach od 14.00 do 16.00

i w piątki od 14.30 do 16.00  (sala nr 8)

Dostęp do komputera oraz Internetu bezpłatny dla mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego.

Zapraszamy!!!

 

 

 „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” 2017 „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” 2017

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

RAZEM NA ŚWIĘTA

RAZEM NA ŚWIĘTA

"RAZEM NA ŚWIĘTA"  to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą włącza się również nasza szkoła. 

GÓRA GROSZAGÓRA GROSZA

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

SZLACHETNA PACZKA SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

OD 2001 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE LUDZI W POTRZEBIE.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie, prowadzone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, zachęca do przyłączenia się do zbiórki karmy i akcesoriów dla psów. Mikołajki w schronisku w Pawłowie to już tradycja i nie wyobrażamy sobie kolejnego grudnia bez tego święta,

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Celem Fundacji WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

 Cel ten realizowany  poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie siedmiu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. 

SZKOŁA PODSTAWOWA W GĄSOCINIE

"Mądrość służy sztuce życia"

Epikur

 

AKTUALNOŚCI

 • Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego!

  W załączonej informacji zamieszczamy szczegóły dotyczące rozstrzygnięcia zapytania oferowego złożonego w dniu14.07.2021r.

  ogloszenie.pdf

 • Uwaga! Ważne!!!

  SP.260.04.2021

  Zaproszenie do składania ofert

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na wykonanie remontu łazienki w Szkole Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12, o wartości do której nie stosuje sie przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych na podstawie art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy PZP.

  Więcej szczegółów w dokumencie :Zaproszenie_do_skladania_ofert(1).pdf


  Załączniki:

  klauzula_RODO.pdf

  rys._techniczny.pdf​​​​​​​

  przedmiar_str._1.pdf

  przedmiar_str._2.pdf

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 25 czerwca 2021 roku o godzinie 9:00.

  Porządek zakończenia roku szkolnego:

  1. Część ogólna na sali gimnastycznej godz. 9:00

  • dla uczniów klas I-III przy ulicy Szkolnej 1;
  • dla uczniów klas IV- VIII przy ulicy Błotnej 12.

  2. Po spotkaniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.

  Bardzo prosimy o zachowanie i przestrzeganie reżimu sanitranego.

  Uroczystość poprzedzi Msza Święta w kościele parafialnym w Gąsocinie o godzinie 8:00.

 • Nowy UCZNIAK już jest!!!

  Zapraszmay do zapoznania się z najnowszym numerem naszej szkolnej gazety. Życzymy miłej lektury!

  Link do gazety poniżej:

  https://cloud6d.edupage.org/cloud?z%3A4TDiZfBamUoeoz3HLd8e%2FcA4Wgv6W6xmYG%2Fn5eUGg9Y2eiUegSYr4jOxdLulraQG

 • Turniej szachowy klas drugich

  W klasach IIa i IIb prowadzone były zajęcia z gry w szachy, podczas których uczniowie osiągnęli pewien poziom umiejętności. W czasie spotkań doskonalili poznane zasady i podstawowe przepisy gry. W celu rozwijania umiejętności strategicznych oraz sprawnego poruszania się figurami po szachownicy zaplanowano turniej szachowy w obydwu klasach. Przed przystąpieniem do rozgrywek dzieci zostały zapoznane z zasadami turnieju. W rozgrywkach brali udział wszyscy uczniowie.

  Na początku turniej odbywał się w klasach IIa i IIb. Po wytypowaniu najlepszych trzech osób w grupach doszło do spotkania bezpośredniego pomiędzy klasami. Uczniowie z klasy IIa zmierzyli się w meczu z klasą IIb. Każdy uczestnik końcowej fazy rozegrał po trzy spotkania.

 • Przesyłamy do Państwa informacje na temat bezpłatnych obozów harcerskich. Prosimy o zapoznanie się z informacjami i osobisty kontakt z organizatorem.

  Drugi obóz- Słupia k. Sierpca 5-18 lipca 2021r.

  Telefon kontaktowy do organizatora na plakacie.

