Nawigacja

Mapa

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342- Sekretariat (klasy IV- VIII)
  (+48)23 6714101- Sekretariat (klasy I- III)
  (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Niedziela 02.10.2022

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Odwiedziny

liczba odwiedzin: 2002039

Lekcja:EnterLekcja:Enter

Certyfikat uczestnictwa Szkoły Podstawowej  w projekcie grantowym "Cyfrowe mazowieckie" realizowanym w roku szkolnym 2020/2021.

Aktywna tablica Aktywna tablica

LEPSZA SZKOŁA

LEPSZA SZKOŁA

W związku z wyborem nowego programu z języka polskiego w klasach na  drugim etapie edukacyjnym w tym roku szkolnym mieliśmy możliwość  przystąpienia do projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA. Projekt proponuje Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dzięki tej propozycji możemy zamieszczać wyniki sprawdzianów i uzyskiwać raporty podsumowujace nasze osiągnięcia nie tylko w zakresie języka polskiego, ale i z przedmiotw objętych sprawdzianem szóstoklasisty. Opracowanie raportu z tego sprawdzianu pozwoli uczniom uzyskać informację zwrotną na temat ich postępów w nauce.

Szkoła Pamięta

 

 „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” 2017 „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” 2017

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

RAZEM NA ŚWIĘTA

RAZEM NA ŚWIĘTA

"RAZEM NA ŚWIĘTA"  to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którą włącza się również nasza szkoła. 

Certyfikat DELTA

GÓRA GROSZAGÓRA GROSZA

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

SZLACHETNA PACZKA SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

OD 2001 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE LUDZI W POTRZEBIE.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko.

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie, prowadzone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, zachęca do przyłączenia się do zbiórki karmy i akcesoriów dla psów. Mikołajki w schronisku w Pawłowie to już tradycja i nie wyobrażamy sobie kolejnego grudnia bez tego święta,

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Celem Fundacji WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

 Cel ten realizowany  poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie siedmiu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. 

SZKOŁA PODSTAWOWA W GĄSOCINIE

"Mądrość służy sztuce życia"

Epikur

 

AKTUALNOŚCI

 • Sprzątanie świata- "Wszystkie śmieci są nasze"

  W dniu 26 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gąsocinie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji Sprzątania Świata. Po krótkim apelu uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” wyruszyli spod szkół.

  Uczniowie zakończyli swoją pracę około godziny 13.30 pozostawiając odpady w workach na umówionych wcześniej miejscach. Łącznie uczniowie zebrali 34 worki śmieci. Następnie w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku uczniowie rozeszli się do domu ciesząc się piękną słoneczną jesienną pogodą.

 • Otwarcie wielofunkcyjnego boiska - podziękowania

  „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.” Arkadiusz Gołaś

  Dnia 18 września 2022 roku na terenie Gminy Sońsk miało miejsce przełomowe wydarzenie. Przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie nastąpiło uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego.

  Dyrektor i cała społeczność szkolna pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości oraz zaszczycili nas swoją obecnością, a w szczególności:

 • Uwaga!!! Obiady klas I- III - październik

  Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc październik 2022r. w kwocie 90,00 zł (20 dni x 4,50zł = 90,00zł) przyjmowane będą w dniach:

  • 23.09.2022r. piątek w godz. 7:30-8:30
  • 26.09.2022r. poniedziałek w godz. 11:30-13:00

  w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat)

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.

  Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)

 • Uwaga!!! Obiady klas IV - VIII - październik

  Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc październik 2022r. w kwocie 90,00zł (20 dni x 4,50zł = 90,00zł) przyjmowane będą w dniach:

  • 26.09.2022r. poniedziałek w godz. 7:30-8:00,
  • 27.09.2022r. wtorek w godz. 7:30-8:00,

  w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej. Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.

  Po dniu 27.09.2022r. wpłaty nie będą przyjmowane!

  Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej w Gąsocinie (klasy IV-VIII)

 • Nieustający konkurs czytelniczy

  ​​​​​​Zapraszamy uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Gąsocinie do wzięcia udziału w Nieustającym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów.

  ​​​​​​​

  Czas trwania konkursu od października 2022r. do maja 2023r.

  Ocenie konkursowej podlega aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest:

  • dbałość ucznia o wypożyczone książki,
  • terminowość oddawania książek przez czytelnika,
  • kultura zachowania uczniów na terenie biblioteki szkoln
 • Uwaga!

  P.o. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na sukcesywną dostawę paliwa opałowego typu Eko-groszek (CPV 09111000-0) o wartości, do której nie stosuje sie przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy.

  Szczegóły w załączniku:Zaproszenie_do_skladania_ofert_wegiel_09-2022.pdf​​​​​​​

 • Uwaga!

  P.o. dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsocinie zaprasza do składania ofert cenowych na sukcesywną dostawę oleju opałowego lekkiego(CPV-09211810-2) o wartości, do której nie stosuje sie przepisów Ustawy Prawo Zamówień Publicznych zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy.

