Nawigacja

Mapa

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Wtorek 20.04.2021

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Odwiedziny

liczba odwiedzin: 1732865

LEPSZA SZKOŁA

LEPSZA SZKOŁA

W związku z wyborem nowego programu z języka polskiego w klasach na  drugim etapie edukacyjnym w tym roku szkolnym mieliśmy możliwość  przystąpienia do projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA. Projekt proponuje Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dzięki tej propozycji możemy zamieszczać wyniki sprawdzianów i uzyskiwać raporty podsumowujace nasze osiągnięcia nie tylko w zakresie języka polskiego, ale i z przedmiotw objętych sprawdzianem szóstoklasisty. Opracowanie raportu z tego sprawdzianu pozwoli uczniom uzyskać informację zwrotną na temat ich postępów w nauce.

Projekt e- Integracja Projekt e- Integracja

 

Od września 2015 r. Szkoła Podstawowa uruchamia nową Pracownię Komputerową działającą w ramach projektu „eIntegracja – Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Powiecie Ciechanowskim”.

Czynna od poniedziałku do czwartku 

w godzinach od 14.00 do 16.00

i w piątki od 14.30 do 16.00  (sala nr 8)

Dostęp do komputera oraz Internetu bezpłatny dla mieszkańców Powiatu Ciechanowskiego.

Zapraszamy!!!

 

 

 „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” 2017 „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” 2017

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

RAZEM NA ŚWIĘTA

RAZEM NA ŚWIĘTA

"RAZEM NA ŚWIĘTA"  to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą włącza się również nasza szkoła. 

GÓRA GROSZAGÓRA GROSZA

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

SZLACHETNA PACZKA SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

OD 2001 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE LUDZI W POTRZEBIE.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie, prowadzone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, zachęca do przyłączenia się do zbiórki karmy i akcesoriów dla psów. Mikołajki w schronisku w Pawłowie to już tradycja i nie wyobrażamy sobie kolejnego grudnia bez tego święta,

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Celem Fundacji WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

 Cel ten realizowany  poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie siedmiu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. 

SZKOŁA PODSTAWOWA W GĄSOCINIE

"Mądrość służy sztuce życia"

Epikur

 

AKTUALNOŚCI

 • ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu

  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”


  Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

  W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

  Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

 • Drodzy Uczniowie i Rodzice

  Przekazuję informację dotyczącą pracy Poradni Psychologiczno-Pedagoicznej w Ciechanowie. Aktualnie badania diagnostyczne realizowane są w Poradni na bieżąco, w miarę wpływu wniosków rodziców. Oznacza to, że teraz jest najbardziej optymalny czas na dokonywanie diagnoz pod kątem wydawania orzeczeń, na sprawdzenie opinii uczniów w celu diagnozy pod kątem specyficznych trudności w uczeniu się. Zachęcam do zgłaszania wniosków do poradni by Poradnia mogła uniknąć nadmiernej kolejki oczekujących na wizytę.

 • Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku.

  Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej.

  Strona internetowa: https://spis.gov.pl

  Rachmistrzowie telefoniczni - 22 279 99 99

  Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.


  Załacznik : US_w_Warszawie.pdf


 • Do dnia 18 kwietnia 2021r. zostaje przedłużona nauka zdalna w szkołach. Podstawa prawna : Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem , przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID- 19. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 12 kwietnia 2021r.

  Tekst rozporządznia: D2021000065101.pdf​​​​​​​

  Dyrektor Szkoły

  Beata Żukowska

 • Czytam sobie- Pierwsza klasa!

  W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Bożeną Rutkowską i bibliotekarką panią Moniką Iwańską biorą udział w projekcie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, który jest realizowany pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej i otrzymał nagrodę główną w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

  Celem projektu jest zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazanie, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy.

  W ramach projektu uczniowie klasy I otrzymali pakiet darmowych książek z serii „Czytam sobie”. Została z nich utworzona biblioteczka klasowa, dzięki czemu dzieci mogą się wymieniać między sobą tytułami książek. Uczniowie chętnie prezentowali na forum klasy prace plastyczne związane z przeczytaną lekturą oraz czytali fragmenty książek. Zostało to uwiecznione na krótkich filmikach, które są udostępniane on-line Rodzicom. Przy tej okazji podkreślana jest waga umiejętności czytania, która ma wpływ na sukcesy w szkole i poza nią, rozumienie otaczającego świata, pozytywne relacje z rówieśnikami. Na kolejne elementy projektu składają się: realizacja scenariusza do wybranej książki, utworzenie plakatu zachęcającego pozostałych uczniów szkoły do czytania, zabawy z użyciem Koła Zabaw on-line:

 • #NaszaFlagaPL Ogólnopolski konkurs plastyczny

  Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym #NaszaFlagaPL.
  Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest:
  „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”.
  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych:
  klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
  Przygotowane prace powinny być sfotografowane i zgłoszone do konkursu przez rodzica (opiekuna prawnego) autora pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.naszaflaga.pl
  Zgłoszenia do 12 kwietnia 2021 r.

 • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach. Komunikat MEIN

  Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

  Nowe zmiany obowiązują od 22 marca do 11 kwietnia.

  Sczegółowe informacje w załączniku: komunikat_zdalne_0d22._03.pdf

 • Konkurs biblijny

  Dnia 10 marca 2021r. odbył się etap dekanalny XXVII Konkursu Biblijnego dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej pt.;"Początki rozwoju Kościoła- Dzieje Apostolskie". Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Nikola Chylińska z klasy VIII oraz Karolina Metera z klasy VIIb. Zmagania konkursowe zakończyły się sukcesem Karoliny, która zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentowała nasz dekanat na etapie diecezjalnym. Dziewczętom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za pracę i reprezentowanie naszej szkoły.

 • Sondaż dla uczniów. Zapraszamy do udziału

  Zapraszamy Uczniów do wzięcia udziału w internetowym sondażu diagnostycznym pt. Zdalna czy stacjonarna – w której szkole lubię się uczyć?, prowadzonym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Celem badania jest rozpoznanie czynników sprzyjających i ograniczających pozytywne nastawienie uczniów do szkoły, w której się uczą w obecnym miejscu i czasie.

  Ankieta jest dostępna w okresie od 18 do 31 marca br. dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej.

 • Wiosna, wiosna, wiosna, cieplejszy wieje wiatr ...

  Za oknami "w marcu - jak w garncu": słońce i chmury, deszcz i śnieg, wiatr i ujemna temperatura. Pogoda zmienia się wielokrotnie w ciągu dnia, jak w kalejdoskopie. Taki "marcowy garnek pogody" przedstawili plastycznie uczniowie na szkolnej gazetce. Wśród oznak pogodowych zakwitły przebiśniegi, sasanki i krokusy, a przy bezlistnych drzewach bociek wesoło klekocze, że wiosna nadchodzi! Z boku kuli się marzanna - słomiana towarzyszka zimy. Oj, wie, że wkrótce spłynie z krą do morza. Już niedługo powitamy kalendarzową wiosnę. Niech wniesie w nasze życie słońce i optymizm!

 • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - marzec 2021

  Harmonogram przeprowadzania testów diagnostycznych

  • 17 marca br. (środa), godz. 9:00 - język polski
  • 18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
  • 19 marca br. (piątek), godz. 9:00 - języki obce nowożytne.

  Próbny egzamin ósmoklasisty jak również ten właściwy w maju 2021r. będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych określonych w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Zmianie - w stosunku do egzaminów w latach 2019-2020 - ulegnie również liczba punktów, jaką można uzyskać za rozwiązanie zadań w danym arkuszu egzaminacyjnym. Wszystkie szczegóły dotyczące egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów są dostępne w aneksach do informatorów o egzaminie ósmoklasisty na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  "Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji

  oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania,

  interpretacji i działania".

  Ansel Adams

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16.03.2021 r. zakończono Szkolny Konkurs Fotograficzny, na temat: Prezentacja fotograficzna swoich zainteresowań i pasji jako formy wartościowego spędzania wolnego czasu i inspiracja dla kolegów i koleżanek.

  Tematem fotografii była czynność wykonywana dla relaksu i przyjemności w czasie wolnym od obowiązków. Na konkurs dostarczono może niezbyt liczną ilość prac, ale te które do nas dotarły naprawdę wzbudziły nasz zachwyt i uznanie. Jesteśmy pełni podziwu dla różnorodności pasji i zainteresowań naszych uczniów.

 • Uwaga!! Ważne!!

  Od poniedziałku 15 marca 2021r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a dzieci i młodzież ze klas IV – VIII nadal będą się uczyć zdalnie.

  Od 15 do 28 marca zajęcia w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza?

  W dniach 15 – 19 marca 2021r. w Szkole przy ulicy Szkolnej 1 uczą się uczniowie klas IIa i IIb, natomiast uczniowie klas trzecich i pierwszej uczą się zdalnie (zajęcia on line według obowiązującego planu).

 • II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO

  Rozpoczynamy drugą edycję międzyszkolnego konkursu profilaktycznego Zdrowiej i świadomiej żyć. W tym roku temat związany jest z obecną sytuacją w jakiej się znaleźliśmy - „W domu czuję się bezpiecznie, koronawirus nie będzie trwał wiecznie”. Poniżej znajduje się Regulamin konkursu wraz ze zgodą na udział. Zachęcam wszystkich uczniów do udziału i życzę powodzenia.

  II_edycja_konkursu(1).pdf​​​​​​​

  Pedagog

  S. Ulatowska

 • Uwaga! Ważne!

  Poniżej w załączniku zamieszczamy "Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Sońsk". Osoby zainteresowane prosimy o zapoznaie się dokładnie z informacją.