 • Ratujemy i uczymy ratować w klasach III

  Znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy to bardzo ważna umiejętność. Od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć, jak to zrobić. W ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły "Ratujemy i uczymy ratować", uczniowie klas III nauczyli się wykonywać podstawowe czynności ratujące życie. Poznali dokładnie Łańcuch Przeżycia wskazujący prawidłową kolejność czynności, których wykonanie maksymalnie zwiększy szanse skutecznej pomocy w przypadku zatrzymania akcji serca. Ćwiczyli sprawdzanie przytomności, prowadzenie prawidłowej rozmowy wzywającej pomoc, sprawdzanie oddechu i układanie poszkodowanego w pozycji bocznej oraz uciskanie klatki piersiowej na fantomach. Teraz uczniowie będą czuli się bezpieczniej w wakacje, a w razie potrzeby praktycznie wykorzystają zdobytą wiedzę. Wszystkie czynności prowadzone były z zachowaniem środków ostrożności i zasad covidowych. Szkolenie prowadziły nauczycielki: Ewa Matusiak i Barbara Topyła.

 • Ognisko klasy VIII na zakończenie szkoły

  W piątek 18.06.2021 r. odbyło się klasowe ognisko na terenie naszej szkoły. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VIII, dyrekcja szkoły, wychowawczyni oraz rodzice. Było to nasze ognisko pożegnalne. Ognisko rozpoczęło się o godz. 17.00 i trwało trzy godziny. Wszyscy spędziliśmy bardzo miło czas. Dużo rozmawialiśmy, śmialiśmy się, graliśmy w różne gry oraz jedliśmy kiełbaski z ogniska i słuchaliśmy muzyki. Wszyscy byliśmy zadowoleni i szczęśliwi, że udało nam się spotkać w takim gronie. Panowała sympatyczna atmosfera i mogliśmy powspominać wspólne chwile. Te spotkanie zostanie długo w naszej pamięci.

 • Uwaga! Rodzice- wideokonferencja ws. szczepień

  Kuratorium Oświaty w Warszawie

  Al. Jerozolimskie 32,

  00-024 Warszawa Warszawa,

  dn. 22 czerwca 2021 r.

  BKO.0341.1.2021.AK

  Szanowni Państwo, w nawiązaniu do pisma z dnia 15 czerwca 2021 r. znak: BKO.0341.1.2021 w sprawie akcji informacyjnej związanej ze szczepieniami dzieci od 12 roku życia przekazuję link do wideokonferencji dla rodziców, która będzie emitowana w dniu 23 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 - https://youtu.be/lNXhZpXSP08 . (link będzie aktywny w terminie emisji; do tego czasu w serwisie wyświetlany jest komunikat „Film prywatny”). Bardzo proszę

 • Uwaga Rodzice!!!

  Na prośbę Wicekuratora Oświaty przekazujemy Państwu nastepujące informacje:

  W dniu 23 czerwca 2021r. o godz. 18.00 rozpocznie się wideokonferencja dla rodziców uczniów w wieku od 12 roku życia. Przedstawiciele służb medycznych, w tym lekarz pediatra odpowiedzą na wcześniej zadane pytania zainteresowanych rodziców w zakresie programu szczepień nastolatków. Zebrane pytania rodziców należy przesłać do dnia 18 czerwca br. do godz. 10.00 na adres: szczepienia2@kuratorium.waw.pl.

  Link do wideokonferencji dla rodziców zostanie do Państwa przesłany w dniu 21 czerwca br.

 • GMINNY KONKURS NA PIOSENKĘ LUDOWĄ „Czerwone jabłuszko".

  „Czerwone jabłuszko przekrojone na krzyż
  Czemu ty dziewczyno krzywo na mnie patrzysz
  Gęsi za wodą kaczki za wodą uciekaj dziewczyno
  Bo Cię pobodą…“

  W sobotę 12 czerwca odbył się GMINNY KONKURS NA PIOSENKĘ LUDOWĄ „Czerwone jabłuszko".

  Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice- Lena Jackowska i Amelia Szewczak z klasy III a, zaśpiewały piosenkę „Miała babuleńka" natomiast Julia Wesołowska z klasy VII a i Karolina Metera z klasy VII b zaprezentowały piosenkę „Czerwone jagody". Konkurs poprzedził występ chóru seniorskiego - Sonata.