  Szczególy w załączniku: Zaproszenie_do_skladania_ofert_olej_09-2022.pdf​​​​​​​


 • Uwaga!!!

  Informujemy, że na podstawie Porozumienia zawartego pomiędzy Wójtem Gminy Sońsk, a Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Gąsocinie, od dnia 01.09.2022r. nastąpiła zmiana stawki żywieniowej.

  Aktualna cena jednego obiadu dla ucznia to 4,50zł.

 • Uwaga! Obiady klas I - III wrzesień 2022

  Wpłaty gotówkowe za obiady klas I-III za miesiąc wrzesień 2022r. w kwocie 67,50 zł (15dni x 4,50zł = 67,50zł) przyjmowane będą w dniach:

  • 06.09.2022r. wtorek w godz. 7:30-8:00
  • 07.09.2022r. środa w godz. 11:30-13:30

  w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1 u pani Emilii Zakrzewskiej w sali nr 14 (Sekretariat). Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty.

  Obiady będą wydawane od 12.09.2022r.

  Istnieje również możliwość zapłaty przelewem na rachunek bankowy Gminnego Przedszkola w Gąsocinie (dla klas I-III)

 • Uwaga! Obiady klas IV- VIII wrzesień 2022

  Wpłaty gotówkowe za obiady klas IV-VIII za miesiąc wrzesień 2022r. w kwocie 67,50zł (15dni x 4,50zł = 67,50zł) przyjmowane będą w dniach:

  • 07.09.2022r. środa w godz. 7:30-8:00,
  • 08.09.2022r. czwartek w godz. 7:30-8:00,
  • 09.09.2022r. piątek w godz. 7:30-8:00,

  w budynku Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Błotnej 12 u pani Emilii Zakrzewskiej w świetlicy szkolnej.

  Obiady będą wydawane od 12.09.2022r.

  Prosimy o przygotowanie odpowiedniej kwoty. Po dniu 09.09.2022r. wpłaty nie będą przyjmowane!

 • Uwaga!!! Zebrania z rodzicami!

  W najbliższych dnia odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami. Prosimy o zapoznanie się z ich harmonogramem.

  W budynku szkoły przy ulicy Szkolnej:

  • Klasa I- 02.09.2022r. Godzina 17.00
  • Klasa II 06.09.2022r. Godzina 17.00
  • Klasa III 06.09.2022r. Godzina 17.00

  W budynku szkoły przy ulicy Błotnej zebrania odbędą się 05. 09.2022r. o godzinie 17.00

  • Klasa IVA sala nr 8
  • Klasa IVB sala nr 2
  • Klasa VA sala nr 4
  • Klasa V sala nr 1
  • Klasa VI sala nr 7
  • Klasa VII sala nr 5
  • Klasa VIIIA sala n
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

  Trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje są już tylko wspomnieniem. Czas biegnie nieubłaganie, nie pytając czy jesteśmy w stanie za nim nadążyć. W tym roku przyniósł z sobą odczuwalny wiatr zmian. Jak co roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Gąsocinie spotkała się w dniu 1 września na uroczystości rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2022/2023. W sercach gościła wielka radość i tęsknota za przyjaciółmi i nauczycielami. Uroczystości szkolne poprzedziła msza św. odprawiona w kościele parafialnym. W świat malowanych dźwiękiem barw przeniosły nas uczennice klas V, wykonując utwory muzyczne, dzięki którym powrót do szkolnej rzeczywistości okazał się przyjemniejszy. Głos zabrała Pani Agnieszka Bakalarska, która w roku szkolnym 2022/23 została Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Gąsocinie. Pani Dyrektor powitała Wójta Gminy Sońsk Pana Jarosława Muchowskiego, proboszcza parafii w Gąsocinie księdza Ireneusza Cielickiego, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Gąsocinie. Zwróciła szczególną uwagę na tegorocznych pierwszoklasistów, którzy na dobry początek otrzymali parasole ochronne w postaci słodkości. Dla pierwszoklasistów przysłowiowy dzwonek zabrzmiał po raz pierwszy i odtąd to on, przez wiele lat, będzie wyznaczał ich rytm życia. Obecnych na sali przywitał również Wójt Gminy Sońsk Pan Jarosław Muchowski, życząc wszystkim wytrwałości w podejmowaniu wyzwań, wielu sukcesów edukacyjnych i wspólnego patrzenia w przyszłość. Wielu sukcesów w

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I - VIII odbędzie się

  1 września 2022r. o godz 9:00 w sali gimnastycznej przy ulicy Błotnej 12 .

  O godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Gąsocinie odbędzie się Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katecherycznego.

  Przydział sal lekcyjnych podczas rozpoczęcia roku szkolnego w budynku szkoły przy ul. Błotnej:

  Klasa I – świetlica szkolna

  Klasa II - sala gimnastyczna

  Klasa III- sala nr 7

  Klasa IVA sala nr 8

  Klasa IVB sala nr 2

 • Wyprawka pierwszoklasisty

  Szanowni Rodzice prosimy o zapoznanie się z listą rzeczy, w które powinien być wyposażony uczeń klasy I w roku szkolnym 2022-2023.