  REGULAMIN(1).pdf​​​​​​​

 • Konkurs plastyczny- „Bezpiecznie na wsi”

  Zapraszam uczniów klas IV- VII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS w Warszawie.

  Temat konkursu: ,,Bezpiecznie na wsi”

  Celem konkursu jest promowanie wśród dorosłych i dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

  Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez ucznia pracy plastycznej w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników. Technika dowolna. Termin składania prac do 17.03.2021r.

 • Uwaga! Konkurs!

  Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

  uprzejmie informuję, że województwo mazowieckie organizuje konkurs literacko-plastyczny „Jestem z Mazowsza - to powód do dumy” adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu. Tematem przewodnim jest poszerzenie wiedzy młodego pokolenia o historii, kulturze, tradycjach czy przyrodzie zarówno ich małych ojczyzn, jak i całego regionu oraz rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodych Mazowszan.
  Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl <http://www.mazovia.pl> pod adresem:

  https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,225,konkurs-jestem-z-mazowsza.html

 • Jak ułatwić dziecku naukę? Bezpłatne warsztaty on- line

  Zapraszamy Rodziców i Uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach on line. Dokładne informacje na ten temat znajdziecie kilkając w poniższy link.

 • Innowacja  „Tik na lekcjach języka angielskiego”

  W styczniu klasa 4 przygotowała padlet z opisami domów - swoich lub wymarzonych. Zachęcam do obejrzenia - wystarczy kliknąć.

  https://padlet.com/mamioduszewska/omsqfefy743uc1t3

  M.Mioduszewska

 • "Młodzi Niezłomnym"

  Zachęcamy do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”.

  Koncert będzie miał oficjalną premierę dziś, 26 lutego. Widowisko mogą obejrzeć Państwo na profilu MEiN na Facebooku

  https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/

  oraz w serwisie You Tube https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be.

  Transmisja rozpocznie się o godz. 20:00. Kolejna emisja odbędzie się w poniedziałek, 1 marca o godz. 20:05 w Programie I Polskiego Radia.

  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.

 • Świetlica- galeria prac

  Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i zaspokajać potrzeby opiekuńczo-wychowawcze. Po okresie pracy zdalnej uczniowie klas I-III od 18 stycznia 2021 uczą się stacjonarnie. Aby wyjść naprzeciw potrzebom rozwojowym dzieci świetlica szkolna szczególny nacisk położyła na usprawnianie motoryki małej poprzez kształtowanie: sprawności manualnej i percepcji wzrokowej, koncentracji uwagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej, podstawowych funkcji rąk i stymulacji ręki, zakresu ruchu w obrębie stawu łokciowego i nadgarstka, serii ruchów precyzyjnych (śródręcze i palce). Uczniowie wykonują prace plastyczno-techniczne przy użyciu nożyczek, farb, plasteliny, papieru, kleju, cukru. Efekty ich pracy są eksponowane na tablicach i ścianach świetlicy. Pozwala to zaistnieć uczniom w przestrzeni szkolnej, wpływa pozytywnie na ich samoocenę oraz sprawia, że coraz sprawniej posługują się różnorodnymi narzędziami i materiałami.

 • Myślę, więc rysuję - innowacja w klasach IV i VIII

  Innowacja pedagogiczna „Myślę, więc rysuję” opracowana została z myślą o przełamaniu schematu nauki matematyki i rozbudzeniu w uczniach kreatywności. Realizacja innowacji rozpoczęła się w październiku 2020 roku w klasie IV i VIII. Zajęcia innowacyjne odbywaj się w ramach obowiązkowych zajęć matematycznych, jako element godziny lekcyjnej, raz na dwa tygodnie. Uczniowie zostali zapoznani z planem innowacji, jej celami, sposobami realizacji. Uczniowie klasy ósmej poznali już umowne symbole do tworzeni notatek wizualnych, z zasadami tworzenia notatek, cały czas nabywają umiejętności rysowania. Uczniowie klasy IV otrzymują notatki od nauczyciela lub tworzymy je wspólnie. Zagadnienia matematyczne są łatwiej przyswajane przez uczniów jeśli przedstawione są w sposób obrazkowy, schematyczny, z użyciem koloru czy ikon. Uczniowie mają wówczas możliwość powiązania teorii z rysunkiem, otwarciu się na swój kreatywny potencjał i rozwijaniu swoich możliwości.

 • Uwaga!!! Obiady- Marzec

  Wpłaty za obiady uczniów klas I-III za miesiąc marzec 2021r. w kwocie 80,50 zł (23 dni x 3,50zł = 80,50zł) przyjmowane będą w dniach:

  • 23.02.2021r. wtorek w godz. 7:00-10:00;
  • 24.02.2021r. środa w godz. 11:00-14:00

  w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat)

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 24.02.2021r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Dziękujemy!

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342
  (+48)23 6714101

Galeria zdjęć