 • Innowacja pedagogiczna „TIK na lekcjach języka angielskiego” – efekty prac w II półroczu

  Luty – interaktywne zdjęcia na temat krajobrazów i podróżowania przygotowane w aplikacji thinglink przez uczniów z klas 7

  https://www.thinglink.com/scene/1424013802495541249

  https://www.thinglink.com/scene/1424779953441865730

  holiday (thinglink.com)

  tmp_1614862899573 (thinglink.com)

  Marzec - wiadomości głosowe i awatary o sobie, korzystając z aplikacji: voci, vocaroo oraz zdjęcia o czynnościach dnia codziennego przygotowane przez uczniów klasy 4

  awatary – większość już nieaktywnych,

  https://tinyurl.com/yk6bwnwx

 • Wakacje z basenem!!

  Nauka pływania dla dzieci w miesiącu lipcu - projekt.

  Projekt obejmuje dzieci klas 0- sześciolatki, uczniów klas I,II,III przy czym sześciolatkowie powinni być samodzielni. Nauka rozpoczyna się od 01 lub 05 lipca trwa 20 godz. (dni), lekcja 45 min bez sobót i niedziel. Dzieci dojeżdżają na zajęcia transportem zorganizowanym. Zajęcia na krytej pływalni MOSIR w Ciechanowie jak i dojazd są za darmo. Dziecko powinno być zaopatrzone w okularki pływackie, czepek, strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Zgłoszenia dzieci do projektu przyjmowane są do piątku 18.06.2021 do godziny 10.00. Rodzic zobowiązany jest do wypełnienia i dostarczenia oświadczeń COVID-19 i zgody go dnia 30.06.2021- dokumenty w załączniku. Zapisy i inne informacje pod nr tel. 888981270 codziennie do godz. 16.00.

 • Szczepienia uczniów w wieku 12 -18 lat- informacje.

  Od 7 czerwca 2021r. rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

  Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

 • Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego w klasach IV - VIII

  Nowa galeria Dzień Dziecka w klasach IV - VIII została dodana do albumu fotograficznego

 • Dzień dziecka w klasach I - III

  Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał na sportowo i w duchu miłych atrakcji. Najpierw dzieci spotkały się w klasach z wychowawczyniami, przyjęły od nich najlepsze życzenia, wesoło się bawiły. Tutaj spotkały je pierwsze niespodzianki. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, aby zapoznać się ze sportowymi atrakcjami przygotowanymi przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Krzysztofa Rutkowskiego. Spotkanie otworzyła pani Wicedyrektor Agnieszka Bakalarska życząc naszym najmłodszym uczniom spełnienia najskrytszych marzeń, zdrowia i pięknego Dnia Dziecka, pełnego miłych przeżyć. Po tym powitaniu rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Każda klasa miała swoje konkurencje w odstępach czasowych. Były to: rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza, strzał piłką na bramkę, gra w zbijaka (klasa I) i gra w dwa ognie (klasy II i III). Dzieci, które osiągnęły najlepsze wyniki otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Dla wszystkich była niespodzianka od Rady Rodziców - życzenia i przepyszne lody. Ten dzień nasi uczniowie zapamiętali jako bardzo radosny i pełen miłych wrażeń. Uśmiech i zadowolenie nie schodziły z ich twarzy przez cały czas pobytu w szkole.

 • Wyniki konkursu- "Orzeł z języka angielskiego"

  Poniżej w załączniku przedstawiamy wyniki konkursu. Gratulujemy świetnych wyników naszym laureatom.

  Wyniki_Ogolnopolskiego_Konkursu_Orzel_Jezyka_Angielskiego_online.pdf

 • Wyniki konkursu na Dzień Ziemi „Upcycling – stwórzmy coś nowego z odpadów”

  Komisja konkursowa brała pod uwagę praktyczność i estetykę oraz wykorzystanie odpadów.