  Szczegółowe informacje w załączniku : Wyprawka_ucznia_klasy_I.pdf

 • Uwaga!!! Odbiór podręczników

  Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie!

  Serdecznie witam Was w nowym roku szkolnym 2022/2023. Poniżej zamieszczam harmonogram odbioru podręczników na kolejny rok szkolny.

  Odbiór podręczników dla uczniów klas I- II ( do klasy III podręczniki nie dotarły jeszcze z wydawnictwa)

  Odbiór podręczników na rok szkolny 2022/23 dla uczniów

  • klas I- II odbędzie się 30 sierpnia 2022r. w godzinach 8:00-12:00 w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 1.

  Jeśli ktoś z Państwa nie będzie w stanie odebrać podręczników w powyższym terminie, to proszę je odebrać w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gąsocinie przy ul. Szkolnej 2 września w godzinach 7:00-10:00.

 • Uwaga! Rekrutacja – nabór uzupełniający dzieci do klasy pierwszej.

  Wnioski do pobrania u Wicedyrektora Szkoły przy ul. Szkolnej 1 oraz ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Gąsocinie.

  Składanie wniosków : od 8 sierpnia do 16 sierpnia 2022r. w pokoju nr 14 .

  22 .08 2022r. - opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

  Od 23. 08. 2022 r. do 25.08. 2022r. - potwierdzenie pisemne przez rodzica lub opiekuna prawnego woli przyjęcia do szkoły.

  26. 08.2022r. – opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

  Wniosek: Wniosek_o_przyjecie_do_szkoly(2).pdf

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

  W załączniku zamieszczamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023. Zapraszamy do zapoznania się.

  Wykaz_podrecznikow_na_rok_szkolny_2022-2023_SP_Gasocin.pdf​​​​​​​

 • Zakończenie roku szkolnego 2021-2022

  Dnia 24 czerwca 2022 w budynku na ulicy Błotnej zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu uczniów klasy 8a i 8b, którzy później słowami wierszy oraz piosenkami pożegnali się ze szkołą, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz młodszymi kolegami.

  Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły – Beata Żukowska, podsumowując pracę w dobiegającym końca roku szkolnym, a przybyły na uroczystość wójt Gminy Sońsk – Jarosław Muchowski – osobiście wręczył kilkorgu uczniom wyróżniającym się w nauce oraz sporcie ufundowane przez siebie nagrody.

 • Wakacyjne życzenia!

  „A teraz już czas

  zaprosić wszystkich Was

  na zasłużony odpoczynek

  w lasach, w górach, nad jeziorami,

  na wędrówki z plecakami.

  Wakacje to zielony las

  kwitnące akacje i słoneczny blask”

  Serdecznie życzymy, aby nachodzące wakacje

  były ciekawe, radosne, słoneczne i bezpieczne,

  abyście poznawali wiele ciekawych miejsc

  i zawierali nowe przyjaźnie.

  Życzymy, by wakacje były czasem

  efektywnego wypoczynku,

  byście nabrali sił i zapału

  do pracy w nowym roku szkolnym.

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna,
  oraz pracownicy

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022r. o godzinie 9:00.

  Uczniowie klas I – VIII gromadzą się w budynku szkoły przy ul. Błotnej 12.

  Po oficjlanej części uczniowie klas I – III udadzą się pod opieką wychowawców i nauczycieli do budynku szkoły przy ul. Szkolnej 1 na spotkanie z wychowawcami.

  Uroczyste zakończenie roku katechetycznego odbędzie się na Mszy świętej o godz. 8:00 w kościele parafialnym w Gąsocinie.

  Zapraszamy!

 • Nowy Uczniak już jest!

  Zapraszamy do zapoznanie się z najnowszym numeru naszej szkolnej gazety. Miłej lektury!

  https://cloud8d.edupage.org/cloud?z%3AZgxg5cjkLcZy8bAPL9APyE%2FArhwzpIRtwCxifQ7Dq6ar95XGiRyKOkdni8a3Fjqo

 • I nagroda w konkursie "Pszczoła miodna modna"

  Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na pszczelą maskotkę "Pszczoła miodna modna" został rozstrzygnięty 23 czerwca 2022 roku. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie TRAKT z Płocka oraz partnerzy: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku, Pasieki Rodziny Sadowskich. Na konkurs "przyleciało" 130 pszczół z 24 placówek. Wzięły w nim udział 3 uczennice z naszej szkoły: Antonina Podstawka, Kinga Reszka, Antonina Wynimko z klasy drugiej. Pierwszą nagrodę zdobyła Antonina Podstawka i jej Pszczółka Lokusia. Dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły, gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Gąsocinie
  ul.Błotna 12, 06-440 Gąsocin
 • (+48)23 6714342- Sekretariat (klasy IV- VIII)
  (+48)23 6714101- Sekretariat (klasy I- III)
  (+48)23 6714469- Intendent Szkoły

Galeria zdjęć