  I miejsca:

  1. Karolina Metera kl. 7b – szkatułka
  2. Aleksandra Molkowska kl.2b – ramka na zdjęcie

  Osoby te otrzymają nagrody książkowe i dyplomy

  Pozostałe osoby otrzymają upominek za udział:

  1. Jan Wynimko kl. 2b– pojemnik na przybory
  2. Natalia Ujazdowska kl.2b – wazon
  3. Lena Drozdowska kl. 2a – zabawka – rekin
  4. Piotr Słończewski kl. 2a - zabawka
  5. Olga Ślubowska kl.2a - robot/lalka
  6. Julia Wierzchowska kl. 2a
 • Drodzy Rodzice!!!

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza rodziców na webinarium nt. „Wspieranie dzieci przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną”.

  Webinarium odbędzie się w dniu 7 czerwca 2021 r. (poniedziałek) o godzinie 15.00. Spotkanie trwać będzie około 1,5 h.

  Również w propozycji Poradni są warsztaty online dla rodziców dzieci przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną nt. „Emocje są ważne”. Warsztat trwać będzie 3h, poradnia zaprasza rodziców, gotowych podejmować różne aktywności online. Nie będzie on prowadzony w formie wykładu. W trakcie prowadzący będą oczekiwać włączenia kamerki. Ilość uczestników jest ograniczona.

 • Połamania piór!

  Ósmoklasistom, żeby nie dali się sparaliżować strachowi, który ma tylko (choć zawsze) wielkie oczy.

  Tego życzy. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

  Do życzeń dołączają również koleżnki, koledzy oraz wszyscy nauczyciele naszej szkoły.

  Trzymamy Kciuki. Powodzenia!!!

 • Uwaga ósmoklasiści! Ruszyła rekrutacja

  Rozpoczęło się postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych. Terminy zostały dostosowane do zmodyfikowanego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty.

  • 17 maja 2021 r. – 21 czerwca 2021 r.

  złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

  • 17 maja 2021 r. – 31 maja 2021 r.

  złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – dotyczy:

  • szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej,
  • oddziału dwujęzycznego,
  • oddziału międzynarodowego,
  • oddziału przygotowania wojskowe
 • „Moja przygoda w muzeum”

  Uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Moja przygoda w muzeum”, którego organizatorem na szczeblu regionalnym jest Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Tegoroczne hasło konkursu to „Dlaczego tęsknię za Muzeum?”.

  Wykonanie prac konkursowych poprzedziły lekcje biblioteczne. Podczas nich została przybliżona uczniom instytucja muzeum. Poprzez obejrzenie filmu na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=4O0W1CttbA0 uczniowie zostali zapoznani z pojęciem „archeologia”, a następnie z historią Zamku w Ciechanowie, pracami archeologicznymi prowadzonymi na jego terenie oraz wystawami. Było to możliwie dzięki odwiedzeniu strony internetowej - https://zamekwciechanowie.pl/. Obie klasy wysłuchały również legend dotyczących Zamku i jego mieszkańców.

 • Wreszcie wróciliśmy do szkoły!

  Drodzy uczniowie klas IV – VIII. Będziemy się uczyć w systemie hybrydowym do 31 maja, a od 1 czerwca stacjonarnie.

  Spędziliście długie miesiące ucząc się zdalnie, borykając się z nowymi wyzwaniami wynikającymi z tej formy pracy. Pamiętamy dzień, gdy żegnaliśmy się z Wami na kilka tygodni, a minął prawie rok… Dziś z radością witamy Was w progach naszej szkoły.

  Przed Wami nowe, stare wyzwania. Wcześniejsze wstawanie, dbanie o swój wygląd, planowanie dnia. Zdajemy sobie sprawę, że ten powrót oprócz radości, niesie za sobą pewien lęk oraz obawy. Chcemy Was zapewnić, że nie będzie się wiązał ze stresem przed sprawdzaniem zeszytów, notatek, robieniem sprawdzianów i kartkówek. Zrobimy wszystko, abyśmy wspólnie dobrze się czuli w szkole. Postaramy się uczyć Was w efektywny i przyjazny sposób. Wspólnie zadbamy o to, abyście odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Jeśli powrót do szkoły jest dla Was trudny, przeżywacie wiele niepokojów, podzielcie się nimi z rodzicami, zaufanymi rówieśnikami. Pamiętajcie, że w szkole czekają na Was wychowawcy i pedagodzy, którzy w każdej chwili są do Waszej dyspozycji.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Galeria zdjęć